PDA

Zobacz pełną wersję : Rozkręcowny A510 !!!!!!!!!!!!!



marcin81
01-06-2007, 14:28
Temat dotyczy aparatu Canon A510. Postanowiłem rozkręcić owy aparat. Uszkodzona była optyka, nie wysuwał sie obiektyw. Po złożeniu aparatu optyka zaczeła działć elegancko tylko wyszedł pewien problem. Przyciski, np do przeglądania zdjęć (góra, dół, prawo, lewo) przestały działać. Reszta przycisków działają prawidłowo. Przed rozkręceniem owe przyciski działały. a tu taka niespodzianka. Nie wiem czy mogło się coś stać z płytka sterującą, czy taśmą podpiętą z płytką główną oraz sterującą. Jak myslicie co może być przyczyną że owe przyciski przestały dziać. Może ktoś już miał do czynienia z tym aparatem. Prosiłbym o jakieś wskazówki. Z góry dziękuję.

DoMiNiQuE
01-06-2007, 14:33
Sprawdz czy tasma jest dobrze wpieta w plytke. Innej opcji nie widze.

MacGyver
01-06-2007, 14:36
Sprawdz czy tasma jest dobrze wpieta w plytke. Innej opcji nie widze.
A jak to nie pomoże to zanieś aparcik do punktu naprawy foto, jeśli coś urwałeś to Ci to szpec polutuje, jak sądzę za kwotę nie przekraczającą 50 zł.

marcin81
01-06-2007, 14:41
kombinowałem z ową taśmą, były momenty że zaczęły działać przyciski (lewy i górny), albo sam prawy, juz nie mówiac o dolnym bo w ogóle nie reagował przy jakiejkolwiek kombinacji ułożenia taśmy

MacGyver
01-06-2007, 14:44
kombinowałem z ową taśmą, były momenty że zaczęły działać przyciski (lewy i górny), albo sam prawy, juz nie mówiac o dolnym bo w ogóle nie reagował przy jakiejkolwiek kombinacji ułożenia taśmy
Albo pozrywałeś lutowania - patrz wyżej - albo uszkodziłeś samą taśmę lub gniazdo (nie wiem jak to jest rozwiązane) - to już gorzej

marcin81
01-06-2007, 14:45
ogólnie nie moge konkretnie wpiąć tej taśmy, wygląda to tak jak by była wymagana wręcz komputerowa precyzja, ale gdyby tak było to nikt by tego nie naprawił. dziwna sprawa bo przed wypięciem było dobrze.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
moim zdaniem taśma jest ok, nie wiem jak sprawdzić gniazdo na płytce

MacGyver
01-06-2007, 14:48
...ale gdyby tak było to nikt by tego nie naprawił....
Ależ owszem, szpece od naprawy aparatów czy zegarków jakoś to robią

dziwna sprawa bo przed wypięciem było dobrze.
Ja wiem czy dziwna, coś pourywałeś lub powyginałeś przy demontażu.

marcin81
01-06-2007, 15:04
właśnie nic nie pourywałem, delikatnie odpinałem poszczegolne elementy. Dlatego zastanawiam się co może byc nie tak
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
może płytka sterująca jest nadruszona, ale w jaki sposób miałbym ja naruszyć, nic przy niej nie było pgrzebane, po prostu wpiąłem jak było wcześniej, nawet zrobiłem zdjecie by wiedzieć jak wpiąć
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
ścieżki taśmy sprawdzałem, są ok
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
mogę wkleić zdjecie elementów ale nie wiem jak sie to robi na forum

theremin
01-06-2007, 17:54
ogólnie nie moge konkretnie wpiąć tej taśmy, wygląda to tak jak by była wymagana wręcz komputerowa precyzja (...)

W!

Spokojnie, bez paniki. Istnieje kilka typów takich gniazd. Gniazdo może mieć taką "ramkę", wtedy należy ją delikatnie przesunąć w stronę, z której wchodzi taśma. Następnie należy wsunąć taśmę i ramkę zacisnąć. W innych konstrukcjach ramkę należy najpierw podnieść do góry. Najważniejsze, aby taśmy nie przełamać (chociaż nie oznacza to od razu jej przerwania). Połączenia najlepiej sprawdzić omomierzem, próbnikiem zwarć w multimetrze itp. Na WYŁĄCZONYM aparacie.

Pzdr!

robk1
02-06-2007, 10:07
Końce taśmy, "gumki", styki i wszystkie płączenia mogą wariować po tym jak się je zatłuści np. paluchami, w pilocie dotknołem czystym palcem "gómki" i musiałem odtłuszczać aby działał. Od tej pory jestem na to uczulony.