PDA

Zobacz pełną wersję : 550EX czy 580EX?



kavoo
09-03-2005, 15:30
Doszedlem do wniosku, ze z czasem manual moze sie przydac, a ze nie chce w takiej sytuacji zmieniac lampy i tracic na tym finansowo - pomysl kupna 420EX spuscilem wraz z woda w toalecie ;-)

Warto dokladac ca. 300zl do 580tki? LP prawie ta sama, w sumie to 580tka zastepuje w ofercie 550tke wiec obie lampy tej samej klasy. Podoba mi sie waga 580tki (3x mniejsza od 550 :shock:), E-TTL II mam w puszce wiec luzik 8)

Natomiast nie wiem jak istotna jest jedna z zalet 580tki, wiec pytam:
Czy takiemu total lajkonikowi (zwlaszcza jesli chodzi o prace ze swiatlem blyskowym :roll:) pomoze umiejetnosc 580tki polegajaca na rozpoznawaniu rozmiarow sensora i dostosowujaca blysk do cropa?

W sumie jestem praktycznie zdecydowany wydac te ~1,5kPLN na 580tke, ale jesli roznice nie sa warte roznicy w cenie tych lamp to moze bym wzial 550tke i mocno tymczasowy szeroki kat w postaci KIT-a (wiosna idzie, bedzie pewnie niejedna okazja zeby landszafty porobic) :roll:

Kubaman
09-03-2005, 15:38
kavoo
trochę informacji tutaj (http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-580ex-E-TTL-2-Speedlite-Flash-Review.aspx) mogących ci się przydać.

p13ka
09-03-2005, 16:17
kavoo rzuć okiem jeszcze na TEN (http://www.kupsprzedaj.pl/ks-item,238392.asp) opis.

kavoo
09-03-2005, 16:35
Eeee... widze, ze nie ma sie co wyglupiac z oszczednosciami, tym bardziej przy tak niewielkiej roznicy w cenie ;-)

THX za ciekawe sznurki :-)

Jac
09-03-2005, 17:41
ZA:
1. uwzglednianie cropa = dluzszy zywot baterii
2. inf. od lampy o tem. barwowej blysku = lepszy AWB
3. canon podaje ze 25% szybsza tzn szbciej sie laduje
4. jednoprzyciskowa blokada 'glowicy' = szybsze i wygodniejsze odwracanie lampy
5 :wink: . w 580ex pokretlo pasujace do 20d zamiast guziczkow w 550
6. mniejsza lzejsza ladniejsza

Przeciw:
300 zł :mrgreen:

i wszystko jasne......... na 1/125 sek :mrgreen:

Krakers
09-03-2005, 23:24
Chlopaki powiem wam jedno co zauwazylem uzywajac 550 i potem 580 z aparatem 20d
otóz kiedy fotografowalem uzywajac 550 mialem wrazenie ze foty sa niedoswietlone o jedna dzialke i kiedy znalazlem sie na szkoleniu canona w gdansku i po zalozeniu 580 stwierdzilem ze odczucie bylo prawdziwe . Kupilem 580 i teraz niema ze tamtaramtam.
Jestem zadowolony i niezaluje ze dolozylem 150 zl
Moj kolega zawodowy fotograf natomiast chwali sobie 550 i niewidzi roznicy , jego sprzet chodzi idealnie , wniosek jesli czujesz ze swiatlem lampy w roznych warunkach jest cos nie tak lub jestes niezupelnie zadowolony to wymien na 580 twoje obawy znikna pozdrawiam

jacech1
20-05-2005, 19:57
no właśnie myślę o zmiane obecnie błyskam tylko 380ex i jest problem niedoświetlenia tylko jest druga strona medalu posiadam tylko 300d :) i czy opłaca się wyrzucać te ok. 1800zł czy lepiej zainwestować w 550ex czy 420ex ???
Będę wdzięczny za porady na zmianę 380ex jestem w 100% zdecydowany tylko na co??? Fotografuję rózne uroczystości w kościołach, salach itp. i potrzebuję dobrej lampy
Pozdrawiam

przemo_21
21-05-2005, 08:31
czy opłaca się wyrzucać te ok. 1800zł czy lepiej zainwestować w 550ex czy 420ex ???

Ja podszedłem w ten sposób. Pewnikiem jest że za jakiś czas zmienisz body na lepsze. Natomiast dodatki typu lampa i szkła zmienia sie rzadziej więc nie tracą tak na wartości jak puszki. Dlatego lepiej kupic coś przyszłościowo tzn dołożyć teraz niż póżniej znowu sprzedawać starszy typ- strata kasy, by kupić nowszą wersję tzn pełna współpraca z nową puszką. Przesiadanie się z 380 na 420 mija się z celem a między 550 a 580 około 500zł różnicy. Czy warto? Dla mnie warto było ze względu na powyższe racje. NA allegro można trafić 580 za 1600 zł z polską gawrancją, ostatnio widziałem nawet za 1500zł więc moja rada jeśli nie masz "gorączki" to używaj nadal 380 ale zbieraj kasę i obserwuj allegro a może trafisz na super okazję i kupisz 580 w cenie 550. Pozdrawiam

Yogi
24-11-2005, 15:30
Czesc,

Czy te lampy się jakoś zuzywaja mechanicznie? Rozumiem, ze lampy się po prostu wypalają?

KuchateK
25-11-2005, 07:29
Wypalaja. Jest ktos na forum komu padla? Bo ja jeszcze nie spotkalem wypalonej lampy, nawet jesli miala 20 lat :D

Trwalosc na poziomie kilkudziesieciu tysiecy blyskow to jednak sporo. Potem w serwisie Ci ja w miare tanio powinni naprawic.

Polaco
25-11-2005, 09:01
No ale glowica sie chyba jakos zuzywa, nie ? Chodzi mi o to krecenie na boki i w gore i dol, moze sie cos ta przetrzec ??

chomsky
25-11-2005, 09:42
Polaco- nic Ci sie nie przetrze, ani nie przepali. Spoko. Jedna lampa starcza na całe zycie, gdyby nie pomysly konstruktorow.:-D
CześćCh.

Arkan
25-11-2005, 10:55
Polaco- nic Ci sie nie przetrze, ani nie przepali. Spoko. Jedna lampa starcza na całe zycie, gdyby nie pomysly konstruktorow.:-D
CześćCh.
Niekiedy niestety coś pada. W mojej 380ex poszła płyta główna (nawet nie wiedziałem, ze coś takiego tam jest) i koszt naprawy przekroczyłby wartość nowej lampy.

KuchateK
26-11-2005, 06:54
Ot czasami sie cos upali. Telewizory i cala reszta tez sie psuja.

Ale lampy padaja tak zadko, ze naprawde nie warto sie tym przejmowac.

Polaco, Jak nie bedziesz bardzo brutalny to nie mysle zeby mialo sie tak wytrzec zeby lampa stala sie nieuzyteczna.

Polaco
26-11-2005, 07:12
Dzieki wszystkim za odpowiedzi.

Ps.: ze sprzetem jestem bardzo delikatny, brutalny jestem jak przegladam knoty jakie mi sie udalo zrobic, ale wtedy dostaje sie myszce ;)

pumex1
21-01-2006, 17:08
Ja kupilem 550 wychodzac z zalozenia, ze w koncu do moich potrzeb wystarczy, a technologicznie sie az tak przeciez nie zestarzala.
Natomiast z perspektywy czasu w 550-tce wkurzaja mnie 2 rzeczy:
1. brak wskaznika naladowania baterii
2. dioda oznaczajaca stan gotowosci do pracy - zielona kiedys sie laduje i czerwona kiedy jest gotowa. Zaiste uproszczenie zycia :roll:

czy w 580 jest to zmienione? czy akurat te 2 rzeczy pozostaly niezmienione?
Bo jesli jest taka zmiana to juz mam powod, zeby prszesiadac sie na 580 - bo drazni mnie to lekko.
Pozdrawiam
Szymon

pito
21-01-2006, 17:38
2. dioda oznaczajaca stan gotowosci do pracy - zielona kiedys sie laduje i czerwona kiedy jest gotowa.

580ex tez tak ma

KuchateK
21-01-2006, 17:52
ad 2. Poczytaj instrukcje... To nie jest "laduje sie"...

Jest cos takiego jak "Quick Flash" (szybki blysk). Lampa mimo ze nie jest naladowana do pelna (zielona dioda) bedzie blyskac. 550'tka z tego co patrze do instrukcji nie ma mozliwosci wylaczyczenia tego.

Po wylaczeniu tego w "custom functions" (numer 8 ) 580'tka nie swieci na zielono i nie blyska nienaladowana do pelna. Domyslnie jest wylaczone i swieci tylko na czerwono.

Drugiej zielonej diody po blysnieciu (swiecacej 3 sekundy) sygnalizujacej prawidlowa ekspozycje nie licze :D

Zreszta siegne do instrukcji 550'tki...
No wlasnie :D Pisze jak byk na 17 stronie polskiej instrukcji co to (do sciagniecia 3 watki wyzej).

ad 1. Ano nie ma... Ale to mozna posrednio ocenic po czasie ladowania.
Zrobia w nastepnym modelu :mrgreen:

KMV10
21-01-2006, 19:14
ad 1. Ano nie ma... Ale to mozna posrednio ocenic po czasie ladowania.
Zrobia w nastepnym modelu :mrgreen:
No właśnie! Tutaj ucho podpowiada lepiej niż oko czy baterie w lampie jeszcze się do czegoś nadają. Słysząc długie "iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip" można oczekiwać, że niebawem baterie/akumulatory będą wyczerpane ;)

pumex1
21-01-2006, 20:44
ad 2. Poczytaj instrukcje... To nie jest "laduje sie"...
OK, racja - uzylem pewnego skrotu myslowego. Instrukcje przegladalem - ale tylko ta do 550. :oops:

A jesli chodzi o "iiiiiiiiiiiiiiiiiiiippppppp" to troche jak ruski radar milicyjny ;)) nosze zapasowe akumulatorki w kieszeni i na wyczucie wymieniam, ale wiadomo, ze taki "gadzet" wskaznikowy by sie po prostu przydal :)

Pozostaje mi zatem czekac na wersje "sześćset cośtam" EX :wink:

pozdraffka
Szymon

pumex1
21-01-2006, 21:06
chociazby dlatego ze niekiedy zycie ulatwia. W czym by Ci Kolego szkoldzilo miec wskaznik, ktory orientacyjnie dawalby Ci poziom naladowania baterii? Bo na razie to odnosze wrazenie, ze maly symbol baterii na wyswietlaczu bylby dla niektorzych czyms oburzajacym i niegodnym posiadacza "hajędowej" lampy Canon 550EX a o 580EX nie wspominajac... :roll:
Pozdrawiam
Szymon

Vitez
21-01-2006, 21:15
chociazby dlatego ze niekiedy zycie ulatwia. W czym by Ci Kolego szkoldzilo miec wskaznik, ktory orientacyjnie dawalby Ci poziom naladowania baterii?


Bo np wg mnie bardziej miarodajnym wskaznikiem jest czas ladowania sie lampy albo to ile klatek pod rzad w serii naswietli poprawnie. Ja mam prosty wskaznik - dopoki dociagnie do 5 klatek w serii w trybie M w miare ciemnych warunkach (czyli sporo energii na blysk) to jest OK. I do takiego momentu to robi mi ok 300 zdjec na jednym komplecie (ok pol roku pstrykania by to wymierzyc).

pumex1
21-01-2006, 21:29
Ok, ja rozumiem ludziska drogie, ze wiekszosc z Was to profi, ktorzy nawet zdjecia robia na sluch :wink: - ale miejcie tez wzglad na ludzi, ktorzy sie dopiero ucza - miedzy innymi tak jak i ja - gdzie akurat 550EX byl moja pierwsza lampa blyskowa i dlugosc "iiippppp" jak dla niektorych nie dawala mi konkretnych informacji - przez co pare zdjec z duzym trudem udalo mi sie uratowac Photoshopem.
Wlasnie takim jak ja (przynajmniej na poczatku) taka ikona + informacja w instrukcji - dajaca pewien obraz sytuacji ualtwilaby zycie i rozpoczecie pracy z lampa. I tylko pls nie mowcie, ze 550 to dla mnie za duzo i ze wystarczy mi lampa wbudowana :roll:.
Pozdrawiam
Szymon

Vitez
21-01-2006, 21:38
Ok, ja rozumiem ludziska drogie, ze wiekszosc z Was to profi, ktorzy nawet zdjecia robia na sluch :wink: - ale miejcie tez wzglad na ludzi, ktorzy sie dopiero ucza - miedzy innymi tak jak i ja - gdzie akurat 550EX byl moja pierwsza lampa blyskowa i dlugosc "iiippppp" jak dla niektorych nie dawala mi konkretnych informacji - przez co pare zdjec z duzym trudem udalo mi sie uratowac Photoshopem.

Ja akurat kieruje sie nie sluchem a wzrokiem. Jak w danym momencie chce zrobic zdjecie i widze ze mi nie blysnela, lub na podgladzie na LCD widze ze nie blysnela, lub na kolejnym tam z serii widze ze nie blysnela (nie przez wizjer, drugie oko mam otwarte) - to wtedy zmieniam akumulatorki. Jak nie mam torby przy sobie (np wystawy kocie) to i tak zawsze w kieszeni spodni mam: zapasowy akumulator do aparatu, zapasowe aku do lampy, zapasowa karte CF ... czy to jest profi? Nie... to zwykla ostroznosc i znajomosc Praw Murphiego ;)


Miejcie wzglad dla tych co maja nieco mniejsza praktyke i doswiadczenie.

No przeciez napisalem ze mi wyczucie zdychajacej lampy (znaczy akumulatorkow) zajelo okolo pol roku :roll: .

Z podobnego doswiadczenia wiem ze mierniki stanu baterii zbyt czesto mozna sobie o kant d* potluc (zarowno w body, tym bardziej w body z gripem, jak i w telefonach komorkowych gdzie na 1 kresce ciagnie mi jeszcze 3 dni pelne rozmow :roll: ).
Dlatego lepiej oceniac po skutecznosci lampy niz po niezbyt godnym zaufania miernikom.


I tylko pls nie mowcie, ze 550 to dla mnie za duzo i ze wystarczy mi lampa wbudowana :roll:.

430EX by ci wystarczyla.

KuchateK
21-01-2006, 21:41
Jesli musiales ratowac zdjecia to znaczy ze waliles z zielonego na niepelnym naladowaniu lampy albo tak czy siak byly nie do oswietlenia :D

Najczesciej wymieniam na wyczucie (przydlugo i wyje z 5-10 sekund), jak padna i sie juz nie jest w stanie lampa naladowac albo poprostu laduje do pelna przed wyjsciem 2 komplety i zwykle na jednym ledwo rozladowanym wracam do domu (co jak co, oszczedna jest :mrgreen:).

Tomasz1972
21-01-2006, 21:46
Osobiście robię w ten sposób , że jednek komplet aku jest w lampie i używam do celów domowych . Jednak jak poważne zdjęcia to wkładam naładowane na 100% , a tamte robią jako zapas . Jak na razie zawsze prądu starczało :-)

pumex1
21-01-2006, 21:47
Ja akurat kieruje sie nie sluchem a wzrokiem. Jak w danym momencie chce zrobic zdjecie i widze ze mi nie blysnela, lub na podgladzie na LCD widze ze nie blysnela, lub na kolejnym tam z serii widze ze nie blysnela (nie przez wizjer, drugie oko mam otwarte) - to wtedy zmieniam akumulatorki. Jak nie mam torby przy sobie (np wystawy kocie) to i tak zawsze w kieszeni spodni mam: zapasowy akumulator do aparatu, zapasowe aku do lampy, zapasowa karte CF ... czy to jest profi? Nie... to zwykla ostroznosc i znajomosc Praw Murphiego ;)

wiesz - teraz to tez nosze ze soba akumulatorki duzej pojemnosci i wymieniam nawet szybciej niz trzeba.... czlowiek uczy sie na bledach :)


No przeciez napisalem ze mi wyczucie zdychajacej lampy (znaczy akumulatorkow) zajelo okolo pol roku :roll: .

w sumie juz w miare rozpoznaje kiedy akumulatorki slabna - ale tez mi to zajelo sporo czasu, zeby metoda prob i bledow do tego dojsc.


430EX by ci wystarczyla.

Mialem po porstu okazje kupic 550 w niewiele rozniacej sie cenie, wiec nie zastanawialem sie dlugo.

pumex1
21-01-2006, 21:52
Jesli musiales ratowac zdjecia to znaczy ze waliles z zielonego na niepelnym naladowaniu lampy albo tak czy siak byly nie do oswietlenia :D
robilem czesc na zielonym, czesc na M i AV- w ramach testowania pracy w roznych nastawach. Myslalem, ze dlugie ladowanie nie wplynie na efekt koncowy. Okazalo sie jednak, ze tak nie bylo. Byla to lekcja nr. 1 jaka dostalem od lampy.

pumex1
21-01-2006, 21:56
hehehe... no to sie nie zrozumielismy :mrgreen:

pumex1
21-01-2006, 21:58
Osobiście robię w ten sposób , że jednek komplet aku jest w lampie i używam do celów domowych . Jednak jak poważne zdjęcia to wkładam naładowane na 100% , a tamte robią jako zapas . Jak na razie zawsze prądu starczało :-)

a tak troche off topicowo - kolego z Ząbek - najlepsze zimowe zdjecia to wychodza mi w Srebrnej i okolicach :)
Pozdrawiam
Szymon

Tomasz1972
21-01-2006, 22:04
a tak troche off topicowo - kolego z Ząbek - najlepsze zimowe zdjecia to wychodza mi w Srebrnej i okolicach :)
Pozdrawiam
Szymon
Okolica ładna , ale jakoś czasu brakuje by focić . Druga rzecz - mieszkając długo w jednym miejscu widać złe strony miejsca zamieszkania , a piękno okolicy schodzi na drugi plan :-)
Pozdrawiam z ZĄBKOWIC ŚLĄSKICH :-)

heniek
22-01-2006, 08:57
kavoo rzuć okiem jeszcze na TEN (http://www.kupsprzedaj.pl/ks-item,238392.asp) opis.
skąd taka cena ???
ja w MM zapłaciłem 1890..

KMV10
22-01-2006, 09:23
A ja 1400 za 580ex ;) Ale to była okazja w oficjalnym kanale dystr. Canona (gwarancja C.PL +paragon)

Zielony
22-01-2006, 10:18
Quwa :shock:
Skąd wy bierzecie te ceny???
Ja najtańszą ofertę to za 1750 znalazłem :twisted:

Gdzie na dzień dzisiejszy mają najlepsze ceny??? Tj mam na myśli 1500zł lub mniej??

KMV10
22-01-2006, 10:26
Tak jak napisałem - czasami zdarzają się okazje :)
To jest lampa warta swojej ceny nawet 1750zł.

Zielony
22-01-2006, 10:46
Wejdziesz z ulicy do Fotoit i dostaniesz spokojnie 1550. Ja u nich już trochę szelestów zostawiłem to mnie traktują delikatniej :wink:

Może faktycznie by do nich uderzyć??? Próbować zjechać na 1500zł
W sumie też już tam 'coś' kupiłem, ale kto wie czy mnie pamiętają :roll: :mrgreen:

KMV10
22-01-2006, 11:12
Dzisiaj masz giełdę w Stodole - przejedź się i zobacz co mają - oni są na giełdzie, na głównej sali tuż obok wejścia, prawie się na nich wchodzi.

FOTODAREK
22-01-2006, 14:03
ja zapłaciłem w allegro 1650 z pól roku temu a akumulatorki o pojemności 2400 wystarczyły na ponad 600 zdjęć i jeszcze działało wszystko ok (świeżo naładowane przed imprezą)

oskarkowy
23-01-2006, 14:28
To ja dopiszę swoje 3 grosze do większości pytań w jednym miejcu:
- Ubić lampę tak, żeby fizycznie padłą jest chyba nie sposób. 550EX używałem prez 5 lat na ślubach (często 500 blysków dziennie), spaliłem na niej muchę (zostałą plama), często na mrozie, ciągle kręcenie góra-dół i na boki. Nic jej nie jest, nie licząc plamy od muchy :mrgreen:
Różnice 580-550ex: Nowsza ładuje się duuuużo szybciej. Jest to wyczuwalne we wszystkich sytuacjach. Bardzo cieżko trzeba się postarać, żeby w normalnych warunkach zabrakło mocy do błyskania. W 550Ex było to dużo prostsze. I to, co dla wielu jest sprawą błahą: w580Ex po włączeniu pierwszy błysk jest możliwy dużo szybciej niż w 550EX
- Guzikologia jest kwestią gustu, wolałem chyba tę z 550Ex. Jeden guzik do głowicy to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie.
- Wymiary i waga- wiadomo.
- Różnica w temperaturze barwowej - niezbyt się to rzuca w oczy. A zważywszy, że każdy RAW jest oddzielnie poprawiany - nie ma to dla mnie znaczenia.
- kontrola błysku: wydaje się trochę lepsza. Ale mogęw sięmylić, bo zawsze używam różnych rozpraszacz a zaraz po lampie zmieniłem też aparat, więc cieżko porównać.
- Kontrola innych EXów - chyba taka sama.

W sytauacji dziwnej: szybkie makro z głowicą na wprost w cel z małej odległości lepiej sprawowała się 550Ex. Być może chodzi tu o spor większy rozmiar palnika.

Vitez
23-01-2006, 22:04
- Guzikologia jest kwestią gustu, wolałem chyba tę z 550Ex. Jeden guzik do głowicy to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie.


Chyba czegos nie zrozumialem... to ile twoja 580EX ma guzikow do obracania glowicy? Bo moja jeden... :roll: .

oskarkowy
23-01-2006, 22:16
Za duży skrót myślowy mi wyszedł.
Wolałem guzikologię z tylnej ścianki 550Ex (bez kółka), ale głowicą kręci się zdecydowanie wygodniej a pomocą jednego guzika.

hekselman
26-01-2006, 13:09
Jak ci zależy na szybkości - rozważ kupno 550 a za zaoszczędzoną kasę kup taki extras Canona co się wkłada doń 6 szt R6 i dopina do specjalnego gniazdka po lewej stronie lampy - dopiero zobaczysz co to znaczy SZYBKIE ŁADOWANIE.Samo "ustrojstwo" na sprężynowym kablu można: albo podkręcić pod aparatem do gniazda śruby statywowej; albo w gustownym f(i)uterale nosić na ramieniu -przy pasku.To DAJE KOPA.Znikają problemy z temperaturą bo błysk ma zawsze pełną energię - po prostu system "zielonej diody" - z niepełnego naładowania kondesatora - nie zawsze jest precyzyjny.
Lampa się starzeje: kondensator traci pojemność, zużywa się palnik, matowiej lustro odbłyskowe, matowieje od wewnątrz szybka rozpraszająca lamy (ta podstawowa) i inne - tym podobne.Energia błysku 550 to spora energia - nie zawsze pożyteczna.

KuchateK
26-01-2006, 19:46
[...]kup taki extras Canona [...] Samo "ustrojstwo"
Doradzasdz zamienic komus mala, lekka, szybka lampe na dwa wielkie ustrojstwa z kupa baterii, kablami, paskami? Pewnie nawet niewiele szybsze...

Chyba jednak chybiony pomysl. Zwlaszcza ze to ustrojstwo najprawdopodobniej bedzie bardzo ciezkie do znalezienia na rynku wtornym a nowe kosztuje ~150 dolcow (do tego aku, ladowarka).


Znikają problemy z temperaturą bo błysk ma zawsze pełną energię - po prostu system "zielonej diody" - z niepełnego naładowania kondesatora - nie zawsze jest precyzyjny.
W 580'tce mozna wylaczyc... A problem WB nie bierze sie nawet z zielonej diody co zmiany proporcji pomiedzy zastanym a blyskowym... Wystarczy ustawic WB na sztywno i po klopocie. System zielonej diody w normalnym uzytkowaniu to rzecz abstrakcyjna. Trzeba juz naprawde walic jak z karabinu zeby byl to problem.


Lampa się starzeje: kondensator traci pojemność, zużywa się palnik, matowiej lustro odbłyskowe, matowieje od wewnątrz szybka rozpraszająca lamy (ta podstawowa) i inne - tym podobne.Energia błysku 550 to spora energia - nie zawsze pożyteczna.
Z moca jak z pieniedzmi, ciezko miec za duzo :D
Lampa nie wali zawsze tak samo mocno, wiec watpie czy ma znaczenie czy ona ma GN50 czy 150 skoro moze blysnac slabiej... A starzenie lampy to naprawde dlugi proces. Predzej zestarzeje sie moralnie jak mechanicznie czy elektronicznie.

hekselman
27-01-2006, 12:32
To "ustrojstwo" jest np tu: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83753022 - i zobaczysz jak się ludzie zakręcą za tym.Poza tym - dobrze że piszesz: "pewnie, chyba" etc - bo to znaczy że nie miałeś z tym do czynienia więc oponujesz: dla zasady, widzimięsie?...Co do starości lampy - we wcześniejszych postach padła teza że "lampę to się kupuje na lata - zmienia puszki etc." - to ja się do tego ustosunkowałem.Z tego co wiem nie kupujesz używanego sprzętu ani się nim nie interesujesz więc nie wiesz jak wygląda zużyta lampa błyskowa - bo na swojej to chyba jeszcze nie zdążyłeś się przekonać?....Ja napisałem o tym co WIEM NA PEWNO - ok?A mała, szybka lampa to niby ta 580? a 550 - to wg ciebie ta:.....?....!Facet się pytał: na co wydac kasę w temacie:FLASH.To ja uważam że na 550 z dodatkowym pojemnikiem na baterie - w oparciu o własne, praktyczne obserwacje -mogę?...

Zielony
27-01-2006, 12:37
To "ustrojstwo" jest np tu: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83757908 - i zobaczysz jak się ludzie zakręcą za tym.

chyba coś nie teges z linkiem :roll:

hekselman
27-01-2006, 13:04
BARDZO DZIĘKUJĘ - zagapiłem się - już poprawiłem :-)
To ciekawe - o czymś się pisze - i to zaraz znajduje się na Allegro....to samo było z matówkami do EOSa 650 adaptowanymi do 5D - napisałem i...myk!

oskarkowy
27-01-2006, 13:06
BARDZO DZIĘKUJĘ - zagapiłem się - już poprawiłem :-)
Z opisu wynika, że zwiększa moc lampy.. Bzdura, prawda?
Zakłądając, że lampa jest całkowicie naładowana..

hekselman
27-01-2006, 13:20
Bzdura.Ale daje naprawdę poważnego kopa.Ukłąd ładuje się błuskawicznie od razu do poziomu czerwonej diody która sygnalizuje pełne naładowanie kondensatora.Daje to pewność że układ dozujący błysk ma z czego czerpać.Zielona dioda sygnalizuje jedynie szacunkową ocenę aparatu że: "chiba wydolę zrobić w przeciętnych warunkach udane zdjęcie".Ale - chyba.Pewność daje pełne naładowanie kondensatora (który jest zresztą newralgicznym punktem układu lampy - elektrolity się starzeją, wysychają, tracą pojemność).Tę pewność poprawia ten pojemnik na baterie bo po prostu podnosi napięcie zasilania układu przetwornicy która wysokim napięciem ładuje kondensator.Bardzo przyspiesza!Efekt - jest zaskakująco pozytywny - ja mam zawsze gotową lampę(jak używam)!A np na w kościele - baterie "dupną na bank" 2x.Z packiem - nie.Nie jest duży, nie przeszkadza.A tak jak z dwiema bateriami w gripie - wydajność wzrasta ponadliniowo!

Metus
27-01-2006, 22:03
ależ długaśny wątek..
podsumowując..
lepiej dołożyć i kupić 580?

zastanawiam się czy nie zmienić 420EX na.. 550 lub 580.. i teraz 550 używaną i ponoć w stanie idealnym mogę mieć za 1100zl a 580 nówka za ok 1600zł... warto te 500zl dorzucać do nowej 580?

KMV10
27-01-2006, 22:12
Tak, warto.

hekselman
28-01-2006, 01:34
Nie warto - bo to prawie 50% - z a c o ? Za nowszy numerek?E-TTL II i tak masz....Wydaj tę kasę na coś pożytecznego - a nie na szpan: mam ostatni model.No chyba że myślisz: jak się pokaże coś nowszego to opchnę to - wtedy...

Vitez
28-01-2006, 14:45
Nie warto - bo to prawie 50% - z a c o ?


Masz opisane w tym watku... nie zaczynajmy od nowa :roll: .

radwakon
29-01-2006, 15:59
Lampa błyskowa EF-500 DG Super cena na od 960 do 1300 pln. Link do strony produktu:
http://www.sigma-foto.pl/index.php?option=displaypage&Itemid=110&op=page&SubMenu
zastanawiam się nad wyborem do 350tki...
Używał ktoś jej??

asterix
29-01-2006, 16:47
ja posiadam obie lampy i poza szybkoscia ladowania nie zauwazam rozycy - pomijajac wyglad.. 580ex jest zgrabniejsza i nie trzeba recepturka zaczepiac bialego papierka - co moze i wydaje sie malo potrzebne.. ale ja to stosuje nagminnie

obecnie 550 uzywam zazwyczaj na slave - dopelniajac ekspozycje

Vitez
29-01-2006, 23:38
Lampa błyskowa EF-500 DG Super cena na od 960 do 1300 pln. Link do strony produktu:
http://www.sigma-foto.pl/index.php?option=displaypage&Itemid=110&op=page&SubMenu
zastanawiam się nad wyborem do 350tki...
Używał ktoś jej??

A co powiesz na to by uzywac wyszukiwarki PRZED zadaniem pytania? :?

Ten watek dotyczy konkretnego porownania dwoch modeli lamp Canona. Watkow o Sigmie jak i porownywania jej zarowno z 550EX ajk i 580EX jest calkiem sporo.
Ot np tu:
http://canon-board.info/showthread.php?t=2728

radwakon
30-01-2006, 10:43
A co powiesz na to by uzywac wyszukiwarki PRZED zadaniem pytania? :?

Wpisałem w wyszukiwarke i nic mi nie znalazła!! A nie znam tak dobrze wszystkich wątków z tąd moje pytanie. Pozdrawiam.

Vitez
30-01-2006, 19:02
Wpisałem w wyszukiwarke i nic mi nie znalazła!!

Cwicz... ja wszedlem w zaawansowane wyszukiwanie, wpisalem Sigma, zaznaczylem tylko po tytulach, zaznaczylem podforum Obiektywy i Lampy blyskowe i na przestrzeni ok 6 stron znalezionych wynikow znalazlem ze 3 ciekawe watki...