PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 30D - problem z ISO 3200



solti
31-05-2007, 17:00
Mam problem. Posiadam półtoramiesięczny 30D. Po ok. 2 tygodniach od zakupu zauważyłem 3 plamy występujące na wszystkich zdjęciach. Po pewien czas trwających próbach czyszczenia matrycy odesłałem sprzęt na Żytnią. Plamy te okazały się paprochami znajdującymi się między filtrem a matrycą. W piątek dostałem info, że sprzęt naprawiony. Kiedy zadzwoniłem dowiedzieć się, co zostało zrobione. Dowiedziałem się, że wymieniono matryce na nową:o Byłem zszokowany, niemniej myślę sobie - nic to!:grin: Mógłbym się wcześniej założyć, że filtr można zdemontować i brud usunąć. Ale w końcu nie ja za to płacę - sprzęt na gwarancji - więc postanowiłem się nie przejmować. Dzisiaj dostarczono do mnie sprzęt kurierem. Zacząłem go testować. Po tamtych paprochach ani śladu. Ale pojawił sie inny problem:x
Nie działa ISO 3200! Tzn. można je niby włączyć (po wcześniejszym ustawieniu w custom functions), ale wtedy zdjęcia wychodzą całe czarne. Zupełnie jakbym fotografował z dekielkiem założonym na obiektyw. Na pozostałych czułościach aparat zachowuje się normalnie. Ma ktoś jakiś pomysł, co jest grane? Pomóżcie! Nie mam już siły ponownie odsyłać aparatu do serwisu:sad:

moregun
31-05-2007, 18:28
no cóż musisz sie najpierw porzadnie wkurzyć (a nie zniechecać) i zadzwonic na Żytnią opowiedzieć im jak i co i troche im wygarnąć. na forum sa chlopaki ktorzy maja doswiadczenie z nimi i moze3 cos lepszego doradza ale zacznij od telefonuy i badz stanowczy. niech przyjmuja sprzet na własny koszt i naprawiaja jeszcze raz.

solti
31-05-2007, 18:38
niech przyjmuja sprzet na własny koszt i naprawiaja jeszcze raz.
Dzięki Moregun. Zacząłem od zresetowania ustawień aparatu. Później wyciągnąłem i włożyłem po kilkunastu sekundach ponownie baterię. Nic nie pomogło.
Kolejnym krokiem był oczywiście telefon na Żytnią. Pani bardzo miło wysłuchała tego, co miałem do powiedzenia i poszła naradzić się z serwisantem. Odpowiedź była taka, że pierwszy raz spotykają się z takimi objawami i proszą o ponowne wysłanie do nich aparatu, oczywiście na ich koszt (sprzęt na gwarancji).
Tyle tylko, że jak pomyślę o tym, że przez kolejne 2 tygodnie mam zostać bez aparatu, to mi się źle robi:cry:
Mimo wszystko liczę, że może ktoś zetknął się już z czymś podobnym i zna na to jakiś trik.

Cichy
06-06-2007, 00:26
ja znam tylko trik , jak zrobić by na innych czułościach było tak, jak na 3200 ;)

Bonku5
06-06-2007, 01:13
To średnio zaczęła ci się przygoda z trzydziestką :/ Pewnie zostaje użeranie się z serwisem...

franker
06-06-2007, 21:52
Mam problem. Posiadam półtoramiesięczny 30D. Po ok. 2 tygodniach od zakupu zauważyłem 3 plamy występujące na wszystkich zdjęciach. Po pewien czas trwających próbach czyszczenia matrycy odesłałem sprzęt na Żytnią. Plamy te okazały się paprochami znajdującymi się między filtrem a matrycą. W piątek dostałem info, że sprzęt naprawiony. Kiedy zadzwoniłem dowiedzieć się, co zostało zrobione. Dowiedziałem się, że wymieniono matryce na nową:o Byłem zszokowany, niemniej myślę sobie - nic to!:grin: Mógłbym się wcześniej założyć, że filtr można zdemontować i brud usunąć. Ale w końcu nie ja za to płacę - sprzęt na gwarancji - więc postanowiłem się nie przejmować. Dzisiaj dostarczono do mnie sprzęt kurierem. Zacząłem go testować. Po tamtych paprochach ani śladu. Ale pojawił sie inny problem:x
Nie działa ISO 3200! Tzn. można je niby włączyć (po wcześniejszym ustawieniu w custom functions), ale wtedy zdjęcia wychodzą całe czarne. Zupełnie jakbym fotografował z dekielkiem założonym na obiektyw. Na pozostałych czułościach aparat zachowuje się normalnie. Ma ktoś jakiś pomysł, co jest grane? Pomóżcie! Nie mam już siły ponownie odsyłać aparatu do serwisu:sad:

miałęm to samo- czyli czyszczenie pod filtrem
wymienili ci matrycę, ponieważ ja spiep#@yli - mówił mi serwisant, że mogą mi wymienic matryce jak ktoś pod filtrem coś z nią zrobi, ale tego nie zrobili


myślę że wyslij aparat na Zytnią i pozniej bedizesz miał spokoj i nie bedzei cie dreczyć to iso 3200

MMM
06-06-2007, 21:57
olej to ISO3200, przecież to forsowane programowo 1600 +1EV, możesz sobie w DPP zrobić z RAW i wyjdzie dokładnie to samo :-)

trampek
07-06-2007, 13:25
olej to ISO3200, przecież to forsowane programowo 1600 +1EV, możesz sobie w DPP zrobić z RAW i wyjdzie dokładnie to samo :-)

No troszke przesada . Jest! ma dzialac!

MMM
07-06-2007, 13:47
No troszke przesada . Jest! ma dzialac!
Wiadomo, ale póki jest sezon na zdjęcia to sobie można odpuścić chwilowo i wysłać na 2 tygodnie do serwisu dopiero za pół roku.

Vitez
07-06-2007, 18:29
olej to ISO3200, przecież to forsowane programowo 1600 +1EV, możesz sobie w DPP zrobić z RAW i wyjdzie dokładnie to samo :-)

Nie wyjdzie to samo bo z iso3200 +2 EV mozesz miec 1600 +3 EV 8) .

hyzop
07-06-2007, 18:59
olej to ISO3200, przecież to forsowane programowo 1600 +1EV, możesz sobie w DPP zrobić z RAW i wyjdzie dokładnie to samo :-)

Niczego nie olewaj, ma działać, uszkodzenia się nie biąrą ot tak sobie, pewnie jak byś się wgłebił we wszystkie funkcje, to coś jeszcze pewnie nie działa.

solti
08-06-2007, 10:25
Dzięki Panowie!

MMM --> mógłbym to olać, tylko po sprzęcie kosztującym jednak nie małe pieniądze oczekuje sie jednak, żeby był w pełni sprawny. Tym bardziej, jak kupuje się nówkę sztukę, a nie sprzęt używany. Trampek ma rację. Nie będę czekał do końca sezonu, tym bardziej, że tym razem to serwis coś schrzanił i chcę kuć żelazo póki gorące. Rozmawiałem już z nimi o tym przez telefon. Powołam się na rozmowę, załączę skan poprzedniego przyjęcia do serwisu i ślę na Żytnią.

franker --> tak się złożyło, że za pierwszym razem aparat oddawałem do serwisu osobiście (akurat byłem w Wawie) i już przy samym przyjęciu zostałem poinformowany, że oni nie mają warunków do ściągania filtra z matrycy, bo nie mają komory próżniowej. Troszkę mnie to jednak zdziwiło, ponieważ choćby na tym forum czytałem, że jednak robili już takie rzeczy;)

hyzop --> boję się, żebyś nie miał racji. Faktycznie mogło zepsuć się coś jeszcze. To ISO 3200 to odkryłem w sumie dosyć przypadkowo. W końcu codziennie się tego nie używa. Mam tylko nadzieję, że tym razem aparat wróci już z serwisu w 100% sprawny:-|

banan82
16-09-2007, 00:04
solti no i jak z tym 3200 w koncu?