PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt zdjęć z drukarki termosublimacyjnej



jacech1
08-03-2005, 22:02
Zastanawiam się nad zakupem drukarki termosublimacyjnej i mam pytanko
Jaki jest średni koszt zdjęcia z takiej drukarki.
Drukarka - mam na mysli Canona i990, może ktoś na takiej pracuje to chętnie przeczytam jego opinie na jej temat
Z góry dzięki

tiberek
09-03-2005, 20:31
Ja liczylem koszt dla CP400, no nie wyszlo to niestety rewelacyjnie, w zaleznosci od zrodla zakupu papieru wychodzilo mi od 1,20 do 1,70zl za 10*15 :? Zdecydowanie taniej wychodzi w labie. No chyba, ze odbitka ma byc na cito, to inna sprawa. Pomijam cene samej drukarki i koszty jej "amortyzacji".

jacech1
09-03-2005, 20:44
tak myślałem że około tylu.
A popełniłem gafę bo podałem drukareczke atramentową :) Canon i990 to atramentowa tylko w kolory w systemie CMYK.
Czy ktoś drukuje na niej?? jak jest z jakością zdjęć??

na termosublimacyjnej wyszło mi ok. 2zł

Jak z jakością zdjęć dużo różnią się od zdjęć z labu???

tiberek
09-03-2005, 21:05
Jak z dobrego labu to jest różnica, na atramentowych widać 'kropeczki' jak sie zaczniesz przyglądać dokładnie, choć pewnie są lepsze i gorsze modele. Z termosublimacyjnych wychodzi to znacznie lepiej, ale maja one inne wady, jak choćby możliwość druku tylko (nie znam modeli co potrafiłyby inaczej) na błyszczącym papierze :?
Generalnie jeśli miałbym już na coś się 'rzucać' to na coś w stylu CP400/600, ale musiałbym odczuwać wielkie ciśnienie na drukowanie odbitek od ręki. Wole przesłać zdjęcie do labu wieczorem i rano odebrać - a mam już wszystko prawie idealnie skalibrowane 8) No i cena odbitki jest dużo niższa niż z domowego sprzętu. Poza możliwościa wydruku od ręki nie widzę osobiście aktualnie powodu do płacenia dużo większej kwoty za gorszą lub w najlepszym razie porównywalną jakość odbitek.
A za rok i tak będzie lepsza drukarka :twisted:

jacech1
09-03-2005, 21:41
Masz rację.