PDA

Zobacz pełną wersję : ACDSee Pro 8 i zoom'owanie



APP
29-05-2007, 11:03
Witam!

Czy ktoś orientuje się może jak zmusić wspomniany w tytule program (ACDSee Pro v8.0) do "normalnego" wyświetlania pikseli przy powiększaniu obrazu? Chodzi oczywiście o zoom'owanie ("+"), nie o zwiększanie obrazu w sensie liczby pikseli.
PS i wiele innych programów wyświatlają normalne "ostre" kwadraty przy podjeżdżaniu, a ACDSee zaczyna rozmywać obraz jak tylko podjedziemy bliżej niż 1:1.
Ustawienia Viewer > resampling algorithm mają minimalny skutek, w zasadzie widoczny tylko przy pomniejszaniu obrazu.

Dzięki za pomoc!

APP
08-06-2007, 09:33
Patrzę na liczbę otwarć wątku (na chwilę obecną 82) i brak jakiegokolwiek odzewu, i nie wiem czy to znaczy, że nikt nie używa ACDSee w tej lub zbliżonej wersji (wcześniejsze, np. 7. i nie "pro" są pod tym względem chyba takie same), czy też, że nikt po prostu nie wie jak to załatwić (o ile w ogóle się da)?
To chyba raczej nie jest kwestia monitora LCD, bo, jak już pisałem, PS i inne nie mają z tym problemu... ale może się mylę? Tak z ciekawości może ktoś może to sprawdzić na CRT?

lempl
08-06-2007, 09:42
w poprzednich wersjach, jesli dobrze pamietam, byla mozliwosc wylaczenia 'poprawy' jakosci przy powiekszeniu. Teraz zdaje sie program wie lepiej co jest lepsze:-) Ja znalazlem rozwiazanie co sie zwie FastStone Viewer. Jest troche wolniejszy ale za to darmowy.

Vitez
09-06-2007, 20:05
Patrzę na liczbę otwarć wątku (na chwilę obecną 82) i brak jakiegokolwiek odzewu, i nie wiem czy to znaczy

Liczba otwarc watku nie jest wyznacznikiem niczego. Wielu ludzi jest po prostu ciekawych, sa tez mozliwe wielokrotne otwarcia. To, ze podpierasz sie liczba otwarc znaczy po prostu ze jestes niecierpliwy i/lub nikt nie umie/nie chce ci pomoc z powodow niedokladnie wiadomych, niezaleznych od ilosci otwarc watku. A tak a propos 82 wejscia to bardzo malo.

rolaj
09-06-2007, 21:02
Problem, który Cie nurtuje to jeden z powodów dla których ACDSee nie jest obowązkowe ;)

APP
09-06-2007, 23:21
Vitez - wystarczy podejść do sprawy zdroworozsądkowo zamiast rozważać teorię, tym bardziej, że na pierwszy odzew grzecznie czekałem ponad tydzień... Dopisałem, licząc, że Ci którzy ew. już przejrzeli wątek odezwą się i sprawa "ciszy" się wyjaśni. To nieładnie podejrzewać wszystkich z góry o lamerstwo.
Trochę wiary w ludzi, nawet jeśli Ci się nudzi (ot, taki rymik obosieczny... :wink:)

rolaj - nurtuj i daj nurtować :wink:

Pozwólcie Panowie, że tu sobie jeszcze trochę poczekam i ponawołuję 8-)

rolaj
09-06-2007, 23:23
rolaj - nurtuj i daj nurtować :wink:
Alesz proszz barzzo.........

Vitez
10-06-2007, 00:01
Pozwólcie Panowie, że tu sobie jeszcze trochę poczekam i ponawołuję 8-)

Chyba latwiej i predzej bedzie po prostu zmienic soft.

rolaj
10-06-2007, 00:06
Chyba latwiej i predzej bedzie po prostu zmienic soft.
Wątpię. "Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go":-P