PDA

Zobacz pełną wersję : A710 IS usterka czy " ten typ tak ma "



yacek _b
28-05-2007, 13:23
Koledzy , mam od niedawna A710 IS , jeżeli chodzi o pracę samego aparatu ( zdjęcia w auto , półautomacie , czy manualu jest ok . Zastanawia mnie tylko cichy szum jaki słyszę z aparatu . Oczywiście przy kręceniu jakiś filmików tym bardziej go słychać , ale tutaj nie zawracam sobie głowy , bo kupiłem go do robienia zdjęć i nie mam zamiaru korzystać z tego "dobrodziejstwa " .
Szum ginie w momencie jak wyłaczę wyświetlacz :???:
Napisałem do serwisu na Żytniej , odpowiedzieli przysłać , sprawdzimy . Kurna , za bardzo nie usmiecha mi się wysyłać , bo wszysko chodzi dobrze i żonka ( aparat jest jej :smile: ) jest zadowolona z jakości zdjęć a wiecie jak to w serwisie , czasem mogą coś spiepszyć .
Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem , co radzicie ?

kanonada
28-05-2007, 13:33
Ja też mam od niedawna ten aparat, ale żadnych odgłosów z siebie nie wydaje (no poza tym, kiedy się włącza i słychać też nieznacznie pracę obiektywu przy korzystaniu z zoomu). Poza tym jest super.
A może jakiś inny serwis - niekoniecznie wskazany w gwarancji - mógłby przynajmniej doradzić po obejrzeniu sprzętu. Niekoniecznie od razu wysyłka.
pozdrawiam

yacek _b
28-05-2007, 13:46
dźwieki " z obiektywu " to normalka , więc głowy sobie nie zawracam , szum jednak słysze więc nie wiem czy to normalne , ale dzięki za odpwiedź .

pazurek
28-05-2007, 14:59
moze chodzi Ci o szum generowany przez uklad optycznej stabilizacji obrazu?

znajdz kogos z lustrzanka i obiektywem z IS (chociazby 30D z kitem 17-85 z pierwszego lepszego sklepu foto) i posluchaj jak "szumi" po wcisnieciu spustu do polowy.

yacek _b
28-05-2007, 16:33
moze chodzi Ci o szum generowany przez uklad optycznej stabilizacji obrazu?

znajdz kogos z lustrzanka i obiektywem z IS (chociazby 30D z kitem 17-85 z pierwszego lepszego sklepu foto) i posluchaj jak "szumi" po wcisnieciu spustu do polowy.

hmm , może , ale próbowałem wyłaczyć stabilizację i nic , dalej cicho szumi .
Najdziwniejsze , że ten szum jest w trybie fotografowania i z właczonym wyswietlaczem lcd . Jeżeli wyłaczę lcd - cicho ( w trybie fotografowania )
Przy przegladaniu zdjęć na lcd - cisza .

Vitez
28-05-2007, 21:53
hmm , może , ale próbowałem wyłaczyć stabilizację i nic , dalej cicho szumi .
Najdziwniejsze , że ten szum jest w trybie fotografowania i z właczonym wyswietlaczem lcd . Jeżeli wyłaczę lcd - cicho ( w trybie fotografowania )
Przy przegladaniu zdjęć na lcd - cisza .

No to chyba jestes pierwszym ktory nie tylko widzi ale rowniez slyszy szumienie matrycy ;) , skoro przy przegladaniu zdjec nie szumi.

yacek _b
28-05-2007, 22:27
Vitez- czy ja wspomniałem coś o matrycy !?
Widzisz kolo , tak się składa , że dzisiaj się zarejestrowałem na tym forum ( mimo że czytam go juz bardzo długo ) bo szukam odpowiedzi u WŁAŚCICIELI modelu A710 IS , więc jak nie masz nic do powiedzenia sensownego to daj se na luzik .

ps. tak się składa , że jeden kolega co ma A710 IS odpowiedział na mój mail i u niego też jest taki objaw .

Vitez
28-05-2007, 23:01
Mam cos do powiedzenia i to co chcialem to napisalem. Jak ci sie nie podoba to trudno - to jeszcze nie pretekst do takiego niegrzecznego zachowania jakie prezentujesz. A kolesi i luzikow szukaj wsrod kolegow na boisku, to forum to nie podworko.

yacek _b
29-05-2007, 06:26
oj chłopie , ty sie chyba nigdy nie zmienisz , jak ty próbujesz z kogoś robic jaja to jest wszysko cacy , ktoś ci odpowie na na " zaczepkę " to fora ze dwora , ech ...

Tomek_S
29-05-2007, 07:45
Moja żonka ma taki aparat i przed chwilą sprawdziłem - rzeczywiście jak jest włączony wyświetlacz LCD to jest lekki szum (jak się przyłoży ucho do aparatu to słychać podobny dźwięk do tego jaki wydaje silnik elektryczny). Po wyłączeniu wyświetlacza robi się cicho.


Podsumowując: nie przejmuj się tylko rób zdjęcia :smile:

yacek _b
29-05-2007, 07:50
Dzięki Tomek_S za odpowiedź i pozdrawiam .

Vitez
29-05-2007, 18:57
oj chłopie , ty sie chyba nigdy nie zmienisz , jak ty próbujesz z kogoś robic jaja to jest wszysko cacy , ktoś ci odpowie na na " zaczepkę " to fora ze dwora , ech ...

Bo ja stosuje emotikony jak robie se jaja i przynajmniej latwiej odczytac czy sobie zartuje czy powaznie sie przyczepiam. W twojej wypowiedzi zero emotikonek wiec i przekaz oraz intonacja bardzo trudna do wychwycenia :p .

theremin
29-05-2007, 21:49
W!

Ten "szum" wytwarza przetwornica napięcia do podświetlania LCD...
Tak samo w niektórych aparatach słychać pisk podczas ładowania lampy.
Normalka.

Pzdr!

yacek _b
29-05-2007, 22:23
W!

Ten "szum" wytwarza przetwornica napięcia do podświetlania LCD...
Tak samo w niektórych aparatach słychać pisk podczas ładowania lampy.
Normalka.

Pzdr!

dzięki bardzo za odpowiedzi , zaczyna byc wszystko jasne . :-)

o_andrzej
30-05-2007, 19:43
Ten "szum" wytwarza przetwornica napięcia do podświetlania LCD...
Tak samo w niektórych aparatach słychać pisk podczas ładowania lampy.

No wiec ja tez slysze delikatny szum w trybie robienia zdjec. Jesli wylaczy sie LCD szum staje sie o wiele mniejszy, ale wciaz niezerowy. Znika w trybie przegladania przy niewyciagnietym obiektywie i to bez wzgledu na to czy LCD jest wlaczone czy nie. Nie ma nic wspolnego ze stabilizacja. Zatem szum musi miec zwiazek z pracujaca matryca.

yacek _b
30-05-2007, 23:09
o_andrzej , a myslełem że tylko ja mam już jakieś omany słuchowe , nawet dzisiaj byłem w jednym sklepie , przyświrowałem że jestem mocno zainteresowany , włącznono mi go , ale za cholęre nie mogłem nic usłyszeć przez szum pracujących obok maszyn ( byłem w sklepie fotograficznym gdzie wywołują jeszcze zdjęcia ) , a nie chciałem już przeginać na maxa i przykładać go do ucha :-D

mamy taki sam przypadek , ale sprzęt chodzi bardzo dobrze .

theremin
31-05-2007, 08:02
W!
przetwornica napięcia pracuje cały czas gdy aparat jest włączony...
w róznych trybach pracy zmienia się pobór prądu przez poszczególne moduły aparatu, więc także jej obciąznie, co ma wpływ na rodzaj "dźwięków" jakie wydaje. Stabilizacja napięcia odbywa się najczęściej poprzez zmianę współczynnika wypełnienia impulsów (bardzo rzadko poprzez zmianę częstotliwości pracy przetwornicy)

Przstańcie się przejmować, wszystko jest o.k.
Pzdr!