PDA

Zobacz pełną wersję : kenko x2 pro +70-200 f4L



Lucekkk
27-05-2007, 01:13
Witam!
Na poczatek wspomne ze przejrzalem to forum w poszukiwaniu info dosc dokladnie i choc wiele sie dowiedzialem to mam jeszcze pewne watpliwosci:). Wiem juz ze kenko x1.4 dziala w tym zestawie swietnie, natomiast jesli chodzi o kenko x2 pisaliscie ze nie dziala AF (bo przyslona 8), jednak w jednym watku ktos napisal ze jemu dziala:
http://canon-board.info/showthread.php?t=5867&highlight=kenko
to chyba troche starsza wersja, a ja mysle o zakupie Kenko TELEPLUS PRO 300 DG 2,0x. Wyczytalem tez ze czasem pomaga zaklejanie styków, bo wtedy sie oszukuje puszke.
Wiec jak to jest i czy ktos podpinal to szklo z tym tc i moze powiedziec jak bedzie z tym AF?
dodam ze posiadam 300d bo to moze byc dosc cenna informacja?
z gory dzieki za odpowiedz:) jesli przeoczylem gdzies watek w ktorym pojawila sie odpowiedz na moje pytanie to bardzo przepraszam:)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
widze ze w jednym miejscu wdala mi sie buzka chodzilo oczywiscie "... nie dziala AF (bo przyslona 8 )..."

jotes25
27-05-2007, 09:01
Są (z grubsza) dwa rodzaje Kenko: tańsze, budżetowe MCx i droższe PRO.
Te pierwsze mają gorszą optykę i mniejszą liczbę styków ( 8 ), więc korpus ich "nie widzi" i nie trzeba nic zaklejać. Te drugie oprócz lepszej optyki mają 11 styków i dają informacje o swojej obecności. Ponieważ AF w tanich korpusach działa do wypadkowego światła zestawu obiektyw + TC równego 5.6, ale w praktyce może jako tako funkcjonować przy świetle równym 8, to w przypadku tańszych TC nie trzeba nic zaklejać, a droższe wymagają zaklejenia dodatkowych 3 styków.

Lucekkk
27-05-2007, 10:01
ale af bedize dzialal tak? jakos gorzej, wolniej i slamazarniej ale bedzie?:) i czy to samo bedzie sie tyczyc potwierdzania ostrosci z MF? bo w koncu ciemno mu bedzie ?

Krzychu
27-05-2007, 11:32
ale af bedize dzialal tak? jakos gorzej, wolniej i slamazarniej ale bedzie?:) i czy to samo bedzie sie tyczyc potwierdzania ostrosci z MF? bo w koncu ciemno mu bedzie ?

Działać będzie, ale specjalnego pożytku z niego nie będzie więc załóż że nie będzie...

Kubak82
28-05-2007, 10:45
Działać będzie, ale specjalnego pożytku z niego nie będzie więc załóż że nie będzie...

bedzie, bedzie ;-) .. w mojej sigmie (silnik hsm) przy finalnym f8 (z tc kenko x1.4) af chodzi troche wolniej (nie mylic z powoli ;-) ) i jest jak bajbardziej "uzywalny" .. inna kwestia jest to, ze pare razy pojawil mi sie komunikat o przyslonie "00".. pomaga wylaczenie i wlaczenie aparatu ale sa to sporadyczne wypadki i jeszcze nie doszedle co moze byc ich przyczyna.. ale generalnie w 90% przypadków jest ok i af trafia w cel 8)

Lucekkk
28-05-2007, 11:22
wielkie dzieki za odpowiedzi:)

Silwe
28-05-2007, 15:59
Ja podpinałem pod Sigmę 70-200 i Sigmę 100-300 TC Soligor 1.7 i też zauważyłem że po różnej liczbie zdjęć wyskakuje mi Erros 01 i pokazuje się przysłona 0. Wyłączenie aparatu nie pomaga, ale pomaga wyjęcie obiektywu z konwertera. Zastanawiam się czy nie jest to kwestia styków.

Czy ktoś jeszcze z właścicieli TC Kenko albo innych miał takie problemy?

jotes25
28-05-2007, 16:06
Kenko PRO 1.4x i 2x używam intensywnie, najpierw z 200/2.8 L, teraz z 300/4 L IS. Nigdy nie było najmniejszych problemów, wszystko działa idealnie.

Kubak82
28-05-2007, 17:29
też zauważyłem że po różnej liczbie zdjęć wyskakuje mi Erros 01 i pokazuje się przysłona 0.

dobrze choc wiedziec, ze nie jestem sam ;-) .. moze po prostu to kewstia tego, ze sigma + kenko (z sama sigma jest ok) nie "gawarit" z body Canona tak jak powinny :-? .. to tylko moje domysly - jesli ktos zna powod, chetnie go poznam :-?

Silwe
28-05-2007, 18:15
Mnie się wydaje że może to jest kwestia jakiś małych luzów między obiektywem a konwerterem. Bo elektronicznie przecież to powinno funkcjonować, skoro jestem w stanie zrobić 30 czy 40 zdjęć na różnych przysłonach i w różnych ustawieniach a na 41 się zacina to jakoś ciężko mi sobie wyobrazić że nagle aparat stwierdza sam z siebie że żle współpracuje. No sam nie wiem. Czekamy na inne głosy w tej sprawie. Ktoś jeszcze też miał podobne problemy ?

Rafał32
01-06-2007, 17:01
Nabyłem wczoraj Kenko 2x MC.Nadmienię,że focus działa poprawnie.Jakość też jest do zniesienia.Przynajmniej dla moich potrzeb.Ciekawi mnie tylko to ,że jak ustawię f4 to on się nie buntuje i trzaska fotki:shock: A ja myślałem że bedzie krzyczał że ma być 8!!!O co biega dokładnie?
Poniżej fotka w kiepskich warunkach-ot aparat szybko wyjęty z torby nawet nie spojrzałem na ustawienia i lu.Mały Psik.Da się to oglądanąć?:roll:

KMV10
01-06-2007, 18:54
bedzie, bedzie ;-) .. w mojej sigmie (silnik hsm) przy finalnym f8 (z tc kenko x1.4) af chodzi troche wolniej (nie mylic z powoli ;-) ) i jest jak bajbardziej "uzywalny" .. inna kwestia jest to, ze pare razy pojawil mi sie komunikat o przyslonie "00".. pomaga wylaczenie i wlaczenie aparatu ale sa to sporadyczne wypadki i jeszcze nie doszedle co moze byc ich przyczyna.. ale generalnie w 90% przypadków jest ok i af trafia w cel 8)

00 zdażało mi się z Sigmą 70-300 kilka razy również. Taki urok...

Vitez
02-06-2007, 00:59
Ciekawi mnie tylko to ,że jak ustawię f4 to on się nie buntuje i trzaska fotki:shock: A ja myślałem że bedzie krzyczał że ma być 8!!!O co biega dokładnie?


O to ze to nie ty masz ustawic f8 w aparacie a ze swiatlomierz bedzie dostawal mniej swiatla z powodu konwertera i mimo ustawienia f4 bedziesz mial czas naswietlania taki jakbys f8 ustawil.

Rafał32
02-06-2007, 08:25
O to ze to nie ty masz ustawic f8 w aparacie a ze swiatlomierz bedzie dostawal mniej swiatla z powodu konwertera i mimo ustawienia f4 bedziesz mial czas naswietlania taki jakbys f8 ustawil.

I wszystko jasne-tak podejrzewałem ale nie byłem pewny.Tym bardziej że zdjęcia były no-"dobre".
Dzięki

borkomar
06-02-2008, 23:58
O to ze to nie ty masz ustawic f8 w aparacie a ze swiatlomierz bedzie dostawal mniej swiatla z powodu konwertera i mimo ustawienia f4 bedziesz mial czas naswietlania taki jakbys f8 ustawil.
Ale to jest i tak dobra sprawa bo GO jest jak na przy zadanej przysłonie - dobrze kumam:?:

Kubak82
07-02-2008, 10:49
Ale to jest i tak dobra sprawa bo GO jest jak na przy zadanej przysłonie - dobrze kumam:?:

ale GO nie zalezy od ustawienia ktore widzi aparat ale (poza odlegloscia od obiektu itp.) od ukladu optycznego, a ten przeciez, po zamontowaniu konwertera zmienia sie ;-)

borkomar
07-02-2008, 11:27
ale GO nie zalezy od ustawienia ktore widzi aparat ale (poza odlegloscia od obiektu itp.) od ukladu optycznego, a ten przeciez, po zamontowaniu konwertera zmienia sie ;-)
Nie zrozumiałes pytania.
Chodzi mi o to, że GO jest taka jak przy F4 i oczywiscie ogniskowa wedlug szkla i konwertera, a nie ze konwerter ogranicza przysłone do f8 w góre i to jest dobre.
Sam początkowo myślałem że zakładajać konverter czy to x1.4 czy x2.0 wpada mniej swiatała i automatycznie przysłona przymyka sie o 1-2 działki i nie mozna poniżej jej zejść a tu widze niespodzoanka i to jak najbardziej pozytywna.:wink:

Kubak82
07-02-2008, 11:42
Sam początkowo myślałem że zakładajać konverter czy to x1.4 czy x2.0 wpada mniej swiatała i automatycznie przysłona przymyka sie o 1-2 działki i nie mozna poniżej jej zejść a tu widze niespodzoanka i to jak najbardziej pozytywna.:wink:

i dobrze myslales ;-) .. wpada mniej swiatla i jesli nie zaklepisz stykow to tak wlasnie bedzie sie dzialo (choc to zalezy tez od konkretnego modelu konwertera, glownie tyczy sie nowszych modeli) - przyslona w przypadku szkla f4 i konwertera x2 bedzie wynosic 8 i ponizej tego nie zejdziesz.. zaklejajac styki powinien dzialac af bo aparat bedzie "myslal" ze ciagle ma f4 ale, jak napisal wczesniej Vitez, czasy bedziesz mial odpowiednio dlugie jak gdybys uzywal obiektywu f8 :smile:

zygert
28-03-2008, 11:02
Moje spostrzeżenia odnośnie telekonwerterów które posiadam z połączeniem Canon 30D + 70-200L f4
1) Kenko 1.4 Teleplus PRO 300 - zero problemów z AF jakość ta sama co z Canona Ext 1.4x II (z ręki bez problemu).
2) Kenko C-AF1 2x Teleplus MC7 - zero problemów z AF (może częściej się myli, na punktowym środkowym zauważyłem, że punkt ostrości jest lekko w prawo od kwadracika i delikatnie w dół, jak ma się tą świadomość to łapie AF bez najmniejszego problemu i w punkt; co do szybkości oczywiście trochę wolniej patrząc na ogół działania, ale jeżeli element jest kontrastowy to szybkość taka sama jak z samego obiektywu bez TC), oczywiście ciemniej, ale nadal da się spokojnie focic na zew. przy iso400 i czasach do 1/320 - 1/400; przy iso200 już około 1/125 - 1/200 (z ręki przy zachowaniu najkrótszych czasów foty wychodzą ostre). Jednak co do ostrości jednak nie jest rewelacja. Ciekaw jestem jaka była by jakość porównując z np. 100-400 sigmy czy 80-400 tokiny ew. tamrona o ile ma.
3) Canon Extender EF 2x II - AF jeszcze nie sprawdzałem (trzeba zalepić styki, na razie nie wiem które).
Zdecydowanie lepsze czasy można ustawić jak w Kenko (chyba Kenko bardziej ściemnia) np. w kenko ta sama fota co z canona wymagala ustawienia ISO200 1/125 w canonie ISO200 1/320-1/200 warunki oswietleniowe te same, obiektyw ustawiony na f5.6 (podaje f8 przez konwerter w kenko 5.6 - oczywiscie jest to minimu 8, ale czuje ze wiecej).
Co do jakości fot. to canon ma jakby lepsze kolorki co do ostrosci to jakoś nie widzę różnicy zbyt wielkiej, może gdy więcej fot porobię. Ale na pewno canon ma prawdziwe 2x, bo kenko na pewno nie ma i przez to może ostrość ma na podobnym poziomie. Po dokładniejszych testach dam znać. Na pewno canon ma lepszą jasność więc te 2x jest bardziej używalne bez statywu. Minus, że tylko pracuje z canonami (ma mocno wysuniętą przednią soczewkę).