PDA

Zobacz pełną wersję : zakup MacBook'a w Anglii



focus
24-05-2007, 18:51
Kupował ktoś Mac'a w Wielkiej Brytwani?
Ceny, szczególnie MacBooka wyglądają atrakcyjnie.
...chyba, że gdzieś tkwi haczyk.
Za mniejsze pieniądze można dostać mocniejszą konfigurację
http://store.apple.com/Apple/WebObjects/ukstore.woa/wa/RSLID?nnmm=browse&mco=520F94DC&node=home/macbook/macbook

emisiaczek
24-05-2007, 19:05
nie wiem jak patrzysz ale ja tam widze ze im dalej w las tym drozej

focus
24-05-2007, 19:24
u nas http://sklep.apple.pl/cgi-bin/WebObjects/AppleStore.woa/2/wo/MMlXpk5YH80YOrL0r8brH0/3.1.1.3.1
w odległym lesie:-)
http://store.apple.com/Apple/WebObjects/ukstore.woa/6494042/wo/kO3pVVeoRPh128sWbrGXAhSuWlH/1.?p=0
przy kursie 5,65 za Ł wychodzi ~6000zł z VAT-em

Vitez
25-05-2007, 10:45
Poza tym:
"Orders will not be accepted and products will not be delivered to any address outside the mainland United Kingdom, Northern Ireland or the Isle of Man."

To nie widze kruczka. Czyli ktos z UK musi ci kupic i przywiezc.
Nie wiem jak z gwarancja - nie chcialo mi sie czytac 8)

DoMiNiQuE
25-05-2007, 11:04
Z gwarancja nie ma problemu. Musisz miec jedynie dowod zakupu i mozesz serwisowac sprzet (o zgrozo) w SADzie.

focus
25-05-2007, 21:51
jak z gwarancją nie ma problemu, to już jest dobrze... ten SAD to trochę jak Żytnia dla naszych body? - strach się bać ? :)

faktycznie taki sposób dostawy planowałem, trochę człowieków:) tam wyjechało, więc nie problem znaleźć życzliwego

asterix
25-05-2007, 21:55
haczykow brak, posiadam sztuke (mieszkam w uk). Moge ci wyslac fedexem jak podasz w adresie dostawy moj adres.

focus
25-05-2007, 22:32
asterix, miło, że dajesz taką możliwość
klamka o zakupie właśnie mac'a jeszcze nie zapadła. muszę najpierw pomacać, a ta już wkrótce.

możesz się pochwalić jakiego modelu używasz i pod jakimi softem o profilu foto?

asterix
25-05-2007, 23:45
17 calowy z 2.3 IC duo, 3gb ram, x1600. bardziej uzywa tego moj wspolnik niz ja.. ja wole stacjonarne i nie Maki

Zielony
26-05-2007, 16:13
Kurde, ceny naprawdę atrakcyjniejsze niż u nas. W sumie to normalka.
U nas ponoć można kupić za 10% mniej niż podane na stronie - dla studentów.

Czy ktoś może potwierdzić czy zakupinego w UK Mac'a na pewno w razie potrzeby można serwisować w PL ??? Na 100% ?

asterix
26-05-2007, 16:36
na logike to czemu nie ? Prawo unii sie klania

focus
26-05-2007, 21:18
Asterix, nie dziw sie Zielonemu, parę lat żyje w tym kraju to już różne rzeczy widział, które niewiele wspólnego miały z normalnością :)
ja daleko nie muszę szukać - dzisiaj miałem wrócić do domu z nowym szkłem w promocji na CashBack, ale zaradny jeden z pośredników pożyczył sobie kod kreskowy, który powinienem wysłać:evil:
a miało być tak ładnie, a wyszło jak zwykle - taki kraj

asterix
26-05-2007, 22:13
Pozwij ich i sprawe wygrasz.

focus
27-05-2007, 13:08
Na razie straciłem tylko cały dzień (w tym chyba dwie godziny na testy) z powodu niedoszłego zakupu. Kasa w kieszeni, mają wysłać we wtorek.
Normalny sklep, ale zaczynają sie schody. To u nich nie dostałem zwrotnie podbitej gwarancji na 5D. Mają wyjaśniać. Daje do myślenia.:evil:

Zielony
27-05-2007, 14:20
Dobra, a więc byłem w iSPOT'cie w BlueCity.
Pooglądałem sobie MacBook'i i generalnie dla mnie on jest za mały (chociaż czemu nie - do noszenia ze sobą wszędzie sam raz :rolleyes: ) - więc osobiście bym nie kupił.
MacBook Pro to już tak, ale poza zasięgiem finansowym jak narazie.
Ogólnie są świetne (IMHO). Jak będzie okazja to się przesiadam.

Być może panna się zecyduje na MacBooka w systemie ratalnym 0% (tylko opcja 10 rat) plus 10% zniżki dla studenta.
A więc wersja C2D 2 GHz / 1GB RAM / 80GB HDD / DVD-DL jest za 4410zł po zniżce. System ratalny wygląda w ten sposób, że 0% obejmuje tylko 10 rat.
Ale można zrobić tak, że wpłaca się jako pierwszą ratę (w dniu zakupu 10%), kolejne 8 rat wpłaca się ~122zł (kwota za laptopa podzielona przez 36 rat) a ostatnią 10 ratę wpłaca się całą resztę. Ale można też wpłacać normalnie 441zł co miesiąc - no problem. Tutaj można sobie wybrać jak się tam woli.
Jeśli chodzi o gwarancję to zakupiony Apple za granicą można u nas serwisować. Tyle, że koleś mi powiedział, że w PL aktualnie są najatrakcyjniejsze ceny, że jest zniżka dla studentów i w ogóle. :mrgreen: Heh, pewnie nie sądził, że sprawdzałem :lol:
Ale nie chciałem mu już zwracać uwagi.

Także w UK za jedyne 280 zł więcej niż w/w opcja można mieć C2D 2.16GHz / 1GB RAM / 120 GB HDD / DVD-DL.

Opcja polska z 4410 dla porównania w UK kosztuje mniej o 448zł (4410-3962=448zł) tyle, że zamiast nagrwarki DVD-DL jest DVD-Combo (nagrywa tylko CD :roll:)
Aha, no i w Angli generalnie te stawki co podałem to bez żadnych zniżek - a u nas to po zniżce wychodzi drożej. Z angli ściągnąć nie jest problem - brat przyjeżdża na urlop w lipcu - tyle, że trzeba kupić za gotówkę. No chyba, że on weźmie to na raty na siebie. Pozatym podejrzewam, że w UK też są jakieś zniżki dla studentów - wystarczy poprosić kogoś i można mieć za jeszcze mniej.

Ale tak jak mówię - dla siebie to minimum MacBook Pro bym wziął - ze względu na ekran. Ale dla panny 13,3 cala to w sam raz - zmieści jej się przy dobrych wiatrach w torebce :mrgreen:

Aha, nasuwa się kolejne pytanie - czy Mac dla panny to nie za dużo.
Przecież można kupić coś za 2500-3500zł gdzieś w MM i też wystarczy jak dla niej.
Wiadomo, że żadnych skoplikowanych rzeczy na tym robić nie będzie. Potrzeba zakupu laptopa dla niej wynika z konieczności pisania pracy magisterskiej no i wiadomo - internet/muzyka/video/itp. Decyzja nie zapadła.

focus
27-05-2007, 16:33
...i ja byłem w iSpot, tyle że w Galerii Krakowskiej
to może najpierw dlaczego myślałem MacBooku, bo właśnie mały jest i to była myśl przewodnia. We wrześniu lecę na zdjęcia do Włoch i będę potrzebował coś do szybkiego podglądu i zrzucenia. 13" sprawę ułatwia, bo można mieć przy sobie i za jednym zakupem załatwiam drugą kwestię - upgrade mojego kompa, który przestaje sobie radzić z tym co wypluwa 5D.
no ale do rzeczy. Chłopaki w iSpot poskładały małego, czarnego z 2 GB RAM. No cóż na kolana nie padłem, jeżeli chodzi o szybkość. Ładny to on jest i tu bez dyskusji.
Mały i dlatego trochę ciasno, ale i tak planowałem zewnętrznego Eizo używać.
..rozterki pozostały, ale jeszcze się nie wyleczyłem z Mac'a
nie zrażając się, szukam używanego MacBook Pro - tyle że już mniej mobilne rozwiązanie robi się. Tak na marginesie to wersja Pro gorąca była jak diabli.

Zielony, dzięki za rozpoznanie możliwości zakupu na raty - nie głupie to nawet.
Sam już nie wiem, ale może się przydać.

odnośnie MacBook Pro, ma ktoś rozeznanie co to za model a1150 ? wiem, że ma 1GB RAM i HDD 80 GB.

Zielony
28-05-2007, 09:22
A jeszcze pytanie mam. Jakbym zakupił Mac'a np w UK to jak później wygląda sprawa systemu, żeby był po polsku - trzeba kupić osobno??

DoMiNiQuE
28-05-2007, 09:32
A jeszcze pytanie mam. Jakbym zakupił Mac'a np w UK to jak później wygląda sprawa systemu, żeby był po polsku - trzeba kupić osobno??
Nie ma czegos takiego jak OS X po Polsku. Jest jedynie polonizator, ktory jest przygotowywany przez SAD (nawet nie wiem czy to ma blogoslawienstwo Stefana). Nastepna wersja OS X czyli Leopard (ma wyjsc na jesien) bedzie miala juz jezyk Polski do wyboru (slynne "poniechaj" :) ). Osobiscie odradzam polonizatora jesli nie chesz miec problemow! System jest tak intuicyjny, ze dla osoby znajacej choc trocha angielski obsluga nie bedzie sprawiala zadnych problemow.

P.S.
Aby otrzymac polonizatora trzeba nabyc komputer w PL a nastepnie wypelnic kupon ze strony Apple i wyslac do SADu.

Zielony
04-06-2007, 14:33
Wychodzi na to, że Apple też ma klientów w dupie.
Człowiek chce kupić MacBook'a, przedstawia dwa dokumenty, legitymacje studencką, ma czyste konto w Biurze Informacji Kredytowej, przedkłada zaświadczenie o zarobkach - a Ci DALEJ robią problemy i nie chcą sprzedać zgodnie z tym co do k....y nę...y piszą na stronie.
Ten kredyt studencki to sranie w banie!
Wyżej wymienione dokumenty można se wsadzić głęboko w dziurę. Jedynie co proponują to wpłatę 30% wartości na start a reszta w ratach, albo znaleźć współ-kredytobiorcę.
A dodatkowo jak się okaże, że współ-kredytobiora jest nie zdolny to odrzucają wniosek, i można dopiero po pół roku znowu się ubiegać!!!!!!!!!
A tak ładnie piszą na stronie :twisted:, że dla studencików spokojnie wystarczy dowód i legitka i wpłata 10% na start, a reszta w ratach (w tym można minimalnie płacić 122zł ratę), a ostatnią ratę - resztę kasy. Sranie w banie. To co piszą to jedno, a rzeczywistość (polska) to drugie. Mieliśmy mieć dziś MacBook'a, ale jak się wqu...my to olejemy całe Apple, skoro oni tak do ludzi.

DoMiNiQuE
04-06-2007, 14:50
Dlatego wszyscy z takim uteskieniem czekaja na Apple Poland z prawdziwego zdarzenia. To co wyprawiaja SADysci w Apple IMC to jest kpina!

Zielony
04-06-2007, 15:03
Po odpowiedniej wiązance telefonicznej, i poruszeniu ekipy odpowiedzialnej za te decyzje dostaliśmy akurat telefon z przeprosinami, że ktoś popełnił błąd, czegoś nie dopilnował i oczywiście dostaniemy macbook'a go na pierwotnych warunkach. O mały włos, bo panna miała już na końcu języka że mają go sobie wsadzić. Także, jakby się nie podzwoniło i nie zrobiło burzy to można zapomnieć :evil:

Normalnie przypomina mi się sytuacja jak kiedyś przychodzę do sklepu, mówię co chcę a sprzedawca: ale po co to Panu? :lol:
No to chce koleś sprzedać czy nie? Łaskę mi robi, że mi kurde sprzeda.

No nic. Zobaczymy co i jak.

Aha, dodatkowo Apple wprowadził nowe modele/konfiguracje. Info na www jest oczywiście nieaktualne. Teraz 'środkowa' opcja ma 2.16Ghz (zamiast 2Ghz) i 120GB HDD (zamiast 80). Poza tym się okazuje, że na te poprzednie modele co widnieją aktualnie na www nie było promocji edukacyjnej - niby tamte ceny to już promocyjne były. Także jak ktoś miał zamiar kupić tą opcję za 4900zł minus 10% zniżki i liczył, że zapłaci 4410zł to też by się wqu...ł gdyby przyszło do płacenia. Bo dowiedział by się, że promocje się nie łączą!!!! Tak miało być w naszym przypadku, bo pierwotnie mieliśmy brać właśnie tą wersję 2Ghz/80GB HDD.

Vitez
04-06-2007, 22:10
Po odpowiedniej wiązance telefonicznej, i poruszeniu ekipy odpowiedzialnej za te decyzje dostaliśmy akurat telefon z przeprosinami, że ktoś popełnił błąd, czegoś nie dopilnował i oczywiście dostaniemy macbook'a go na pierwotnych warunkach.

Moze przeczytali nasze forum i sie przestraszyli ze taka antyreklame maja ;)


O mały włos, bo panna miała już na końcu języka że mają go sobie wsadzić.

Ja bym chyba tak powiedzial :roll: .

snowboarder
05-06-2007, 00:07
Marcin, nie chce ci namotac, ale moim zdaniem zakup MacBooka
dzis nie ma zadnego sensu, tym bardziej jesli jest dla ciebie big deal (raty itd).
Ostatni "upgrade" MacBooka to byl kompletny zart, nie wniosl nic
tak naprawde nowego. Karta graficzna w nim jest zalosna, model
dobry trzy lata temu. Wszystko inne jest lata za PC-ami.
Tylko wyglada cool :-)
Jesli chodzi o MacBook Pro, to wszystko wskazuje na to, ze jutro bedzie update
i to ma byc update z prawdziwego zdarzenia, Santa Rosa, dobra grafika,
LED itd. MacBook Pro dzis to jeszcze wiekszy zart niz MacBook...
Wiem, ze Apple robi sie popularny, ale nie wydawaj pieniedzy dzis.
Poczekaj, zobacz co jutro pokaza (prawie pewniak, sam sprzedalem wczoraj
mojego Powerbooka bo w koncu Photoshop dziala jak trzeba na Intelowych
Mac'ach i kupie, to co pokaza jutro) i mozna sie spodziewac,
ze LED podswietlane LCD i Santa Rosa pokaza sie w MacBookach za pare miesiecy -
dzis kompletnie nie warte sa swojej ceny. I mowi to ci ktos, kto uzywa Mac'ow
od ponad 10 lat....

radarek
05-06-2007, 02:41
Poczekaj do następnego tygodnia a najlepiej do jesieni.

Za tydzień będzie WWDC i będziesz miał jako takie pojęcie o następnych 6 miesiacach w temacie maków. Cos tam się mówiło, że miał się pojawić 15 inch Macbook ale chyba ze sprzętu to się skończy na MBPro i iMacu. Poza tym będziesz wiedział co będzie w nowym Mac OS X - mają pokazać pełną wersję," polonizacja " ma być w końcu wbudowana, zobaczysz co to te" top secret features " a i boot camp może bardziej zintegrują . Tylko jest jeden problem, bo ten nowy system będa sprzedawać dopiero jesienią i chyba lepiej poczekać niż wydawać 100 $ dodatkowo

Poza tym poszukaj w refurbished . Wiem, że to mają w angielskim Apple Store i w sumie chyba się opłaca - choć trochę taniej a gwarancja i tak 1 rok

focus
05-06-2007, 06:55
hmm trochę ostudziliście moje zakusy na Mac'a. Faktycznie po pierwszym kontakcie z kolan się nie podnosiłem, może update coś wniesie....tylko kiedy to będzie. Powstrzymywałem się z zakupem 5D, bo miał wyjść poprawiony...no i nie wytrzymałem i na razie nie żałuję, ale do niego przynajmniej nie mam zastrzeżeń.

DoMiNiQuE
05-06-2007, 08:14
Panowie, to "poczekaj na nowszy model" czegos Wam nie przypomina? :/
Komputer kupuje sie po to aby z niego korzystac.

Snowboarder, nie warto kupowac macbooka? Pokaz mi jakis inny komputer z OS X na pokladzie. Moze Acer?

Nie mieszajcie chlopakowi bo to zadne rady sa.

dominix
05-06-2007, 08:51
Czołem!

Od około miesiąca jestem niesamowicie szczęśliwym posiadaczem macbooka. W zasadzie to bardziej jest on przeznaczony dla żony, niż dla mie, bo właśnie ma się mieścić do torebki i być taki damski, ale czasami mogę się pobawić. Kupiłem go tutaj gdzie mieszkam, czyli w Korei i powiem Wam że tak wspaniałego i życzliwego podejścia do klienta (co jest z resztą domenątego kraju) to nie spotkałem dawno, a może i nawet jescze w ogóle nie spotkałem. Pomimo pewnych barier językowych (Koreańczycy to trochę lenie w temacie języków) znalazł się tam ktoś mówiący dobrze po angielsku i !uwaga! następnego dnia miałem macbooka (w niestandardowej rozszerzonej konfiguracji) w domu. Przez następny tydzień ten sam facet dzwonił do mnie prawie codziennie pytając sięczy jestem zadowolony, czy nie potrzebuję jakiej pomocy, i tak generalnie czy ładna pogoda... Jak miałem jakieś pytania techniczne, to rozmawiałem bezpośrednio z centralą w USA, gdzie sympatyczna obsługa udzieliła mi wyczerpujących porad i wyjaśnień. Nawet raz zadzwoniłem do SADów i tam też gadało się sympatycznie. Nie trzeba mieć komputera kupionego w SADzie żeby go serwisowali, udzielali porad itp. gwarancję oczywiście honorują. Również nie miałem najmniejszego problemu żeby zamówić Polonizator dla Tigera, jakkolwiek po poczytaniu tu i tam nie zainstalowałem go. Tiger jest tak przejrzysty i zrozumiały, że rzeczywiście mija się to z celem, zwłaszcza za ew. cenę jakichś problemów ze stabilnością czy kompatybilnością. Kwasy w SADzie zaczynają się w momencie jak chciałem coś kupić u nich w sklepie internetowym. Po prostu masakra - większość jest dostępna w terminie 14 dni, a w praktyce jest to prawie miesiąc, no i kiepski jest kontakt z obsługą sklepu. Takie drobiazgi, ale troche psują ten doskonały wizerunek.
A na koniec trochę refleksji i fantazji - w moim przekonaniu kupując maka kupuje się styl, indywidualność, radość. To jest po prostu cudo - fajna, potężna zabawka, narzędzie. Daję mu ostro popalić, a nie udało mi się go jeszcze zapchać. Razem z makiem kupujesz frantastyczną obsługę i serwis (liczę że w SADzie się poprawi).
No i jeszcze na dodatek za tę samą konfigurację zapłaciłem tutaj o 1495 pln mniej niż w PL. Wydaje mi się że chyba kupno za granicą wychodzi korzystniej, a z gwarancji itp. nie ma problemu.
Zgadzam się w zupełności z DoMiNiQuE "poczekajmy na nowszy model" brzmi cokolwiek śmiesznie. Maka zawsze warto kupić - zanim mak się zestarzeje, albo zwolni, to peceta już będzie mozna obejrzeć tylko w muzeum i to wiejskim.
Zyczę udanych zakupów i radości z użytkowania.

Pozdrawiam
Dominik

Jerry99
05-06-2007, 09:45
Tak miało być w naszym przypadku, bo pierwotnie mieliśmy brać właśnie tą wersję 2Ghz/80GB HDD.

No nie... świat wariuje... Marcin będzie makowy... :mrgreen: :mrgreen:
Welkom to Mac's world :)

Zielony
05-06-2007, 13:21
A więc wszelkie porady typu: wstrzymaj się jeszcze trochę, nie kupuj teraz - są już nieaktualne. Zakupiłem - w zasadzie to komputer panny, no ale też z czasem będę korzystał. Ona jest zadowolona - bo tylko taki jej się podobał :mrgreen:
No ale było już gorąco i mógł to być jakiś laptop PC z Saturna 5 metrów dalej.
Koleś z obsługi nie polecał mi instalacji polonizatora. Tak też zrobię.
Generalnie zastanawiam się nad zakupem książki: http://helion.pl/ksiazki/macopo.htm
Co prawda ja tam sobie z obsługą będę radził, ale pannie może się taka lekturka przydać. Swojego Mac'a też z pewnością kiedyś kupie. Ale już dzisiaj wiem, że na pewno nie w PL.

!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!


No nie... świat wariuje... Marcin będzie makowy... :mrgreen: :mrgreen:
Welkom to Mac's world :)

Hiehie, no widzisz tak wyszło :grin:

DoMiNiQuE
05-06-2007, 13:27
Zielony, zadna ksiazka i instrukcja nie jest potrzebna - to nie pralka automatyczna :mrgreen: Podejrzewam, ze nic wiecej niz w broszurce SADystow tam nie znajdziesz :) Zaprowadz dziewczyna na www.MyApple.pl ;) Tam znajdzie wszystko :)

snowboarder
05-06-2007, 14:28
Zgadzam się w zupełności z DoMiNiQuE "poczekajmy na nowszy model" brzmi cokolwiek śmiesznie. Maka zawsze warto kupić - zanim mak się zestarzeje, albo zwolni, to peceta już będzie mozna obejrzeć tylko w muzeum i to wiejskim.



:lol: Zdecydowanie rada typu poczekaj w PRZEDEDNIU najpowazniejszego
upgrade'u Macbooka Pro od lat jest smieszna.
Apple store jest aktualnie down, gdy otworza za pol godziny, pogadamy....
Macbook moze nie bedzie zmieniony, ale Macbook Pro tak i pokaze
jak bedzie wygladal Macbook za pare miesiecy..
A twoja opinia o Macbook contra PC-ty jest po prostu tak absurdalna,
ze nawet nie zasluguje na komentarz.
Macbook ma np. ten znakomity component:

Intel GMA 950 graphics processor with 64MB of DDR2 SDRAM shared with main memory

masz racje, nadaje sie do muzeum....

JEDYNY powod dla zakupu Maca to OS X, MacBooka Pro za godzine rowniez
sam komputer. Ale na pewno nie MacBooka...

ALE JAJA , wlasnie Apple store sie odswiezyl.
Santa Rosa w MacBook Pro, nvidia 8600M GT to juz cos...


YEEES!!!! LED-backlit display! Gdzie moja karta kredytowa :lol:
1900x1200 w 17" super! Najlepszy upgrade odkad pamietam...

DoMiNiQuE
05-06-2007, 14:43
JEDYNY powod dla zakupu Maca to OS X, MacBooka Pro za godzine rowniez
sam komputer. Ale na pewno nie MacBooka...
Nie kazdego w PL stac na wersje PRO a i nie kazdy ma takie potrzeby.

Nowe MacBookiPro zapowaidaja sie naprawde ciekawie :)
http://www.apple.com/macbookpro/

djtermoz
05-06-2007, 15:33
YEEES!!!! LED-backlit display! Gdzie moja karta kredytowa :lol:1900x1200 w 17" super! Najlepszy upgrade odkad pamietam...Podswietlanie LED to piekna sprawa ale ja karty kredytowej poszukam dopiero gdy Apple pokaze cos typu: MacBook z 14" LED-backlit LCD, grubosc 0.75", waga do 1.8kg, flash-HDD (zadnych krecacych sie talerzy), bez napedu DVD i CD (bo i tak nie uzywam), w trwalej obudowie. Ma byc maly, lekki i przenosny. Teraz wlasnie najbardziej mnie wkurza ze taki MacBook jest wlasciwie niewiele mniejszy i lzejszy od MB Pro.
17" bym nie kupil - to stolnica do ciasta a nie laptop.

DoMiNiQuE
05-06-2007, 15:42
flash-HDD (zadnych krecacych sie talerzy), bez napedu DVD i CD (bo i tak nie uzywam)
Calym sercem w to watpie aby cos takiego wyszlo spod znaku Apple.

snowboarder
05-06-2007, 16:13
Podswietlanie LED to piekna sprawa ale ja karty kredytowej poszukam dopiero gdy Apple pokaze cos typu: MacBook z 14" LED-backlit LCD, grubosc 0.75", waga do 1.8kg..

Uwaga, nowy MacBook, ale wazy 1.85kg, d**a nie kupuje! :lol:
Wiesz co, ty tak go kupisz jak ten 16-35 II...
Typowe marudzenie, co by Apple nie zrobil...

Jestem dosc mocnym krytykiem Apple'a za wiele rzeczy, chocby
za to o czym tu pisalem, jak slaby parametrowo jest Macbook...
Ale ten upgrade Macbooka Pro jest najlepszy odkad pamietam.
Pierwszy raz od bardzo wielu lat mamy komputer Apple'a
z najnowoczesniejsza karta graficzna, najnowoczesniejszym istniejacym
procesorem i architektura itd...
Pare "drobiazgow" Apple wlozyl do nowych MCP:

- LED-backlit LCD w 15" modelach, bomba lepszy display plus oszczednosc baterii
- bateria do 6 godzin (pewnie przesada, ale napewno lepiej niz bylo...)
- n wireless (YES!)
- Santa Rosa z 800MHz busem
- Najnowszy procesor 2.4GHz 4MB L2 cache
- do 4GB RAM-u (czyli dwa 2GB symetryczne moduly dla CS3 i C1 - YES!)
- nvidia 8600M GT - jedna z najlepszych, jesli nie najlepsza karta na rynku (!!!)
- w 17" modelu 1900x1200 pelne HD rozdzielczosc
- double layer 8x Superdrive
- Firewire 800 i 400 port
- support dla karty 3G sieci AT&T
- opcja 7200 dysku

Po prostu REWELACJA. Nie ma nic lepszego na rynku, bomba.
Co do wielkosci, to Powerbook, ktory wczoraj sprzedalem (:lol:)
byl 17", teraz biore 15" bo faktycznie tamten byl za duzy jak
na moje aktualne potrzeby. Plus 15" ma LED.
Super ekstra upgrade, ale i tak zawsze jakas maruda sie znajdzie....

djtermoz
05-06-2007, 17:21
Uwaga, nowy MacBook, ale wazy 1.85kg, d**a nie kupuje! :lol:Kupuje bo potrzebuje. Moj obecny Powerbook jest w kiepskim stanie. Po prostu licze na to ze Apple pokaze wreszcie cos przelomowego. Nie kazdy potrzebuje DVD w notebooku. Moje gdybanie (albo marudzenie skoro tak wolisz) jest oparte na wielu rumors z internetu (patent Apple na nowa sztywna obudowe, rumors ze Apple jest zainteresowane flash-HDD, LED-backlit - co juz sie potwierdzilo, itd.)


Wiesz co, ty tak go kupisz jak ten 16-35 II...
Typowe marudzenie, co by Apple nie zrobil...Snowboarder, wez sie nie wyglupiaj bo juz Ci napisalem co mysle o tamtej sprawie. Miales pretensje ze skrytykowalem nowy obiektyw a nie wspominalem o jakosci zdjec, ktore mi przyslales. Mozesz mi wyjasnic dlaczego mialbym PUBLICZNIE opowiadac o zdjeciach ktore przyslales mi PRYWATNIE?


Super ekstra upgrade, ale i tak zawsze jakas maruda sie znajdzie....Tak, super ekstra upgrade. Czy ja napisalem, ze jest inaczej? Po prostu oczekuje innego produktu i tyle. I w przeciwienstwie do Ciebie nie rzucam sie od razu na nowe zabawki.

Malin
07-06-2008, 15:31
chcialbym nieco odswierzyc watek, bo aktualnie znajduje sie w najwiekszym iStore w Europie w Londynie. I dowiedzialem sie, ze studenci aktualnie maja 40% znizki na produkty Apple w Wielkeij Brytani! Nie wiem jednak jak sprawa wyglada z przywiezieniem sprzetu do polski przez lotnisko. Wystarczy ze wakuje Maca do plecaka a pudelka i papiery wysle poczta?

Mam jeszcze moc wziecia sprzetu na fakture, ale czy ktos wie jak sprawa wyglada? czy biorac na fakture nie trace 40% discount'u? Jesli jest tak, ze moge wziac fakture exportowa to vat jest odliczny podczas zakupu czy na lotnisku czy jak?

Pozdrawiam, Malin.

Malin
11-06-2008, 14:22
Nie chce sie "prosic", ale nikt nie jest mi w stanie pomoc? chcialbym wiedziec, czy pudelko i papiery bede musial przesylac poczta, czy bede mogl wniesc laptopa w pudelku na lotnisko.

Krzychu
11-06-2008, 14:26
chcialbym nieco odswierzyc watek, bo aktualnie znajduje sie w najwiekszym iStore w Europie w Londynie. I dowiedzialem sie, ze studenci aktualnie maja 40% znizki na produkty Apple w Wielkeij Brytani! Nie wiem jednak jak sprawa wyglada z przywiezieniem sprzetu do polski przez lotnisko. Wystarczy ze wakuje Maca do plecaka a pudelka i papiery wysle poczta?


A nie mozesz pudelka i papierow wlozyc do walizki ? Pamietaj tylko ze w UK obowiazuje jedna jedyna sztuka podręcznego i poza torbą z laptopem nie będziesz mógł wziąć czekolkolwiek innego.

kubaj
11-06-2008, 14:39
Mysle za sam macbook "nie pro" jest calkiem mily no ale Panowie, co za los zaprojektowal te krawedzie? Moze to jest komputer dla emo, czlowiek nawet nie spostrzeze jak sie pociol.

Parteq
11-06-2008, 14:46
Nie chce sie "prosic", ale nikt nie jest mi w stanie pomoc? chcialbym wiedziec, czy pudelko i papiery bede musial przesylac poczta, czy bede mogl wniesc laptopa w pudelku na lotnisko.

Za Krzychem - laduj wszystko do podrecznego - lacznie z kartonikami.
Przy odprawie i tak go bedziesz musial wyjac i obejrza Ci go dokladnie, ale nie pod katem podatkow a bezpieczenstwa.

Zwykle pakuje obiektywy osobno w folie ochronna, chyba ze maja pokrowce, a kartoniki na dno podrecznego. Chyba ze obiektyw jest maly to zostaje w kartoniku - nigdy zadnych problemow.

Pozdro,
Parteq

Gringo997
11-06-2008, 21:46
ja kupuje maćka w stanach i wszystko co tam kupowałem woziłem ze sobą w podręcznej (aparat,obiektywy, laptopy) ale nie miałem nigdy ze sobą ani pudełka ani paragonów/faktur...

albo zniżka studencka albo odliczanie vatu w polsce

pozdrawiam

Malin
12-06-2008, 14:28
Grrr nie nawidze zchodzenia z tematu, czy nie mozna normalnie spytac o przewoz sprzetu z zagranicy tylko zawsze musi sie trafic jakis los ktory bedzie nabijal posty offtopami?
Tak, mam nadzieje ze z Anglii bede mogl przewiesc kartoniki etc. Mam Lowepro Orion Trekkera II, takze tak czy siak, zeby 15" wpakowac do podrecznego bede musial kupic nowy plecak. Jednak gdy wylatywalem do Anglii to nie kazali mi wypakowywac pomimo calego sprzetu fotograficznego w plecaku...

Krzychu, a bede mogl wsadzic aparat i caly ten stuff do bagazu, a jako podreczny wziac torbe z laptopem? Nikt mi nic nie powie ze do bagazu wsadzilem obiektywy i aparat?

Krzychu
12-06-2008, 14:47
Krzychu, a bede mogl wsadzic aparat i caly ten stuff do bagazu, a jako podreczny wziac torbe z laptopem? Nikt mi nic nie powie ze do bagazu wsadzilem obiektywy i aparat?


Nie powie, nic ich to nie obchodzi, problem w tym ze moga Ci to rozwalic...
Wykombinowalbym jakis plecak do ktorego by sie dalo zabrac aparat, obiektywy i laptopa.

Malin
12-06-2008, 16:58
Nie powie, nic ich to nie obchodzi, problem w tym ze moga Ci to rozwalic...
Wykombinowalbym jakis plecak do ktorego by sie dalo zabrac aparat, obiektywy i laptopa.

Dzieki wielkie, jak tez powiedziales, tak zrobie. :cool:

towersivy
13-06-2008, 23:01
Dokładnie wczoraj kumpel wrócił z wysp z zakupionym tam nowym mackiem air, karton wcisnał do minitrekera jesli sie nie myle a całosc zabrał jako podreczny, zreszta kartonik od tego maca jest bardzo matutki :D Na lotnisku z tego co wiem nie zadawali zadnych pytan! :)

PZdr.

yogi-bear
14-06-2008, 01:42
Kupuję Macbooka z UK przez ebay ale zastanawia mnie jedna sprawa.

np. http://cgi.ebay.co.uk/BRAND-NEW-SEALED-APPLE-MACBOOK-2-4GHZ-13-3-WHITE_W0QQitemZ190228776552QQihZ009QQcategoryZ1411 77QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

"LEOPARD PREINSTALLED WITH RESTORE DVDS"

Jakoś nie brzmi to zbyt dobrze. Czy któryś z MACowców może powiedzieć co to to i jak to to? To jest pełnowartościowy system? Swoją drogą, "każdy Leopard" ma do wyboru PL wersję językową w trakcie instalacji? Pytam, jako wychowanek Windowsa, gdzie takie dziwy (pozytywne) nie miały miejsca. ;-)

Wysłałem im maila z pytaniem, czy sprzedadzą mi go bez VATu. Dowiedziałem się że jeśli obydwoje posiadamy euronip, nie muszę rozliczać, odliczać VATu w swojej firmie i da się kupić sprzęt już bez VATtu. Byłoby miło, nie ukrywam :-)

wojkij
14-06-2008, 03:25
Moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego(praktyka i wydajnosc mnie interesuje, nie lajfstajl i legendy) kupowac macbooka skoro w ich cenie mozna miec co najmniej o klase, dwie silniejszego - dobrze wykonanego laptopa? Ten leopard faktycznie tak dodaje skrzydel photoshopowi?

towersivy
14-06-2008, 18:15
Akurat dla maka Air nie ma konkurencji, laptopik wymiata, dzisiaj sie nim troszke pobawiłem, leciutki dosc fajny lcd (szkoda ze ten odbijajacy) spokojnie wystarcza do szybkiej obróbki zdjec, kapitalny na wyjazdy (waga)......sam mam na cos takiego ochote, tylko ta cena :/

Pzdr.

jbwm
16-06-2008, 02:29
"LEOPARD PREINSTALLED WITH RESTORE DVDS"

Jakoś nie brzmi to zbyt dobrze. Czy któryś z MACowców może powiedzieć co to to i jak to to? To jest pełnowartościowy system? Swoją drogą, "każdy Leopard" ma do wyboru PL wersję językową w trakcie instalacji?

Dostaniesz zainstalowanego leosia + płytki dvd z systemem. Jest to pełnowartościowy system z tym, że płytki będą*pasowały tylko do danego modelu kompa.
Będzie można zainstalować*po polsku.