PDA

Zobacz pełną wersję : S3 IS-błąd obiektywu.



PawelX
22-05-2007, 08:33
Wystąpił tylko raz, ok. pół roku temu przy ustawianiu zooma, w temperaturze ok. 0. Po kilku próbach włączenia/wyłączenia ustąpił i nigdy więcej się nie pojawił. Jednak zauważam że przy włączaniu/wyłączaniu ruch obiektywu jest dość szybki, ale nie idealnie gładki, chyba zawsze tak było.
Pod koniec czerwca kończy się gwarancja, zastanawiam się czy nie wysłać aparatu do przeglądu. Ciekawy jestem podejścia serwisu gdy nie ma ewidentnej usterki. Czy tylko włączą i wyłączą i stwierdzą że jest dobrze, czy zajrzą do środka?

theremin
22-05-2007, 09:45
W!


(...)Ciekawy jestem podejścia serwisu gdy nie ma ewidentnej usterki. Czy tylko włączą i wyłączą i stwierdzą że jest dobrze, czy zajrzą do środka?


... ewentualnie obciążą kosztami testowania, ekspertyzy i przesyłki.

Pzdr!

sebastek
30-07-2007, 17:49
No cóż - ja też zobaczyłem miesiąc temu komunikat "błąd obiektywu" i może w tym tygodniu znajde czas żeby wysłać go do Wawy do serwisu.
Obiektyw zaczął się wysuwać tak jakby skokowo z widocznym oporem i hałasem, po czym skończyło się na tym że aparat już się nie uruchamia i obiektyw nie jest w pełni schowany.
Taki jeden serwis który sprytnie naprawia mechanikę, nie dał niestety rady :(
Zresztą aparat miał cały czas założoną tuleję z filtrem, więc odpada teoria o uderzeniu w obiektyw.
Obyś nie miał z nim kłopotów :)
Pzdr.

sebastek
08-08-2007, 14:35
Witam.
Właśnie dzwoniłem do serwisu na Żytniej i zaśpiewali mi "wymiana obiektywu", cena 490,00 PLN.
Na pytanie czy moge dostać wymieniony obiektyw odpowiedzieli że nie, ze względu na utylizację i ochronę środowiska. Czy tak faktycznie jest?
Coś mi tu nie pasuje skoro np. w warsztacie samochodowym autoryzowanym mają obowiązek jeśli ten chce dać mu wymienione części.
Pzdr.