PDA

Zobacz pełną wersję : Łatwy-szybki programik avi -> divx



marko-wroclaw
18-05-2007, 14:56
Witam,
Przeglądam forum ale niestety nie moge nic co by mnie interesowało znaleźć.
Chodzi mi o jakis prościutki programik który w kilku kliknięciach pozwoli zamienić film zrobiony moim a610 do np. divx-a czy coś w tym rodzaju. Bez wiekszej straty jakości ale za to znacznie oszczędając miejsce na hdd.
I nie chodzi mi o program typu gordian knot bo tam juz za duzo do ustawiania jest :D
pozdrawiam

tpop
18-05-2007, 15:20
Witam,
Przeglądam forum ale niestety nie moge nic co by mnie interesowało znaleźć.bo na zlym forum szukasz :)

a VirtualDub uzywales? Poza tym divx to tez avi :) Lepiej powiedz dokladnie co chcesz uzyskac?

marko-wroclaw
18-05-2007, 22:17
ok po kolei...
- virtual dub - program dla uzytkowników którzy wiedzą co to konfiguracja codeków i sposób konwersji (jedno - wielo przebiegowe) itd.
czyli? nie o taki program się pytam
- divx a avi - owszem mają te same rozszerzenia ale inna kompresja a dokladniej mowiac, to o ile ktos jest w temacie - to wie ze filmiki z aparatów canona - a szczególnie tego co opisalem, są bez kompresji
- co chcę uzyskać juz napisałem wczesniej wiec chyba nie będę pisał jeszcze raz (moze inaczej dla nie rozumiejących pytania - chce zmienić filmik zajmujący 100MB i trwający 1min na 10MB bez znacznej utraty jakości)

PS. Myslę ze dobry dział wybrałem - poniewaz wlasnie pytam sie o soft czyli program do tego.

tpop
18-05-2007, 22:34
- virtual dub - program dla uzytkowników którzy wiedzą co to konfiguracja codeków i sposób konwersji (jedno - wielo przebiegowe) itd.a probowales chociaz? Nie wydaje mi sie.

Nie ma nic prostrzego.

1. File - Open video file
2. Video - Compression (prowadzi do miejsca na zalaczniku)
3. Wybierzasz kodek (tu xvid).
4. File - Save as avi

...voila.

marko-wroclaw
19-05-2007, 11:18
a probowales chociaz? Nie wydaje mi sie.

Tak - kilka filmów przerabialem ktore z vhs-ów konwertowalem i wiem ze bez 2 przebiegów nie ma sensu.
OK - trudno, poszukam na innych forach.
Dzieki.

Misiaque
19-05-2007, 12:04
No to robienie z dwoma przebiegami VDubem jest tak samo prosto jak z jednym.