PDA

Zobacz pełną wersję : 300D



przemo1
04-03-2005, 00:28
witam
Jakis miesiac temu zamienilem G5 na 300D, wrazenia po miesiacu?
REWELACJA!, mialem okazje pstrykac w miedzy czasie roznymi kompaktami (A2, Z10,Nikony) ale 300D juz z kitem bije je wszystkie w przedbiegach.
Foty sa rewelacyjne (oczywiscie po zaprzyjaznieniu sie z aparatem), a po wgraniu wasiaware nic w tym momencie sprzetoi nie brakuje.
Mile sie zaskoczylem podpinajac Heliosa 50/1.8, ruskie szklo-dobre szklo, teraz zbieram na Tamrona 28-75/2.8
polecam wszystkim ktorzy zastanawiaja sie nad dSLR

Vitez
04-03-2005, 09:50
No i co tu ci napisac?
Gratulacje! 8)

Zamiast Heliosa pobaw sie jednak Canonowska 50 1.8 , jakosc podobna (bo Helios to srednie a nie dobre szklo) , cena podobna chyba a masz przewage AF 8) .
Aha... jak pobawisz sie Tamronem (szczegolnie efektami na f 2.8 i ogniskowej 75) to pewnie padniesz na zawal ;)

eternus
04-03-2005, 18:00
No w koncu za cos sie placi. I choc ja tez z 300D jestem zadowolony, to podejrzewam, ze za kilka tygodni Twoj hurra - opytymizm nieco opadnie, bo jednak przesada jest, ze mu niczego nie brakuje.

przemo1
04-03-2005, 19:01
No w koncu za cos sie placi. I choc ja tez z 300D jestem zadowolony, to podejrzewam, ze za kilka tygodni Twoj hurra - opytymizm nieco opadnie, bo jednak przesada jest, ze mu niczego nie brakuje.

moze masz racje, lecz przede wszystkim chodzilo mi o porownanie kompaktow i dSLR, wg mnie ta rewelacja to wlasnie wyzszosc dSLR (oczywiscie zalezy to od potrzeb), odkrylem jednak tez ze lustrzanka z kitem to tylko poczatek ... wydadkow(inwestycji)

Vitez
05-03-2005, 11:07
odkrylem jednak tez ze lustrzanka z kitem to tylko poczatek ... wydadkow(inwestycji)

Taaa, ja wlasnie zainwestowalem prawie 2 tys w plecakotorbe, monopod z glowiczka, kabelek zdalnego wyzwalania lampy i wezyk :roll: .

Auwo
05-03-2005, 11:12
Vitez nakupowal za 2k az tyle gratow - ale z dugiej strony za 2k to porzadnego szkielkanie kupisz :) - studnia bez dna :)

Tytus
05-03-2005, 11:35
No w koncu za cos sie placi. I choc ja tez z 300D jestem zadowolony, to podejrzewam, ze za kilka tygodni Twoj hurra - opytymizm nieco opadnie, bo jednak przesada jest, ze mu niczego nie brakuje.

moze masz racje, lecz przede wszystkim chodzilo mi o porownanie kompaktow i dSLR, wg mnie ta rewelacja to wlasnie wyzszosc dSLR (oczywiscie zalezy to od potrzeb), odkrylem jednak tez ze lustrzanka z kitem to tylko poczatek ... wydadkow(inwestycji)

nooo jak się z malucha do Uno przesiadłem, to dla mnie także była to rewelacja, ale chyba Ameryki tym nie odkryłem

Vitez
05-03-2005, 12:34
Vitez nakupowal za 2k az tyle gratow - ale z dugiej strony za 2k to porzadnego szkielkanie kupisz :) - studnia bez dna :)

Nakupowalem gratow bo na szkla tez bedzie forsa... moze za miesiac a moze pozniej :roll: ale plany sa :P

pejot
05-03-2005, 21:42
Ja oddałem canona 50 1.8 a kupiłem heliosa z adapterem (helios kosztował mnie 15zł, adapter 43ł) Troszkę to jednak taniej wychodzi niż canon... (370zł // 58zł), a na jakość nie narzekam.

Ostrzenie manualne w ogóle mnie nie przeraża (jakoś z zenitem latałem kilka lat i chyba się przyzwyczaiłem) Ostrzę na maksymalnej dziurze, potem tylko przysłaniam ile chcę. Dla mnie bomba, fajnie i wygodnie.

Czyli jak widać w takie wielkie koszta nie trzeba koniecznie się ładować, mając dslr.

A jeśli chodzi o tele, to z 75-300 III jestem bardziej niż zadowolony- kupiłem za 550zł (stan praktycznie nówka) i jakość zdjęć mi odpowiada (przy pomocy pana PS)