PDA

Zobacz pełną wersję : battery pack ~ 20d



larry
03-03-2005, 20:52
mam problem poniewaz szybko mi sie rozładowywuja akumulatorki sanyo 2500 panasonic 2000 w battery packu do canona 20d.

Pełne naładowane akumulatorki starczja mi na ok 20 zdjęc. !!!!!
Orginalny akumulatorek bez BP stacza mi na bardzo długo.


PS. A tak nawiasem mówiac o ten canon trzepie lustrem jak łopata pentax przy nim to poezja :)

Praktica to inny rozdzial historii :) fotografii

Czankra
03-03-2005, 23:25
Porównywales ilosc zdjec mozliwa do zrobienia z oryginalnym akumulatorem w BP i bezposrednio w body?

Jesli jest taka sama, to wina lezy najprawdopodobniej w akumulatorkach - albo nie zostaly poprawnie uformowane tzn. kilkakrotnie naladowane na maxa i rozladowane do oporu, albo sa wadliwe.... :cry:

larry
04-03-2005, 09:16
nie wiem co jest ale :)

zauważyłem coś niepokojącego.

otóż.

1. akumulatorki laduje w ładowarce która podnosi ak. 2500 w 30 minut (ładowarka sanyo)
2. te same ak. po przełożeniu do lampy działają ok. a z bp. :) body twierdzi ze są rozładowane
3. jak chce je naładować to ładowarka ładuje je ok 2 - 3 minuty i twierdzi że są naładowane na fulla. ;). ( ładowarka ma jeszcze funkcje ponownego formatowania ak.)

:)

także wydaje mi się ze coś jest nie tak z softem canona ;), nie podejrzewam zwarcia w bp. ponieważ ak. by się grzały i szybko rozładowywały.

Ech pierwszy canon zamiast pentaxowego istds i już rozczarowanie.

Vitez
04-03-2005, 09:37
także wydaje mi się ze coś jest nie tak z softem canona ;), nie podejrzewam zwarcia w bp. ponieważ ak. by się grzały i szybko rozładowywały.

A mi sie wydaje ze nie znasz oczekiwan sprzetu pod wzgledem jedzonka.
Chodzi o wysokosc i jakosc utrzymania ciaglego, wysokiego natezenia... wiele akumulatorkow paluszkowych ma z tym problemy i nawet w kompaktach cyfrowych potrafia dosc krotko wytrzymywac a w lampie blyskowej dlugo.
Akumulatorki nie rozladowuja sie po tych kilkudziesieciu zdjeciach, tylko natezenie jakie dostarczaja jest niewystarczajace dla aparatu do pracy i twierdzi on ze sa rozladowane, podczas gdy sa rozladowane tylko czesciowo - ale juz za slabo "daja po garach" by ruszyc z miejsca takiego bydlaczka jak 20D.

Dla porownania dodam ze mam podobna sytuacje w swoim discmanie... akumulatorki GP 1800 dzialaja w nim pieknie - kilkanascie godzin sluchania przynajmniej na jednym komplecie (2 sztuki)... akumulatorki Forever 2300 wystarczaja w nim na ... niecala minute :shock: . Niby i to akumulatorki i to, ale jakosc i wysokosc natezenia po jakims czasie dzialania w nich - rozni sie zdecydowanie.
Lampy blyskowe maja o wiele mniejsze zapotrzebowanie.
Wiec musisz albo znalezc porzadniejsze akumulatorki (nie wiem jak moje GP by sie sprawowaly w gripie 20D... sprawdze za jakis czas jak go kupie :> ), albo po prostu za pare zl kupic sterte BP-511 (np na Allegro po ok 40zl sztuka sa dobre i polecane podrobki - bylo pare razy na forum).



Ech pierwszy canon zamiast pentaxowego istds i już rozczarowanie.

Pewnie... latwiej narzekac niz probowac zrozumiec/rozwiazac problem :roll: . Jesli sprzet nie spelnia twoich oczekiwan masz dwie drogi:
- trudniejsza to zrozumiec dlaczego ich nie spelnia i dostosowac zestaw tak by spelnial oczekiwania
- latwiejsza to wywalic zle dzialajacy sprzet i szukac takiego ktory na dzien dobry, od reki nie sprawia zadnych klopotow.. niestety tu przychodza mi na mysl tylko analogowe manuale albo cyfrowe kompakty :roll:

muflon
04-03-2005, 11:05
Chodzi o wysokosc i jakosc utrzymania ciaglego, wysokiego natezenia... wiele akumulatorkow paluszkowych ma z tym problemy i nawet w kompaktach cyfrowych potrafia dosc krotko wytrzymywac a w lampie blyskowej dlugo.
Tak, to jest dokładnie jakoś tak. Tak łopatologicznie: w discmanie potrzebny jest ciągły, nieduży prąd. W kompakcie - potrzebny jest ciągły nieduży prąd, tyle że czasem trochę większy :) A w DSLR - potrzebny jest ciągły bardzo nieduży prąd, tyle że czasem przez chwilę potrzebny jest naprawdę duży prąd. I tego ostatniego typowe akumulatorki AA nie są w stanie zapewnić. I strzelałbym, że takie reklamowane jako "ładuje się w 30min" są pod tym względem najgorsze.

Może Jurek to wszystko jakoś autorytatywnie potwierdzi :)

Jurek Plieth
04-03-2005, 13:06
I tego ostatniego typowe akumulatorki AA nie są w stanie zapewnić. I strzelałbym, że takie reklamowane jako "ładuje się w 30min" są pod tym względem najgorsze.
Może Jurek to wszystko jakoś autorytatywnie potwierdzi :)
No raczej nie potwierdzę :cry:
Gdyby porównywać baterie i różne akumulatory R6 pod względem pojemności z jednostki objętości oraz prądu zwarcia, to wygląda tak jak poniżej.
Największą pojemność mają baterie. Dobre baterie alkaliczne mają jak pamiętam pojemność rzędu 4 Ah, a dobre akumulatory NiMH rzedu 2.5 Ah. Zdolność do impulsowego oddawania dużego prądu określa zaś parametr zwany prądem zwarcia. Tutaj jest odwrotnie, bowiem jakiekolwiek akumulatory mają dużo większy prąd zwarcia niż najlepsze nawet baterie. Największe prądy zwarcia zapewniają o dziwo stare akumulatory NiCad - typowo około 10x większy od pojemniości! Akumulatory NiMH mają mniejszy prąd zwarcia niż NiCad, ale i tak lepszy od baterii, których prąd zwarcia w najlepszym przypadku jest rzędu 2x większy od pojemności.
Akumulatory LiIon (jednak oczywiście już nie w formacie R6) mają największą pojemność z jednostki objętości, ale generalnie niewielki prąd zwarcia - na dodatek ograniczony nie samą zdolnością gołego ogniwa, ale elektroniką z nim stowarzyszoną.

muflon
04-03-2005, 13:12
Ahem, czyli popieprzyłem :) W sumie fakt, była na ten temat jakaś dyskusja, dlaczego w jedynkach jest stosowany akumulator NiMh zamiast LiIo...

To jak tak, to ja jutro na autosalon wkładam 6x accu 2400mAh :-D

Vitez
04-03-2005, 13:44
Jurek - czy poszczegolne typy/marki akumulatorow moga sie roznic miedzy soba poziomem pradu zwarcia? (zastanawia mnie fakt dzialania akumulatorkow 1800 GP w discmanie a nie dzialania 2300 Forever).

I rowniez.. mimo mniejszej pojemnosci, wychodzi na to ze akumulatorki NiCd moga wiecej zdjec wytrzymac w BP do 20D niz NiMh ?

Jurek Plieth
04-03-2005, 13:53
Jurek - czy poszczegolne typy/marki akumulatorow moga sie roznic miedzy soba poziomem pradu zwarcia? (zastanawia mnie fakt dzialania akumulatorkow 1800 GP w discmanie a nie dzialania 2300 Forever).

I rowniez.. mimo mniejszej pojemnosci, wychodzi na to ze akumulatorki NiCd moga wiecej zdjec wytrzymac w BP do 20D niz NiMh ?
Wszystkie te Twoje spostrzeżenia są, albo mogą być jak najbardziej racjonalne!
Oczywiście, że nie każdy akumulator NiMH o większej pojemności ma automatycznie większy prąd zwarcia. Teoretycznie tak chyba powinno być, ale w praktyce producent wcale nie ma obowiązku o tym fakcie powiadamiać użytkownika dla którego głównie liczy się pojemność - vide ilość megapikseli w aparacie cyfrowym. Jeśli chodzi o większą ilość zdjęć (czy błysków z lampy - tutaj głównie znaczenie ma prąd zwarcia), to niewykluczone, że Twoje NiMH mają znamionową pojemność przy łagodnym traktowaniu pobieranym prądem, podczas gdy NiCad chociaż formalnie o mniejszej pojemności, mogą być dużo bardziej tolerancyjne na pobory impulsowe. Powtarzam - mogą, ale nie muszą.
--
Powtórzę przykład, już kiedyś podawany. Akumulatory samochodowe, tego samego rodzaju, czyli kwasowe, mogą być o całkiem sporej pojemności i stosunkowo małym prądzie zwarcia (standardowe), jak i o całkiem niewielkiej pojemności, ale dużym prądzie zwarcia - do silników wysokoprężnych.

filip71
04-03-2005, 21:45
ja mam podobny problem z akumulatorkami Energizer 2300 w EX-550ex - strzlę kilkanaście razy i Death.
Jakich wy używacie i chodzą tzn mają właściwy prad zwarcia.

Jurek Plieth
04-03-2005, 21:50
Jakich wy używacie i chodzą tzn mają właściwy prad zwarcia.
GP2100 - wyśmienite tak jeśli chodzi o ilość błysków jak i czas ładowania lampy.

filip71
04-03-2005, 21:52
Dzięki jutro spróbuję.

p13ka
04-03-2005, 22:08
Jakich wy używacie i chodzą tzn mają właściwy prad zwarcia.
Ja używam Camelionów 2300 w 550EX. Miodzio. Błyskawiczne ładowanie. Po zrobieniu raz 70 fotek w sesji (wszystkie z błyskiem) nie zauważyłem żadnego pogorszenia w szybkości ładowania. W zapasie mam drugi komplet Camelionów 2500.
Naprawdę rewelacja :D