PDA

Zobacz pełną wersję : [MediaMarkt] - można próbować szkiełka?



gietrzy
03-03-2005, 10:38
Nie orientujecie się czy można wejśćdo tego marketu ze swoim korpusem i podpiąć szkiełka z wystawy? Chciałbym spróbować 70-200@2.8. Jest w Kielcach za ...4k :shock:
Przymierzyć zawsze można :wink:

Vitez
03-03-2005, 11:23
Zalezy od sklepu i chwilowego humoru pracownika ktorego zapytasz... juz lepiej na gieldzie... u Wieczorka czy innych TiPow z Warszawy - pomacac dadza, parenascie fotek z body dadza zrobic a kupic nie masz obowiazku.

minek
03-03-2005, 12:04
W fotojokerach nigdy nie było z tym problemu.
Zarówno szkła jak i aparaty.
Bawiłem się tak sony 828 jak się pojawił, potem D70, a niedawno 20D. Do każdego mogłem oczywiście włożyć swoją kartę (zarażając tym licznik canona (-: ), do lustrzanek - przypiąć obiektywy z wystawy (a co, testuję aparat i szkło, może kupie, he?) a do 20D przyczepić swoje obiektywy. Aha, na jakimś ze statywów (ich) też można było aparat postawić.
Jednocześnie omijamy w ten sposób zakaz fotografowania w hipermarkecie ((((-:

A w MM mi nie pozwolili nawet własnej karty włożyć do ... kurde to był jakiś nowy canon kompakt, wyglądał jak następca G5, tyle że miał więcej pixeli, takie same szumy i tak samo wolny był, ale to jeszcze nie był G6. Pro coś tam chyba.

Aszu
03-03-2005, 12:15
Raz w FJ wziołem aparat do ręki i przyzwyczajony do USM zacząłem kręcić szkłem ręcznie - na szkle było AF. Pan sie wściekł, wyrwał mi z ręki aparat i wręcz wygonił. A było to w Wola Park w Warszawie

Vitez
03-03-2005, 13:06
Raz w FJ wziołem aparat do ręki i przyzwyczajony do USM zacząłem kręcić szkłem ręcznie - na szkle było AF.

A nie pomyliles FTM z USM? :roll:

Madroz
03-03-2005, 13:34
Nie orientujecie się czy można wejśćdo tego marketu ze swoim korpusem i podpiąć szkiełka z wystawy?

Można, bez problemu należy iść do ochroniarza i on wypisze kwitek na twoje body z nr seryjnym. Przy wyjściu należy oddać kwit w kasie lub ochronie.

gietrzy
05-03-2005, 11:46
Zainteresowanych informuję, że w Kielcach w MM jest bardzo miła obsługa. Zarówno facet jak i kobitka bardzo życzliwie nastawieni do testowania. Byłem potestować wczoraj. Wrażenie organoleptyczne (pierwszy kontakt ze szkiełkiem, kilka minut):

- bardzo lekki, w porównaniu do 24-70!
- wyraźnie wolniejszy AF (w MM jest od cholery świateł, świetlówek, itp. ...)
- pierścień chodzi ciężko, właściwie w ogóle nie chodzi w porównaniu do 24-70 :?:
- Arkan pisał, że bardziej podchodzi mu Sigma niż Canon, jeśli patrzymy na wykończenie. Jak dla mnie na odwrót


Raz w FJ wziołem aparat do ręki i przyzwyczajony do USM zacząłem kręcić szkłem ręcznie - na szkle było AF. Pan sie wściekł, wyrwał mi z ręki aparat i wręcz wygonił. A było to w Wola Park w Warszawie

Bardzo dziękuję za tą uwagę (poważnie). Pamiętałem cały czas by nie kręcić. No cóż L-ki uzależniają lub inaczej nie ograniczają. Ja po zakupie 24-70 myślałem, że każdy lens Canona ma w standardzie osłonę, FTM...

Arkan
05-03-2005, 14:00
- Arkan pisał, że bardziej podchodzi mu Sigma niż Canon, jeśli patrzymy na wykończenie. Jak dla mnie na odwrót
Nieporozumienie - L-ka, to L-ka. Ja pisałem co oznacza dla mnie EX w Sigmie. Sigma EX jest lepiej wykończona niż Canon non-L.

Arkan

kavoo
05-03-2005, 14:15
Sigma EX jest lepiej wykończona niż Canon non-L.
Wielu Sigm EX nie mialem okazji macac, ale posiadana przeze mnie kiedys 50-tka 2.8 Macro EX nijak materialami i wykonczeniem nie dorastala do EF 100/2.8 macro, ktory przeciez "eLka" nie jest :-)

Vitez
05-03-2005, 19:44
posiadana przeze mnie kiedys 50-tka 2.8 Macro EX nijak materialami i wykonczeniem nie dorastala do EF 100/2.8 macro, ktory przeciez "eLka" nie jest :-)

A bo ta 100 2.8 macro to jakis wyjatek potwierdzajacy regule ;)