PDA

Zobacz pełną wersję : 350d - houston we have a problem...



medic
14-05-2007, 13:31
witajcie!

problem z 350d zaczal sie jakies 3 tyg temu a konkretnie na 100leciu parowozowni w Wolsztynie.

W czasie robienia zdjec na M i wybieraniu czasu kilka razy przydarzylo sie cos takiego,ze przy zmianie na dluzsze czasy powiedzmy 1/30 i probie skrocenia czasu pokretlem przy spuscie, czas zmienial sie,ale o jeden stopien na dluzszy!!!:evil:

krecenie w obie strony ku dluzszym i krotszym(zarowno pokretlem przy spuscie jak i na gripie) czasom powodowalo,ze czasu nieublaganie dochodzily do bulb i juz nic nie szlo ruszyc.
Dopiero zmiana na P i kilka fot na tym ustawieniu powodowalo ze na M mozna bylo zmienic bulb na cos krotszego...

w czym problem? soft? organiczne uszkodzenie sprzetu? mechaniczne uszkodzenie pokretel (ale dwoch na raz?!)

pomozecie...?
pozdr!
med

stdanielo
14-05-2007, 14:50
Wydaje mi się, że kiedyś ktoś miał podobny problem i pomogło wyciągnięcie baterii na kilka minut. Ale nie wiem czy nie trzeba było wyciągnąć obu baterii, czyli jeszcze tej od podtrzymywania pamięci. Sprawdź i daj znać czy pomogło.

Kubak82
15-05-2007, 09:18
ja mialem podobna szopke, tylko ze z przeslona.. akuratnie na rajdzie w wieliczce ;-) .. wystepowalo to o dziwo tylko z jednym obiektywem.. podejrzewam, ze to byl soft bo objawy jakos same ustapily i do dzis (odpukac) jest ok.. wspomniany obiektyw uzywam i nic mu nie dolega, to byl wyjatkowy "wypadek przy pracy".. niestety, jesli cos moze sie zawiesic, to prawdopodobnie w koncu sie zawiesi ;-)

medic
15-05-2007, 11:25
hmmm...

baterie mowisz? sprobuje nastepnym razem gdy sie to wydarzy. generalnie jest ok. zauwazylem tez ze to sie dzieje po dluzszym uzytkowaniu, na slabej baterii... moze tu lezy pies...

uzywam s 17-70 prawie przez caly czas wiec trudno powiedziec jak byloby z innymi szklami...

w kazdym razie dzieki za odzew i tipsy...
pozdravka!;)

PiK70
17-05-2007, 19:08
Miałem podobny problem i okazało sie że zakłucenia wprowadza grip,Tak Tak kiedy był właczony nie mogłem zmieniać przysłony wartość doszła do 2,8 i ani w jedna ani w drugą stronę nie można było zmieniać dopiero wyłączenie gripa (wyłacznikim który się na nim znajduje) powodowało że wszystko wracało do normy.

gkocur
17-05-2007, 20:07
Miałem podobny problem i okazało sie że zakłucenia wprowadza grip,Tak Tak kiedy był właczony nie mogłem zmieniać przysłony wartość doszła do 2,8 i ani w jedna ani w drugą stronę nie można było zmieniać dopiero wyłączenie gripa (wyłacznikim który się na nim znajduje) powodowało że wszystko wracało do normy.

Potwierdzam, podobny problem ma z moim (nieoryginalnym) gripem. Z tym, że u mnie nie trzeba wyłączać, a wystarczy pokręcić kółkiem na gripie w dowolną stronę i jest OK.

medic
17-05-2007, 20:16
oooo!
to dopiero!:confused:

mam grip delta i teraz to juz chyba zaluje,ze go mam!
odlepiac nie bede bo przy moich grabiach nie utrzymam nalezycie puszki,ale kurka - jak mi sie cos takiego trafi na slubie to niech szlag trafi ten grip!

dzieki za pomoc i trafne tipsy&tricksy...
pozdravka!

mamiski
18-05-2007, 21:32
Mnie kiedyś zablokowała się przesłona na Av (350D z podpiętym gripem z Delty i tamronem 28-75), ale po prostu odłożyłem puszkę. Po godzinie było OK i wtedy uswiadomiłem sobie, że przecież wcześniej położyłem aparat na słońcu... Niekoniecznie więc musi to być wina sprzętu

michaelx
20-05-2007, 15:15
Ja miałem podobny przypadek wczoraj tyle że mogłem kręcić pokrętłem na gripie w jedną stronę a w aparacie w drugą, po wyłączeniu/włączeniu aparatu było ok..
Równiez posiadam gripa Delty..

Kubak82
21-05-2007, 09:28
a ja te cyrki z przeslona mialem na oryginalnym gripie :roll: .. choc to tylko gdybanie, bo dalej nie wiadomo co moglo byc przyczyna.. najwazniejsze, ze minelo i oby juz nie wrocilo :twisted: