PDA

Zobacz pełną wersję : MAzury zimą



darpla
03-03-2005, 02:10
Pozdrowienia z MAzur zimą


Jak Wam się podobają zdjęcia.

Proszę o szczerą ocenę.

Jakie błedy popełniałem w określonych zdjęciach.

Które zdjecie Wam się najbardziej podoba?


Z góry serdecznie dziękuję


http://www.pbase.com/dariuszlak/mazurian_district_in_winter

Vitez
03-03-2005, 10:50
Resize of IMG_2534.jpg - ucialbym latarnie z lewej (sa krzywe i nic nie dodaja kompozycji) it roche dolu by poczatek pomostu znajdowal sie w okolicy lewego dolnego mocnego punktu.

Resize of IMG_2535.jpg - ciachnalbym tak by ice surfer byl w mocnym punkcie (celowalbym w umieszczenie go w prawym gornym mocnym punkcie)

Resize of IMG_2581.jpg - nieostre, usunalbym

Na wielu zdjeciach zbyt duzo dolu i troche krzywe horyzonty oraz niedoswietlone (pomiar matrycowy daje sie we znaki... szczegolnie w zimie... wolalbym centralnie wazony i blokowac/korygowac)...
Najbardziej sie podoba to (z powodu ekspozycji): Resize of IMG_2724.jpg

muflon
03-03-2005, 11:06
Resize of IMG_2534.jpg - ucialbym latarnie z lewej (sa krzywe i nic nie dodaja kompozycji) it roche dolu by poczatek pomostu znajdowal sie w okolicy lewego dolnego mocnego punktu.
A ja wręcz przeciwnie, dodałbym ciąg dalszy tych latarni, tak żeby kończyły się w lewym dolnym rogu :) Wyszłoby ładnie geometrycznie.


Resize of IMG_2535.jpg - ciachnalbym tak by ice surfer byl w mocnym punkcie (celowalbym w umieszczenie go w prawym gornym mocnym punkcie)
Yup. I do tego lekki obrót, co by wyprostowac horyzont.

2546 byłoby bardzo ładne, gdyby było proste i trochę bardziej kontrastowe (pal licho śnieg ;-) )

2724 rzeczywiście ładne, pocztówkowe :) Podobnie jak 2869, 2912 i 2914 - w sumie te same fotki inaczej kadrowane :)

Vitez
03-03-2005, 11:26
Resize of IMG_2534.jpg - ucialbym latarnie z lewej (sa krzywe i nic nie dodaja kompozycji) it roche dolu by poczatek pomostu znajdowal sie w okolicy lewego dolnego mocnego punktu.
A ja wręcz przeciwnie, dodałbym ciąg dalszy tych latarni, tak żeby kończyły się w lewym dolnym rogu :) Wyszłoby ładnie geometrycznie.

A jak bys dodal? Bo ja akurat mowie o tym co jeszcze mozna zrobic z tym zdjeciem a nie gdybac "co by bylo gdybym zrobil te pare krokow w tyl albo mial szersze szklo" 8) .
Ta fotke da sie podratowac... bo dorysowac latarni to juz sie raczej nie da :P

muflon
03-03-2005, 11:29
A jak bys dodal? (..) bo dorysowac latarni to juz sie raczej nie da :P
"E, my ze szwagrem po pijaku nie takie rzeczy..." ;-) :mrgreen:

Vitez
03-03-2005, 12:53
A jak bys dodal? (..) bo dorysowac latarni to juz sie raczej nie da :P
"E, my ze szwagrem po pijaku nie takie rzeczy..." ;-) :mrgreen:

Sobie przypomnialem jak po jakiejs fajniejszej imprezie znalezlismy w pokoju w akademiku dwa krzesla z McDonalda :roll: :mrgreen:

Tomasz Golinski
03-03-2005, 13:33
a ja monotematycznie http://canon-board.info/viewtopic.php?t=26