PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kompakt w cenie do 1000 zł ?



belmondo_pikny
13-05-2007, 18:07
Chciałbym się dowiedzieć, jaki waszym zdaniem jest najlepszy kompakt Canona do 1000zł. Jestem przywiązany do tej marki i często słyszałem o niej pozytywne opinie, także przy zakupie będę sugerował się raczej tą marką, wiec, jeżeli mozecie piszcie jakie macie zdanie na temat poszczególnych modeli, jakie warto kupić i dlaczego, oraz jakie lepiej unikać
z gory thx!

Don_Pedro_123
13-05-2007, 18:20
Jeśli chcesz wydać trochę więcej, to mogę sprzedać Ci mój zestaw:
- Canon S3 IS - kupiony w październiku 2006; stan prawie idealny (maleńkie dwie ryski na obudowie z lewej strony, napis na pasku nośnym lekko się złuszcza);
- 1 GB Kingston Elite Pro - kupiona razem z aparatem;
- 256 MB Kingston Elite Pro - kupiona około rok temu;
- tuleja 52 mm ProTama;
- UV ProTama;
- CPL ProTama;
- tulipan;
- lampa błyskowa Unomat P450TCS - w zestawie lampa, dyfuzor, szyna, śruba, dwie kasety na baterie/akumulatorki, przewód synchro;
- fotocela MIF 2.1e - na pięcioletniej gwarancji producenta;
- akumulatory 8 x Pentagram 2300 (4 sztuki kupione miesiąc temu);
- akumulatory 4 x Minwa 2000 (po gwarancji, ale trzymają pojemność bezproblemowo);
- ładowarka TATAREK ZŁ-1 na 4 szt. akumulatorków;
- lekki statyw 135 cm z pokrowcem;
- torba mieszcząca całość (bez statywu).

maxbmx
13-05-2007, 18:34
moim zdaniem jezeli juz kompakt to jak najmniejszy - tak aby zmiescił sie bez problemu do kieszeni. Jakośc zdjęć w przypadku kompakcika jak dla mnie nie ma znaczenia - zazwyczaj to i tak sa zdjecia z wakacji albo imprezy

Don_Pedro_123
13-05-2007, 18:37
Jakośc zdjęć w przypadku kompakcika jak dla mnie nie ma znaczenia - zazwyczaj to i tak sa zdjecia z wakacji albo imprezy

To z wakacji nie chcesz mieć fotek dobrej jakości?

maxbmx
13-05-2007, 18:41
nie przykładam wagi do jakosci przy fotach typowo "rodzinnych".. Wazniejsze jest dla mnie to ze moge wziac kompakt na zatłoczoną impreze wyjąć go w najmniej spodziewanym momencie i strzelic kilka "niskiej jakosci" super fot ;)


a i zapomniałem, tani aparat => zero stresu => super foty

Don_Pedro_123
13-05-2007, 18:44
De gustibus non es disputandum...

Aczkolwiek ja lubię mieć zdjęcia rodzinne dobrej jakości (do słabszych wystarczy komórka - po co wydawać kasę na kompakta?)

umbrella
15-05-2007, 08:33
Witam! Szukam kompakta, który dobrze dobiera parametry w trybie AUTO (dla rodziny:)) do 1000 zł. Najlepiej z dużym zoomem. Żeby mało szumiał i robił foty w dobrej jakości. I żeby kręcił filmiki z dźwiękiem

ripek
15-05-2007, 08:55
http://allegro.pl/search.php?string=fz20&category=8846 ja bym to polecił. Zoom bardzo fajny :)

umbrella
19-05-2007, 15:51
A jak AUTO sprawuje się w canonie a630 ??

pionaj
19-05-2007, 20:40
całkiem przyzwoicie :-))
możesz dla rodzinki kupować :-) widziałem w Media były chyba po ok 860 !
to jeszcze Ci na dobra kartę i aku wystarczy :-))

o_andrzej
23-05-2007, 23:19
Witam! Szukam kompakta, który dobrze dobiera parametry w trybie AUTO (dla rodziny:)) do 1000 zł. Najlepiej z dużym zoomem. Żeby mało szumiał i robił foty w dobrej jakości. I żeby kręcił filmiki z dźwiękiem

Ostatnio tez przezywalem meczarnie wyboru. Wahalem sie pomiedzy Canonami 630 i 710. 630 ma nieco wieksza matryce i teoretycznie daje mniejsze szumy, choc testy (np. na www.optyczne.pl) tego nie potwierdzaja. 630 ma ruchomy LCD, dla mnie drobiazg. 630 ma mniejszy zoom od 710 - chyba nie jest to takie wazne, 630 jest nieco wiekszy i ciezszy - to akurat jest dla mnie dosc wazne, bo wole mniejszy. 630 nie ma stabilizatora - element dosc wazny. I wreszcie, 630 zasilany jest 4 bateryjkami. Aparat jest przez to wiekszy i ciezszy, ale lampa po cyknieciu laduje sie szybko. W przeciwienstwie do 710-ki, gdzie czasem trzeba czekac kilka dobrych sekund. Oba kreca niezle filmiki (bardzo pamieciozerne) z dzwiekiem, oba robia foty dobrej jakosci. Kosztuja podobnie. Wybor nielatwy. Ostatecznie kupilem 710.

Gdybym teraz kupowal, bardzo powaznie wzialbym tez pod uwage Fuji F30, z rewelacyjna w tej klasie aparatow matryca.

rolaj
23-05-2007, 23:52
630 ma ruchomy LCD, dla mnie drobiazg.
To akurat jest świetne, potwierdzą wszyscy chyba użytkownicy lustrzanek (z zazdrością!). A co do kryteriów jakie podałeś, wypełniają je wszystkie aparaty bliskie granicy cenowej.

o_andrzej
24-05-2007, 00:15
To akurat jest świetne, potwierdzą wszyscy chyba użytkownicy lustrzanek. A co do kryteriów jakie podałeś, wypełniają je wszystkie aparaty bliskie granicy cenowej.

Z cyfrowej lustrzanki nie korzystalem i na razie nie zamierzam, ale focilem troche Canonem S1 (hybryda z ruchomym LCD). Korzystalem wylacznie z wizjera elektronicznego, nawet nie otwierajac LCD. Marzy mi sie maly kompakt z wizjerem elektronicznym, bo wiem ze prawdziwe lustro jest niemozliwe.

Przed zakupem bardzo dokladnie przeanalizowalem bardzo starannie, moze nawet zbyt, rynek kompaktow wlacznie z lektura wszystkich znanych site-ow, glownie angielskojezycznych. Niby wszystkie compakty podobne sa do siebie, przynajmniej w tych samych granicach cenowych, ale jednak sie roznia od siebie. I jednak stanelo na owych trzech wymienionych.

Kubak82
24-05-2007, 10:37
focilem troche Canonem S1 (hybryda z ruchomym LCD).


Marzy mi sie maly kompakt z wizjerem elektronicznym, bo wiem ze prawdziwe lustro jest niemozliwe.

s1 to nie hybryda tylko kompakt z ultrazoomem..

moze niech Ci sie zamarzy r1 - bedziesz mial bardzo fajny odpowiednik dslr'a :-)

o_andrzej
24-05-2007, 12:09
s1 to nie hybryda tylko kompakt z ultrazoomem..

moze niech Ci sie zamarzy r1 - bedziesz mial bardzo fajny odpowiednik dslr'a :-)

A co to jest hybryda? Dla mnie to kompakt z elektronicznym wizjerem, czyli np. S1 :)

R1 faktycznie wyglada interesujaco (potezna matryca), ale tez nie dla mnie. Za duzy. Ja potrzebuje malego aparatu. Canon S1 jest juz za duzy, choc i tak najmniejszy z hybryd. Jak dla mnie, aparat musi sie zmiescic w kieszeni kurtki. Powiedzy, ze S1 jeszcze sie miesci. :)

Kubak82
24-05-2007, 12:42
A co to jest hybryda? Dla mnie to kompakt z elektronicznym wizjerem, czyli np. S1 :)

to jednak troche wiecej.. umowna okreslenie to "elektroniczna lustrzanka w której obraz do celownika z obiektywu jest przenoszony elektronicznie".. tak przenoszony jest obraz w wielu kompaktach i to znaczyloby, ze kazdy z nich jest hybryda ;-) ..

ale obecnie hybryda to tez wieksze mozliwosci kontorli rejestrowanego obrazu .. pierwszy lepszy przyklad (a IMHO bardzo istotny) - w s1 nigdy nie bedziesz mogl swiadomie kontrolowac GO - ona praktycznie zawsze bedzie duza, bo taka jest budowa kompaktów (np. wielkosc matrcy).. r1 pozwala juz na kontrole GO (nie w takim zakresie jak w jasnych szklach w dsl'rach ale zawsze :-) )

o_andrzej
24-05-2007, 13:14
to jednak troche wiecej.. umowna okreslenie to "elektroniczna lustrzanka w której obraz do celownika z obiektywu jest przenoszony elektronicznie".. tak przenoszony jest obraz w wielu kompaktach i to znaczyloby, ze kazdy z nich jest hybryda ;-)

Jak zwal tak zwal. Ale chetnie bym poznal maly kompakt, powiedzy o rozmiarze nieprzekraczajacym A630, z wizjerem elektronicznym. Czy takie zestawienie w ogole jest mozliwe? Na LCD, nawet bardzo jasnym, niewiele widac w jasny dzien, celownik optyczny ma swoje powazne wady...

Kubak82
24-05-2007, 23:23
chyba tylko ultra zoomy maja celowniki evf.. a to juz gabarytowo nieco wiecej niz a630 ;-) .. jesli r1 jest za duze, to moze g7 (choc nie ma rawów i celownik jest optyczny) - jest to aparat warto swojej ceny..

do bledu paralaksy mozna sie przyzwyczaic - na zdjeciach z bliska jest on do skorygowania (wystarczy poznac sprzet i brac poprawke na ew. odchylenia) a maleje wraz ze wzrostem odleglosci..

o_andrzej
25-05-2007, 10:21
do bledu paralaksy mozna sie przyzwyczaic - na zdjeciach z bliska jest on do skorygowania (wystarczy poznac sprzet i brac poprawke na ew. odchylenia) a maleje wraz ze wzrostem odleglosci..

To nie tylko paralaksa, ale takze mniejsze pole widzenia. W moim przypadku EVF widzi ok. 80% tego co LCD. I nie ma roznych przydatnych infromacji, ktore wyswietlaja sie na EVF czy LCD. Do tego wizjer optyczny w A710 jest maly, mniejszy niz w poprzednim A60/70. Szkoda. Podobnie marny jest w malym Ixusie 60, ktory niedawno kupilem dla corki. Ale dobrze, ze w ogole sa.

belmondo_pikny
27-05-2007, 15:57
hmm.. to mi chlopaki raczej nic nie poradziliscie, mi raczej zalezy na jakosci zdjec, by mial malo szumow, w miare dobra stabilizacje, odnosnie redukcji to raczej nie spodziewam sie za duzo, no dobrze by bylo zeby mial jakiegos manuala, bo chcialbym sie troche tez nim "pobawic" niz tylko robic fotki z imprez etc.

Zeke
27-05-2007, 16:05
Skoro nie masz konkretnych preferencji, to może Canon Powershot G5, używany? Jasny obiektyw, mało szumów, obracany ekran LCD - a na przyszłość tryb RAW i Av/Tv/M. Nie ma stabilizacji, ale za to ma jasny i dobry obiektyw.

iktorn92
27-05-2007, 16:15
Jak masz pieniądze to bierz S3 IS. JAk nie to A 530 albo jakis jego młodszy odpowiednik. Naprawdę kawał fajnego i prostego kompakta. Zdecydowanie polecam!!!!

belmondo_pikny
27-05-2007, 16:24
wlasnie zastanawialem sie nad a530, z tego co slyszalem wiele roznych opini,dobrych i zlych, ale ogladalem sie za jego mlodszymi bracmi no i wyczytalem, ze nie maja tych samych funkcji manualnych co ten model, takze nie wiem ;]

Don_Pedro_123
27-05-2007, 16:29
Za S3 zapłacisz więcej niż 1000, ale dostaniesz za to solidny kompakt o wielu możliwościach i dobrej relacji możliwość/cena. Ja nie sprzedawałbym mojego zestawu, gdyby nie przesiadka na lustro.

belmondo_pikny
27-05-2007, 17:28
niestety, ale nie stac mnie na wiekszy wydatek, o chetnie bym zainwestowal w cos lepszego.. ale coz.. zycie.. takze musze ogladac sie za aparatami zgodnymi z moimi mozliwosciami finansowymi..ehh

comatus
18-11-2007, 12:34
Kolego poprosił mnie żebym znalazł mu aparat za około 800 złotych (+/- 100 złotych). I ma to być aparat, który raczej "sam robi" zdjęcia. Czy te co są tu wymienione nadadzą się? Może coś z konkurencji?

himi
18-11-2007, 13:32
Jeśli chodzi o zacnego kompakta to polecam z czystym sumieniem G3, G5 canona oraz 717 i 828 sonego. Dobre maszynki. Sprawdzone w praktyce, nie teoretycznie.

comatus
18-11-2007, 17:42
Ale mi chodzi o coś nowego, a z tych wymienionych nic nowego nie mogę znaleźć.

Bilu
18-11-2007, 17:58
Kolego poprosił mnie żebym znalazł mu aparat za około 800 złotych (+/- 100 złotych). I ma to być aparat, który raczej "sam robi" zdjęcia. Czy te co są tu wymienione nadadzą się? Może coś z konkurencji?

Mysle ze bedzie zadowolony z Canon PowerShot A720 IS - cena okolo 800 PLN http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/225801. Mialem kiedys okazje pobawic sie nim i zaskoczyla mnie szybkosc dzialania AF oraz krotki czas wlaczania sie aparatu - jak na kompakt. Zdjecia robi ladne, filmy tez niczego sobie.

hadzio
19-11-2007, 09:18
www.amazon.com -> Canon S5 IS - 339 USD (850 PLN).

Hadzio

ondyne
23-11-2007, 10:15
Dolicz do tego podatek, koszty transportu i cło. I ile wyjdzie? Ponadto nie masz gwarancji, że przez przypadek przesyłka nie zostanie uszkodzona w trakcie transportu. A na dodatek gwarancja jest ważna tylko na terenie USA. Jak się coś zepsuje, to zapłacisz jeszcze raz za przesyłkę.
Dziękuję. Ja kupiłem w Polsce.

Veene2
28-04-2008, 09:56
Witam;)

W kompaktach nie orientuje sie w ogole:( Ktos moze doradzic cos w miare uniwersalnego?;) Przy porownywaniu cen wyszedl mi Powershot A650 IS i S5 IS. Roznica w cenach nieznaczna pytanie jak w samych zdjeciach. I jeszcze jedno - czy mozna pod ktorys obiektyw podkrecic filtr?

Dzieki za odpowiedz;)

TomS
28-04-2008, 10:08
Filtr można pod oba. Ale z tego co pamiętam to musisz mieć tuleje żeby była między tym aparatem a filtrem.
A jeśli chodzi o aparat o A650 IS.
Ale można także pomyśleć o jakimś IXUSIE ze względu na gabaryty. Ale w nich to ja się akurat nie orientuje.

jk_cyfrowe_pl
28-04-2008, 14:50
Witam.


Jeśli kompakt ma być jak najmniejszy to zdecydowanie polecam serię Ixus, np. model Canon Ixus 80IS, to bardzo przyzwoity model, który można zabrac ze sobą wszędzie. Niestety modelem tym nie wykonamy zbyt kreatywnych zdjeć. Jeśli aparat ma służyć nie tylko do pstrykania - zwykłej dokumentacji to polecam kompakt z ustawieniami manualnymi.
Z pewnościa godnym polecenia jest model Canon A 720. I to właśnie ten model kupował bym sobie gdybym szukał kompaktu.

Veene2
28-04-2008, 15:54
Dzieki;)

ags
30-04-2008, 20:28
Czym się różni 80 IS od 82 IS? Szukałem, ale nie znalazłem niczego konkretnego, poza różnicą w cenie.

m_o_b_y
30-04-2008, 22:23
Chciałbym się dowiedzieć, jaki waszym zdaniem jest najlepszy kompakt Canona do 1000zł. Jestem przywiązany do tej marki i często słyszałem o niej pozytywne opinie, także przy zakupie będę sugerował się raczej tą marką, wiec, jeżeli mozecie piszcie jakie macie zdanie na temat poszczególnych modeli, jakie warto kupić i dlaczego, oraz jakie lepiej unikać
z gory thx!


Jedno jest pewne: kompakt musi mieć stabilizację, bez tego jest chrzan.
Oprócz Canonów jest ciekawy aparacik Fuji F100 fd, gdyby miał RAW, to pewno bym go kupił, jako zastępstwo dla lustrzanki.
Uzasadnienie:
- jak prawie wszystkie kompakty Fuji, wyjątkowo mało szumi,
- ma szeroki kąt,
- ma opcje priorytetu przysłony i migawki.
- ma opcję FD,
- ma stabilizację obrazu,
- ma ISO 64-3200 (i więcej),
- możliwość stosowania kart pamięci xD/SD/SDHC/MMC,
- pamięć wewn. 47MB.
Pozdrówka

Juriko
01-05-2008, 01:26
Kolega Belmondo już chyba coś kupił, miał na to cały rok, a do tego w tym czasie ceny zmalały. :)