PDA

Zobacz pełną wersję : Panoramia w labie



Picia
12-05-2007, 23:13
Robie wystawę swoich fotografii, wiec trochę obrabiam fotki. W archiwum znalazłem ładna panoramę którą chciałbym wystawić. Jak jest z labem jeśli chodzi o panoramy. Dadzą radę wydrukować takie zdjęcie?

gwozdzt
12-05-2007, 23:42
Robie wystawę swoich fotografii, wiec trochę obrabiam fotki. W archiwum znalazłem ładna panoramę którą chciałbym wystawić. Jak jest z labem jeśli chodzi o panoramy. Dadzą radę wydrukować takie zdjęcie?
chyba zaleznie od labu...?

ja np. mam taką sytuację, że czasami daję jednoczesnie do wykonania odbitki z lustra i kompaktu. Zaznaczam na kopercie np. format 10x15 i w efekcie otrzymuję różne odbitki: z lustrzanki rzeczywiscie mają 10x15cm, natomiast te z kompakta wychodza tak okolo 10x13cm.
Wydaje mi się, że gdybym dał im do odbicia plik panoramiczny, to zrobiliby mi odbitkę 10x17, 10x20 czy 10x25 zaleznie jak by im tam wyszlo z proporcji...
czy się mylę?

Picia
12-05-2007, 23:44
a nie jest czasem tak, ze z kompaktu zdjecia wychodzą 3:4 i wtedy jeżeli klient sam nie wykadruje do 2:3 to maszyna sama to robi. zawsze mi się tak wydawało. może ja się mylę :)

Janusz Body
12-05-2007, 23:51
Niektóre laby mają możliwość robienia na rolce papieru o praktycznie dowolnej długości. Laby "drukujące" zdjęcia na Durstach (w Wawie na Dzikiej) mają możliwość wykonania praktycznie dowolnego formatu nawet 1x30 metrów.

Panoramy można też drukować na drukarkach Epsona. Podobnie z formatami jest - np. w labie koło mnie wydrukować mogą 60cm x nnn metrów.

Picia
12-05-2007, 23:59
musze obskoczyć moje okoliczne laby i dowiedzieć się gdzie wydrukują mi panorame :)

nagor
13-05-2007, 22:28
jak nie robią panoram to mozęsz zrobić mały patencik połączyć na kompie kilka panoram (zdjęcie pod zdjęciem kilka sztuk) i druknac w formacie np 30x45 cm (musisz w programie sprawdzić czy ci nie przytnie panoramy) a potem w domu czy w labiepoprosić o przycięcie ploterem poszczególnych zdjęc...