PDA

Zobacz pełną wersję : Dobry fotolab w Łodzi



MARANTZ
11-05-2007, 23:48
Czy ktoś może polecić dobry fotolab z Łodzi? Ostatnio zamknięto Fotokonsorcjum, które było moim zdaniem wyśmienitym jakościowo labem i nie bardzo wiem, wraz z dość liczną grupą klientów tego labu, gdzie możemy uzyskać równie dobrą jakość w powtarzalny sposób. Najlepiej, aby można było zrobić zdjęcia na papierze Fuji a rozmiary były rozmaite do formatu 30x45 włącznie.
Mam nadzieję, że mieszkańcy Łodzi i okolic znajdą jakieś miejsce godne polecenia.

minek
13-05-2007, 01:17
Czy ktoś może polecić dobry fotolab z Łodzi? Ostatnio zamknięto Fotokonsorcjum, które było moim zdaniem wyśmienitym jakościowo labem i nie bardzo wiem, wraz z dość liczną grupą klientów tego labu, gdzie możemy uzyskać równie dobrą jakość w powtarzalny sposób. Najlepiej, aby można było zrobić zdjęcia na papierze Fuji a rozmiary były rozmaite do formatu 30x45 włącznie.
Mam nadzieję, że mieszkańcy Łodzi i okolic znajdą jakieś miejsce godne polecenia.

W dodatku te 30x45 było u nich chyba najtańsze.
Dołączam się do pytania. Hm... muszę spytać w ,,Powiększeniu''. Dawno u nich nie byłem, a oni 30x45 robili właśnie w fotokonsorcjum (te same nadruki z tyłu, między innymi wyraźnie ,,fotokonsorcjum'')

Całkiem porządny wbrew poglądowej opinii jest moim zdaniem po sąsiedzku od nich lab w MM. Trzeba tylko uważać przy odbiorze - ostatnio na dwa oddane u nich zestawy zdjęć, były dwie pomyłki.
Za pierwszym razem 20x30 policzyli mi jako 10x15 i zapłaciłem niecałe 15 zł za 15 zdjęć. Ale już dałem spokój i nie chodziłem się targować, bo mieli wielu klientów w kolejce. Za drugim razem poucinali mi zdjęcia 15x21, które były przygotowane do ich maszyny (152x210, 400dpi) i miały iść w trybie reprodukcji. Odbitki po zmierzeniu miały 20cm zamiast 21, ale to było 7 odbitek i zrobili mi nowe w 5 minut i bez gadania.

Niestety, maks u nich to 20x30.

MARANTZ
13-05-2007, 20:36
Ja do tego miałem w fotokonsorcjum zniżki. W MM obok robią na Kodaku a ja wolę Fuji. Jutro zobaczę co jest w tym drugim MM, tam kiedyś robili na Fuji.
Do tego teraz jest tam chyba promocja , 20X30 za 99 groszy ;)

minek
13-05-2007, 20:41
Ja do tego miałem w fotokonsorcjum zniżki. W MM obok robią na Kodaku a ja wolę Fuji.

Na papierze kodaka, ale na maszynie agfy. Ciekawe w jakiej chemii (-:

A z drugiej strony, fotokonsorcjum się zamknęło, ale co z ich gratami?
Mieli fajnego Noritsu i parę innych gratów, których tam przybywało (takie kioski / komputerki do wybierania zdjęć) Ktoś wkrótce powinien albo otworzyć punkt z tym Noritsu, albo opchnie w dobrej cenie. Trzeba śledzić allegro! (-:
No chyba że maszyna im się popsuła i nie opłacało się naprawiać, ale to tylko moje gdybanie.

MARANTZ
13-05-2007, 21:09
O tym, że plajtują to wiedziałem od kilku miesięcy. Pytałem się u nich, ale nie chcieli tego potwierdzić i zaprzeczali. Znajomy dostał propozycję kupna ich maszyn od komornika. Maszyn szkoda, bo mieli pierwsza klasa. I gdzie ja teraz filmy wywołam? Masz coś dobrego do polecenia? Mam Superię Realę do wywołania i nie chcę, by mi jakiś paprok sknocił zdjęcia. A skany chciałbym takie duże jak w fotokonsorcjum tylko było możliwe.

minek
13-05-2007, 21:47
C41 wołam w ,,Powiększeniu'', pozostałe sam. Nie wiem jak teraz, bo ostatnio byłem u nich z pół roku temu. Ale przypadkiem mam 5 filmów do zrobienia i jutro się tam wybiorę. Trzy to tanie Agfa XRG, imprezowy, ale i z imprezy (wystawa kotów, na której Viteza nie spotkałem, hie hie) i dwa NPS z plenerku z komunii znajomych i tu wolę żeby nikt nie popsuł.
Skany również robię sam. Jakie robili w fotokonsorcjum?

MARANTZ
13-05-2007, 22:37
Mnie robili takie skany, że zdjęcie wychodziło ponad 25 MPx. To nie były równe cyferki.

jdw
13-05-2007, 22:44
powiększenie, ale nie można rozmawiać z tą kobietą zza lady, która łaskę robi że podejdzie, tylko bezpośrednio z laborantem. Inna opcja to lafob, tyle że tam, co dla mnie ważne, nie robią kolor średniego formatu inaczej niż z powiększalnika, co oczywista jest lepsze ale drogie, jeżeli tylko wglądówki chce się zrobić.

fabrykant
15-05-2007, 00:15
Ja mam do polecenia dwa laby- od 10 ciu lat robię odbitki i wywołuję w Folabie- Agfa blisko rogu Narutowicza i Piotrkowskiej. Nie mogę narzekać, ostatnio mają też druk wielkowformatowy. Chłopaki kumate i mozna się z nimi dogadać. Drugi z którego byłem zadowolony (tam robiłem odbitki 30 x 40 i 50 x 70) to wspomniany Lafob na Pomorskiej, na pewno staranny, godny polecenia- przykładają się solidnie do zdjęć z filmów- ale nieco drogawy. Fotokonsorcjum szkoda. Też było ok.

bachoo
21-05-2007, 14:23
Nie no ja to w zalobie jestm po fotokonsorcjum. Kurde i co teraz. Fokal na narutowicza przy piotrkowskiej ewentualnie lafob przy kosciele św. Teresy. - rondo solidarnosci to sie chyba nazywa. Lafob dobry tylko drogi, a Fokal tez dobry tylko Tanszy i zawsze sie mozna dogadac. Tylko Brakuje mi tych formatow co w fotokonsorcjum i wygodnego parkingu. kurdebele. Kiedys jeszcze fajny punkt byl w ABC na zgierskiej ale Facet sie chyab juz tylko na allegro przerzucil - z filtrami. Dawajcie znac jak ktos z was jakąś perełkę znajdzie. podrawiam

minek
22-05-2007, 00:44
Cóż, wywołałem niedawno kilka filmów kolorowych w Powiększeniu i wszystkie są całkiem w porządku. Teraz ponoć robią na miejscu 30x45, ale póki co nie mam okazji sprawdzić. A może przejrzę ostatnie skany i coś się nada (-:

W ABC kiedyś kupowałem jakieś dekle, gość miał sklepik ale nie widziałem żeby to był punkt z usługami. Miał filtry, torby i inne takie tam rzeczy, przypmierzyłem nawet kenko x2 do 85/1.8 i 100-300 które akurat miałem w plecaku. Mówisz, że już go tam nie ma? Kubisek chyba na allegro, tak?

MARANTZ
22-05-2007, 03:36
Kubisek dalej dekle sprzedaje a obok stała maszyna do zdjęć i obsługiwała go jego żona. Nie byłem tak ostatnio, ale wątpię by nagle zostawił ten interes na lodzie.
Skoro robią 30x45 to muszę się tam przejść. Ciekawe jak wywołają mi realę...

minek
22-05-2007, 23:13
Ojej, jeszcze jej nie wywołałeś?
Ja u nich reali w sumie wołałem kilkanaście jak nie więcej, a ostatnio NPSy dwa (przeterminowane, ale w mroziałce leżały). Wyglądają tak samo jak dawniejsze, świeże - w cieniu do ****, na słońcu żaden kontrast mu nie straszny i kolorki extra, zwłaszcza pysie i zieleń.

bachoo
24-05-2007, 12:01
no Kubusiek caly czas tam handluje deklami :) a maszyne do wywolywania zdjec mial wczesniej. Ostatnio jak bylem - z miesiac temu maszyny nie bylo... chyba ze na zapleczu gdzies schowal :). Musze to "powiekszenie" sprawdzic.

sebag
12-09-2007, 15:39
Chciałbym odświeżyć wątek.
Czy macie już jakieś konkretne propozycje co zamiast Konsorcjum?
Potrzebuję laboratorium gdzie:
- można wykonać odbitki wysokiej jakości standardowo do formatu ok 30x60cm, a czasami większe powiększenia,
- chemia będzie stale pod kontrolą i nie zawalą mi roboty z powodu zmiany chemii (i nie chcę potem słyszeć tekstów w stylu: "Może klient tego nie zauważy" - sytuacja z Powiększenia),
- nie padając przed nikim na kolana otrzymam profile ICC (do każdego rodzaju papieru i nowe po każdej wymianie chemii) nie wywołując przy tym kosmicznego zdziwienia obsługi,
- jak wybiorę opcję bez korekcji, to tak będzie,
- na odbitkach nie będzie śladów po wałkach (Lafob),
- będzie powtarzalność wyników (jeśli np za rok przyniosę znowu to samo zdjęcie, to kolory będą takie jak za pierwszym razem), ale to chyba wiąże się z jakością chemii i stripowania,
- nie będą co 2 m-ce zmieniać papieru i chemii, na których standardowo pracują.
Ja jak do tej pory nie znalazłem w Łodzi laboratorium, które spałniałoby chociaż 50% tych warunków.
Testowałem również zamówienia przez internet - masakra. Efektem były zdjęcia kiepskiej jakości, dodatkowo pogniecione przy pakowaniu do koperty, jak i w trakcie transportu (Fotonet – Tychy).
Czasami się zastanawiam, że to ja jestem może pokierany i mam zbyt duże wymagania.
Ale przecież ktoś wymyślił Color Management System z jakiegoś powodu, a firmy wydały kupę kasy na standaryzację.
Więc dlaczego w Łodzi tak trudno znaleźć firmę, która stosowałaby się do tych zasad? Czyżby chodziło o oszczędności?! Przecież te „profesjonalne” i tak ściągają za odbitki nieźle.
Czy macie podobne doświadczenia?

Strebor
12-09-2007, 15:46
uuu Panie takie rzeczy to tylko w erze ;)

Jak Lafob i Powiekszenie nie pasują to chyba tylko w Polsce szukac.

sebag
12-09-2007, 15:56
No i właśnie tego się obawiałem, więc ogólnie załamka.
A jeszcze pytanko: też zamawiacie odbitki bez korekcji? W Powiększeniu powiedziano mi, że mają tylko czterech takich klientów!

minek
12-09-2007, 18:42
No i właśnie tego się obawiałem, więc ogólnie załamka.
A jeszcze pytanko: też zamawiacie odbitki bez korekcji? W Powiększeniu powiedziano mi, że mają tylko czterech takich klientów!

Ciekawe, czy mnie policzyli (-:
Ostatnio im trochę pomarudziłem z jedną odbitką, gdzie zamiast nieba miałem wyjarany 100% cyjan - taki spory kawałek. Bo korygowali. Nikt nie potrafił wyraźnie powiedzieć co która cyferka oznacza, że jakąś gęstość czy coś. Pomyślałem chwilę i wyjaśniłem, że prawdopodobnie zmniejszenie ,,gęstości'' czyli jakby rozjaśnienie spowodowało, że kanał gdzie było tylko niebo (nie zawiera praktycznie czerwieni) po rozrzedzeniu dał samą czerwień przy naświetlaniu czyli cyjan na odbitce. Jakoś tak musiało być.
W pliku tego nie było, sami na monitorze sprawdzili. Zostawiłem do analizy, wreszcie przyniosłem na nowo zeskanowane i obrobione do niemal identycznych barw, w kilku przestrzeniach i kombinacjach. I wszystkie były akceptowalne. Wybrałem jedno i powiększyli ponownie, tym razem bez korekty i było super.

Problemy są, ale we wszystkich labach są. Niedawno ,,na szybko'' potrzebowałem kilka odbitek, nie jeździłem do powiększenia tylko tam gdzie miałem po drodze zaniosłem - na Piotrkowskiej koło magdy jest sklep o nazwie ,,fotooptyka'' i też mają jakieś maszyny. Zapomniałem dodać, że bez korekty, niektóre trochę przejarali (czarnobiałe zdjęcia były, szczęście że bez dominanty wyszło), ale nie miałem czasu się pieklić a mocno to zdjęć nie popsuło w tym przypadku.
Po paru przejściach do ,,powiększenia'' już się jako tako nauczyłem oddawać zdjęcia i zanoszę tam, bo jest najmniejsze prawdopodobieństwo popsucia po prostu.
Aha, oni od jakiegoś czasu mają noritsu, dziwnie zbieżnie ze zniknięciem fotokonsorcjum. Niewykluczone, że to ta sama maszyna.
Mają też porządna drukarę do dużych zdjęć, kalibrowaną pod patronatem ilforda, ale nie testowałem. Za jakiś miesiąc planuję.

sebag
13-09-2007, 13:31
Faktycznie nikt w Powiększeniu nie wie/nie potrafi wytłumaczyć co oznaczają u nich NNNN na odwrocie odbitek (CMY czy RGB i w jakiej kolejności) - szczęście, że chociaż nadrukowują cokolwiek; znam laby gdzie nawet tego nie ma i zgaduj człowieku. Według moich testów jest to CyjanMagentaYellow i ostatnie N to gęstość. Można również przyjąć, że jedna jednostka ("1") na + lub - wprowadzona przez operatora to około 6 jednostek w balansie kolorów w PS (na moim monitorze kalibrowanym w Adobe Gamma).

A swoją drogą, czy kalibruje ktoś usługowo monitory w Łodzi (oczywiście sprzętowo)?

Wydruki wielkoformatowe akurat mi zrobili kapitalnie. Do moich zdjęć przygotowanych "pod nich" poleciłem w razie czego wprowadzić korektę. I faktycznie korektę wprowadzili, ale ponoć była minimalna (cokolwiek to znaczy) i bez nie też by się obeszło. Więc jeśli wyczułeś ich kolorystykę i wiesz jak przygotować zdjęcia pod ich lab, to z wydrukami nie powinieneś mieć problemów nawet bez korekcji.

nr1ww
06-11-2007, 12:28
MAMY!!!! NOWY LAB w ŁODZI - NORITSU QSS3201

Odkryłem nowy lab w Łodzi. Nowy właściciel, ale załoga z byłego FOTOKONSORCJUM. Mają nowiutkie QSS3201SD na full wypasie.
Skanują wszystkie formaty filmów i robią powiększenia 30x45,opcja
max 120x120 i panoramy30x90.
Testowałem to miejsce trzy razy (skany i odbitki) i trzy razy BINGO!!!:D
Sądzę,że znów JAKOŚĆ I MOC są z NAMI !!!!!:D
Serdecznie polecam.
Podaję namiary:
FOTOSPEKTRUM Laboratorium Fotografii Profesjonalnej
Piotrkowska 189/191 - akademik filmówki (kiedyś był tam FOTO FAST)
p.s.
Dla dociekliwych i dla minek :
Na odwrocie odbitek drukują napis SPEKTRUM

Vitez
06-11-2007, 18:48
MAMY!!!! NOWY LAB w ŁODZI - NORITSU QSS3201

Odkryłem nowy lab w Łodzi. Nowy właściciel, ale załoga z byłego FOTOKONSORCJUM. Mają nowiutkie QSS3201SD na full wypasie.

"Zarejestrowany: Nov 2007
Postów: 1 "

Bez urazy ale wyczuwam spam :roll: . Możesz się jakoś uwiarygodnić np jako fotograf?

MARANTZ
07-11-2007, 01:10
Nie tylko na tym forum kolega napisał. Do tego napisał na priva :mrgreen:
Ale Vitez daruj winy, bo tego labu (w zasadzie tych ludzi) to Łodzi szukały tabuny fotografów po upadku Fotokonsorcjum i w końcu będę miał gdzie ze spokojnym sumieniem zdjęcia wywoływać. Takiego laboranta to ze świecą w piekle nie znajdziesz :lol:

nr1ww
07-11-2007, 15:45
"Zarejestrowany: Nov 2007
Postów: 1 "

Bez urazy ale wyczuwam spam :roll: . Możesz się jakoś uwiarygodnić np jako fotograf?


Ludzie pytali to podzieliłem się informacją.
Pozdrawiam LUDZI

P.S.
Bez urazy ale miałem zignorować tę wypowiedz, jednak coś mnie tknęło i zerknąłem w profil Vitez - Oniemiałem po lekturze pierwszych 2 stron, same drwiny , pouczania i złośliwości, średnio 10,49 takich wypowiedzi dziennie. GRATULACJE!!!!

jdw
07-11-2007, 16:26
jakaś strona internetowa z cennikiem? jak z filmami szerokimi, wołanie, odbitki, cennik odbitek tak jak z cyfry?

Jacek Deka
07-11-2007, 18:23
Pytanie w na początku wątku:
"Czy ktoś może polecić dobry fotolab z Łodzi?"

skutkuje odpowiedzią:
"FOTOSPEKTRUM Laboratorium Fotografii Profesjonalnej
Piotrkowska 189/191 - akademik filmówki (kiedyś był tam FOTO FAST)"

Więc nie rozumiem dlaczego VITEZ się oburzył, nawet jeżeli jest to reklama to zobaczymy w praniu jak się LAB zachowuje. Po to jest forum, żeby pewne informacje przekazywać, a potem o nich dyskutować.

Vitez nie przesadzaj.

PS.

Jakby ktoś chciał to mój kolega/sąsiad pracuje w labie ( a właściwie w dwuch na zmianę - maszyny bodajże Noritsu - ale żaden lab z wymienianych w tym wątku) mogę mu coś podrzucić do przetestowania i wywołania bez korekcji.

Vitez
07-11-2007, 20:45
Więc nie rozumiem dlaczego VITEZ się oburzył, nawet jeżeli jest to reklama to zobaczymy w praniu jak się LAB zachowuje.

Nie oburzyłem się, tylko zareagowałem podejrzliwie - taki "zawód" (podpis pod moim nickiem wiele wyjaśnia :p ). Jeśli jest to reklama to spójrz do Regulaminu forum co mówi na temat reklamy.
Na prośbę o uwiarygodnienie się kolega nr1ww reaguje w trollowym stylu przytykami osobistymi... rozumiem że może być świetnym 'laborantem' jednak poziom komunikacji międzyludzkiej i internetowej leży u kolegi i ja, gdybym miał oceniać ten lab tylko na podstawie tego wątku (a nie sprawdzonych opinii od innych fotografów np Marantza) to nie oddałbym swoich zdjęc do kogoś kto reklamuje i odzywa się na poziomie "dzieci neostrady" .
EOT z mojej strony bo na szczęście są wystarczające pozytywne opinie ale mam nadzieję ze nr1ww nie będzie dalej rozdrapywał.

Saurus
07-11-2007, 21:13
A jakie ceny? Ostatnio robiłem odbitki w lab-net.pl ale przy cenie 8,50 za przesyłkę mniejszych ilości odbitek np. 15x21 po 1,25 zł się średnio opłaca zamawiać, a większe też za jakiś czas będę robił i chciałem porównać ceny :)

Hiv
24-02-2008, 01:42
Jak tam testy fotolaba przy Piotrkowskiej? Mam rzut kamieniem z pracy dosłownie więc może coś bym na próbę podrzucił.
Chyba, że ktoś z Was już ma wiarogodne testy?

maksymiuk
24-02-2008, 13:10
Byłem, w którąś tam sobotę. Zaniosłem 3 fotki na próbę, do wywołania w godzinę w formacie A4 - wcześniej wywoływałem je już w kilku labach.
Szkoda, że nie mam skanera to bym wrzucił porównanie co zrobiono z tego zdjęcia...

Może ja miałem pecha i w sobotę nie było osławionej "załogi z Fotokonsorcjum" (przyznaję z całym szacunkiem, że kiedy działało FK to był jeden z niewielu sklepów z kumatą obsługą). Nie wiem.

Kupiłem IP4500 tydzień temu i siedzę z bananem na gębie - spokój wewnętrzny bezcenny :-)

Hiv
26-02-2008, 14:52
Pójdę i ja ale może z mniejszym formatem.
Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Paenka
09-04-2008, 21:44
A czy ktoś korzystał z usług Foto Spektrum na piotrkowskiej w Łodzi?

kgelec
09-07-2008, 17:39
Odnośnie Fotospektrum:

- profil, który otrzymałem niczym nie różnil się od profilu pobranego od nich 3 msce wcześniej, w międzyczasie była zmiana chemii co poskutkowało nieznaczna zmiana na odbitkach testowych. Wniosek: zmiana chemii nie skutkuje rekalibracją maszyny i nowym profilem icc, co dalej sami wiecie.

- zaniosłem przygotowane tiffy skonwertowane do przestrzeni maszyny zgodnie z otrzymanym profilem icc. Efekt: pomimo moich zabiegów konwersji do przestrzeni Labu i tak musiałem posiedzieć przy maszynie z operatorem, bo przy wczytaniu mojego obrazka(-ów) pojawiał się paskudny pomarańczowy zafarb. Wniosek: po co mi profil icc labu i skalibrowany monitor jak i tak muszę przy maszynie osobiście zdecydować czy to są te kolory które chciałem uzyskać (?).

- w labie panuje światło o temperaturze barwowej ~6500K - pozwala to na odpowiednią ocenę tego co z maszyny wychodzi.

- chemia bez zastrzeżeń. papier też ok - tylko brak bieżącego oprofilowania.
- szybka realizacja.
- bardzo przyjemna obsługa, po kilku rozmowach mogę stwierdzić że są duże szanse na to, że wspomniane mankamenty kiedyś znikną;

Nie gościłem tam już jakiś czas (~2 msce) więc może już wiele się zmieniło na lepsze - czego sobie i zainteresowanym życzę.

sebag
01-08-2008, 20:51
Czy jakieś nowe opinie i wrażenia??

aligator16
02-08-2008, 14:39
A czy ktoś korzystał z usług tej firmy??

fotoPOZA - centrum usług fotograficznych
90-002 Łódź, ul. Tuwima 20

http://www.fotopoza.pl/

minek
03-08-2008, 21:44
A czy ktoś korzystał z usług tej firmy??

fotoPOZA - centrum usług fotograficznych
90-002 Łódź, ul. Tuwima 20

http://www.fotopoza.pl/


Hm.. dziwne.
Adres pod którym mieści(ło?!?) się ,,Powiększenie''.
O... sprawdziłem. Powiększenie się przeniosło, bo ma inny adres na stronie: Zaspowa 22.
Sprawdziłem na mapie, to jakieś zadupie!

aligator16
03-08-2008, 21:56
Hm.. dziwne.
Adres pod którym mieści(ło?!?) się ,,Powiększenie''.
O... sprawdziłem. Powiększenie się przeniosło, bo ma inny adres na stronie: Zaspowa 22.

Wiedziałem że skądś znam ten adres... :)
A który lab wygrywa wg. was -fotospektrum, LaFob czy może powiększenie??
Będę miał niedługo do wywołania klika ważnych negatywów i pozytywów i chce żebym się "wsztrzelił" w dobry lab :)

minek
04-08-2008, 23:06
Wiedziałem że skądś znam ten adres... :)
A który lab wygrywa wg. was -fotospektrum, LaFob czy może powiększenie??
Będę miał niedługo do wywołania klika ważnych negatywów i pozytywów i chce żebym się "wsztrzelił" w dobry lab :)

Negatywów? C41 to praktycznie wszytko jedno, ale poszedł bym teraz tam gdzie jest jakiś ruch... no, maszyna nie stoi i nie gnije w niej chemia itp.
Czarnobiałego naturalnie, że nigdzie Ci lepiej nie zrobią niż Ty sam.
Slajdy kolorowe chyba też ...

sebag
05-08-2008, 16:22
A czy ktoś korzystał z usług tej firmy??

fotoPOZA - centrum usług fotograficznych
90-002 Łódź, ul. Tuwima 20

http://www.fotopoza.pl/

Faktycznie jest to adres dawnego "Powiększenia".
Korzystałem z usług "Powiększenia" a teraz z Fotopozy.
Nawet ta pani z obsługi jest ta sama, ale teraz o wiele milsza 8-) Z tego co się orientuję, to dawny właściciel czyli pan T.Masłowski ma teraz "Powiększenie" na Zaspowej, ale trzeba wcześniej umówić się telefonicznie i robi głównie wydruki.
Niestety, ani na Zaspowej, ani na Tuwima nie robią już, czego bardzo mi brakuje dużych odbitek metodą fotochemiczną - tylko wydruki :sad:
Poza tym jakość standardowych odbitek na dawnym poziomie, czyli całkiem dobrze jak na łódzkie warunki. A łódzkie warunki wiadomo: brak profili, a gdy się o nie upominać to obsługa robi tak: :shock: i :roll: jeśli już ktoś profile robi, to na pewno nie po każdej zmianie chemii, itd, itp.
Folabu czy jak tam się zwą na Pomorskiej nie polecam. Niby oferta szeroka, ale jakiś czas temu mieli drogo (nie wiem jak teraz), a przede wszystkim jakość do bani (m.in. odbitki ze śladami wałków na powierzchni z obrazem).
Nadal brakuje w Łodzi porządnego labu z szeroką ofertą, kompetentną obsługą i wysoką jakością.
Najbardziej szkoda Fotokonsorcjum :cry:
Muszę jeszcze spróbować tego Fotospektrum (podobno załoga z Konsorcjum), ale w cuda przestałem już wierzyć.

kgelec
04-09-2008, 19:48
Czy komuś w końcu udało się w Łodzi znaleźć fotolab, w którym wiedza o zarządzaniu kolorem łączy się z praktyką?

mikeos
17-09-2009, 08:05
No to ja odgrzebię temat. Czy coś w temacie się zmieniło? Jakiś sensowny nowy/stary lab się znalazł?

MM-architekci
17-09-2009, 16:50
fotospektrum - piotrkowska 189 - zdecydowanie polecam , rodzinna atmosfera , odbitki wygladaja tak jak na monitorze :D , chyba sensowne ceny , mozna sie dogadac

najlepiej sprawdzic samemu w koncu kilka odbitek niewiele kosztuje

ze srednim formatem itp tez sobie radza ;]

Wiktor W.
06-11-2010, 03:31
No cóż, drukowałem prace w MM w Galerii, ale odkąd używają papieru Kodaka (który wygląda jak kartka od ksero...) a nie Crystala od Fuji, to nie ma sensu... Wrzucają to co tańsze. Muszę wybrać się do tego FotoSpektrum i dam opinię.