PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa pierścieniowa makro



Nawrot
11-05-2007, 23:12
Jestem ciekaw co sądzicie o nowym wystawianym przez foto-tip sprzęcie firmy delta... http://allegro.pl/item194659175_lampa_pierscieniowa_do_makrofotograf ii_nowa_fv_.html ? ;)

Sample jak na nich wyglądają całkiem nieźle, światełko dość ładne, poza tym liczba przewodnia jak w mr-14ex...

Nawrot
12-05-2007, 12:20
No nie mówcie, że nie macie nic do powiedzenia :D 30 odwiedzin i ani mru mru... :???:

lukep
12-05-2007, 12:23
W!

Bedziemy mieli cos do powiedzenia, jak kupisz ja i podzielisz sie wrazeniami... ;>

Zdrowko

BAKS
12-05-2007, 23:14
lampa nazywa się Samigon Halo-Light (Fluorescent Ring Light) czyli lampa fluorescencyjna czyli Świetlówka - popularne określenie lampy fluorescencyjnej - odmiana lampy wyładowczej, w której światło emituje luminofor wzbudzony przez promieniowanie powstałe wskutek wyładowania elektrycznego w rurze wypełnionej gazem. jest 5 razy tańsza od konwencjonalnych lamp błyskowych - 5 lat temu w USA kosztowała 199 $ obecnie od 80 do 110 $ oceniana jest na 3 w skali 6 , ( dzięki za posta – bo w Polsce ich chyba jeszcze nie było – pewnie dlatego milczą Wielcy Canonierzy – zamiast podać czy to dobre czy do kitu ) - ja i tak kupię bo jeszcze nie dorosłem do lampy Canon MR-14 EX Macro Ring Lite za 2000 zł.
tu masz linka co to za lampa http://www.cs.mtu.edu/~shene/DigiCam/User-Guide/Odd-Stuff/Samigon-FRL-1/FRL-1.html

Saurus
12-05-2007, 23:24
Jakieś dziwne rzeczy tu wypisujesz... pod linkiem który podałeś jest lampa światła ciągłego, a ta na aukcji to regularna lampa błyskowa z nowoczesną automatyką.

BAKS
12-05-2007, 23:30
no to jeszcze lepiej bo będzie chyba lepiej działała - dziękuje - poprostu myslałem, że w tak małej cenie to może być tylko świetlówka Samigon-fluorescencyjny i chciałem go nawet sprowadzić ze Stanów

gwozdzt
12-05-2007, 23:32
Jakieś dziwne rzeczy tu wypisujesz...
pod linkiem który podałeś jest lampa światła ciągłego,
mam identyczne wątpliwości.


a ta na aukcji to regularna lampa błyskowa z nowoczesną automatyką.
Niby tak, ale zastanawia mnie brak jakichkolwiek dodatkowych informacji:
- czy działa FEC, chocby z poziomu body?
- czy jest możliwość wyboru palnika? (prawy/lewy/oba)
- czy jest podświetlanie światłem ciągłym? (pomocne przy kadrowaniu, ocenie GO i dla AF)

Saurus
13-05-2007, 00:25
Ze zdjęć palnik wygląda na pojedynczy, źródła światła ciągłego nie widzę a co do FEC to nie wiem. Przydałoby się znaleźć jakieś dane od producenta lub poprosić sprzedawcę np. o skany instrukcji.

foto-tip.pl
13-05-2007, 08:34
mam identyczne wątpliwości.


Niby tak, ale zastanawia mnie brak jakichkolwiek dodatkowych informacji:
- czy działa FEC, chocby z poziomu body?
- czy jest możliwość wyboru palnika? (prawy/lewy/oba)
- czy jest podświetlanie światłem ciągłym? (pomocne przy kadrowaniu, ocenie GO i dla AF)

FEC (o ile to jest to o czym mysle, bo szczerze mowiac Canona mam od bardzo dawna, ale sie z tym okresleniem nie spotkalem :) i az musialem pogrzebac w googlach) czyli regulacja ekspozycji lampy dziala.

Nie ma mozliwosci wyboru palnika, poniewaz tam jest jeden okragly palnik.

Niestety nie ma funkcji podswietlania swiatlem ciaglym ani wspomagania AF.

BAKS
13-05-2007, 22:32
http://www.adorama.com/SYRLEOS.html
zobaczcie tutaj to lampa fluorescencyjna - moim zdaniem wygląda na taką samą jak ta na Allegro

Saurus
13-05-2007, 22:35
Moim zdaniem znowu bajki piszesz - to z linka to lampa błyskowa.

fox
13-05-2007, 23:06
FEC (o ile to jest to o czym mysle, bo szczerze mowiac Canona mam od bardzo dawna, ale sie z tym okresleniem nie spotkalem :) i az musialem pogrzebac w googlach) czyli regulacja ekspozycji lampy dziala.

Nie ma mozliwosci wyboru palnika, poniewaz tam jest jeden okragly palnik.

Niestety nie ma funkcji podswietlania swiatlem ciaglym ani wspomagania AF.

A jak wyglada rzeczywista wspolpraca w E-TTL (wiem, ze w opisie stoi, ze wspolpracuje, ale spotkalem sie, juz sytuacja, ze nie dokonca bylo tak jak producent zapewnial)?

RW

foto-tip.pl
14-05-2007, 08:23
A jak wyglada rzeczywista wspolpraca w E-TTL (wiem, ze w opisie stoi, ze wspolpracuje, ale spotkalem sie, juz sytuacja, ze nie dokonca bylo tak jak producent zapewnial)?

RW

Jak do tej pory zrobilem okolo 120-150 zdjec z Tamronem 90 lub jeszcze dodatkowo zalozonym Raynoxem DCR-250 (odleglosc od obiektu jakies 3-5 cm) i praktycznie nie bylo pomylek pomiaru. Jakies 3-4 zdjecia mialem lekko niedoswietlone w sytuacji gdy calosc kadru zajmowal zolty kolor. Poza tymi przypadkami cala reszta byla prawidlowo naswietlona.

rolaj
14-05-2007, 09:17
http://www.adorama.com/SYRLEOS.html
zobaczcie tutaj to lampa fluorescencyjna - moim zdaniem wygląda na taką samą jak ta na Allegro
I pod tym linkiem sie pokazuje: http://www.adorama.com/SYRLEOS.html#Phoenix-RL-59C-Automatic-TTL-Ringlight-Flash-for-Canon-EOS,-with-49mm,-52mm-&-58mm-Adapter-Rings,-Guide-Number-of-59-at-ISO-100-feet
czyli lampa błyskowa a nie fluorescencyjna.

foto-tip.pl
14-05-2007, 12:02
I pod tym linkiem sie pokazuje: http://www.adorama.com/SYRLEOS.html#Phoenix-RL-59C-Automatic-TTL-Ringlight-Flash-for-Canon-EOS,-with-49mm,-52mm-&-58mm-Adapter-Rings,-Guide-Number-of-59-at-ISO-100-feet
czyli lampa błyskowa a nie fluorescencyjna.

Tak czy inaczej, zeby znow nie bylo wrozenia z fusow to nie jest ta sama lampa.

Rogeros
14-05-2007, 14:56
Jestem ciekaw co sądzicie o nowym wystawianym przez foto-tip sprzęcie firmy delta... http://allegro.pl/item194659175_lampa_pierscieniowa_do_makrofotograf ii_nowa_fv_.html ? ;)

Sample jak na nich wyglądają całkiem nieźle, światełko dość ładne, poza tym liczba przewodnia jak w mr-14ex...

Mialem ja w rekach, jak za te pieniadze nic lepszego do makro nie bedzie.
To jest _lampa_ blyskowa. Co istotniejsze dziala bardzo dobrze w ETTL z pelna automatyka. Sam planuje sobie ja kupic do zabawy, chociaz nie foce robakow.

Roger

BAKS
14-05-2007, 19:44
http://www.amazon.com/Samigon-FRL-1-Halo-Light-Fluorescent-Translucent/dp/B00009R6S9
no tu jest Fluorescencyjna ma nawet to w nazwie - myślicie, że to inna niż na Allegro

Saurus
14-05-2007, 19:47
Oczywiście, że inna, przecież przy tamtych jak byk jest napisane że to błyskowe - czy ty w ogóle czytasz opisy tych przedmiotów?

an_zak
15-05-2007, 16:32
jest wzmianka na fotopolis, może nieco rozjaśni sprawę

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5865

Dilbercik
16-05-2007, 00:45
propozycja dosc ciekawa :) moze by tak Kolega "foto-tip.pl" dal jakas cene specjalna dla forumowiczow hihihi :) to by sie i chetni zakupowi do przetestowania znalezli :)
dla mnie ta propozycja brzmi bardzo ciekawie i czekam na opinie :) bo juz wiem co nastepne zakupie do zestawiku :) jesli opinie beda pozytywne :)

bartosz108
16-05-2007, 02:04
Chciałbym zobaczyć jakiś portrecik zrobiony przy pomocy tej lampy.
Panie foto-tip proszę wrzucić jakiś link.
Powiedzmy obiektyw 100mm i 50mm i proszę podać jaka przysłona została użyta.

foto-tip.pl
16-05-2007, 15:11
Chciałbym zobaczyć jakiś portrecik zrobiony przy pomocy tej lampy.
Panie foto-tip proszę wrzucić jakiś link.
Powiedzmy obiektyw 100mm i 50mm i proszę podać jaka przysłona została użyta.

To jest lampa makro, a nie portetowa wiec takich zdjec na razie nie robilem :)

Dilbercik
17-05-2007, 22:40
hih no i cisza co do promocji dla grupowiczow hih :)
no i fotek portretowych tez brak :(

Nawrot
17-05-2007, 23:30
no cóż... dilbercik - to nie jest lampa do makro, wiec portret raczej przy niej jest jak dla mnie zupełnie zbędny.

A ja ze swojej strony coraz bardziej przekonuję się do tej lampki... chociaż ogólnie cały palnik nie bardzo mi odpowiada, bo światło może być trochę płaskie, to przy takiej cenie pewnie i na to znajdzie się jakąś dobrą metodę ;)

Dilbercik
17-05-2007, 23:57
no cóż... dilbercik - to nie jest lampa do makro, wiec

jak nie jest do macro to do czego ? :)

Nawrot
18-05-2007, 10:57
sory, przeklawiaturzyłem się.... miało być "jest", lub "nie jest do potretów"

bartosz108
20-05-2007, 00:45
Kiedyś aparatami fotograficznymi robiono tylko zdjęcia przedmiotów, a portrety były domeną malarzy.
Jeszcze wcześniej ludzie myśleli że ziemia jest płaska i opiera się na żółwiach. ;)

A ja bym ją kupił do portretów tylko chciałbym zobaczyć jakiś przykładzik.

Saurus
20-05-2007, 11:20
Mogliby jeszcze zrobić tani zamiennik off-camera shoe cord (proporcja cen między zamiennikiem i oryginałem najlepiej taka jak między pierścieniówką Delty i Canona :mrgreen: ), na to na pewno mieli by wzięcie. Jak stopkę z 5 pinami potrafią zrobić to i gniazdo na taką by dali radę ;)

Cyborg
21-05-2007, 08:12
A ja bym ją kupił do portretów tylko chciałbym zobaczyć jakiś przykładzik.
Tylko czego sie spodziewasz po tej lampie w portretach oprócz super płaskiego oswietlenia i efektu czerwonych oczu gratis?
To chyba najgorszy możliwy pomysł do portretu.

Rogeros
23-05-2007, 23:50
http://www.amazon.com/Samigon-FRL-1-Halo-Light-Fluorescent-Translucent/dp/B00009R6S9
no tu jest Fluorescencyjna ma nawet to w nazwie - myślicie, że to inna niż na Allegro

czytac nie umiesz czy jestes inteligentny inaczej? Co jeszcze mozna napisac
i w jakim jezyku zebys mial pewnosc ze to jest lampa blyskowa, w ktorej jest
rurka wypelniona gazem w ktorej wsytepuje _wyladowanie_ elektryczne ?

Czasem to rece opadaja jak sie czyta podobne kwiatki.

Roger

Dilbercik
25-05-2007, 19:11
lampa w miare ok tylko plastykowy pierscien na ktory mozna zamontowac redukcje nie nadaje sie do niczego... ma mniejsza srednice niz podawana i praktycznie gwint przeskakuje albo nawet spada z redukcji... :(
gdyby nie ta mala wada bylo by ok zmienic pierscien z plastikowego na metalowy o odpowiedniej srednicy i lampa bedzie git :)

Toffic
25-05-2007, 21:51
Lampa OK. Z moim 350D + EF 100 2.8 macro działa w E-TTL doskonale. Przy odpowiedniej proporcji do światła zastanego rezultaty bardzo zadowalające. Oczywiście jest to lampa błyskowa

Dilbercik
25-05-2007, 22:04
na 45 testowych zdjec 42 sa ok a 3 sa ciemne jak by lampa blyskala w zlym czasie... zadowolenie z lampy mimo uwag jest :) tylko ta jakosc wykonania ;)


dodane:

hmm ciekawostka te 3 ciemne fotki sa na f8 wszystkie 3 zdjecia zrobione na f8 sa ciemne - na wiekszym jak i mniejszym f jest wsio ok czby nie dogadywalo sie cos z tamronem 90mm ?

JaBlam
25-05-2007, 22:44
Ja zakupilem sobie te lampe w BH photo tyle ze nie delta a Phoenix. Zaplacilem za nia 60$ (druga taka sprzedalem na Alledrogo za 700 zl! ) Jakby kto chcial sobie przetestowac i jest w okolicach kraka to prosze bardzo!.

Do zalet tej lampy zaliczylbym to ze to pierscieniowka i ze dobrze wspolpracuje..

Do najwiekszej bolączki zalicze to ze w przypadku fotografowania owadow na gladkiej powierzchni (odwloki, oczka itd) niestety chamsko odbija sie swietlny ring ktorego czesto nie sposob usunac fotoszopem i zniwelowac :(

Czesto tez pali niemilosiernie. ladnie doswietla , nie daje cieni ale te ringi sa denerwujace. Teraz wiem czemu sa te lamki poczne w drozszych modelach.

SAM
25-05-2007, 22:57
A czemu myślisz, że np. na takiej okrągłej biedronce nie widać odbić lampek bocznych ? Może dlatego, że one - drogie są ?:mrgreen:

fyrste
25-05-2007, 22:58
testowałem tą lampę w sklepie i poza jakością wykonania (ale czego się spodziewać po sprzęcie za 360zł!!!) działała bardzo dobrze. F22, 1/200 sek i zdjęcie pięknie naświetlone. Jako, że podobne wynalazki Canona czy Sigmy są dużo droższe to wg. mnie ta lampa jest naprawdę godna uwagi.

JaBlam
25-05-2007, 23:22
A czemu myślisz, że np. na takiej okrągłej biedronce nie widać odbić lampek bocznych ? Może dlatego, że one - drogie są ?:mrgreen:


No taaaaaaaaak. Pewnie dlatego:)
Po prostu napisalem za wczasu zanim masa osob sie nap[ali na te lampe.. ogolnie jest ok tylko ten ring :(

miszaqq
26-05-2007, 00:27
no wlasnie, moze jakas specjalna oferta dla 'forumowiczow' ? tylko ze ja bylbym zainteresowany wysylka do UK, bo na wyspiarskim ebay wybor tego typu zabawek jest maly, a z HK zamawiac nie chce, do tego byloby to swietne uzupelnienie do mojej najnowszej zabawki czyli sigmy 50 ex dg macro,

pytanie z innej beczki, czy ktos bawil sie czyms takim ?
http://cgi.ebay.co.uk/BRAND-NEW-SIGMA-RING-FLASH-MACRO-EM140-DG-140_W0QQitemZ270123075644QQihZ017QQcategoryZ48515Q QssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
sigma em140 dg - wydaje mi sie ze cenowo w porownaniu z canonem tez ciekawa propozycja, jakies opinie na + albo na - ?

Kosmo
02-06-2007, 15:16
Właśnei dotarła do mnie lampka Delta. Pierwsze wrażenia pozytywne. Najgorsze jest wykonanie. Mogli zrobić chociaż metalowy gwint, bo nie wiem ile wytrzyma ten plastik. Pewnie po roku trzeba bedzie przytwierdzać to taśmą na żywca :-)
Lapka doświetla bdb. Przy 100 makro i z wyciągnietym mieszkiem na prawie 30cm daje radę więc ok
Ogólnie tandetny plastik + dobry błysk i TTL

Za taką cenę polecm

Nawrot
02-06-2007, 16:41
Właśnei dotarła do mnie lampka Delta. Pierwsze wrażenia pozytywne. Najgorsze jest wykonanie. Mogli zrobić chociaż metalowy gwint, bo nie wiem ile wytrzyma ten plastik. Pewnie po roku trzeba bedzie przytwierdzać to taśmą na żywca :-)
Lapka doświetla bdb. Przy 100 makro i z wyciągnietym mieszkiem na prawie 30cm daje radę więc ok
Ogólnie tandetny plastik + dobry błysk i TTL

Za taką cenę polecm
Efekty najważniejsze :) Jakaś łączka czy coś i parę sampli mam nadzieję uda się zrobić. Tylko nie kwiatuszki, bo to juz widzialem

Kosmo
02-06-2007, 18:50
Ok może jeszcze dziś po meczu wyskoczę na chwilę. Trochę zmodyfikowałem cały zestaw, ale rezultaty zaprezentuje na pewno

Kosmo
03-06-2007, 11:06
Pierwsze rezultaty z uzyciem zmodyfikowanej lekko Delty

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img483.imageshack.us/img483/1645/mrwkaspad378hx2.jpg)

towersivy
03-06-2007, 11:32
A na czym ta modyfikacja polega?? Możesz zaprezentować??

Kosmo
03-06-2007, 13:36
Kalka techniczna na całośći lekkie przesunięcie błysku z jednej strony lampy.
Taka moja prowizorka na szybko, bo nie mogłem się doczekać zdjęć, ale myślę, że jeszcze udoskonalę ten zestaw

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img296.imageshack.us/img296/613/zestawgf7.jpg)

towersivy
03-06-2007, 13:39
Pomysłowo, mieszek masz z przeniesieniem automatyki??

Kosmo
03-06-2007, 17:47
Tak Adaptery dorabiał mi Arek Stopa

Nawrot
03-06-2007, 22:25
noo... nieźle... chociaz widze ze powstaje troche odbic, ale ładnie stonizowane - mysle ze kalka dała dosc duzo.

foto-tip.pl
04-06-2007, 00:49
Mogli zrobić chociaż metalowy gwint, bo nie wiem ile wytrzyma ten plastik. Pewnie po roku trzeba bedzie przytwierdzać to taśmą na żywca :-)


To bedzie poprawione juz w kolejnej partii. Pierwsza niestety przyszla z plastikowym, bo nie chcielismy juz kolejnych opoznien, ale wymiana na metalowy ring to pierwsza uwaga jaka wyslalem po otrzymaniu probnego egzemplarza (moj tez kiepsko trzyma i bylem zmuszony przykleic aluminiowa redukcje na stale). W kolejnej dostawie bedzie rowniez kabel "skrecony" a nie prosty. Na ten rok, to niestety tyle modyfikacji. Byc moze na przyszly sezon uda sie przygotowac jakies zmiany w wykonaniu, jakosci plastikow i designie.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Mogliby jeszcze zrobić tani zamiennik off-camera shoe cord

Juz sie robi od jakiegos czasu, ale jest w fazie testow i potrwa to jeszcze z miesiac ...

michal.s
04-06-2007, 02:25
Juz sie robi od jakiegos czasu, ale jest w fazie testow i potrwa to jeszcze z miesiac ...

Świetna wiadomość bo mam zamiar niebawem taki kupić a 250 zł za oryginał to trochę dużo...

Fajnie jak by tak dłuższy kabel był w zamienniku, albo nawet i może z jakimiś wtyczkami i 3 długości do wyboru (1m, 2,5m, 5m) :rolleyes:

adamek
04-06-2007, 15:57
A dałbyś radę zrobić portret?

Nawrot
10-06-2007, 17:52
A dałbyś radę zrobić portret?

Czy da czy nie da... proszę... http://www.cyberfoto.pl/pytania-o-osprzet/83217_3-lampa-pierscieniowa-makro.htm?highlight=lampa+pier%B6cieniowa tu jest jeden portrecik ;)

jlynx
12-06-2007, 15:55
Kupiłem lampę pierścieniową jak w wątku. Niestety dysponuję analogami Canona tj: eos50E oraz Eos5. Nie miałem okazji jeszcze dokładnie sprawdzić działania lamy Delta DFR-14 z tymi body (odebrałem ją dzisiaj od kuriera), ale to co zauważyłem to brak możliwości synchronizacji z dowolnymi czasami dla body eosa50E. Co do eosa5 to sadzę, że działa tutaj TTL podczas gdy z 50E powinna działać obsługa w ETTL, którą to body posiada dla lamp zewnętrznych. Mam pytanie, czy ktoś z Was posiada analoga podobnej klasy jak ja i czy może coś wiecej napisać na temat synchronizacji oraz korekcji tej lampy z takim body. Będę wdzięczny za informacje.

jools
02-07-2007, 15:41
w piatek sprawilismy w prezencie koledze lampe do makro (Delta DFR-14) i musze przyznac, ze jest ok jak za taka kase.
makro wychodza ladnie doswietlone a wieczorem nawet trenowalismy portrety i... rowniez wychodza znosnie
ciekawe jak tylko z trwaloscia palnika ale jesli chodzi o amatorska zabawe w makro to rewelacja

amroz
02-08-2007, 21:16
co to znaczy w lampie że
ogniskowa 50mm
?

CYNIG
02-08-2007, 21:25
to ze pokrywa swiatlem obszar taki, jaki ogarnia obiektyw o tej ogniskowej

amroz
02-08-2007, 21:41
czyli do każdej większej ogniskowej powinna pasować? dobrze rozumuję?
ja mam canona 100/2,8 makro.
i jeszcze jedno pytanie odnośnie tej lampy. czy jeśli ta lampa posiada mocowanie na 52 mm to czy jeśli zastosuję pierścień żeby założyć na moje 58mm to czy nie będzie winietować?

CYNIG
02-08-2007, 21:50
oczywiscie wieksza ogniskowa "zmiesci" sie w ogniskowej lampy. Ale proponuje przemysl czy na prawde jest to dla Ciebie optymalne rozwiazanie. Jest sporo prostszych i tanszych metod ktore daja swietne rezultaty.

amroz
02-08-2007, 21:52
jakie to metody?

CYNIG
02-08-2007, 21:57
lampa na kablu z nalozona pianka (taka od pakowania elektroniki) sklejona w "torebke" plus kawalek kartki na gumce przyczepionej do oslony p.slonecznej obiektywu po przeciwnej stronie jak lampa. Dziala jak blenda rozswietlajac cienie. W efekcie masz zestaw do makro i jednoczesnie normalna lampe do reszty tematow

amroz
02-08-2007, 22:02
do tej pory próbowałem z własnej roboty dyfuzorem nałożonym na lampę 580ex ale efekty raczej marne:
http://www.amroz.private.pl/makro/mini.html

CYNIG
02-08-2007, 22:05
jak skoncze przeprowadzke to postaram sie podeslac zdjecie zestawu i uzyskiwane efekty

amroz
02-08-2007, 22:07
będę wdzięczny. czekam więc.

asdfasfd
01-11-2007, 20:49
jak skoncze przeprowadzke to postaram sie podeslac zdjecie zestawu i uzyskiwane efekty

...czy przeprowadzka się już może skończyła? :)

schabu
06-03-2008, 00:36
no właśnie - przeprowadzka zakończona?:)

CYNIG
06-03-2008, 09:10
Hmmm, no dobra , zakonczona. Przerzucę w sobote swoje graty i wstawie zdjecie tej konstrukcji

dendrome
19-03-2008, 10:09
czekamy na fotki zestawu.

schabu
19-03-2008, 10:13
mnie by interesowały zdjęcia portretowo-reporterskie z tą lampą.

asdfasfd
25-06-2008, 11:08
Hmmm, no dobra , zakonczona. Przerzucę w sobote swoje graty i wstawie zdjecie tej konstrukcji

:roll:

vasco5
22-09-2008, 14:02
no i jak zdjęcia portretowe robione tą lampą??

krwisty
09-10-2008, 12:13
w istocie, sam chcialbym jakies portrety tym porobic. nie pozyczylby ktos z warszawy ustrojstwa na pare dni?

vasco5
10-10-2008, 16:04
a ja bym chciał zobaczyć jakieś portrety :)

herbatniczek
06-12-2008, 13:22
Hej,

Aparat to Canon 300D,
zainteresowała mnie lampa
http://www.allegro.pl/item491665049_..._400d_40d.html

co o niej myślicie?

a do tego .. co wybrać:

mam do dyspozycji Kitowy obiektyw - mogę za 50zł dokupić i odwrócić Heliosa 44-m4, dodać pierścień makro 10x i jakoś prowizorycznie przyczepić tą lampę - podobny zestaw ma kolega i działa super i tanio.

druga możliwosć to mój kit albo np 50mm 1.8 Canona, mieszek i ta lampa na gwincie Kita

W obu przypadkach automatyki brak, AF ręczny, ale nie przeszkadza mi to..

Który przypadek dałby lepsze wyniki? Powiększenie, jakość...
btw: jeśłi ktoś wie, jak można by wyliczyć skalę powiększenia...?

adino
06-12-2008, 13:28
będziesz miał winietę spora lepiej dołożyć ze 100 zł. kupić jakąś 90mm i wtedy nie masz już winiety i odwzorowanie chyba 1:1 ja mam zastawik kita + Helios inaprawde efekty sa świetne ale ta winieta troche denerwuje.... :/

a co do tej lampy to w tym zestawie nie dasz rady zamontowac bo już musisz dac pierścień odwrotnego mocowanie więc ringa nie będizesz miał na co wkręcić musisz zrobić sobie wtedy taki tani dyfuzor na wbudowaną lampe :) jak chcesz to podeśle ci stronke jak można coś takiego zrobić :)

piast9
06-12-2008, 13:37
Sama lampka chyba ciekawa, dedykowana do Canona więc automatyka flesza będzie w pełni działać.
Ja widzę jedną wadę - średnicę 52mm. W kombinacji z odwrotnym Heliosem na pewno to nie przeszkodzi ale już np. jeśli zachcesz kupić sobie obiektyw makro (np 100-kę Canona czy 90 Tamrona) może dochodzić do niepożądanego winietowania. Oba te obiektywy mają większą średnicę gwintu filtra niż lampa. Są pierścienie przejściowe, nie w mocowaniu problem ale właśnie w tym winietowaniu.

adino
06-12-2008, 13:41
Sama lampka chyba ciekawa, dedykowana do Canona więc automatyka flesza będzie w pełni działać.
Ja widzę jedną wadę - średnicę 52mm. W kombinacji z odwrotnym Heliosem na pewno to nie przeszkodzi ale już np. jeśli zachcesz kupić sobie obiektyw makro (np 100-kę Canona czy 90 Tamrona) może dochodzić do niepożądanego winietowania. Oba te obiektywy mają większą średnicę gwintu filtra niż lampa. Są pierścienie przejściowe, nie w mocowaniu problem ale właśnie w tym winietowaniu.

moze i się myle ale własnie od 90mm winieta znika :)

a co do mocowania ringa to w jakim miejscu??
do kita dajesz pierścień odwrotnego mocowania i podpisasz heliosa odwrotnie i tam juz nie ma miejsca nakolejny pierścień..... a z przodu(czyli tyłu :P) heliosa nie ma nawet 50mm

herbatniczek
06-12-2008, 14:10
Hej,

Tak, to prawda, że nie ma nawet 50mm ale zawsze można by coś zaimprowizować:)

Lekka winieta mi nie przeszkadza, z odwróconego obiektywu z tekturową lampą błyskową o której pewnie piszesz, zdjęcia wychodzą super, trzeba wycinać tylko rogi zdjęć bo tam są czarne.. Mam sporo megapixeli, zależy mi na ostrości przede wszystkim... więc i światło musi być bomba. Potem się będzie wycinać.

Jeśli masz jakiś tani projekt ale taki, który naświetli obiekt ze wszystkich stron, tak jak ta lampa a nie tylko z góry (lampa tekturowa)to podaj linka :)

Faktycznie, jeśli lampa ma 52mm to może być problem jeśli obiektyw ma większą średnicę, bo chyba część obszaru będzie zasłonieta przez lampę???


Najlepsza byłaby lampa taka z np. dwoma łapkami błyskowymi montowanymi bezpośrednio na coś co jest przykręcone na gwint filtra.... i to coś miałoby wtedy rozne średnice - byłby wypas, wizdiałem coś takiego ale za 2000zł
http://www.allegro.pl/item492765388_fotoit_canon_macro_mt_24ex_sklep_waw a.html

adino
06-12-2008, 15:07
Jeśli masz jakiś tani projekt ale taki, który naświetli obiekt ze wszystkich stron, tak jak ta lampa a nie tylko z góry (lampa tekturowa)to podaj linka [/url]

heh no właśnie o tym pisałem niestety chyb jeszcze nikt nie wymyślił nic lepszego za grosze ale mozna by wykombinowac na zasadzie luster tylko że to było by nie warte zachodu :P

chcesz mieć naświetlone z wszystkich stron to chyba na takie cacko jestes skazany :P

piotrglab
13-01-2009, 19:32
Faktycznie, jeśli lampa ma 52mm to może być problem jeśli obiektyw ma większą średnicę, bo chyba część obszaru będzie zasłonieta przez lampę???

Też się nad tą lampą zastanawiałem.
Co do problemu winietowania, zrobiłem eksperyment. w kartonie wyciołem otwór o średnicy 38mm i wstawiłem za filtr 58 (obiektyw kitowy). Dla ogniskowej 18 winietowanie jest wyraźne, ale dla 55 żadnego - w zasadzie już koło 35 nie widać. Dla mnie wniosek jest że winieowania nie powinno być.

Inna sprawa to zamontowanie tej lampy na gwincie M42 (odwrotnie zamocowany stary obiektyw pentacon). Pytałem o redukcje do takiego mocowania w kilku sklepach internetowych i nikt tego nie ma. Można spróbować jakąś prowizorkę zrobić.

Loome
04-01-2010, 19:04
lampa Delta Di980 - miał ktoś, jak to sie sprawuje? warto dopłacać, czy lepiej drf-14?

dinderi
04-01-2010, 20:52
lampa Delta Di980 - miał ktoś, jak to sie sprawuje? warto dopłacać, czy lepiej drf-14?
Kolega używa tej lampy z C450D. Jest początkującym fotografem. Bardzo chwali zarówno samą lampę, jak i przystawkę macro. Ogladałem jego zdjęcia z ta lampą i generalnie wygląda, że da sie tego używać. Ale w ręku nie miałem.

Loome
05-01-2010, 16:02
dzieki dinderi;) moze kolega ma strone www ze swoimi macro?

dinderi
05-01-2010, 16:22
Loome, kolega az taki bystry jeszcze nie jest w fotografii :) Pokazywał mi min. swojego kota w rurze. http://images44.fotosik.pl/230/f381e4cbc3716b3e.jpg
Jak uda mi sie go zlapać wreszcie, poprosze o podeslanie kilku pogladowych fotek.

Na forum Nikona sa 2 zdjecia http://www.nikon.org.pl/showpost.php?p=1640103&postcount=10

Jest tez kilka zdjęć wygooglowanych, zrobionych z ta lampą http://www.fotostart.dk/forum/viewtopic.php?f=5&t=26306&start=0

makr
21-03-2010, 19:53
Podobno któraś z tych lampa: Delta Di980 lub DRF-14 nie współpracują z canonami 450d, czy ktoś może coś wie na ten temat?

dinderi
21-03-2010, 20:09
Delta Di980 wspólpracuje z C450D bez problemów.
Miałem podlaczona do mojego aparatu, wlasnie 450D. Niestety, lampa mnie nie urzekła nawet na zasadzie stosunku jakości do ceny. Plastik bardzo kiepski, a lampa macro bardzo malej srednicy. Już nakrecona na kita 58 mm średnicy, daje dość poważna winietę. Poza tym na okolo 20 zdjęć, 3 lub cztery razy nie wypaliła.
W typowym macro, nie sprawdzałem, bo nie mam takiego obiektywu, ani nasadki.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Generalnie, to system sterowania lamp w aparatach Canona jest zunifikowany. Jak więc mialaby ta lampa nie wspołpracowac akurat z 450D.

makr
21-03-2010, 21:55
Dzięki za opinie, rozważam zakup takiej i kurcze coraz bardziej zastanawiam sie nad sensem tej operacji...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Może jakas propozycja do kwoty 500 zł?

ktosiu
25-03-2010, 13:58
Dzięki za opinie, rozważam zakup takiej i kurcze coraz bardziej zastanawiam sie nad sensem tej operacji...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Może jakas propozycja do kwoty 500 zł?

Proponuję konstrukcję 98x LED za ~30PLN + zasilacz 12v lub bateria :-)
Do makro jak znalazł :-)

makr
25-03-2010, 20:45
Proponuję konstrukcję 98x LED za ~30PLN + zasilacz 12v lub bateria :-)
Do makro jak znalazł :-)

Nie gniewaj się, makro dopiero zaczynam, więc nie wiem co znaczy Twój skrót: 98x LED ....
a chętnie bym skorzystał. Gdybyś mógł go rozjaśnić byłbym wdzięczny.
pozdrawiam.

waldit2t
25-03-2010, 22:35
nie wiem czy dobrze rozumiem ale chozi o 98 diod led ktore sam laczysz.

ja ogolnie kupilem nasadke macro na moja lampe 430exII i spisuje sie super.
polecam

ktosiu
25-03-2010, 23:57
Nie bijcie za Nikona ale światło to dobro wspólne ;-))
Aby wyprodukować nasze 'poor mans ringlight' należy posiadać (przynajmniej):
-> 2x "listwa LED 48x, 12v, barwa biała zimna" - na naszym popularnym serwisie aukcyjnym widziałem sztukę po 12.99 PLN
-> drucik / nitka - jako spoiwo dla naszych LED
-> odrobinę folii aluminiowej - aby był jakiś reflektor
-> przynajmniej ze dwie gumki - jako uniwersalne mocowanie naszego pierścienia
-> zasilacz / baterię 12V (~1,2A)

Proces produkcji:
-> połączyć równolegle zasilanie tasiemek (skręcić plus z plusem, minus z minusem; można zlutować :-))
-> uformować piękny ring i scalić go ładnie (lub też niedbale) przy pomocy nitki / drucika
-> założyć mocowanie z gumek
-> zainstalować pro reflektor
-> podłączyć zasilanie (+/-)
-> zainstalować na ulubionym szkle / brackecie / statywie

Gotowe!

Taki komplecik (D40+kit 18-55mm) przedstawiają obrazki nr 1:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://manualfocus.ktosiu.com/LRingo/1.jpg)
oraz 2 (wersja z reflektorem):

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://manualfocus.ktosiu.com/LRingo/2.jpg)

Jak to wygląda w działaniu zobaczyć można na obrazku nr 3:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://manualfocus.ktosiu.com/LRingo/3.jpg)

Jakieś makro wspomnianym kitem znajdziemy tutaj:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://manualfocus.ktosiu.com/LRingo/4.jpg)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://manualfocus.ktosiu.com/LRingo/5.jpg)

No i bonus :-)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://manualfocus.ktosiu.com/LRingo/6.jpg)

Całość niezbyt stabilna ale swoje zadanie spełnia - każdy może ulepszać mocowania :-)
Fotki wykonane w pełnej ciemności w okolicach przysłony 5,6-7,1 na ISO800. Wołane na szybciora w programie Picasa.