PDA

Zobacz pełną wersję : Zimne piksele w 30D



rOOmak
11-05-2007, 01:54
Gdzie moge znalezc info na temat dopuszczalnej liczby niesprawych pikselow? Naliczylem 6 zimnych i jeden goracy. Ekspozycja 30" f/22 ISO100. Aparat jest nowy i nie wiem czy zglaszac reklamacje.

beachcomber
11-05-2007, 02:32
przy takiej ekspozycji to normalne jest, w kazdym aparacie - zrob zdjecia przy jakims normalnym czasie i wtedy zobacz czy masz faktycznie jakies hot/bad pixele

popmart
11-05-2007, 07:27
ojej aż 7 pixeli przy 30"..... normalnie "spice girls się rozpadło"


a poważnie to nie martw sie to bardzo dobry wynik ... jak zrobisz 30" przy iso 800-1600 to dopiero bedzie duzo takich pixeli

imo sprawdź jeśli przy iso 800 i czasie 1/50-20 jest czysto to jest bardzo dobrze

EchoX
11-05-2007, 11:43
No wlasnie mam ten sam problem. Od razu uprzedam ze ja nie z tych co testuja, ja robie zdjecia ;), ale... no wlasnie robilem koncert i zonk na wielu zdjeciach byly biale wnerwiajace piksele, ktore trzeba bylo poprawiac. Wiec na nieszczescie zrobilem test :(
Przy ISO 1600 czas 30s pokazalo sie 4 dead i ok 70 hotow,
Przy ISO 100 i czasie 30s jest 1 dead i ok 16 hot pixeli
zdjecia robione w RAWie i wywolane do jpga.
Czy to nadaje sie do wymiany?? Troche sie zalamalem jak poczytalem na forum ze niektorzy to maja 0 dead pixeli i tylko kilka hotow.
Dodam ze aparat mowka.

rOOmak
11-05-2007, 11:46
Przy iso wyzszym niz 100 masz podbicie sygnalu z ktorego wynikaja szumy a to juz inna bajka. Przy 100 masz obraz jaki tworzy matryca bez dodatkowych szumow. Jezeli matryca rejestruje obraz bez swiatla to w idealnym przypadku obraz powinien byc idealnie czarny. Wiem ze to sie nie zdarza ale nie wiem jakie normy ma canon przy tej klasie sprzetu.Przeciez to nie jest kompakt i swoje kosztowal.Jeżeli to sie mieści w granicach normy to ok.Jezeli nie to dlaczego nie wymienic na sprawny?
Dlatego zwracam sie z pytaniem na forum.
Z gory dziekuje osobie ktora bedzie miala jakas wiedze na ten temat i sie ta wiedza podzieli.
Pozdrawiam

VANT
11-05-2007, 12:37
w moim 350D przy iso 100 i 30s mam 0/0....i się cieszę. "nr" oczywiście off.
Więcej testów nie robię bo nie ma na to ani czasu ani chęci.

BolekZ
15-05-2007, 00:29
Róbcie testy.... walerianka.... psychoanalityk..... i wariatkowo...... A kiedy będziecie robić zdjęcia????

Misiaque
15-05-2007, 00:38
Będą hotpiksele i to naturalna sprawa. Kompakt mojej dziewczyny robi hotpiksele przy ekspozycjach koło sekundy, tysiące! A tu płacz bo 16 punkcików... to normalne jest, sam dzisiaj miałem przyjemność oglądać bo próbowałem złapać pioruny (nie udało się ;)). Usunięcie 20 kropeczek to chwilka, jeśli w ogóle to konieczne.

Slavko
15-05-2007, 16:00
Róbcie testy.... walerianka.... psychoanalityk..... i wariatkowo...... A kiedy będziecie robić zdjęcia????

Aż drżę z emocji na samą myśl .... :) :) To lepsze niż koszmary :) Jak będę miał dzieci to będę mówił "będź grzeczny bo hot-pixele przyjdą i ci do mózgu wejdą" :)

EchoX
16-05-2007, 11:27
BolekZ, Slavko jezeli juz checie zabrac glos w dyskusji to zrobcie to tak, aby cos do niej wniesc, a jak chcecie sobie popier..... bez sensu to wystawcie glowe za okno i hulaj dusza...

pisalem ze nie naleze do osob robiocych testy, robilem koncert przy iso max 800 i czasach rzedu 1/60 - 1/100. No i nie sadze, aby Wam sie chcialo poprawic 100 zdjec, bo na kazdym sa wnerwiajace biale plamki w srodku kadru, ktore nota bene widac nawet po zmniejszeniu.

Poza tym nie kazdego stac, aby ot tak rzucic 4 kola na puche.
Mnie to kosztowalo wiele wyrzeczen i chyba moge wymagac, aby takiej wlasnie sytuacji nie bylo??

Wiec moze, ktos podpowie czy to kwalifikuje sie do wymiany puchy na Zytniej??

popmart
16-05-2007, 11:43
musisz znaleź norme ISO (nie iso w aparacie) tylko europejska tam jest okreslone w procentach , miejscu , odległosci tych punktów aby sprzęt mógłby byc uznany za wadliwy ... BTW jesli nawet nie to zmapuj je w serwisie i tyla ...