PDA

Zobacz pełną wersję : 20D i szkło... tylko jakie?? :)



SpydeRR
01-03-2005, 23:19
Witam wszystkich bo to moj pierwszy post tutaj! :)
Niedlugo spodziewam sie dostac swojego dluuugo wyczekiwanego 20d
i bede chcial kupic do niego jakies sensowne szklo na poczatek i zbieram zawczasu info co i jak :D
Ma byc to szkielko nie za drogie max 2,5k..
Uzywane bedzie do codziennego lazenia, troche w zastepstwie KIT'a..
Myslalem o:
- Sigmie 18-125 f/3.5-5.6 - ze wzgledu na cene i zakres... choc wiem ze jakosciowo nie odbiega za bardzo od kitowego 18-55... no i problemy z front lub back focusem :?
- Canonie 17-40 f/4L
- Tamronie 17-35 f/2.8-4 - jeszcze nie widzialem zdjec z niego ale podobno niezly i cenowo jest ok...
ew. Sigma 18-50 f/2.8

Co myslicie?
Co radzicie? :)
Przeczytalem milion postow, obejrzalem 100 tys zdjec i wysluchalem kupe opinii... i jestem w kropce :)

Jac
02-03-2005, 00:22
na pbase.com poszukaj sobie zdjec z dowolnego obiektywu rozwaz tez zakup stalek np 20 i 50 jakosc bedziesz mial nieporownywalnie lepsza a i swiatlo tez cie mile zaskoczy

Vitez
02-03-2005, 00:41
Witam wszystkich bo to moj pierwszy post tutaj! :)

Witam i prosze by nastepne posty nie byly na niebiesko :roll: .

Zaglosowalem oczywiscie na 17-40 4L . Dlaczego? Kazdy dopasowuje sprzet wg siebie... mi akurat E-TTL II i dobry, szeroki zoom potrzebny. Szkla nie-Canon nie wspolpracuja z E-TTL II , wiec z szerokich zoomow Canona niewielki wybor zostal.

SpydeRR
02-03-2005, 00:50
ok :)
Przepraszam myslalem, ze kolor wg upodobania... :P
Nastepnym razem bedzie juz na czarno...
A co do TTL-II to dzieki za cenna wskazowke...
nie wiedzialem ze reszta go nie obsluguje.. :|

robson
02-03-2005, 01:30
Cześć SpydeRR. Z DA tu Cię zawiało? :)
Jeśli chodzi o Sigmę 18-125 to nie polecam. Nie miałem BF ani FF, była nawet ostra i szybka, ale winieta doprowadzała mnie do furii. Nic nie dawało przymykanie, raz była raz nie.
Gdzies widziałem test tamrona w porównaniu z canonem i tamron wypadl miejscami lepiej, na pewno nie gorzej. No ale faktem pozostaje, ze nie obsługuje E-TTL II

SpydeRR
02-03-2005, 11:47
a nie tylko z DA :mrgreen:
No winiete na zdjeciach widzialem... wiesz jedyna zaleta to ze to kosztuje 1000 i moge od razu kupic..
a na Canona czy Tamrona musze zbierac :)
Ale powiedz E-TTL II ma zastosowanie chyba tylko w 580EX? Czy sie myle?

robson
02-03-2005, 14:23
Co do E-TTL II to chyba tak, ale pewien nie jestem. Jeszcze sigma ef 500 DG super obsługuje ten system.
Wracajac do szkla... Jak sie postarasz i poszukasz na allegro, to za 1300 tamronka łykniesz, a jest to zupełnie inna klasa niz ta sigma. Ja swojego kupilem na allegro, z fakturą i roczna gwarką. Netto zapłaciłem 1200 zeta. Tamron jest ostrzejszy, lepszy ma kontrast, kolorystykę, jest szybszy, cichszy, lepiej zrobiony.
Poki nie masz jeszcze body, odkladaj na lepsze szklo. Body wymienisz, a szklo zostanie :) A jak nie bedziesz rzucal obiektywem o ziemei, to nawet tamron Ci na dlugo wystarczy :)
Do zobaczenia na DA
Pzdr

Vitez
02-03-2005, 14:31
Co do E-TTL II to chyba tak, ale pewien nie jestem. Jeszcze sigma ef 500 DG super obsługuje ten system.

Lol... nie wprowadzaj ludzi w blad.
E-TTL II to funkcja BODY (ilez razy mozna pisac :roll: ) a nie lampy. Mozna napisac ze Canon 30V, 300X, 20D i 350D obsluguja ten system... z kazda lampa serii EX .
Juz bardziej bym sie bal ze te rozne Metze czy Sigmy nie obsluguja E-TTL II niz np 380EX czy 420EX - jest wyraznie w instrukcji i opisie/recenzji 20D napisane ze E-TTL II dziala z kazda lampa EX.

Dowod na to masz w linku:
http://photonotes.org/articles/eos-flash/#ettlii

"
Camera units which support E-TTL II:
EOS 1D mark II, EOS 30V/33V/7S/Elan 7N/Elan 7EN.

Flash units which support E-TTL II:
All EX series Speedlites: 220EX, 380EX, 420EX, 550EX, MR-14EX, MT-24EX.
"

Naprawde nie wiem skad ten stereotyp ze tylko 580EX obsluguje E-TTL II :evil: ...
chyba tylko stad ze lampa ta wyszla mniej wiecej w tym samym czasie co 20D, ale to naprawde o niczym nie swiadczy :? .

robson
02-03-2005, 15:32
No napisałem przecież że chyba i nie jestem pewien... Moze masz racje z tym stereotypem :)

[ Dodano: 02-03-2005 ]
No nie wiem, czasem dostaję takiego zacmienia. Przecież to jest oczywiste. Aaaaaaaaaaaaa. Chyba zapdnę sie pod ziemię ze wstydu.

SpydeRR
02-03-2005, 18:30
Tez w sumie nie wiem czemu mi przyszlo do glowy z tym TTL-em... :D
:oops:
Ale zauwaz Robson ze Ty masz innego Tamrona... tak przynajmniej wnioskuje z opisu :)

robson
03-03-2005, 01:54
No wiem, ale slyszalem wiele dobrego o 17-35. Dotarly do mnie tez nieprzychylne glosy. Jednak widzialem gdzie stest porownawczy 17-40L i 17-35 tamrona. Na prawde milo mnie zaskoczyl jesli chodzi o tamrona, a kasa sporo mniejsza.
PZDR

SpydeRR
03-03-2005, 10:15
Wiesz moze gdzie ten test?
Len jestem... :D

robson
03-03-2005, 12:39
Nie pamietam za bardzo, ale wydaje mi sie, ze tu na forum byl link. Musisz przekopac sie przez wszystkie watki zwiazne z L-kami i obikektywami generalni... Ja go wyczailem przez dpreview, ale to juz ze 3 miechy temu bylo :/