PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa Sigmy EF-500 ale nie DG a 400D



michalab
10-05-2007, 08:37
Szukałem na forum ale wszystko co znalazłem było o wersji DG (co nieznaczy, że nie ma).
Mam lampe Sigmy EF-500 Super poprzednią wersję bez DG. Uzywalem ja z analogami (300 i 5) i mi wystarczala (mimo ze z 5 tylko zwykly TTL i manual). Czy da sie ja podpiac do cyfrowki? 400D konkretnie. Domyślam się, że nie wszystko będzie działało, ale może chociaż manual. Mam nadzieję, że podpięcie jej do 400D, jest bezpieczna zarówno dla aparatu jak i lampy.

KuchateK
11-05-2007, 23:34
Aparat jest bezpieczny. Toleruje wysokie napiecia.

Teoretycznie powinny dzialac wszystkie funkcje. Sigma zrobila uaktualnienie do DG z powodu problemow wystepujacych z kompaktami a nie DSLR'ami.

michalab
12-05-2007, 14:15
Aparat jest bezpieczny. Toleruje wysokie napiecia.
To wiem, zresztą ta lampa działa z EOS 300 więc napięcie musi mieć niskie. Zastanawiałem się czy są inne zagrożenia.



Teoretycznie powinny dzialac wszystkie funkcje. Sigma zrobila uaktualnienie do DG z powodu problemow wystepujacych z kompaktami a nie DSLR'ami.
OK dzięki, jak będą miał w rękach aparat to spróbuję i dam znać co z tego wyszło.

michalab
12-05-2007, 22:03
Działa wszystko, ETTL (tak przynajmniej twierdzi lampa, przedbłysk też widać), FP, synchro na drugą lamelkę, korekcja błysku, nie sprawdzałem strobo ani bracketingu, ale skoro działa wszystko inne to pewnie to też, sprawdzę przy okazji.

michalab
14-05-2007, 21:21
Niby wszystko działa, ale czasem po serii zrobionych zdjęć lampa wyzwala sama z siebie błysk modelujący. Coś chyba jednak w sofcie Sigmy nie do końca gra.