PDA

Zobacz pełną wersję : oświetlenie pomieszczenia



DariuszM
22-03-2004, 23:51
no właśnie - jak w miare prosty sposób uzyskać ciekawe oświetlenie (sztuczne) w pokoju przy pstrykaniu zdjec portetowych? dotychczas korzystalem z lampy, ale taka rownomiernosc światła i ta barwa jest nudna juz :) jak uzyskać ciekawe światło bez kupowania drogich lamp studyjnych? czy zeby wyszło ostre, nieporuszone zdjecie przy lekkim niedoświetleniu trzeba kazać "modelce" :) nie ruszać sie w czasie pstryknięcia fotki? :) przy naturalnym świetle wpadajacym z okna używac lampy do doswietlenia czy lepiej statyw i bezruch modelu?

arti100
23-03-2004, 00:08
Zanim dodasz nowy temat radziłbym dokładne przegłądać tematy. Zobacz Technika robienia zdjęć temat Zdjęcia nocą + świece.

DariuszM
23-03-2004, 00:11
no patrze i co? nic tam nie ma o tym....nie pisałem że chce robić zdjecia przy wosku...

Vitez
23-03-2004, 05:26
no patrze i co? nic tam nie ma o tym....nie pisałem że chce robić zdjecia przy wosku...

Ale jest co nieco o ruszaniu (sie) modelki a o to tez pytasz...

satriani
05-09-2004, 22:03
A czy ktoś robił zdjęcia przy żarówkach z niebieskim filtrem i lustrzaną?
Bo ja robiłem, ale czasy jednak są za długie a modelka (obecnie Żona) zawsze traciła cierpliwość i porzuciłem tą technikę :lol:

TomaszQ
16-09-2004, 23:33
gdzieś w garażu mam rawke od roweru z prztwierdzonymi 12 oprawkami
wkrecałem w to to zwykłe żarówki lustrzane i przez środek fociłem
efekty były całkiem fajne, szczególnie jak się jakiegoś halogena, albo 2 również do pracy zaprzęgło ...