PDA

Zobacz pełną wersję : 5D i CF - co to za chwińszczyna?



habakuk
07-05-2007, 23:51
fotografowałem w ostatnią sobote komunię. załadowalem zdjęciami 2 x 4GB. na jedenj wszystko wygląda jak należy, natomiast na drugiej pojawiły sie dziwne foldery i pliki. na szczęście są wszystkie zdjęcia, nic nie zniknęło. nie klnę się, że formatowałem kartą przed użyciem, zwykle to robię, ale mogłem zapomnieć, jednak to nie zmienia faktu, że i bez formatu nie powinno byc takich jaj. miał ktos z tym przygodę?


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://images22.fotosik.pl/110/b2250048dc9ec33e.jpg)

adamek
08-05-2007, 00:19
A co to za karta?

habakuk
08-05-2007, 08:20
sandisk ultra II 4 GB

Tomasz1972
08-05-2007, 08:30
http://canon-board.info/search.php
http://canon-board.info/showthread.php?t=9221

habakuk
08-05-2007, 08:35
dziękuję za link, przejrzałem ten watek wcześniej, ale żadnego sensownego wytłumaczenia tam nie znalałzem. stresuje się, robię zdjecia dla klientów, nie mogę sobie pozolić na stratę choćby jednego pliku.

mor_feusz
08-05-2007, 11:49
Mailem ten sam problem ale powieem dlaczego i jak to sie stalo. A wiec u mnie bylo zupelnie to samo tylko z DIGIMATE 3+. Wszystko mi smigalo - bylo pieknie. Przyjechala kolezanka ze swoim laptopem i kopiowalem jej zdjecia z hiszpani (nie miala paparatu - wspoldzielilismy 3 aparaty i jak u nas byla to jej skopiowalem). No i podlaczam DIGIMATE pod jej kompa i spoko - ladnie powykrywal dysk - wszystko spoko. Ona miala zdjecia (starsze z nami), ktorych nie mialem. Podlaczam DIGIAMTE pod swojego kompa i co TE SAME KRZACZki - mowie no nie cos jest nie tak. Nie moge dostac ise do tych katalogow, myslalem ze ma wirusa (sprawdzilem - nie miala), myslalem o badsectorach - tez nie. Problem byl taki ze ona miala windowsa PL a ja ENG. Wlozylem potem 2 dysk od DIGIMATE i to samo sie stalo. Jakims cudem WINDOWS zamieszal (zrobilem potem na 2 dysku format SwissKnife'm na jej kompie i bylo OK zarown na jej jak i na moim). Stawiam na to ze to wina Windy (nie wiem dlaczego sie tak stalo). Wszystko z dyskami OK. Ne przejmuj sie - zwal zdjecia i zrob format karty (to sa moje przemyslenia na temat takiego problemu - niekoniecznie musza sie wszyscy zgadzac).

habakuk
08-05-2007, 22:36
Ne przejmuj sie - zwal zdjecia i zrob format karty (to sa moje przemyslenia na temat takiego problemu - niekoniecznie musza sie wszyscy zgadzac).

no, ja moge tak zrobić. ale rodzice dzieciaków i one same już chyba się lekko przejmą.

mor_feusz
09-05-2007, 00:05
no, ja moge tak zrobić. ale rodzice dzieciaków i one same już chyba się lekko przejmą.

spoko jest. Zrob Backup na DVD (ze 2 sztuki + jakis dysk) potem format karty. za 2 razem dziala :)

Cichy
09-05-2007, 15:05
A było nie sprzedawać Nikona ? :D

habakuk
09-05-2007, 20:33
A było nie sprzedawać Nikona ? :D


taaa, traciłbym nie tak ładne obrazki, więc żal mniejszy. seriws, gdzie odzyskiwałem dane, powiedział, że to wina linii karta-czytnik-winows. rzeczywiście - po wyjęciu karty z 5d oglądałem foty i były na miejsuc, nie pamietam jednak, czy te krzcaki byly od razu, czy pozniej. udało sie odzyskac 12 fot z 30, reszta to jakieś skrawki - 1/3 kadru
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
napisałem do jednej z najlepszych w PL firmy odzyskującej dane. otrzymałem taka odpowiedź:

Witam,
Problem może leżeć w wielkości karty. Zazwyczaj na kartach pamięci stosowany
jest system plików FAT12 lub FAT16, a z naszej wiedzy obsługuje on poprawnie
partycje do 2 GB. Wydaje nam się, że mógł powstać tu jakiś błąd logiczny,
spotykaliśmy się już z takimi przypadkami.
Możemy spróbować dostać się do Pana zdjęć, jeżeli chce Pan je odzyskać. Dla
kart o pojemności 4Gb, cena za usługę to 600 pln brutto. W przypadku
niepowodzenia nie ponosi Pan, żadnych opłat.


pomimo, że gdzieś posiałem paragon, sklep w Krakowie, bardzo fair choc to nie jego wina, obiecał mi wymiane kart.

miklo
09-05-2007, 22:06
Adam - jest tak, jak piszą goście z tej firmy. Po TYM LINKIEM (http://support.microsoft.com/kb/118335/pl) jest info od Microsoft. Powyżej 2GB musi być FAT32. O reszcie mogą napisać posiadacze 5D. Ja się na nim nie znam :-)

Aha - Windows NT spoko jedzie do 4GB z FAT16. Nie wiem, jak XP. Może już też.

Możliwe, że wyjąłeś kartę z czytnika w czasie jakiejś operacji zapisu (choćby thumbinale system sobie robił czy coś). I rozleciała się tablica alokacji. Firmy od odzyskiwania danych powinny dać sobie radę :-)

grzanka
09-05-2007, 23:07
moze to te karty z odzysku _ ktore byly naprawiane softem _ pelno ich teraz na rynku _ w super cenie _ mialem taki problem z sandiskiem III _ no i dziwnym trafem _ sklep bez najmniejszego marudzenia zwrocil kase _ wiec wiedza co w trawie smierdzi _ i licza na to ze co 10 klient dostanie karte z nie poprawnie naprawiona wada _ sprzedawana jako nowka

energia_ki
10-05-2007, 00:04
moze to te karty z odzysku _ ktore byly naprawiane softem _ pelno ich teraz na rynku _ w super cenie _ mialem taki problem z sandiskiem III _ no i dziwnym trafem _ sklep bez najmniejszego marudzenia zwrocil kase _ wiec wiedza co w trawie smierdzi _ i licza na to ze co 10 klient dostanie karte z nie poprawnie naprawiona wada _ sprzedawana jako nowka

grzanka, skad to info o kartach z odzysku? mozesz podac jakies zrodlo, ktore to potwierdzi? pytam, bo wlasnie na dniach mialam kupic kilka sandiskow, bo ceny faktycznie lepsze

habakuk
10-05-2007, 11:34
karty nówki - kupione w bardzo dobrym krakowskim sklepie

camkey
10-05-2007, 18:31
miał ktos z tym przygodę?

Typowka gdy sie wyciaga karte bez poprzedniego "odmountowania".

Tequil
11-05-2007, 13:25
mialem to samo 5D + CF 4GB EXTREME III San Diska....
Nie stety nic sie z tym zrobic nie dalo ze znanych mi metod i sformatowalem karte...
:/
Wszystkie zdjecia mialy takie krzaczki w nazwach i pojemnosc jakby zmalała
Wykonywalem foty w trybie L/jpg +RAW
Zgrywalem fotki ,na nie moim kompie, na ktorym pozniej sie okazalo ze bylo kilka wirusów....


Dołączam sie do pytania co z tym robic??????????
Jak odzyskac fotki????????

Tequil
11-08-2007, 11:36
widze ze temat umarl..... a problem pozostał z kartami 4GB Sandisk Extreme III

ktos wie jak to rozwiazac i czy mozna odzyskac fotki?????????????????????

Makudonarudo
11-08-2007, 14:28
Ja coś dopisze , może nie w związku z odzyskiwaniem ale zapobieganiem,

Ktoś na forum tu pisał aby nie kopiować zdjęć przez narzędzia windosowskie ale przez total commandera - bo TC nie robi innych operacji tylko czyste zgrywanie zdjęć , a jak je już zgra to zostawia kartę w spokoju .

Ja jak na razie zgrywam metodami windosowskimi ale jak to mówią mądry polak po szkodzie - trzeba podtrzymywać przysłowie:)

Do tego jak ktoś ma kartę SD to myślę że dobrze przed zgrywaniem dać jej READ ONLY , a po zgraniu na komputer/płytki sformatować kartę w aparacie