PDA

Zobacz pełną wersję : 17+40 + 70+200 z USA



tomygun
29-04-2007, 14:48
Kubaman: Przeniesione z Bazy wiedzy
jako, że skręciło w kierunku pytań o konkretny zakup.



że ja się tak wstrzelę w temat z pytaniem, chcę kupić w stanach 70-200 f4 i 17-40, osoba która ma mi to przywieźć przylatuje dopiero za jakieś 3 miesiące, i zastanawiam się czy lepiej kupić to teraz czy przed samym wylotem, ma ktoś jakieś newsy-plotki albo jeszcze lepiej sprawdzone informacje, jak się mają zachowywać ceny w najbliższym czasie ??
wiem że pytanie tendencyjne i na dwoje babka wróżyła, ale może ktoś akurat wie co w trawie piszczy ;)

JaBlam
29-04-2007, 19:10
że ja się tak wstrzelę w temat z pytaniem, chcę kupić w stanach 70-200 f4 i 17-40, osoba która ma mi to przywieźć przylatuje dopiero za jakieś 3 miesiące, i zastanawiam się czy lepiej kupić to teraz czy przed samym wylotem, ma ktoś jakieś newsy-plotki albo jeszcze lepiej sprawdzone informacje, jak się mają zachowywać ceny w najbliższym czasie ??
wiem że pytanie tendencyjne i na dwoje babka wróżyła, ale może ktoś akurat wie co w trawie piszczy ;)


Ja bym kupil u nas.. Masz i gwarancje i mniej zachodu. No jeszcze zalezy ile zaoszczedzisz. do 300 zl to bym sobie glowy nie zawracal. Czy kolega ma mozliwosc sprawdzenia obiektywow zanim je kupi? Pamietaj o podatkach stanowych. NO i czesto gesto przy kontroli bagazu wystepuja niemile sytuacje jak wywozisz obiektywy w pudlach.. Jako Twoj bagaz tez juz zaczyna nie przechodzic. Za duzo kombinowania zawsze ma swoj kres.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Ta promocja jest do bani... przynajmniej w tym kraju :?
Chciałem kupować Canona 400D i już mnie palce swędziały, bo był za 2300 zł w najtańszym sklepie internetowym, a tu nagle promocja na 20-lecie EOS i wszystkie sklepy podnoszą cenę o 200 zł :(


:x


No wlasnie to jest to co mowie! Promocja u nas to zadna atrakcja bo sprzedawcy niektorzy zaczynaja kombinowac jakby tu podwyzszyc ceny i wmowic ze to atrakcyjne bo przeciez zwrot dostana. CHore. ale to chyba juz we krwi mamy

tomygun
30-04-2007, 04:45
Ja bym kupil u nas.. Masz i gwarancje i mniej zachodu. No jeszcze zalezy ile zaoszczedzisz. do 300 zl to bym sobie glowy nie zawracal. Czy kolega ma mozliwosc sprawdzenia obiektywow zanim je kupi? Pamietaj o podatkach stanowych. NO i czesto gesto przy kontroli bagazu wystepuja niemile sytuacje jak wywozisz obiektywy w pudlach.. Jako Twoj bagaz tez juz zaczyna nie przechodzic. Za duzo kombinowania zawsze ma swoj kres.


Co do gwarancji to faktycznie największy ból :( i też sprawdzić nie będę mógł, tzn mógłbym ale nie będzie miał kto tego zrobić :???: ale... za ten komplet tam wyszło by mnie 1200 $ opłat raczej nie naliczą za bagaż podręczny, jako własny sprzęt, pudełka przylecą np pocztą za dwa dni 8-)
W Polsce za ten sprzęt muszę zapłacić 5200 a tam wyjdzie 3360 czyli oszczędność 1850 więc nie jest to 300 zł
pytanie tylko jak często zdarzają się wadliwe egzemplarze, bo jeśli tylko BF/FF to na żytniej chyba to robią za ok 100zł od sztuki, więc i tak by się opłacało.
No właśnie a z waszego doświadczenia jak dużo trzeba przebrać sztuk żeby trafić dobrą, w sumie to już są wyższe modele, tak się pocieszam...

Krzychu
30-04-2007, 06:43
Ja bym kupil u nas.. Masz i gwarancje i mniej zachodu. No jeszcze zalezy ile zaoszczedzisz. do 300 zl to bym sobie glowy nie zawracal. Czy kolega ma mozliwosc sprawdzenia obiektywow zanim je kupi? Pamietaj o podatkach stanowych. NO i czesto gesto przy kontroli bagazu wystepuja niemile sytuacje jak wywozisz obiektywy w pudlach.. Jako Twoj bagaz tez juz zaczyna nie przechodzic. Za duzo kombinowania zawsze ma swoj kres.


Rozumiem że straszysz bo sam przepłacasz w kraju ? Przykro mi ale opowiadasz bzdury... Podatkow stanowych przy kupnie przez internet do innego stanu sie nie placi, przy kontroli bagazu (poza bezposrednimi lotami z US do Polski) nigdy nie ma nie milych sytuacji i jako wlasny bagaz jak najbardziej caly czas przechodzi i przechodzic bedzie (bo dlaczego mialoby nie).
Dodatkowo przy tym kursie $ oszczednosci zaczynaja sie zblizac do 50% ceny w Polsce i przy dwoch szklach to bedzie znacznie wiecej niz 300 zl...

JaBlam
30-04-2007, 09:18
Rozumiem że straszysz bo sam przepłacasz w kraju ? Przykro mi ale opowiadasz bzdury... Podatkow stanowych przy kupnie przez internet do innego stanu sie nie placi, przy kontroli bagazu (poza bezposrednimi lotami z US do Polski) nigdy nie ma nie milych sytuacji i jako wlasny bagaz jak najbardziej caly czas przechodzi i przechodzic bedzie (bo dlaczego mialoby nie).
Dodatkowo przy tym kursie $ oszczednosci zaczynaja sie zblizac do 50% ceny w Polsce i przy dwoch szklach to bedzie znacznie wiecej niz 300 zl...


Ok. Nie bede sie spieral czy mam racje czy nie. Kupujta - droga wolna. Jedno z moich rodzicow jest Amerykaninem i wiem jak to wygladalo przy zakupie przez internet. Nie wszystkie sklepy wysylajace do innych stanow naliczaja od razu oplate stanowa ale sa tez takie ktore to robia. BH np nie nalicza, jedynie 8% w przypadku kupowania w Nowym Jorku. Poniewaz mieszkalismy w Texasie ktory jest zwolniony w ogole z tego rodzaju oplat dlatego nigdy nie trzeba bylo sie zastanawiac czy sie dolicza czy nie. Ale mieszkajac na FLorydzie zdarzylo sie kilka razy ze do zamowionego towaru doliczony zostal podatek stanowy.

Wysylka do Polski wyglada roznie. Kilka razy zdarzylo sie ze sprzet przyszedl z "dodatkowa niespodzianka". Gift tez przyszedl z dodatkowa oplata bo kolega fujara dolaczyl wszystkie papiery w tym dowod zakupu.

Nie wypowiadam sie wiecej na temat relacji zakupu US-Polska. Jesli tyle jest tutaj sprawdzonych informacji to nie ma sensu sie spierac. Jak na razie nie odczulem zebym przeplacal za sprzet ktory kupuje, praktyka pokazala ze nie zawsze te tansze w US znaczy naprawde tansze.

A z podrecznym bagazem. W torbie znalazly sie 3 szkielka jako wlasny sprzet, tylko.... gdzies sie w tym wszystkim body zapodzialo (no i druga sprawa ze wraz ze szkielkami wszystkie papierki byly.

tomygun
01-05-2007, 08:57
Ja jeszcze raz przypomnę pytanie, może ktoś jednak coś wie na ten temat...


chcę kupić w stanach 70-200 f4 i 17-40, osoba która ma mi to przywieźć przylatuje dopiero za jakieś 3 miesiące, i zastanawiam się czy lepiej kupić to teraz czy przed samym wylotem, ma ktoś jakieś newsy-plotki albo jeszcze lepiej sprawdzone informacje, jak się mają zachowywać ceny w najbliższym czasie ??
wiem że pytanie tendencyjne i na dwoje babka wróżyła, ale może ktoś akurat wie co w trawie piszczy ;)


Co do gwarancji to faktycznie największy ból :( i też sprawdzić nie będę mógł, tzn mógłbym ale nie będzie miał kto tego zrobić :???: ale... za ten komplet tam wyszło by mnie 1200 $ opłat raczej nie naliczą za bagaż podręczny, jako własny sprzęt, pudełka przylecą np pocztą za dwa dni 8-)
W Polsce za ten sprzęt muszę zapłacić 5200 a tam wyjdzie 3360 czyli oszczędność 1850 więc nie jest to 300 zł
pytanie tylko jak często zdarzają się wadliwe egzemplarze, bo jeśli tylko BF/FF to na żytniej chyba to robią za ok 100zł od sztuki, więc i tak by się opłacało.
No właśnie a z waszego doświadczenia jak dużo trzeba przebrać sztuk żeby trafić dobrą,?? w sumie to już są wyższe modele, tak się pocieszam...

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi :smile: