PDA

Zobacz pełną wersję : Konkurencja dla Canona 100f/2.8 Macro



p13ka
28-02-2005, 23:13
Nie wiem czy widzieliście ale szykuje się kolejny obiektyw konkurencyjny dla Canona 100/2.8 Macro. Mieliśmy niedawno premierę Sigmy 150/2.8 Macro a teraz dochodzi
TOKINA AT-X M100 PRO D 100mmF2.8 (http://babelfish.altavista.com/babelfish/trurl_pagecontent?lp=ja_en&trurl=http%3a%2f%2fwww. tokina.co.jp%2fnews%2f4961607633946news.html#spec) .
Mam nadzieję, że jakość będzie porównywalna.
Może cenki trochę spadną?

czeczot
01-03-2005, 22:31
Konkurencja w makro to dla canona jest już od dawna w postaci sigmy 105 i tamrona 90. I tak naprawdę to obiektywy canon mają konkurencje głównie w makro (ewentualnie stałki szeroki kont i 70-200) w postaci 2 powyższych ale również obiektywów makro o innych zakresach. Tutaj różnica jest tylko w jakości powłok co się objawia przy zdjęciach pod światło co w makro rzadko występuje oraz szybkości AF. Wiec obawiam się że tokina pcha się w segment rynku już mocno zajęty. I na 100% ten obiektyw nie będzie lepszy od konkurencji C, S, Tam - co najwyżej porównywalny – chyba że nas zaskoczy ceną

kavoo
01-03-2005, 22:39
Może cenki trochę spadną?
Dla mnie osobiscie teraz to moga nawet wzrosnac - i tak juz zdazylem kupic, wiec obecna cena ani mnie ziebi, ani grzeje ;-) Ciebie podejrzewam tez to dotyczy ;-)

Choc niewatpliwie ci, ktorzy dopiero zastanawiaja sie nad zakupem, beda mieli przynajmniej wiekszy wybor... jesli nawet ceny nie spadna.

p13ka
01-03-2005, 22:56
Konkurencja w makro to dla canona jest już od dawna w postaci sigmy 105 i tamrona 90. I tak naprawdę to obiektywy canon mają konkurencje głównie w makro (ewentualnie stałki szeroki kont i 70-200) w postaci 2 powyższych ale również obiektywów makro o innych zakresach.
Faktycznie, chociaż pomimo takiej konkurencji Tokina jednak uznała, że jest tu jeszcze jakaś luka. Chciaż szczerze mówiąc ja jej nie widzę :roll:


Ciebie podejrzewam tez to dotyczy
Też :!: :) Jest mi to totalnie obojętne. News skierowany raczej do tych, którzy dopiero planują zabawę w makro a to zabawa przednia :P