PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 20D plus osprzęt - jaki...



piteerek
28-02-2005, 17:00
witam wszystkich na forum i prosze o odpowiedz na moje pierwsze pytania zwiazane z Canonem. Do tej pory fotografuje Olympusem C5060 - bardzo dobry sprzet. przyjdzie jednak czas - podczas mojego pobytu w USA - na dSLR.
W kregu moich zainteresowan lezy Canon 20D - moj pierwsyz problem. O ile przy aparatach Nikona wiem jakie konkretnie obiektywy by mnie interesowaly o tyle przy Canonie nie mam takiego rozeznana.

Zastosowania aparatu takie: fotografia przyrodnicza, i ogolnie mowiac widoki, fotografia reporterska i sportowa, ogolnie pojeta uliczna. Fotografia to spore hobby i nie pracuje sprzetem - doplacam do tego a puki co nie zarabiam.
Potrzebuje obiektyw do uzytku nazwijmy to standardowego ktore na poczatek da w miare szeroki kat (dotychczac ogniskowa sie zaczyna w moim aparacie od 27 mm i to jest ok) z czasem cos moze nabede, rzecz druga to teleobiektyw i tutaj nie mam konceptu zupelnie.
Grip - bedzie obowiazkowy bo mam b.duze rece i lampa blyskowa...
Jakie akcesoria wybrac???

Rzecz koejna - brak w dSLRach Canona punktowego pomiaru swiatla... czy to wielki brak dla was??? dziwna troche rzecz dla mnie...

Tomasz Golinski
28-02-2005, 17:07
Hmm, to czemu bierzesz Canona a nie Nikona?

Co do lensów, to ile kasy chcesz wydać? Bo najprostsza odpowiedź, to np. 17-40 L + 70-200/2.8 L :twisted: + 50/1.4

minek
28-02-2005, 17:10
O obiektywach to tu już dużo postów było, raczej poszperaj w archiwum, na pewno coś znajdziesz (-:

Ale o czym mam pojęcie, to na to odpowiem:


Rzecz koejna - brak w dSLRach Canona punktowego pomiaru swiatla... czy to wielki brak dla was??? dziwna troche rzecz dla mnie...

Nie tylko w dslr, w zwykłych SLR canona, innych niż jednocyfrowe też nie ma punktowego pomiaru.
Aż tak wielki ten brak to nie jest, ale - jak dla mnie całkiem spory. Z tym centralnym, który jest trzeba się nieraz nagimnastykować, aby pomierzyć sobie różne miejsca, czasem podejść bliżej po prostu do takiego punktu, żeby był większy i zajął więcej kadru, a czasami zgadywać.

piteerek
28-02-2005, 17:26
coz czemu decyduje sie na canona... bedize to pierwszy dSLR wiec mam niejako komfort powiedzial bym "wyboru wolnego"... Canon ze wzgledu na serce tego aparatu czyli procesor, ktory wybiega do przodu i daje mozliwosci b. wysokiej jakosci zdjec oraz przede wszystkim predkosci. Za te pieniadze nie ma szybszego aparatu.
Rzecz kolejna - moze wyda sie dziwna - to grip.D70 tego nie ma... ja mam spore lapy, po 2 wymagam dobrego chwytu i wiekszej pojemnosci baterii.

cyz ktos zna jeszcze mniej wiecej cene takiego zestawu???? mam na mysli obiektywy...

no i jeszcze apropos akcesoriow to jaka lampa....
na wszystko bede mial w stanach minimum 2000 tys dolarow max 2500 tys dolarow...


acha a co jeszcze uwazacie o obiektywach sigmy???

p13ka
28-02-2005, 17:33
Zastosowania aparatu takie: fotografia przyrodnicza (...)

Tomasz Goliński doradził zestaw ale brakuje w nim ew. szkła do foto przyrodniczego. Napisz co chcesz focić np. makro, zwierzęta itd.
Jeśli makro to tu można pochylić się nad Canonem 100/2.8 Macro lub Sigmą 180/3.5 Macro lub oczywiście Canonem 180/3.5L Macro (wszystko kwestia budżetu).
Jeżeli zwierzęta to tu będziesz potrzebował telezooma lub telestałki. Trudno doradzić bez szczegółów.

piteerek
28-02-2005, 17:39
do fotografii przyrodniczej i reporterskiej potrzebuje zooma o ogniskowej wlasnie w granicach 70-200 (na Elke mnie raczej nie stac)
Zastanawialem sie tez nad kupnem na poczatek w zestawie szkla EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM + lampa i grip... a z jakims typowym tele poczekac...

p13ka
28-02-2005, 17:45
do fotografii przyrodniczej i reporterskiej potrzebuje zooma o ogniskowej wlasnie w granicach 70-200 (na Elke mnie raczej nie stac)
Zastanawialem sie tez nad kupnem na poczatek w zestawie szkla EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM + lampa i grip... a z jakims typowym tele poczekac...

To trochę wyjaśnia bo to oznacza, że nie mówimy o fotografii przyrodniczej sensu stricte.

Skoro potrzebujesz tańszego zooma o zakresie 70-200 to kłania się Sigma 70-200/2.8 - chwalona za jakość optyczną i wykonanie. Było już o tym szkle na forum
http://canon-board.info/viewtopic.php?t=2434 .

O 17-85 również było na forum, ot np. http://canon-board.info/viewtopic.php?t=1609 . Opinie nie najlepsze. Proponuję poczytać również opinie na fredmiranda.

piteerek
28-02-2005, 17:51
Bardzo dziekuje wszystkim za odpowiedzi i zyczliwosc. Jest to najlepsze powitanie na forum jakie moglem otrzymac :)
Zapoznam sie w takim razie ze szklem sigmy - jak sadze wziecie aparatu w kicie z obiektywem canona nie ulega dyskusji...
I moze wlasnie tak - kit + sigma+grip+lampa... pytanie otwarte jeszcze jaka...

Jeszcze raz dziekuje - poszukam jeszcze wiecej na forum w archiwum ;)

kavoo
28-02-2005, 18:38
A ja ci poradze tak:

1. sprecyzuj co chcesz focic, ale konkretnie a nie ogolnikowo - fotografia przyrodnicza mozna nazwac zarowno makrofotografie owadow jak i tele-snajperke ;-)
2. dobierz do wlasnych potrzeb wlasciwe obiektywy
3. kup te obiektywy
4. za to, co ci zostanie - kup body ;-)

W odwrotnej kolejnosci moze sie okazac, ze sie potkniesz i wylozysz na poczatku drogi... a wtedy moze byc klopot, bo nie bedzie co do puszki przykrecic... a przez dziurke w deklu marne zdjecia wychodza (co nie znaczy, ze sie nie da) ;-)

piteerek
28-02-2005, 20:04
coz co chce focic to wiem... w sumie to puszka rzeczywiscie nie najistotniesza z 2 strony sam obiektyw tez zdjecia nie zrobi... Ja sadze, ze to jednak bedzie w 2 strone... aparat i potem szkla - w ostatecznym rozrachunku obiektywy dominuja to co chcemy fotografowac i to one mniej lub bardziej sie zmieniaja. Majac dobre body mam z tym spokoj... sadze ze 20D to sprzet, ktory przy moich zainteresowaniach dlugo nie ulegnie dewaluacji...

Vitez
28-02-2005, 22:38
Moj znajomy z pracy w ta sobote zakupil zestawik 20D... przez prawie miesiac ustalalismy wspolnie zestaw jaki do jego zainteresowan bezie potrzebny.
Zainteresowania to: turystyka, spacery, pstrykanie, imprezy, wystawy kocie (hodowca).
Zestaw jaki zakupil (calosci nie pamietam) to mniej wiecej: 20D + grip + 580EX + 17-85 IS USM + 50 1.8 + 70-200 4L .

piteerek
28-02-2005, 23:34
czy znana Ci jest cena takiego zestawu - i czy znajomy kupowal w za granica czy w Polsce...

Kubaman
01-03-2005, 11:37
piteerek, ja bym ci zaproponował tak:

1) nie kupuj od razy lampy do 20D. ten aparat ma naprawdę w pełni funkcjonalne ISO 1600 i ja osobiście na razie zrezygnowałem z kupna lampy (mimo,że wcześniej był to pirorytet). Jeśli cio będzie brakować lampy to dokupisz później.

2) ustalmy, zę masz minimum 2500 USD :wink:
3) kup 20D i gripa (około 1700 USD, ale jeśli kupisz z obietywem, to spokojnie wyrwiesz 100 USD jak ponegocjujuesz - mnie się udało :mrgreen: )
3) zostaje ca 800 USD, hmmm mało.... :cry:
4) zestaw minimum to IMHO Tamrony: 17-35/2.8-4 (ca 500 USD) i 28-75/2.8 (ca 330 USD)
ale nie masz tele :cry:
5) można ew. kupić KITa i dokupić sigme taką jak moja
6) jeśli chcesz mieć tip top, dozbieraj i kup 17-40/4L i 70-200/2.8L - i to jest najlepsza propozycja :mrgreen: ( o pardon, zapomniałem o cenie - ca 1800 USD)

pozdrawiam

[ Dodano: 01-03-2005 ]
P.S> jeśli nie przestraszysz się niektórych opinii (a są rozmaite) to kupuj 17-85 IS Canona

piteerek
01-03-2005, 13:02
cia... Tworzenie systemu to jak by nie patrzec chyba zabawa dlugofalowa ;) Trza bedzie w takim razie ustalic priorytety... na poczatek zalatwic - tak jak sugerujesz zakres "niskich i srednich" ogniskowych tamronem, albo kupic kit i sigme jako tele... ona kosztuje ok 700 USD... pytanie czy kit w 20D to dobry pomysl... to takie pytanie retoryczne bo czytalem ze nie jest to szczyt mozliwosci ;) i do takiej puszki ten obiektyw to jakies nieporozumienie...
chyba jednak czesciej uzywa sie - ja uzywam - zakresow w przedziale - szeroki kat do 130 mm...
Moze kupic kita - kit zamiast tamrona 17-35/2.8-4 + tamron 28-75/2.8 + sigma jako tele...

Kubaman
01-03-2005, 14:14
ale braknie Ci kasy.
Opisany zestaw to około 1150 USD.

Kita proponuję jako środek zastępczy. Ja sam na razie go używam, bo po pierwsze aż tak szeroko nie sięgam za często, po drugie jest to bardzo wrażliwy zakres na wszelkigo typu wady obrazu i jeśli coś kupię, to pewnie 16-35/2.8 L :twisted:

Pamiętaj, że jeśli koniecznie w przyszłości nastawisz się na zakup dobrej lampy, to tylko obiektywy Canona (i to nie wszystkie) dadzą Ci możliwość pracy w trybie E-TTL II