PDA

Zobacz pełną wersję : Tragiczna matówka w 400D



rafalg
03-05-2007, 20:34
Witam, mam problem, pojawily mi sie paprochu na matowce, dmuchanie nic nie dalo wiec wzialem sie za czyszczenie no i masakra praktycznie poza jednym punktem af reszta niewidoczna. I teraz czy mozna ja np. wyjac zeby sprobowac dokladnie wyczyszcic i czy da sie ja wogole uratowac czyli czy mozna ja uszkodzic bezpowrotnie. Wiem ze to nie ma wplywy na zdjecia ale nie widac punktow af wiec jest problem z ustawieniem i sprawdzeniem gdzie aparat zlapal sotrosc. Prosze pomozcie, wprawdzie mam gwarancje ale wysylanie do serwisu w Warszawie mi sie nie usmiecha.

Bagnet007
03-05-2007, 20:39
Nie widać punktów AF ? Czym szorowałeś tę matówkę ? Jeśli jest aż tak źle to chyba już jedynie wymiana :(

kris6000
03-05-2007, 20:40
Ulica Czapskich w Krakowie - Serwis Foto, jeżeli się da to ci wyczyszczą.

Biperek
03-05-2007, 20:44
Jeśli zarżnąłeś ją nieumiejętnym czyszczeniem, to nastaw się na wydatki. Gwarancja raczej nie obejmuje tego typu przypadków.

rafalg
03-05-2007, 21:04
Punkty af widac dopiero gdy jest bardzo ciemno dodatkowo sa rozmazane. Z czego jest ta matowka ze tak latwo ja uszkodzic?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
A czy na Czapskich beda mieli taka matowke na wymiane?

Scream
03-05-2007, 22:03
Punkty af widac dopiero gdy jest bardzo ciemno dodatkowo sa rozmazane. Z czego jest ta matowka ze tak latwo ja uszkodzic?


Bo matówki się nie powinno w ogóle dotykać. Wiem po sobie, bo tak załatwiłem kiedyś matówke w analogu, czyli po prostu "wziąłem się za czyszczenie" nie mając o tym pojęcia. Jeżeli nawet weźmiesz jakiś w miarę czysty przedmiot, to i tak na nim są drobinki kurzu, a te drobinki zostają na matówce, ponieważ jej powierzchnia jest porowata. i z małego paprocha robi się duży i wnerwiający paproch.

Sądząc po opisie musiałeś ją nieźle wyszorować,albo źle zamontować (jeżeli wyjmowałeś). W pierwszym przypadku chyba tylko wymiana wchodzi w grę.

rafalg
04-05-2007, 09:09
No to zajefanie, narobiłem se dziadostwa. Na przyszłość będę miał nauczkę.
Dzieki
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Ponawiam pytanie czy ktos sie orientuje czy na Czapskich wymienia mi ta matowke jesli bedzie taka potrzeba?

zOOn
04-05-2007, 10:37
Najlepiej zapytac u zrodla. Zadzwon, albo po prostu do nich podejdz - to jest w samym centrum, przecznica z Pilsudskiego.

Naprawa sprzętu fotograficznego
tel. 0 12 429 10 28
31-110 Kraków, Czapskich 1

schabu
04-05-2007, 10:42
Witam, mam problem, pojawily mi sie paprochu na matowce, dmuchanie nic nie dalo wiec wzialem sie za czyszczenie no i masakra praktycznie poza jednym punktem af reszta niewidoczna.

jeżeli Ci centralny został to jeszcze nie tak źle:D

rafalg
04-05-2007, 10:44
Dzwoniłem, nie mają matówek. Napiszę post z prośbą o pomoc w zakupie w Warszawie może ktoś pomoże. Jak ją będę miał to na Czapskich mi wymienią.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

jeżeli Ci centralny został to jeszcze nie tak źle:D

Nie ma centralnego jedyny jaki jako tako widać do górny. Generalnie kicha jestem załamany.

-=Festyk=-
04-05-2007, 12:51
Napisałeś,że widać punkty AF tylko jak jest ciemno.Chodzi Ci o punkty AF,czy ich podświetlenie?Bo jeśli podświetlenie to może ją poruszyłeś podczas czyszczenia i stąd problem.

DoMiNiQuE
04-05-2007, 13:03
Jesli juz jest tak zle i nie masz nic do stracenia ;) To wyjmij matowke i wyczysc ja bibulkami i plynem do optyki. Pamietaj tylko zeby lapac ja za krawedzie i aby w pomieszczeniu nie unosil sie zaden kurz. Ja tak swoja juz ze dwa razy czyscilem i wbrew obiegowej opinii "pod zadnym pozorem nie dotykaj" wszysko dziala i jest czyste. Jesli punkty AF sa nierownomiernie podswietlone to najprawdopodobniej matowka sie lekko przesunela. Popraw ja i wszystko bedzie OK.

rafalg
04-05-2007, 13:39
Można powiedzieć że punkty af wogóle nie są podświetlone w dodatku to marne podświetlenie jest rozmazane. Gadałem w tej sprawie z gościem na Czapskich przez telefon i powiedział że raczej została wymiana. W związku z tym wykonałem telefon do serwisu w stolicy i zamówiłem nową matówkę. Żona była w serwisie na Czapskich i się okazało że "rozpuściłem" matówkę ponieważ uzyłem środka na bazie spirytusu a to podobno zabójcze dla niej. Więc temat sie rozwiązał, czekam na nową z Żytniej.
Dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

irekaro
04-05-2007, 21:22
matówki są zrobione z plexi więc są delikatne i mogą się rozpuścić