PDA

Zobacz pełną wersję : Kupić nie kupić popytać warto :) EMTEC CF 1GB 80X



many74
02-05-2007, 23:39
Witajcie mam pytanko co do kart EMTEC CF 1GB 80X ma ktoś z was takowe, przeglądałem dziś internet i na nic ciekwego nie trafiłem.Moge kupić te karty z pewnego zródła po 51zł i nie wiem czy mi nie "zdechną" :???: po miesiącu. Obecnie używam KINGSTONA o róznych prędkościach od tych zwykłych "pierwszych" pomarańczowych" do ELITE PRO i nie narzekam raz jeden miałem "kwas" ale sie udało 600 zdjęć ocalić "uffffff" :oops: Czekam na opinie.Pozdrawiam.

grzanka
03-05-2007, 00:26
zostan dla pewnosci przy kingstonie lub sandisku _ nie znam nie polecam

many74
03-05-2007, 21:42
No co jest ludziska:mrgreen: nik takich kart EMTEC 1GB 80X nie ma? Prosze napiszcie cos mądrego.Czekam:confused:
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
A może macie jakiś sofcik do testowania kart.I nie chodzi mi o "odzyskiwanie" zdjęć tylko o testy kart.Może da sie w kartach głębiej "podłubać" i naprzykład dowiedzieć się jaka tam "pamięć" siedzi.???????????

miszaqq
03-05-2007, 23:34
No co jest ludziska:mrgreen: nik takich kart EMTEC 1GB 80X nie ma? Prosze napiszcie cos mądrego.Czekam:confused:
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
A może macie jakiś sofcik do testowania kart.I nie chodzi mi o "odzyskiwanie" zdjęć tylko o testy kart.Może da sie w kartach głębiej "podłubać" i naprzykład dowiedzieć się jaka tam "pamięć" siedzi.???????????

mysle ze wiekszosc uzytkownikow tego forum jest 'szczesliwymi' posiadaczami sandiskow ultra II lub extreme III i nie narzeka na swoje karty, zwlaszcza po ostatnije promocji na C1 dolaczane do EIII wzrosla drastycznie liczebnosc 4'ek EIII na tym forum, nie widze przy dzisiejszych cenach potrzeby pchania sie w cokolwiek mniejszego niz 2GB chyba ze ktos lub zonglowac kartami :lol: natomiast optimum jest 4gb, najlepiej jakis sandisk, lexar lub jesli juz musisz to kingstone, wiesz dzis w supermarkecie widzialem za 34Ł jakiegos no-name 8gb a mimo to wole zaplacic 40Ł za 4gb EIII, poprostu na bezpieczenstwie zdjec nie warto oszczedzac, tym bardziej ze juz sie raz przejechales - no chyba ze jestes wyznawca zasady 'no risk no fun' - to proponuje jakis badziew za 100zl 4gb super-hiper-ultra-giga-triple-max

mor_feusz
04-05-2007, 09:37
proponuje jakis badziew za 100zl 4gb super-hiper-ultra-giga-triple-max
Ostatnio za 100PLN (17Ł) dzieki twojemu linkowi (camerapricebuster) wyrwalem Extreme III 2GB za taka cene wogole bym nie myslal o innych (a doloczona licencja na C1LE - nic dodac nic ujac - pieknie).

wpj
04-05-2007, 11:56
emtec to nowa nazwa na firme basf, ktora swego czasu robila porzadne magnetyczne nosniki danych (kasety vhs czy magnetofonowe). teraz robi np. plyty cd czy tez dvd a ostatnio wlasnie zauwazylem ze produkuja karty pamieci. osobiscie ja bym kupil ich produkt tylko cos pojemniejszego (nie wiem czy jest sens kupowac karty o rozmiarze 1gb).

-=Festyk=-
04-05-2007, 12:50
Dlaczego tak polecacie większe karty niż 1Gb?Czy nie lepiej mieć np.2 karty 1Gb+1 kartę 2Gb niż jedną 4Gb?A co jak ta jedna się ,,rozpadnie''?Wydawało mi się,że bezpieczniej jest mieć mniejsze karty.

mor_feusz
04-05-2007, 12:59
Dlaczego tak polecacie większe karty niż 1Gb?Czy nie lepiej mieć np.2 karty 1Gb+1 kartę 2Gb niż jedną 4Gb?A co jak ta jedna się ,,rozpadnie''?Wydawało mi się,że bezpieczniej jest mieć mniejsze karty.

Tak samo mysle> Jesli ktos chce miec 4GB to lepiej miec 2x2GB niz 1x4GB (poniewaz mam juz 1GB Lexara dlatego poleiclem 2GB - poniewaz na dzien dzisiejszy jest cenowo super i chyba jeszcze 1x2GB sandiska dokupie)

wieliczka
04-05-2007, 13:18
Emtec to "dalekowschodnia firma", która swego czasu wykupiła na okres roku lub dwóch (dokładnie nie pamiętam, to było około roku 2000) możliwość używania logo BASF dla swoich produktów. Od kilku lat funkcjonują jako oddzielny brand. Najczęściej ich produkty nie różnią się jakością od innych (niektóre produkowane są w tych samych fabrykach) a ceny są zazwyczaj (jeżeli nie zawsze) wyższe.

janmar
04-05-2007, 13:18
Witajcie mam pytanko co do kart EMTEC CF 1GB 80X ma ktoś z was takowe, przeglądałem dziś internet i na nic ciekwego nie trafiłem.Moge kupić te karty z pewnego zródła po 51zł i nie wiem czy mi nie "zdechną" :???: po miesiącu. Obecnie używam KINGSTONA o róznych prędkościach od tych zwykłych "pierwszych" pomarańczowych" do ELITE PRO i nie narzekam raz jeden miałem "kwas" ale sie udało 600 zdjęć ocalić "uffffff" :oops: Czekam na opinie.Pozdrawiam.

Uzywam ww. kartę ~1,5 roku.mam również kingstony i sandiski 1GB.Nie dostrzegam Zadnych różnic.Podobnie jak tamte działa zgodnie ze swoimi parametrami.Moim zdaniem bierz.Pozdrawiam.:D

many74
04-05-2007, 19:36
mysle ze wiekszosc uzytkownikow tego forum jest 'szczesliwymi' posiadaczami sandiskow ultra II lub extreme III i nie narzeka na swoje karty, zwlaszcza po ostatnije promocji na C1 dolaczane do EIII wzrosla drastycznie liczebnosc 4'ek EIII na tym forum, nie widze przy dzisiejszych cenach potrzeby pchania sie w cokolwiek mniejszego niz 2GB chyba ze ktos lub zonglowac kartami :lol: natomiast optimum jest 4gb, najlepiej jakis sandisk, lexar lub jesli juz musisz to kingstone, wiesz dzis w supermarkecie widzialem za 34Ł jakiegos no-name 8gb a mimo to wole zaplacic 40Ł za 4gb EIII, poprostu na bezpieczenstwie zdjec nie warto oszczedzac, tym bardziej ze juz sie raz przejechales - no chyba ze jestes wyznawca zasady 'no risk no fun' - to proponuje jakis badziew za 100zl 4gb super-hiper-ultra-giga-triple-max

Widze jedno w waszych opisach ,przynajmniej niektórych.Macie po 1 karcie 1 lub 2GB i focicie to co chcecie ,ja sprzetu używam do zarobkowania w kartach mam ponad 10GB i nie widze jakioś optrzeby i parcia na np. 1 karte 8gb.Nie tędy droga,osobiście wole mieć kilka a nawet kilkanaśćie kart poukładanych w pięknym porządeczku i ponumerowanych niż jedna. Miałem raz w życiu i modle sie oby to był ostatni razprzypadek jak to po zrobieniu pleneru i jeszce kilkudziesięciu zdjęć na 1 GB karcie (fotek bylo około 600) nagle okazało sie że są 2 -słownie dwie, tylko jakaś przytomność umysłu (w natłoku pracy i panice) kazała mi wyjąć karte ,włożyć nastepną i robić dalej.Jak sie potem okazało po 2 godzinach udało sie mojemu koledze w międzyczasie "odzyskać" zdkjęcia z karty i Bogu dzięki-mówie to z pełną powagą.Wyobraż sobie że robisz mipreze jakieś targi na 4GB karcie i nagle .............poszło w kosmos. Tak przynajmniej masz materiał na 3 gartach po 1GB a ten może sie z tej 1da odzyskać.No dobra nie pisze więcej bo na samo wspomnienie ręce mi drżą.A dodam jeszcze tylko jedno mój kumpel ma 2GB "SAN DISCA" III i też raz potem sie zalał jak mu wszystko znikło.To tylko elektronika wystarczy wachnięcie prądu ,za duża temperatura i cholera wie co jeszcze żeby robota poszła sie ...........w kosmos.Pozdrawiam.Dzięki za wskazówki :)

miszaqq
04-05-2007, 20:37
Ostatnio za 100PLN (17Ł) dzieki twojemu linkowi (camerapricebuster) wyrwalem Extreme III 2GB za taka cene wogole bym nie myslal o innych (a doloczona licencja na C1LE - nic dodac nic ujac - pieknie).

prosze bardzo, prawdopodobnie zaraz po albo przed moja i z tego samego sklepu play.com za 17Ł juz z wysylka :)
jak beda jeszcze jakies okazje to bede wstawial, bo widze ze jest sporo osob z uk i irlandii

Vitez
04-05-2007, 23:15
Dlaczego tak polecacie większe karty niż 1Gb?Czy nie lepiej mieć np.2 karty 1Gb+1 kartę 2Gb niż jedną 4Gb?A co jak ta jedna się ,,rozpadnie''?Wydawało mi się,że bezpieczniej jest mieć mniejsze karty.

Bo najlepiej to miec co najmniej 2x4GB :)

grzanka
06-05-2007, 10:12
Bo najlepiej to miec co najmniej 2x4GB :)

2x4GB dobre rozwiazanie

EMTEC jak ktos wczesniej napisal _ byl kiedys nosnikiem kaset itp _ wiec dal bym mu czas na poprawienie bledow _ i wejscie na rynek _ a tymczasem pozostal bym przy pewniakach _ czyt. Sandisk, Lexar itp