PDA

Zobacz pełną wersję : Digital Camera SDK



tgrze
28-02-2005, 13:01
Witam,

Czy ktorys z kolegow ma moze Digital Camera SDK (http://consumer.usa.canon.com/ir/controller?act=DownloadDetailAct&fcategoryid=314&m odelid=10464) ?

Nie wiem czy w powyzszym SDK znajde poszukiwane przezemnie informacje - wiec moze dopowiem, ze:
interesuje mnie
specyfikacja protokolu transmisji aparat(EOS 20D)<->komputer (przez USB);
opis komend jakie moze wykonac aparat;
opis mapy rejestrow,pamieci aparatu do ktorych mozna sie dostac itp. informacje.


Z gory dziekuje
pozdrawiam
Tomek

Tomasz Golinski
28-02-2005, 15:13
tgrze, obejrz projekt GPhoto. Jest to biblioteka pod Linuxa, która umie się komunikować z canonami. Może mają dokumentację dobrą

muflon
28-02-2005, 19:11
Libgphoto z tego co pamiętam to umie gadać z aparatem tylko przez PTP, albo ewentualnie niektóre proprietary protocols, jednak są to tylko podstawowe operacje. Nie oszukujmy się, chodzi zapewne o napisanie zamiennika softu serwisowego, zerowanie licznika itp. ;-) Tego się z gphoto nie da (i raczej nie w tym kierunku idzie rozwój).

Tomasz Golinski
28-02-2005, 19:36
zgoda, ale jest to jakiś punkt startu. poza tym canon 300d i 10d na pewno są również obsługiwane w trybie normal. u mnie zresztą tylko w trybie normal ostatnio :?

tgrze
01-03-2005, 00:03
obejrz projekt GPhoto. Jest to biblioteka pod Linuxa, która umie się komunikować z canonami. Może mają dokumentację dobrą

dzieki, wreszcie mam chwilke by sie przygladnac :-)


...
Nie oszukujmy się, chodzi zapewne o napisanie zamiennika softu serwisowego, zerowanie licznika itp. ;-)

eeee... bez przesady... od razu zerowanie :-)

jak uda mi sie choc przyslone zmienic to bedzie sukces :-)
(bo dokumentacji brak)

Dziekuje za odpowiedzi
Pozdrawiam
Tomek