PDA

Zobacz pełną wersję : Przedłużenie gwarancji 350D na 3 lata - warto?



Zaicev
01-05-2007, 13:53
Przede wszystkim witam wszystkich na CB :)

Nurtuje mnie, czy oplaca sie przedluzac gwarancje na Canona 350D z 2 lat [teoretycznie, bo ten drugi rok realizuje juz sklep] na 3 lata? [kosztuje to 10% ceny aparatu, ale ze sprzet kupilem niedawno to i cena byla dobra].
Czy [statystycznie] 350'tki to padliwe aparaty, czy przy normalnym uzytkowaniu, bez kapieli, upadkow, siadania na sprzecie, fotografowania seriami, wkladania karty zla strona i temu podobnych atrakcjach ma szanse dojechac do tych trzech lat zyw i zdrow? Jaki jest koszt wymiany migawki na Zytniej?

Pozdrawiam i do nastepnego postu :)

stdanielo
01-05-2007, 15:23
Moja w czerwcu kończy 2 lata i nic jej nie jest.

PrzemeS
01-05-2007, 15:25
A to można przedłużyć gwarancję na 350d? Pisałem specjalnie do Canon polska mniej więcej w listopadzie ubiegłego roku i stwierdzili, że nie ma takiej możliwości.

Zaicev
01-05-2007, 15:38
Tak mi powiedzieli w miejscu zakupu - euro rtv agd. Niby mam rok (od daty zakupu) na przedluzenie gwarancji do 3 lat i kosztuje to 10% paragonowej/fakturowej ceny aparatu. Przy koszcie wymiany migawki 600-650 10% z 2100 to wydaje sie byc niezla oferta, ale jesli nic ma nie pasc to nie ukrywam ze (przynajmniej dla mnie) 200 zeta piechota nie chodzi... (niemniej jednak 600 zlotych piechota nie chodzi _bardziej_ :P ).

mor_feusz
01-05-2007, 15:45
Ja bralem odrazu z 3letnia gwarancja. Narazie jest OK - ale kto wie.

Troyan
01-05-2007, 21:44
A to przedłużenie gwarancji to bezpośrednio w Canonie czy w RTV AGD ?

Canon EOS System
02-05-2007, 00:41
Jestem prawie na 100% pewien, że nikomu ta gwarancja się nie przyda. Aparat to nie chińska zabawka i nie rozwala się tak łatwo. Poza tym gwarancja obejmuje np. zużycie się sprzętu więc nawet jeśli byś go zmoczył/źle obsługiwał/źle traktował to oni i tak tego nie uznają. Ja bym gwarancji w RTV AGD nigdy nie przedłużył.

konradl
02-05-2007, 18:44
ja tez od razu bym wzial przedluzona jak bym mial plany wiazania sie z danym aparatem na ponad rok.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Jestem prawie na 100% pewien, że nikomu ta gwarancja się nie przyda.

zycze Ci abys w tym przekonaniu mogl pozostac jak najdluzej ;)

mor_feusz
03-05-2007, 21:12
Jestem prawie na 100% pewien, że nikomu ta gwarancja się nie przyda. Aparat to nie chińska zabawka i nie rozwala się tak łatwo. Poza tym gwarancja obejmuje np. zużycie się sprzętu więc nawet jeśli byś go zmoczył/źle obsługiwał/źle traktował to oni i tak tego nie uznają. Ja bym gwarancji w RTV AGD nigdy nie przedłużył.
No ja mam 3 Year Repair & Accidental damage Cover plan (moze mi sie zamoczyc, spasc z mostu i rozwalic na drobne kawalki. Maja mi go naprawic, jak naprawa nie bedzie mozliwa to wymieniaja na nowy)

Zaicev
05-05-2007, 00:26
Niestety zanim to dotrze do 4RP [czwartego swiata?] to zdaze sie juz przesiasc na EOSa 7D mkIII :P Jak na razie zastanawiam sie czy oplaca sie do tego doplacic zakladajac (szczesliwie) ze migawka mi (nie)umrze w ciagu tych 2/3 lat...

A sama opcja jest do pozazdroszczenia. Ile kosztuje taki bonus?

Canon EOS System
05-05-2007, 23:24
Czyli jak bym u nich kupił i potem zrzucił z mostu EOS 1D Mark III z obiektywem EF 1200mm to mi wszystko dadzą nowe? Fajnie. Jak bym kiedyś kupował jakiś sprzęt i zobaczę, że jest brudna matówka, albo, że jest za dużo kurzu na matrycy i nie będzie mi się chciało czyścić to zrzucę z mostu :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
No i oczywiście wynajmę kogoś, żeby mnie popchnął, a "przypadkowy" przechodzień wszystko nagra i dostanę nowy sprzęcior :) nie wierzę! Są gdzieś w internecie warunki tej gwarancji?

Woodart
07-05-2007, 04:28
Mam 350D 2 lata (sporadycznie pstrykam) jak na razie wszystko gra. Gwarancja na 3 lata (bestbuy) Laptopa za to psuje notorycznie, przeciolem kabel, uszkodzilem uszkodzone wejscie na karty pamieci, bateria slaba, jack od ladowarki sie spalil - probowalem kabelki poskrecac, to i wejscie sie popalilo. Przyslali nowe ladowarki, ale za 3 razem dopiero odpowiednia - musze sprzedac te od innych laptopow :)
Wroce do Polski, jak beda tam tkie gwarancje. I obiektywy wymienialem -powod - niepodoba mi sie.