PDA

Zobacz pełną wersję : 5D i co dalej... ?



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

grzanka
01-05-2007, 13:36
witam wszystkich

bylem szczesliwym uzytkownikiem minolty D7D. dopoki w lapy nie wpadl canon 5D. zakochalem sie. Jednak nie moge przekonca mojego portfela do tej milosci. Z tego co wyczytalem to zanosi sie jego nastepca na sierpien 07. Czy ma to byc 7D czy 3D bo juz sie wogole nie lapie?? Jeszcze czytalem o 5D Mk II :-? .

I teraz pytanko: czekac do sierpnia (na ile to realna data) az 5D potanieje a do tego czasu kupic 30D i jakas Lke ktora zastosuje w 5D pozniej ??

A moze nastepca 5D bedzie tak powala swojego poprzednika ze 5D juz nie bedzie tak atrakcyjnym body ??

Czy nastepca 30D tez jest szykowany na ten rok ??

patrzac na historie to wyszlo to body pol roku pozniej niz 5D. Jesli wyszly by te 2 body w tym samy czasie, beda duze straty przy odsprzedazy 30D :|

Z gory dzieki za rady.

Pzdr.

BartEK

Scream
01-05-2007, 13:42
A moze nastepca 5D bedzie tak powala swojego poprzednika ze 5D juz nie bedzie tak atrakcyjnym body ??


Proponuję powróżyć z fusów. moja opinia będzie równie wiarygodna.




czekac do sierpnia (na ile to realna data) az 5D potanieje a do tego czasu kupic 30D i jakas Lke ktora zastosuje w 5D pozniej ??

To jest rozsądne wyjście. Zapoznasz się z systemem, popróbujesz różne szkła , zobaczysz czego Ci brakuje.

grzanka
01-05-2007, 13:44
a nastepca 30D na sierpien sie tez nie szykuje przypadkiem ??

Niedzwiedz
01-05-2007, 14:28
kup w kredycie np i do sierpnia zrobisz mnostwo super zdjec i bedziesz zadowolony :)

grzanka
01-05-2007, 14:36
kredyt tez opcja _ dostane go bo juz pytalem _ ale kurka 9kola to duza kwota _ jestem w stanie za ta puszke dac 6,5 _ tak to jest jak sie jest monopolista _ i dyktuje ceny _ a my potem mamy dylemat czy ryz przez pol roku czy 5D

Vresviik
01-05-2007, 14:42
ryż nie jest zły

grzanka
01-05-2007, 14:43
ryz i makaron daja duzo power'u _ wiem bo kiedys jechalam tak przez 3 lata scigajac sie na rowerze _ wtedy kasa szla na rower _ teraz na ...

Janusz Body
01-05-2007, 15:24
Canon raczej nie jest z tych co "zarzynają kury znoszące złote jajka". 5D sprzedaje się nieźle, jest praktycznie poza konkurencją na rynku to... następca będzie nieco lepszy ale jakiegoś gigantycznego skoku bym się raczej nie spodziewał. Patrząc na historię i postęp z 1D to każdy kolejny model coś tam miał ulepszone ale nie "zmuszał" do wywalenia starego body i kupna nowego.

Ogólnie to jak poczekasz jeszcze kolejne dwa lata to będzie 5D Mk III a za kolejne dwa może Mk IV.

scooter
01-05-2007, 17:13
Myślę Janusz że 5d nie będzie jeszcze w sierpniu miało następcy więc za 2 lata raczej nie będzie również 5d mk III ;)

Na miejscu grzanki kupiłbym 5d i tyle to super puszka .....

Mac
01-05-2007, 17:45
No i zaczynają się spekulacje, do sierpnia 3 miesiące więc wątek odpowiednio napuchnie. Sam nie wiem czy czekać do sierpnia na nową (hipotetycznie) puszkę czy robić deal już teraz.

janmar
01-05-2007, 18:18
No i zaczynają się spekulacje, do sierpnia 3 miesiące więc wątek odpowiednio napuchnie. Sam nie wiem czy czekać do sierpnia na nową (hipotetycznie) puszkę czy robić deal już teraz.

Tak,mamy problem:smile: Czy żyć i cieszyć się tym już od dziś ?? Czy tez poczekac z tym do sierpnia bo moze wyjdzie taniej?Kazdy dzień w którm mozemy zrobic sobie frajdę trzeba wykorzystac .Teraz Już.Nie to nie .mądrzenie sie.Chciałem kupic 5d rok temu poczekałem jest taniej i szkoda mi kazdego dnia który uciekł.Lepszy debet niż depresja.Luz panowie i kupowac
to do czego tęsknimy.To wy na to ciezko pracujecie.Dobra koniec płomiennego apelu.Pozdrawiam wszystkich wahajacych sie.:oops:

Niedzwiedz
01-05-2007, 18:32
a ja tam jem lody z biedronki, ryz tartym jablkiem tez z biedronki :) ale 5 dw torbie czeka na czwartkowy wypad :)

zOOn
01-05-2007, 18:38
Ja natomiast zasmakowalem w ryzu 'basmanti' - baaardzo polecam :-)

I tylko Tokiny szkoda... ;-) 12mm_na_5D (http://img253.imageshack.us/my.php?image=5dt12412mmf8na6.jpg)


EDIT:

MAC - z taka szklarnia, jak u Ciebie, to ja bym nie czekal...

Bahrd
01-05-2007, 18:38
ryz i makaron daja duzo power'u _ wiem bo kiedys jechalam tak przez 3 lata scigajac sie na rowerze _ wtedy kasa szla na rower _ teraz na ...

W wakacje możesz nawet przyoszczędzić na ryżu/makaronie jeśli pobiwakujesz przy dostatecznie dużym polu z kukurydzą ;)


No i zaczynają się spekulacje, do sierpnia 3 miesiące więc wątek odpowiednio napuchnie. Sam nie wiem czy czekać do sierpnia na nową (hipotetycznie) puszkę czy robić deal już teraz.

Nie robić - poczekać. Kolega Janusz kilka postów wyżej zauważył, że 5D jest na tyle dobrym aparatem, że "nowy 5D" dużo lepszy raczej być nie może. Ale jeśli właśnie to "raczej" robi różnicę, to warto poczekać kilka miesięcy, żeby mieć kolejne kilka lat komfortu psychicznego użytkowania wynikającego ze świadomego wyboru....

No i Kolega jest w lepszej sytuacji, bo ma już obiektywy adekwatne do 5D, a Kolega Grzanka ma w perspektywie kolejne lata o ryżu/zbożu/kukurydzy...

oskarkowy
01-05-2007, 18:57
a ja tam jem lody z biedronki, ryz tartym jablkiem tez z biedronki :) ale 5 dw torbie czeka na czwartkowy wypad :)

Jak tam u Was dalej będzie śnieg w maju padał, to z tym wypadem poczekajmy do czerwca :mrgreen:
Lody (nie tylko z biedronki) są tuczące, a ryż jest najlepszy w połączeniu z dwoma piersiami kurczaka gotowanego na parze z warzywami (ktoś pisał o powerze, lepszego po niczym innym nie dostaniecie).

Janusz Body
01-05-2007, 19:00
.... to warto poczekać kilka miesięcy, żeby mieć kolejne kilka lat komfortu psychicznego użytkowania wynikającego ze świadomego wyboru.....

Moim zdaniem nie warto czekać. Od tego, że 5D będzie, lub nie, miał następcę obecne egzemplarze nie zaczną robić gorszych zdjęć.

Wersja, że nie będzie 5D Mk II jest całkiem prawdopodobna - "piątka" sprzedaje się tak dobrze i jest tak chwalona, że...

Nie wiem czy np. włożenie czyszczenia sensora do 5D jest opcją na którą warto czekać a obserwując 400D i 1D Mk III to to może być największa zmiana w ewentualnym Mk II. Może jeszcze usuną ten "Direct Print" - mnie on nie przeszkadza :)

hrabia_vader
01-05-2007, 20:14
a ryż jest najlepszy w połączeniu z dwoma piersiami kurczaka gotowanego na parze z warzywami (ktoś pisał o powerze, lepszego po niczym innym nie dostaniecie).

Jeśli chodzi o piersi, to również preferuję dwie, tyle, że nie z ryżem. Jeśli już to wolę np. bitą śmietanę, albo miód. Ostatecznie ciepłą czekoladę. I też wtedy mam powera. Dodatkowo dodam, że wolę gotowe a nie gotowane i stanowczo nie kurczaka!

A ja jednak poczekam na 5D MkII. A to tylko i wyłącznie ze względów finansowych. Narazie wyprułem się na szkła, które pozostaną ze mną już na wieki.

Tomasz1972
01-05-2007, 20:17
Dyskusję na temat ryżu, bitej smietany i miodu proszę kontynuować na innym forum :) http://www.forum.smacznie.com/

Niedzwiedz
01-05-2007, 20:18
oj popadal rano troche snieg ale juz przeszlo :) , a na powera to ja wole 2 piwa ;) no bo po 4 usypiam ;), J wezniesz w czwartek 35 ? :)

oskarkowy
01-05-2007, 20:31
oj popadal rano troche snieg ale juz przeszlo :) , a na powera to ja wole 2 piwa ;) no bo po 4 usypiam ;), J wezniesz w czwartek 35 ? :)

Ba.. Innych mogę nie wziąć, ale 35 i 135 to na pewno.

grzanka
01-05-2007, 20:36
Tak,mamy problem:smile: Czy żyć i cieszyć się tym już od dziś ?? Czy tez poczekac z tym do sierpnia bo moze wyjdzie taniej?Kazdy dzień w którm mozemy zrobic sobie frajdę trzeba wykorzystac .Teraz Już.Nie to nie .mądrzenie sie.Chciałem kupic 5d rok temu poczekałem jest taniej i szkoda mi kazdego dnia który uciekł.Lepszy debet niż depresja

No tak Ty miales do premiery jakies 1,5 roku a ja mam tylko 3miechy
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
czekam w zasadzie nie na to ze nastepca 5D bedzie lepszy _ czekam tylko zeby cena 5D spadla

co z opcja 30D (co by sie przesiac lagodnie na canona) i jakas eLka _ i w sierpniu 5D ??

eLki _ szukam czegos do architektury _ tez wnetrz _ 16-35 czy 17-40 ??


oj zazdroszcze wam posiadania tego cuda

adalbert
01-05-2007, 20:54
mhmm :) ja się z tą myślą [czekać na 5d mkII? nie czekać? a może mk III?] woziłem cały ostatni miesiąc :? z hakiem...
... dałem sobie czas do końca kwietnia na podjęcie decyzji ... i tu podziękowania dla: marantza, viteza, oskarkowego i muflona - Wasze opinie (m.in.) bardzo pomogły mi w tej kwestii (a także odnośnie wyboru optyki) - wczoraj 5d (mój deadline :-D ) został wreszcie zamówiony - u TIPa Kristopherosa (przy okazji - POLECAM - bardzo rzeczowy i konkretny sprzedawca) z Allegro - 8 maja odbiór :) puszki i kilku szkiełek
- przyznam szczerze - mk III był najważniejszym powodem zwłoki - miałem nadzieję, że do 30.04 pojawią sie już jakieś miarodajne testy - porównania z 5d ale cóż w sieci pusto, na półkach sklepowych pusto ... a czas płynie :neutral: - prędkość mkIII nie jest dla mnie priorytetem a to co widziałem i czytałem utwierdza mnie w przekonaniu, ze jakości 5d raczej nie pobije... mogę poczekać do sierpnia na 5d mkII - ale w tej chwili już tylko jako na drugie body :) , które i tak miałem zamiar kupić ( i takie podejście daję pod rozwagę wszystkim wahającym się nad decyzją zakupową :smile: ) -(dygresja - cashback tylko do końca czerwca :cool:

grzanka
01-05-2007, 20:59
( i takie podejście daję pod rozwagę wszystkim wahającym się nad decyzją zakupową :smile: ) - cashback tylko do końca czerwca :cool:

tjaaa _ cashback cashbackiem _ no i pewnie dlatego tylko do czerwca jest ta akcja _ bo potem premiera _ i ciekawe jaki bedzie spadek _ jak by nie patrzec tej idealnej puszki sadzac po wypowiedziach

Bahrd
01-05-2007, 21:21
[...] Wersja, że nie będzie 5D Mk II jest całkiem prawdopodobna - "piątka" sprzedaje się tak dobrze i jest tak chwalona, że...
Nie wiem czy np. włożenie czyszczenia sensora do 5D jest opcją na którą warto czekać a obserwując 400D i 1D Mk III to to może być największa zmiana w ewentualnym Mk II. Może jeszcze usuną ten "Direct Print" - mnie on nie przeszkadza :)

Pewnie masz rację - po prostu dla mnie (z racji zainteresowań i przyszłych planów zawodowych) - najbardziej oczekiwaną zmianą byłby dodany podgląd "LiveView" w każdej z nowych (zwłaszcza z tej niższej półki) lustrzanek Canona (ale Nikona też) i dlatego trochę kibicuję tym, którzy oczekują większych zmian i nowych modeli.

Niedzwiedz
01-05-2007, 22:04
Ba.. Innych mogę nie wziąć, ale 35 i 135 to na pewno.


nie bierz 135 !!!!!! bo zamiast lodowki , kuchenki gazowej bede mial jeszcze ze -2000 na koncie ;)

grzanka
01-05-2007, 22:07
watek powoli przeradza sie w to co wziasc na biwak :(

powoli sklaniam sie do opcji 30D jak najszybciej wraz z 16-35 eL

sierpien 5D za 6000zl hehe

adalbert
01-05-2007, 22:22
watek powoli przeradza sie w to co wziasc na biwak :(

powoli sklaniam sie do opcji 30D jak najszybciej wraz z 16-35 eL

sierpien 5D za 6000zl hehe

w sierpniu może 5d mkII zostanie zapowiedziany; w sprzedaży pojawi się zapewne dopiero kilka miesięcy później - taką praktykę canona można obserwować choćby teraz na przykładzie 1d mkIII... z całą pewnością 5d zejdzie z ceną - ale czy dla (potencjalnie) 1.5k zł warto tracić możliwość uzyskiwania jakościowo znacznie lepszych zdjęć (piszę o aspekcie technicznym, żeby nie było :lol: ) w stosunku do tego, co zapewnia Twój dotychczasowy korpus?
<Realna cena 5d ze zwrotem to w tej chwili 7.5kzł>



Ogólnie to jak poczekasz jeszcze kolejne dwa lata to będzie 5D Mk III a za kolejne dwa może Mk IV.
Proponuję potraktować słowa Janusza jako myśl przewodnią tego wątku :D

JaBlam
01-05-2007, 22:24
W tej chwili mozna szarpnac body 5D za 7800-8000. Czy czekac to troche ryzykowne. Jesli wyjdzie nastepca 5D to pewnie z kosmiczna na poczatku cena. Uwazam podobnie jak Janusz ze nie trzeba czekac, bo potem bedzie tak jak ludzie sie nie przesiadali z 20D na 30D bo zaraz wyjdzie nastepca i po co schodami leciec. Tylko jak na razie ani widu ani slychu o tych nastepcach, czas biegnie, ceny uzywanych body spadaja a 5D nie spada tak drastycznie. Ja za moje 30D w styczniu zaplacilem 4400.. dzisiaj nie dostalem wiecej jak 3400-500 wiec tysiac poszedl w dol ( prawie cena nowego po Cashbacku ) Nie wiem czy od polowy Stycznia do teraz 5d spadlo o ten tysiac. Jesli poczekalbym kolejne pol roku to pewnie za body dostalbym kolejne 400 zl mniej, 5d zapewne o tyle by nie spadlo , a ja pewnie czekalbym bo moze wyjdzie a moze nie wyjdzie nastepca, moze spadnie cena a moze nie. CHyba faktycznie lepiej kupic 5D nawet splacajac co miesiac niz kupowac 30D bo w sumie co? I tak wyjdzie na to ze do tego 5 D trzeba odkladac no i potem ewentualnie sprzedac 30D. (no chyba ze ktos zaklada wygrana w totka akurat przed tym jak nadejdzie nastepca). Ja nie zaluje decyzji o przesiadce. Dodatkowo zalapie sie jeszcze na zwrot z Cashback wiec nawet jesli 5D potanialby o te kolejne 500-600 zl to wyjde na to samo kasowo a fotkami z FF moge sie cieszyc juz dzis.

MARANTZ
01-05-2007, 22:36
nie bierz 135 !!!!!! bo zamiast lodowki , kuchenki gazowej bede mial jeszcze ze -2000 na koncie ;)
Ja też bym się do takiego plenerku podłączył bo w zasadzie oprócz 70-200 to muszę kupić te 35 i 135L i to bedzie koniec wielkich zakupów. Robiłem tymi stałkami ale w warunkach "halowych" a plener to plener. Jakbyście coś panowie planowali albo wybierali się do Góraszki na pokazy to wtedy na pewniaka chciałbym się spotkać.

Co do 5D to nie kombinować tylko kupować. WARTO i to bez dwóch zdań a następca wielkich zmian raczej nie wprowadzi. Lepiej tę różnicę w cenie wpakować w dobre stałki. Dadzą dużo bardziej wymierny efekt pozytywny.

grzanka
01-05-2007, 22:48
<Realna cena 5d ze zwrotem to w tej chwili 7.5kzł>

sory ale skad macie ceny 7,5 kzl ?? _ ja najtaniej znalazlem w sklepie internetowym za 2200euro czyli jakies 8580zl _ po cashback'u daje nam to cene 7999zl _ nie wydaje mi sie zeby w PL byly tanaszy sprzet niz w rzeszy _ po przykladzie na 30D widze ze sklepy w rzeszy oferuja za 500zl mniej

MARANTZ
01-05-2007, 23:15
Cena 7.5 kzł. jest do osiągnięcia po "odpięciu" od 5D zestawowego kita 24-105L. No i nie jest to koniecznie cena typowo sklepowa tylko taka "po dogadaniu".

Paprochwbody
01-05-2007, 23:15
Tu nie ma na co czekać, tylko brać!!!
Zastanawiałem się pół roku - niepotrzebnie. Jakość zdjęć z 5D miażdży wszystko (każdego dnia to widzę, nawet "takie sobie widoczki" nabierają jaj) inne na rynku, więcej nie trzeba!
Grzanka, nie kombinuj jak koń pod górkę, tylko bierz za ósemkę. Oddasz później.

grzanka
01-05-2007, 23:37
Grzanka, nie kombinuj jak koń pod górkę, tylko bierz za ósemkę. Oddasz później.

haslo oddasz pozniej mi sie najbardziej spodobalo

kurtka juz w sumie do godziny 22 bylo zdecydowane na 30D a tu znowu metlik :(

panowie 3 miechy zeby zaoszczedzic 1,5kzl _ to piechota nie chodzi _ chodz po nocach mi sie kadry z tego sprzetu snia

adalbert
01-05-2007, 23:49
pierwsze z brzegu - wspomniany już przeze mnie - Kristopheros, Gandini - TIPy z Allegro - oferują body z rachunkami z Niemiec za 7900zł... ja kupuję u pierwszego z wymienionych - zamówienie kilku obiektywów pozwala na uzyskanie bardzo atrakcyjnych cen na sprzęt z europejską gwarancją.

Mac
01-05-2007, 23:49
Tutaj zgodzę się z Januszem Body, że cudów w nowym 5D nie będzie. Na pewno też nie spadnie cena aktualnie oferowanego body, najwyżej nowe będzie droższe o 1 kPLN. Canon nie ma motywacji aby coś zmieniać ponieważ nie ma konkurencji w FFie. Ja nie mam aż takiego ciśnienia na kupowanie body bo mam czym fotografować ale 5D bardzo kusi i dlatego mimo podjętej decyzji o zakupie waham się z jej wykonaniem.

Maris
02-05-2007, 00:06
grzanka tak z ciekawości, bo interesuje mnie geneza powstawania plotki, te wszystkie sierpniowe nowości, to skąd wytrzasnąłeś ???

Mac
02-05-2007, 00:10
grzanka tak z ciekawości, bo interesuje mnie geneza powstawania plotki, te wszystkie sierpniowe nowości, to skąd wytrzasnąłeś ???

No jak to skąd, z fusów, tyle że Grzanka miał odwagę to napisać.

axor
02-05-2007, 00:12
.. piątkę można kupić obecnie od TIPa z allegro za 7700 na rękę.
Po odliczeniu zwrotu z canona wyjdzie około 7200.
Myślę że kiedy wejdzie następca, cena będzie porównywalna z premierową piątki czyli min 10.000 na allegro.

Moja przyleciała w minionym tyg. z Hawajów (cena porównywalna ze sklepową 30D w PL).

Jakość zdjęć ..... jest rewelacyna !!!

grzanka
02-05-2007, 00:13
No jak to skąd, z fusów, tyle że Grzanka miał odwagę to napisać.

hehe _ dzieki _ byla pewna obawa _ albo lincz _ albo rozwoj tematu jak tutaj mialo to miejsce _ bardzo wam za to dziekuje _ jeszcze sie nie zdecydowalem :roll: _ hehe
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
hmmm _ powiadacie 7200 po odliczeniu _ to ja mysle ze cena po premierze nastepcy na odpowiendik 7200 czyli 1850euro w sklepie nie zejdzie w ciagu roku _ taaa _ tylko problem taki ze TIP na raty nie da bez procentow _ tak jak to chce dac sklep

Kolekcjoner
02-05-2007, 02:08
Z następcą 5D to Canon ma problem. Dać źle i nie dać źle. Jestem niemal pewien że puszka (w kilku wersjach) już dawno gotowa, a chłopaki od marketingu głowią się co robić. Zwłaszcza że po ostatnich obniżkach mnożą sie sygnały, że 5D sprzedaje się świetnie.
Ja stawiam że będzie tak jak z 1Ds mkIII??? - będą zwlekać ile się da. Chyba że mają przecieki że Sony coś wypuści na jesień z cropem 1.? (?=4 do 0) :) i wtedy możliwe, że coś nowego u Canona się pojawi. Zwłaszcza że jak pokazuje 1DmkIII rezerwy są spore. I gdyby władować procesory z jedynki + 14-bitowe raw-y do puszki z FF-em to działoby się oj działo :).

grzanka
02-05-2007, 09:03
ten sony mnie zaczyna zastanawiac _ i systemu nie 3ba by bylo zmieniac :D _ z tego co slyszalem to ma cos wyjsc bardziej zaawansowanego od alfa 100 czyli D5D ale nie cos co mialo by odpowiadac D7D

grzanka
02-05-2007, 09:17
nastepca alfy

kjoanna
02-05-2007, 11:23
Moja przyleciała w minionym tyg. z Hawajów (cena porównywalna ze sklepową 30D w PL).


Prosimy o wiecej szczegolow:)

A co do kupowania 30d zeby za kilka miesiecy wymienic go na na 5d to moim zdaniem mija sie z celem (no chyba ze ktos ma pekaty portfel no ale z watku autora nic takiego nie wynika;) )

pzdr

JaBlam
02-05-2007, 11:39
Prosimy o wiecej szczegolow:)

A co do kupowania 30d zeby za kilka miesiecy wymienic go na na 5d to moim zdaniem mija sie z celem (no chyba ze ktos ma pekaty portfel no ale z watku autora nic takiego nie wynika;) )

pzdr


Heheh kjoanna:) Skads to znam. Tyle ze akurat w tym przypadku to nie bylo planowane kupienie tego zeby za 3 miesiace zamienic swiadomie:) Jesli mialbym kupic 30D wiedzac ze za 2 miesiace kupie 5D to wolalbym od razu 5d. Do Autora watku - kupisz 30D i bedziesz odkladal kase dodatkowa na 5D... dlaczego zatem od razu nie kupic 5d a te kase ktora zbierasz od razu splacac za nabytek. Kupujac 30 i odsprzedajac napewno duzo stracisz. Jak dodasz mozliwosc faktury i cashbacku to te 30 D naprawde duzo teraz nie wychodzi, wiec aby atrakcyjnie sprzedac te puszke bedziesz musial solidnie obnizyc.(z doswiadczenia wiem ze ludzie wola nowe mimo wszystko)

A jak jeszcze teraz kupisz 5d to 580 zl dostaniesz zwrotu!

scooter
02-05-2007, 11:44
Jeśli żyjesz bez 5d i nie miałeś go w rękach, a chcesz czekać do sierpnia, to przypadkiem się nie przymierzaj, zakochasz się od pierwszego wejrzenia w wizjer ;)

grzanka
02-05-2007, 13:37
Jeśli żyjesz bez 5d i nie miałeś go w rękach, a chcesz czekać do sierpnia, to przypadkiem się nie przymierzaj, zakochasz się od pierwszego wejrzenia w wizjer ;)

problem w tym ze ja po nocach nie moge spac _ bo to cudo juz mi w rece wpadlo przypadkiem :mrgreen:

dzieki za wczesniejsze sugestie a propo 30D _ macie racje _ prawie nowe _ to lepiej kupic fabrycznie nowe
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
canona 30D mam mozliwosc kupic za 3200zl po odliczeniu w sklepie internetowym

scooter
02-05-2007, 14:55
Miałem 30d i robiłem nim zdjęcia, moja żona mówiła że duży i nie wygodny, ale o jakości fotek ani słowa, jak dałem jej 5d i poprosiłem żeby coś pstryknęła to powiedziała że zdjęcia są super, a ona nie zna się na zdjęciach, rób jak uważasz ale tak jak pisali poprzednicy szkoda kasy na półśrodki !!!!!

fotokor1
02-05-2007, 16:25
,,problem w tym ze ja po nocach nie moge spac _ bo to cudo juz mi w rece wpadlo przypadkiem''
co masz zrobić jutro zrób dzisiaj będziesz 5d cieszył sie o jeden dzień wcześniej a sen ci się przyda bo rzucisz wszystko i będziesz tym cudkiem pstrykał, pstrykał.... nie zastanawiaj się nawet
pozdrawiam

grzanka
02-05-2007, 19:44
hmm niby juz wszystko jasne _ czas mnie nie cisnie specjalnie _ kusza mnie 1,5kzl ktore moge zaoszczedzic biarac ta puche pod koniec sierpnia _ a co jesli sie sprawdzi teoria premiery i wypuszczenia sprzetu z duzym opoznieniem :/

czy grzechem bylo by zalozyc eLke 16-35 do 350d (bo tego mam w pracy) _ ale nigdy z niego nie korzystalem bo wolalem moja duza lady ??

Vresviik
02-05-2007, 19:47
słyszałem z pewnego zródła że ma wyjsc w sierpniu 3,5D z wszystkimi bajerami z "Marków" więc warto czekać(nawet jeśli się premiera opóżni)

Skipper
02-05-2007, 20:17
słyszałem z pewnego zródła że ma wyjsc w sierpniu 3,5D z wszystkimi bajerami z "Marków" więc warto czekać(nawet jeśli się premiera opóżni)

tylko czekac to tak mozna przez wiecznosc...

co do autora wątku stary chcesz pogadac czy kupic aparat?? :D
bo juz sie gubie...

jesli masz kasy na styk to pamietaj o jednym... samą puszką to nawet najlepsza zdjec nie zrobisz... trzeba miec szkła...

piątka ma wymagania co do szkieł wiec niżej eLki specjalnie nie zejdziesz.... kazda eLka to wydatek rzędu 2-4 tys za swiatło 4 i 4 do nawet 6-8 za swiatło 2.8 to w zakresie 16-200 mm dlatego by miec 5D z 3-ma podstawowymi zoomami tylko w f4 musisz dodac do ceny aparatu jakies lekko licząc 7-8 tys zł by miec przyzwoite obiektywy w wyżej wymienionym zakresie z ktorymi mozna z tego aparatu naprawde cos wydobyc a najmniej jakies 3ipoł tys na 24-105 f4 IS... jesli jednak chcesz miec swiatło 2.8 to koszt tego zakresu skoczy juz do jakis 12 tys zł i nie ma w tym nawet jednego obiektywu ze stabilizacją bo jak chcesz miec 70-200 f2,8 IS to dorzuc jeszcze 3 koła

przy 30D zostanie Ci wiecej kasy na szkła a metoda jak wyzej choc 30 wiecej wybaczy jesli chodzi o jakosc

dlatego moze zacznij rozwazanie opcji zakupu aparatu od tego czy stac Cie w ogole na obiektywy do niego...

MARANTZ
02-05-2007, 21:10
Skipper, bez przesady. Wystarczy jak sobie kolega kupi na początek jakąś stałkę. Jakość stałki bez L w nazwie jest naprawdę lepsza niż zooma z L-ką. Ja ze swoich stałek jestem bardzo zadowolony a ich koszt to nie jest nawet 3 kzł.

Skipper
02-05-2007, 21:16
a 24-70 i 100-400 masz tak tylko przy okazji? :p poza tym ta 50 i 85 jest akurat dobrym szkłem przyznaje i nie musi kupic tego co napisałem bo tu nie chodzi o jedną poprawną recepte ale raczej o tok rozumowania? co Ci po dobrym body jak nie masz szkieł adekwatnych do tego? to juz lepiej kupic gorsze body i lepsze szkła... chyba ze cos zle rozumuje?:roll:

scooter
02-05-2007, 21:58
źle rozumujesz Skipper ....
5d z T 28-75 też jest niezły i wybacz ale 30d produkuje gorsze zdjęcia od 5d ....

grzanka
02-05-2007, 22:08
wiec zeby bylo wszystkim jasne _ szklo zadecydowalem bedzie to eLka 16-35 _ skoro zdecydowalem to znaczy ze mam kase na to szklo

Skipper
02-05-2007, 22:08
źle rozumujesz Skipper ....
5d z T 28-75 też jest niezły i wybacz ale 30d produkuje gorsze zdjęcia od 5d ....

tu nie ma co wybaczac :) to oczywiste ze robi lepsze fotki ale qrcze jak kupic porządny sprzęt to po to by wycisnąc zeń max mozliwosci... bo to troche przypomina kupowanie drogiego auta kiedy brak srodków na to by nim jeździc servisowac czy ubezpieczyc... mogłem kupic 5D i słebe szkła ale wolałem kupic 30D i kilka porządnych szkieł a jak masz szkłą to one zostaną na znacznie dłuzej jak body cyfrowe ktore nie jest Nikonem f3 by przetrwac technologicznie 20 lat bo w branzy cyfrowej aparat 3-4 letni to staroc a obiektyw nie...


wiec zeby bylo wszystkim jasne _ szklo zadecydowalem bedzie to eLka 16-35 _ skoro zdecydowalem to znaczy ze mam kase na to szklo

jesli koniecznie chcesz kupic piątke to nie 16-35 bo to troche bez sensu... jesli juz tylko jeden obiektyw to wybieraj miedzy 24-105 f4 IS a 24-70 f2.8 bo to nie crop i na 16-35 bedziesz miał tylko bardzo szeroki kąt i nic wiecej a tymi masz i szeroko(szerzej niz 16-35 na cropie) i uniwersalnie

snowboarder
02-05-2007, 22:17
co Ci po dobrym body jak nie masz szkieł adekwatnych do tego? to juz lepiej kupic gorsze body i lepsze szkła... chyba ze cos zle rozumuje?:roll:

Mnie tez sie tak wydaje...

Co do nastepcy 5-ki, to moge sie zalozyc o powiedzmy moje najtansze
szklo, ze w tym roku go nie bedzie. Jakis chetny na zaklad?

Co do szkiel do 5-ki to z pewnego doswiadczenia (mialem wiele szkiel,
aktualnie posiadam: 16-35L II, 24-70L, 35L, 85L II, 135L i 300 f4L)
jesli chodzi o tzw. generalna fotografie zaczalbym od 35L tylko.
Z 5D to super combo. Drugi dokupilbym 135L i potem 16-35L II.
Te trzy szkla obsluza wszystko (z wyjatkiem makro i super tele).
35L jest tansze od wielu szkiel, jakie macie a bije je na glowe...

scooter
02-05-2007, 22:19
A ja powiem tylko tyle mój tamron jest baaaardzo ok z 5d i ostry i kolory ok ...

MARANTZ
02-05-2007, 22:40
Ja sugeruję zakup 5D choćby ze względu na potrzebną optykę. Mając 30D musimy kupić coś co ma 16 do 18mm na dolnym zakresie plus drugie, nieco dłuższe szkło. Przy kupnie 5D wystarczy nam jeden zoom np. 24-105L (niesłychanie uniwersalny) lub 24-70/2.8 L. Jak widać różnica w cenie body jest pokryta przez brak jednego drogiego obiektywu. 24mm na FF to już naprawdę jest dość szeroko a jakość zdjęć powala.
Stara prawda o wyższości kupowania optyki nad body jest nadal prawdziwa, tylko 5D jest tutaj małym wyjątkiem. Raz z racji jakości zdjęć, dwa z racji zupełnie innych kątów jakie obejmują podłączone do nich obiektywy. Szkło mało wygodne na APS-C nagle staje się idealne i także ten wymiar problemu trzeba mieć na uwadze.

kjoanna
02-05-2007, 22:46
jesli chodzi o tzw. generalna fotografie zaczalbym od 35L tylko.
Z 5D to super combo. Drugi dokupilbym 135L i potem 16-35L II.
Te trzy szkla obsluza wszystko (z wyjatkiem makro i super tele).


Zestaw fajny ale moznaby zapelnic jeszcze te 100mm;)

pzdr

grzanka
02-05-2007, 23:02
jesli koniecznie chcesz kupic piątke to nie 16-35 bo to troche bez sensu... jesli juz tylko jeden obiektyw to wybieraj miedzy 24-105 f4 IS a 24-70 f2.8 bo to nie crop i na 16-35 bedziesz miał tylko bardzo szeroki kąt i nic wiecej a tymi masz i szeroko(szerzej niz 16-35 na cropie) i uniwersalnie

jesli bys przeczytal pierwszy post to bys wiedzial ze potrzebuje pilnie obiektyw do architektury _ bo w tym zawodzie pracuje _ a zakup 24-105 odkladam na pozniej jako uniwersalne szklo _ jednak pierw 16-35 musi na siebie zarobic

adalbert
02-05-2007, 23:12
Jeśli potrzebujesz pilnie szkła stricte do architektury - to tak naprawdę żadne z dotychczas wymienionych nie będzie optymalnym wyborem... sugerowałbym obiektyw z Tilt/Shift, np. 24mm f/3.5 T/S - chyba, że zbiegi perspektywiczne korygujesz z mozołem w szopie...

MARANTZ
02-05-2007, 23:21
Grzanka, kupując 30D MUSISZ kupić 16-35. Jeżeli kupisz 5D to MOZESZ sobie taki obiektyw kupić, ale architekturę "opękasz" także 24-105 czy 24-70. Adalbert słusznie napisał o typowym obiektywie do architektury. Jak widać jego ogniskowa to 24mm ;)

Skipper
02-05-2007, 23:25
jesli bys przeczytal pierwszy post to bys wiedzial ze potrzebuje pilnie obiektyw do architektury _ bo w tym zawodzie pracuje _ a zakup 24-105 odkladam na pozniej jako uniwersalne szklo _ jednak pierw 16-35 musi na siebie zarobic

a jakbys przeczytał uważniej cytowanego posta zauwazyłbys pewną dosc istotną uwage... :D obiektyw 24 w góre na 24 mm bedzie szerszy jak 16mm założone do 30D ktore równiez rozpatrujesz bądź rozpatrywałes bo nie ma jeszcze nic o decyzji co kupisz:) a do architektury to zdecydowanie obiektywy typu T/S np wspomniany 24mm f/3.5 T/S jak sugerował kolega w poscie wczesniej bo wtedy panujesz na krzywiznami i perspektywą chyba ze zleceniodawcom nie bedzie przeszkadzało "walenie sie" budynku do srodka czy dziwnie zakrzywione sciany i ta perspektywa 16 mm :)

grzanka
02-05-2007, 23:36
a jakbys przeczytał uważniej cytowanego posta zauwazyłbys pewną dosc istotną uwage... :D obiektyw 24 w góre na 24 mm bedzie szerszy jak 16mm założone do 30D ktore równiez rozpatrujesz bądź rozpatrywałes bo nie ma jeszcze nic o decyzji co kupisz:)

eee _ panowie _ albo porownujemy 16-35 na jednym body albo wogole _ bo na 2 roznych w tym przypadku nie ma sensu



a do architektury to zdecydowanie obiektywy typu T/S np wspomniany 24mm f/3.5 T/S jak sugerował kolega w poscie wczesniej bo wtedy panujesz na krzywiznami i perspektywą chyba ze zleceniodawcom nie bedzie przeszkadzało "walenie sie" budynku do srodka czy dziwnie zakrzywione sciany i ta perspektywa 16 mm :)

oczywiscie wiem co to jest shift _ ale bez przesady na poczatek nie kupie czegos typowego z waskim przeznaczeniem _ dlatego szukam alternatywy _ powoli zaczyna sie madrzenie na tym watku _ ale widac ze kazdego to rajcuje _ ja dziekuje za dotychczasowe pomocnicze opinie

Skipper
02-05-2007, 23:40
stary nie chodzi o mądrzenie tylko zadałes pytanie to staramy sie udzielic wyczerpującej odpowiedzi jak ci to nie pasuje to przykro mi...

co do dwóch body to wybacz ale sam przedstawiłęs taką alternatywe plus obiektyw 16-35 ktory na tych dwóch body bedzie dawał zupelnie inne kąty widzenia i nie sposob nie zwrocic na to uwagi...

okresl sie co do body to bedzie sie łatwiej rozmawiało i nie miej do ludzi pretensji iż podchodza do tematu powaznie bo to dosc... hmmm sam sobie dopisz:)

storczyk
02-05-2007, 23:52
Skipper panuj prosze nad nerwami bo przykro się to czyta :D

Skipper
02-05-2007, 23:55
Skipper panuj prosze nad nerwami bo przykro się to czyta :D

eee bez przesady ;] siłą spokoju jak na razie ;]

grzanka
03-05-2007, 00:24
spokojnie panowie _ na prawde nie musi byc tutaj burd _ jesli skipper nie chcesz pomoc _ to forum a tym bardziej ten watek Cie do tego nie zobowiazuje _ wiec dziekuje za Twoje dobre checi

Kolekcjoner
03-05-2007, 02:39
eee _ panowie _ albo porownujemy 16-35 na jednym body albo wogole _ bo na 2 roznych w tym przypadku nie ma sensu
(....)

Kłopot tylko w tym, że niestety na 30D i 5D to szkło ma zupełnie inny zakres użyteczności. I jest trochę tak jak pisali koledzy wcześniej, że kupując 5D możesz zaoszczędzić na jednym szerokokątnym zoomie. Przy FF 24mm to już bardzo szeroko :).

Skipper
03-05-2007, 08:18
spokojnie panowie _ na prawde nie musi byc tutaj burd _ jesli skipper nie chcesz pomoc _ to forum a tym bardziej ten watek Cie do tego nie zobowiazuje _ wiec dziekuje za Twoje dobre checi

o jakich ty burdach piszesz? cos sobie wkreciles(łas?)... tłumacze ci tylko iż w twoim rozumowaniu troche mało logiki jest... rozpatrujesz dwa body i nie pasuje ci iż ktos zwraca uwage na to iż obiektyw ktory wybierasz bedzie mial rózne kąty widzenia na dwoch roznych body... jesli to nie jest pomoc to ja nie wiem jak pomoc wygląda... chyba nie oczekujesz iz ktos przyjedzie, cie przytuli, poglaszcze po glowce wezmie za reke i zaprowadzi do sklepu ?:roll: w sumie to ja mam chyba najblizej do ciebie ale przytulal cie nie bede :p

kup co chcesz a sie przekonasz ze nasze uwagi to nie madrzenie sie czy zlosliwosc ale brutalna rzeczyiwstosc... wejdź sobie na http://www.pbase.com/cameras/canon/ef_24105_4l pooglądaj fotki z dowolnego zestawu aparat/obiektyw a dojdziesz do wniosku ze jednak mamy racje :)
warto tez zaprząc logike i jesli jak mowisz chcesz robic architekture to juz powyzej Marantz zaznaczył obiektyw stricte do architektury pod FF ma ogniskowa 24mm bo przy niej nie ma jeszcze tak duzych zniekształcen i łatwo je skorygowac wiec obiektyw od 24 mm w gore bedzie lepszym obiektywem i bardziej uniwersalnym... no ale skoro wiesz lepiej to chyba rzeczywiscie nie ma po co sie scierac :roll:

oskarkowy
03-05-2007, 08:47
Zestaw fajny ale moznaby zapelnic jeszcze te 100mm;)

pzdr

Ja bym wywalił 16-35 a dokupił 85mm. Zresztą, tak mam i nic więcej nie potrzebuję.

Rogeros
03-05-2007, 10:16
witam wszystkich

bylem szczesliwym uzytkownikiem minolty D7D. dopoki w lapy nie wpadl canon 5D. zakochalem sie. Jednak nie moge przekonca mojego portfela do tej milosci. Z tego co wyczytalem to zanosi sie jego nastepca na sierpien 07. Czy ma to byc 7D czy 3D bo juz sie wogole nie lapie?? Jeszcze czytalem o 5D Mk II :-? .

I teraz pytanko: czekac do sierpnia (na ile to realna data) az 5D potanieje a do tego czasu kupic 30D i jakas Lke ktora zastosuje w 5D pozniej ??
BartEK

Daj sobie spokoj z 30D i jemu podobnymi jak celujesz w 5D, wszystkie cropy zostaja w tyle za mozliwosciami matrycy FF. Stracisz tylko kase na tym, foc dalej na Minolcie i zbieraj na 5D.
Drastycznie ceny 5D raczej nie spadna, a nowy korpus na poczatku bedzie duzo drozszy, nikt raczej Ci nie powie co zastapi obecna 5D.

Roger

Mac
03-05-2007, 11:12
Czytam ten wątek i coraz bardziej jestem zdumiony. Skipper bądź trochę bardziej wyrozumiały, grzanka ma prawo nie wiedzieć i pytać ale nie irytuj się i odpowiadaj spokojnie albo nic nie pisz.
Raz jeszcze temat 5D i ewentualnego następcy. Skłaniam się ku wypowiedziom kolegów, że pojawienie się nowej puszki nie obniży ceny aktualnie oferowanego 5D. Poza tym nie daję więcej niż 50% szans na pojawienie się następcy 5D w tym roku. Co najwyżej może się ukazać odświeżona wersja 30D.
Spójrzcie na fakty, wyścig na ilość pikseli się zakończył. FF stanowi dla wielu firm problem, np. Nikon jest w stanie dojść tylko do 1.1, jak czytałem bagnet ogranicza możliwość uzyskania FF. Co zrobi Sony, słyszy się o FF ale na ile te pogłoski są wiarygodne? Wydaje mi się, że teraz zabawa zaczyna kręcić się wokół szkieł i innych drobniejszych akcesoriów i to z bardzo prostego powodu. Ludzie kupili puszki teraz będą kupować szkła, coraz lepsze szkła. Spójrzcie sami po sobie ilu z Was (włączając mnie) wymieniło szkła lub dokupiło nowe (więcej niż jedno) w ciągu ostatnich dwóch lat. Moja szklarnia kosztuje wielokrotnie więcej niż body. To jest droga rozwoju sprzedaży dla producentów.
Pytanie kiedy kupić 5D, tak naprawdę pozostaje bez odpowiedzi.

JaBlam
03-05-2007, 11:36
Ja powiem inaczej. Mialem 30D brakowalo mi szerokiego kata (mialem 24-105 L ale podpieta do 30D nie dawala szeroko, mialem Tamrona 17-50 ktory na cropie dawal tam jakies 28 mm ale z ktorego bylem srednio zadowolony i spedzal czas na moim body glownie dl tych 17 mm. Kombinowalem ze potrzebuje kupic cos jeszcze szerokiego czyli obiektyw 10-22 czy tego podobny co by na cropie miec szeroko . Okazalo sie ze za szklo musze wywalic okolo 3000 tys. I wtedy wlasnie podjelem decyzje o zmianie puszki. Dlaczego? Body sprzedalem za 3400 a Tamiego za 1200 co dalo 4600 do tego dolozylem te 3000 zl ktore mialy isc na cropowy obiektyw + 600 extra (bo tyle brakowalo do puszki i wzialem FF. Co prawda nie mam 17 mm, ale

1. nie musze wiecej martwic sie ze teraz to kupie obiektyw tylko do cropa zeby miec szeroko a przy nastepnej zmianie puszki musialbym juz pod FF kupowac.

2.Nie musze juz zmieniac tak czesto 2 obiektywow kiedy potrzebuje ogniskowej powyzej 50mm (tak jak to robilem z Tamim i Elka) bo ten 24-105 jest bardzo uniwersalnym szklem i na FF na 24 jest naprawde szeroko, fotografie jakosciowo tez wypadaja bardzo dobrze nawet przy F4 (co do super szerokiego podpinalem sigme 12-24 i te 12 to juz nawet z kjoanna stwierdzilismy ze takie szkla sa naprawde do ograniczonego zastosowania)

3. Puszka 5d vs 30D nie bede sie rozpisywal bo trzebaby oddzielny watek zalozyc.

Wiec summa summarum cala operacja kosztowala mnie sprzedaz 30D (na ktorym stracilem) i pozbycie sie Tamrona ktory byl tylko dla Cropa oraz rezygnacja z zakupu cropowego szerokiego kąta . Jesli chcesz kupic teraz 30D za polowe ceny 5d to naprawde bym sie zastanowil nad tym. Bo moge sie zalozyc ze za chwile bedziesz go sprzedawal bo 5D bedzie Ci dziure wiercil. co z tego ze dostaniesz 30D taniej bo 380zl casbacku.. 5 D da CI 200 zl wiecej! Skad informacja ze akurat w lato 5D spadnie 1.5 tys to nie wiem. Jak na razie nie widze zeby tak lecial na leb i na szyje. Nawet jesli wyjdzie (watpliwe) w lato nastepca to nie bedzie tani wiec nadal bedzie dylemat czy nowy XD czy 5 D i w wielu przypadkach 5D znow wygra. Tak mi sie wydaje ale moge byc w bledzie.

adalbert
03-05-2007, 11:49
... Skad informacja ze akurat w lato 5D spadnie 1.5 tys to nie wiem. Jak na razie nie widze zeby tak lecial na leb i na szyje. Nawet jesli wyjdzie (watpliwe) w lato nastepca to nie bedzie tani wiec nadal bedzie dylemat czy nowy XD czy 5 D i w wielu przypadkach 5D znow wygra. Tak mi sie wydaje ale moge byc w bledzie.

kolega - inicjator wątku - w poście #27 zamarzył sobie, ze 5d w sierpniu spadnie do 6kzł :mrgreen:
spaść spadnie - ale czy w sierpniu(?) i do jakiego poziomu(?) to inna sprawa...

Mac
03-05-2007, 15:47
JaBlam podał jeden bardzo sensowny powód zakupu 5D, mianowicie posiadając 24-105 można obskoczyć większość plenerów. Kiedyś kupiłem Tokinę 12-24 aby mieć szeroko ale to szeroko zaczyna się od 19 mm, mają 5D i 17-40 mam szeroko od 17 a to naprawdę sporo. Kiedy będę kupował 5D czy x D sprzedam Tokinę bo nie będzie miała racji bytu, poza tym dedykowana jest tylko do APS-C. Co zyskam przy FF, możliwości rybiego oka, możliwość wymiany matówki i jakość zdjęcia.
Kiedy 5D stanieje do 6 kPLN, nowa chyba nigdy, może na wyprzedaży za jakiś czas. Koszt produkcji tego body a zwłaszcza sensora jest większy niż 30D.

Skipper
03-05-2007, 15:57
JaBlam podał jeden bardzo sensowny powód zakupu 5D, mianowicie posiadając 24-105 można obskoczyć większość plenerów. Kiedyś kupiłem Tokinę 12-24 aby mieć szeroko ale to szeroko zaczyna się od 19 mm, mają 5D i 17-40 mam szeroko od 17 a to naprawdę sporo. Kiedy będę kupował 5D czy x D sprzedam Tokinę bo nie będzie miała racji bytu, poza tym dedykowana jest tylko do APS-C. Co zyskam przy FF, możliwości rybiego oka, możliwość wymiany matówki i jakość zdjęcia.
Kiedy 5D stanieje do 6 kPLN, nowa chyba nigdy, może na wyprzedaży za jakiś czas. Koszt produkcji tego body a zwłaszcza sensora jest większy niż 30D.

Mack ale ten argument iż z 24mm przy pomocy piątki mozna wszystko obskoczyc padł conajmniej od 3 osob ze mną włącznie tyle ze grzanka nie chce o tym słyszec :) woli 16mm by przy okazji robienia fotki trzasnąc, jak to ujał na ircu Tomek U, własne buty a nawet zrobic to co ma na plecach :lol: :lol:

co do obnizki cen po wyjsciu nastepcy to wiesz to jest sredni argument bo pojawi sie kolejny... po co kupowac puszke ktora schodzi z rynku jak jest nowa która włąsnie juz lada moment potanieje i tak mozna czekac w nieskońćzonosc...
sam wiesz jak to wygląda... wyjdzie nowa piątka to sie okaze iż stara piątka to złom i w ogole nie da sie nią fotek robic jak to juz kilka razy tu bywało wide wątek 16-35 MKII gdzie niektorym osobom wyszło ze MK I to złom i w ogole jesli kupowac to tylko ten nowy :lol: :lol: :lol: :lol:

wiec jesli kupowac to kupowac a nie czekac w nieskończonosc bo "wyscig zbrojeń" trwa i zawsze bedzie własnie cos nadciągac albo sie przeceniac...

oskarkowy
03-05-2007, 16:06
Mack ale ten argument iż z 24mm przy pomocy piątki mozna wszystko obskoczyc padł conajmniej od 3 osob ze mną włącznie tyle ze grzanka nie chce o tym słyszec :) woli 16mm by przy okazji robienia fotki trzasnąc, jak to ujał na ircu Tomek U, własne buty a nawet zrobic to co ma na plecach :lol: :lol:

Tak zawsze zachowują się młodzi fotografowie, którzy jeszcze nie nacieszyli się "możliwościami", jakie dają nowe zabawki. Dla wielu z nich 300mm to dopiero początek fotografii, dla części 16mm dla 135 to ciągle za wąsko. Dzieje się tak dlatego, że nie mają pomysłów na ciekawe zdjęcia i chcą szokować nieobeznanego widza efekciarstwem dziwnego sprzętu. A myślisz, że dlaczego zenitary sprzedają się tak dobrze?


sam wiesz jak to wygląda... wyjdzie nowa piątka to sie okaze iż stara piątka to złom i w ogole nie da sie nią fotek robic jak to juz kilka razy tu bywało wide wątek 16-35 MKII gdzie niektorym osobom wyszło ze MK I to złom i w ogole jesli kupowac to tylko ten nowy :lol: :lol: :lol: :lol:

wiec jesli kupowac to kupowac a nie czekac w nieskończonosc bo "wyscig zbrojeń" trwa i zawsze bedzie własnie cos nadciągac albo sie przeceniac...
Wszystko opiera się na realnych potrzebach (bądź zasobności portfela). Co z tego, że wielu nie zauważy różnicy w obrazach z 35/2 czy 35L, skoro Ty ją widzisz i uważasz, że warto dopłacić te 4kzł? Zbieractwo fotograficzne to choroba, na którą cierpią chyba wszyscy z tego forum. Warto zdawać sobie z tego sprawę, choć na pewno nie warto tego leczyć (bo i po co?) :mrgreen:

kjoanna
03-05-2007, 16:44
Zbieractwo fotograficzne to choroba, na którą cierpią chyba wszyscy z tego forum. Warto zdawać sobie z tego sprawę, choć na pewno nie warto tego leczyć (bo i po co?) :mrgreen:

Amen;)

Janusz Body
03-05-2007, 17:34
Dodajmy jeszcze "czekactwo" :) Poczekajmy na nowszy model, nowszy system operacyjny, nowy procesor do kompa, nowy model auta. W ten sposób nigdy nic nie kupimy. Będziemy "śledzić rynek", zbierać informację o tym co i jak działa i po jakimś czasie wymądrzać się jaki xxx/nn L to dobry obiektyw. To że samemu go nie mamy niczego nie zmienia - wiemy przecież wszystko z internetu :mrgreen:

Zupełnie nie rozumiem takiego sposobu "zakupów wirtualnych". Kupując cokolwiek wystarczy odpowiedzieć sobie na 3 pytania. Czy to co mam zamiar kupić spełnia moje oczekiwania? Czy mnie na to stać? Czy będę tego używał? Czwarte pytanie dotyczy tylko niektórych ;) I co na to mój kot? :mrgreen: Jeśli odpowiedź na pierwsze trzy jest "yes, yes, yes..." to idę i kupuję. Zupełnie się nie martwię tym, że za tydzień wyjdzie nowy model Bentleya a ja właśnie kupiłem poprzedni.

Bahrd
03-05-2007, 17:56
Dodajmy jeszcze "czekactwo" :)

Od siebie dodałbym jeszcze "debestyzm" - to straszna i nieuleczalna choroba...

A dla rozładowania emocji proponuję nową ankietę na forum:
Co będzie miał, a czego nie, nowy 5D?
Co najmniej jeden z przedrozmówców proponował nawet jakiś obiektyw w ramach zakładu, to może fundnie go "jako nagrodę do rozlosowania wśród tych, którzy udzielą prawidłowej odpowiedzi"?

oskarkowy
03-05-2007, 18:18
Dodajmy jeszcze "czekactwo" :) Poczekajmy na nowszy model, nowszy system operacyjny, nowy procesor do kompa, nowy model auta. W ten sposób nigdy nic nie kupimy. .

A, to już nie do mnie. Pierwszy tu miałem 5tkę, a jak mi było mało, to sobie kupiłem drugą na backup. Ja niestety jestem z tych, co to tylko czekają na okazję, żeby zhandlować nerkę żony czy rogówki dziecka, a nową zabawkę będę miał i tak.

A na poważnie: zarabiam na fotografii i dla mnie priorytetem jest, żeby klient dostał materiał najwyższej jakości (bo wtedy ja zarobię więcej i będą mnie polecać dalej). Tak więc posiadanie ciekawych nowości jest u mnie czymś naturalnym. Rozumiem jednak tych, którzy czekają zbierając złotówki na wyższy model, ale zupełnie nie rozumiem tych, którzy "czekają" w nieskończoność na aparat idealny.

snowboarder
03-05-2007, 18:59
Dodajmy jeszcze "czekactwo" :) Poczekajmy na nowszy model, nowszy system operacyjny, nowy procesor do kompa, nowy model auta. W ten sposób nigdy nic nie kupimy. Będziemy "śledzić rynek", zbierać informację o tym co i jak działa i po jakimś czasie wymądrzać się jaki xxx/nn L to dobry obiektyw. To że samemu go nie mamy niczego nie zmienia - wiemy przecież wszystko z internetu :mrgreen:

Zupełnie nie rozumiem takiego sposobu "zakupów wirtualnych". Kupując cokolwiek wystarczy odpowiedzieć sobie na 3 pytania. Czy to co mam zamiar kupić spełnia moje oczekiwania? Czy mnie na to stać? Czy będę tego używał? Czwarte pytanie dotyczy tylko niektórych ;) I co na to mój kot? :mrgreen: Jeśli odpowiedź na pierwsze trzy jest "yes, yes, yes..." to idę i kupuję. Zupełnie się nie martwię tym, że za tydzień wyjdzie nowy model Bentleya a ja właśnie kupiłem poprzedni.


Nic dodac nic ujac. Moze jeszcze mala uwaga o "czterechliterzawracactwo".
Przyklad z ostatnich dni, jeden forumowicz poprosil mnie o full jpeg-i
z nowego 16-35L II, bo on super zainteresowany itd. Po czym
ostentacyjnie wysmial tu idee upgrade'owania 17-40 do nowego 16-35
nie dodajac do tego slowa komentarza o jakosci zdjec z 16-35L II
ktore mu wyslalem. Czyli dokladnie jak Janusz napisal nigdy nie
chcial kupic nowego szkla/nie ma pieniedzy/who cares.
Sorry, ale zmarnowalem czas i wiecej tego nie zrobie.

grzanka
03-05-2007, 19:53
chcialem podziekowac miedzy innymi za porady szczegolnie Rogeros, Mac, JaBlam, Janusz Body _ Jesli o kims zapomnialem to przepraszam _ (pewnie zaraz pan Skipper napisze zazalenie) _ jutro ide ustalac warunki splaty _ dzieki _ za odradzenie opcji 30D _ rzeczywiscie nie wyszlo by to korzystnie

Skipper
03-05-2007, 19:59
tam zaraz zazalenie... :p
nie chodzi o medale tylko konkrety :] ja nie lubie dzielic włosa na czworo ale czasem z wieksza pokora posłuchaj rad ludzi ktorzy kilka błedów na sobie przerobili i jak pisza ze cos sie doczegos srednio nadaje to dlatego iż gdzies po drodze sami dali ciała a nie po to by sie pomądrzyc...
wiec jak ktos Ci pisze iż do tego co chcesz robic 24-70/105 bedzie lepsze to sie nie mądrz tylko słuchaj z pokorą :p
sie powtarzam? :roll:

Kreon
03-05-2007, 20:28
chcialem podziekowac miedzy innymi za porady szczegolnie Rogeros, Mac, JaBlam, Janusz Body _ Jesli o kims zapomnialem to przepraszam _ (pewnie zaraz pan Skipper napisze zazalenie) _ jutro ide ustalac warunki splaty _ dzieki _ za odradzenie opcji 30D _ rzeczywiscie nie wyszlo by to korzystnie

I nie będziesz żałował.

Niedzwiedz
03-05-2007, 20:31
kurde !!!! ludki !!! poco 5d mk IIIIIIIII , poco ? 5d ma focha z AF raz na kilkadziesiat noo kilka na set zdjec, obraz ma super do 20*30 to az nadto, w obsludze ma to co trzeba, jego ubogosc w stosunku do d200 jest zaleta wiesz co mozesz spodziewac sie po puszce , a nie co mogla puszka o czym ty zapomniales (uzywalem d200). moja rada idzcie robcie zdjecia, myslecie o zdjeciach a nie o tym ze kolejny 5d mark milondwiescie zrobi je za wasz !!!!!!
Oskardowy sorry ale ty wiesz co mozna sie spodziewac po sprzecie, umiesz z tym zyc i potrafisz cos tym sprzetem sfocic co podoba sie czasem ludzia ;) poprstu umiesz go wykorzystac , a malkontenta sprzetowym polecam najpierw fuji s3 potem d200 jak to przjedziecie i zrobicie najlpesze foty w swoim zyciu wtedy proponuje 5d ! bedzie to dobra przesiadka do refleksji, czy sprtzet ma znaczenie ? , moja rada kupujcie 5d w dniu w ktorym bedzie to za malo bo zwalil AF, szybkosc lub szum zmieniac !!!!ale bledy te (szsum AF lub szybkosc beda sie powtarzac co raz w tysiacach zdjec)

oskarkowy
03-05-2007, 20:32
ktore mu wyslalem. Czyli dokladnie jak Janusz napisal nigdy nie
chcial kupic nowego szkla/nie ma pieniedzy/who cares.
Sorry, ale zmarnowalem czas i wiecej tego nie zrobie.

No to kurcze świetnie..
Niby nigdy nie potrzebowałem od nikogo sampli ze szkieł, ale Ty zawsze miałeś dość unikalne konstrukcje i można było się posiłkować taką drogą, gdyby nie dało rady inaczej.
Ja właśnie rozdrapuję opcję, czy potrzebuję tej 1/3EV więcej z 50L. I nie mam skąd wytrzaskać normalnych (nie testowych) plikow.
Dzięki Ci, kimkolwiek jesteś gościu od 16-35.
Snow, mam nadzieję, że szybko zapominasz :mrgreen:

snowboarder
03-05-2007, 22:19
Ja właśnie rozdrapuję opcję, czy potrzebuję tej 1/3EV więcej z 50L. I nie mam skąd wytrzaskać normalnych (nie testowych) plikow.
Dzięki Ci, kimkolwiek jesteś gościu od 16-35.
Snow, mam nadzieję, że szybko zapominasz :mrgreen:

Jarek, nie ma sprawy, tak tylko przyklad podalem, ze wielu tu
rozpatruje wszystkie szkla, szuka dziury w calym, choc na serio nie
bierze w ogole pod uwage mozliwosci zakupu tychze...
Co do 50L, sam sie troche wacham, podobno nowe wersje sa lepsze...
16-35L II tak mi sie podoba, ze na mur wskakuje do mojego travel
zestawu, 50L uzupelnialoby go calkiem niezle... Z drugiej strony
nigdy nie lubilem 50mm i wole chyba zostac przy 85mm...
Takie tam gdybanie :-)

oskarkowy
03-05-2007, 22:47
Takie tam gdybanie :-)

Gdybać na ten temat to można naprawdę długo. Mi brakuje czegoś pomiędzy 35 a 85 i na pewno muszę tę luke wypełnić w najbliższym czasie.
Zabawne, że wcześniej nie miałem takich problemów. Przypinało się 24-70 i można było opędzić tym większość sytuacji. A teraz potrafię się w nocy obudzić i kombinować w półśnie, czy AF w 5D pociągnie mi precyzję potrzebną do szybkiego ustawiania poniżej f/2 czy nie. Tak, wiem. Chory jestem.

Skipper
03-05-2007, 22:59
Gdybać na ten temat to można naprawdę długo. Mi brakuje czegoś pomiędzy 35 a 85 i na pewno muszę tę luke wypełnić w najbliższym czasie.
Zabawne, że wcześniej nie miałem takich problemów. Przypinało się 24-70 i można było opędzić tym większość sytuacji. A teraz potrafię się w nocy obudzić i kombinować w półśnie, czy AF w 5D pociągnie mi precyzję potrzebną do szybkiego ustawiania poniżej f/2 czy nie. Tak, wiem. Chory jestem.

no objaw zdrowia to to na bank nie jest :p a moze sprzedaj jedną 5 i kup MK III :)

Mac
03-05-2007, 23:14
Poczytałem posty od swojego ostatniego i powiem krótko po tym co napisał Janusz Body i Snowborder, sporo to onanistów sprzętowych a mało fotografów. Wielu chce pokazać, że coś może i pyta o eLki, pisze, że kupi najnowsze modele jak choćby 16-35/2.8 L II, zawraca pewną część ciała a nigdy nie pokażą swoich fotek. Część strzela tablice testowe i rozwodzi się o BF/FF i po co to komu?
Jako żart powiem, że znam takich, którym 24-70 winietowało na 20/30D a są i tacy, którym winietowało 24-105 na 5D. Mnie winietuje Tokina 12-24 ale wiem dlaczego, nie trawi dwóch filtrów.
Niektórzy chyba czerpią przyjemność z tego, że napiszą co chcą kupić i nigdy tego nie kupują ale pogadają.

Skipper
03-05-2007, 23:17
z 24-105 i wineta na FF to powiem Ci ze ja gdzies nawet fotki widziałem i ktos cos wykazał wiec to tak nie do końca choc oczywiscie nie było czarno ale zauwazalny spadek jasnosci :) a ze wiele osob lubi sobie o sprzecie pogadac i tak sie spelniają to inna sprawa :)
to juz pewna prawidłowosc ktorą kiedys opisałem iz najwiecej do powiedzenia to mają ci ktorzy sprzetu o którym pisza w rekach nie mieli... vide watek o 17-40 gdzie najwiecej narzekających na ten obiektyw jest wsrod tych ktorzy go na oczy nie widzieli albo pozyczyli od kolegi który własnie wypozyczył go na testy od kogos kto go własnie miał kupic ale nie kupuje :lol:

Kolekcjoner
04-05-2007, 00:47
Nic dodac nic ujac. Moze jeszcze mala uwaga o "czterechliterzawracactwo".
Przyklad z ostatnich dni, jeden forumowicz poprosil mnie o full jpeg-i
z nowego 16-35L II, bo on super zainteresowany itd. Po czym
ostentacyjnie wysmial tu idee upgrade'owania 17-40 do nowego 16-35
nie dodajac do tego slowa komentarza o jakosci zdjec z 16-35L II
ktore mu wyslalem. Czyli dokladnie jak Janusz napisal nigdy nie
chcial kupic nowego szkla/nie ma pieniedzy/who cares.
Sorry, ale zmarnowalem czas i wiecej tego nie zrobie.

No ale ja mam wrażennie, że ta tendencja na forum się właśnie rozwija :mrgreen:.


Poczytałem posty od swojego ostatniego i powiem krótko po tym co napisał Janusz Body i Snowborder, sporo to onanistów sprzętowych a mało fotografów. Wielu chce pokazać, że coś może i pyta o eLki, pisze, że kupi najnowsze modele jak choćby 16-35/2.8 L II, zawraca pewną część ciała a nigdy nie pokażą swoich fotek. Część strzela tablice testowe i rozwodzi się o BF/FF i po co to komu?
(....)

Mac ale tych zdjęć nie muszą nawet pokazywać tylko żeby je zaczęli robić :lol:. I bynajmniej nie mówię tu o zdjęciach murków, tablic testowych, etc.



(....)
to juz pewna prawidłowosc ktorą kiedys opisałem iz najwiecej do powiedzenia to mają ci ktorzy sprzetu o którym pisza w rekach nie mieli... vide watek o 17-40 gdzie najwiecej narzekających na ten obiektyw jest wsrod tych ktorzy go na oczy nie widzieli albo pozyczyli od kolegi który własnie wypozyczył go na testy od kogos kto go własnie miał kupic ale nie kupuje :lol:

Skipper ale to się powoli staje normą. 17-40 jest tutaj przykładem ewidentnym. Ja sam się trochę przez moment poddałem tej fobii. Ustąpiło :D jak zacząłem nim robić zdjęcia. Ostatnio to szkło zaczyna mieć jednak jedną wadę ;) - moja druga połowa nie chce się z nim rozstawać :mrgreen:.

Co do narzekania to jest też odwrotnie. Zauważyłem że jest kilka osób, które nagminnie doradzają komuś zakup tego czy owego czerpiąc wiedzę o rekomendowanym sprzęcie wyłącznie z forum lub internetu :). Nie jest to może jakiś wielki grzech ale czasem jakaś refleksja by się przydała w tym zakresie. Zwłaszcza że bardzo się zmienia sposób widzenia sprzętu jak się go weźmie do ręki i coś nim porobi.

MARANTZ
04-05-2007, 00:48
Mac, 24-105L plus 5D to pewność winiety. Przy zmianie szkła na 24-70 czegoś mi w zdjęciach na początku brakowało... no właśnie... WINIETA sobie poszła. Za to przyszło dużo innych dobrych rzeczy :)

Edit: Tak na marginesie to jeszcze raz dzięki Kolekcjoner za dobre słowo o 24-70. Warto mieć to szkło i nie żałuję zamiany. Przynajmniej IS mi się nie zepsuje jak Vitezowi.

Kolekcjoner
04-05-2007, 01:02
(....)
Edit: Tak na marginesie to jeszcze raz dzięki Kolekcjoner za dobre słowo o 24-70. Warto mieć to szkło i nie żałuję zamiany. Przynajmniej IS mi się nie zepsuje jak Vitezowi.
:D :D :D

adalbert
04-05-2007, 01:09
:-D miód lejecie na moje serce ... 24-70 do mnie właśnie jedzie wraz z 5d .. a czytając posty MARANTZA i Kolekcjonera utwierdzam się w przekonaniu, że będzie dobrze :-D

twi
04-05-2007, 23:32
Ja właśnie zmieniłem 24-70 na 24-105 (powód: za często nosiłem 70-200 bo mi zakresu nieco brakowało) i troche ciężko się przestawić. Jednak 24-70 jest niesamowite. Ohh gdyby miało nieco wiecej mm. A 24-105 nieco rozczarowuje - może to kwiestia przyzwyczajenia (24-70 miałem prawie 2 lata) - ale mydlane nieco jest

towersivy
05-05-2007, 09:25
24-105 które miałem było naprawdę gitara i odpowiadało mi pod każdym względem, ostrość przy F/4 była rewelka i w zasadzie trochę żałuje że dałem się wpędzić w 24-70 mimo że to bardzo dobre szkło, to komfort tej ogniskowej był naprawdę super, ale dla mnie największą bolączką tego szkła był odsłonięty tubus, który wysuwał sie razem z osłoną, potrzebuje czegoś co nie będzie narażone na czynniki zewnętrzne :smile:

Jeśli chodzi o 5D, to w zasadzie dla mnie puszka ma wszystko, może uszczelnienia bym chciał aby przestać się je#$ kiedy leci z nieba no i jakiś dobry patent czyszczenia matrycy, bo 5D to jest odkurzacz na syfy, patyczki wychodzą w tempie ekspresowym :smile:

Aha- 24-105 pod 5D ma naprawde SPORĄ winete.

Pzdr.

Janusz Body
05-05-2007, 09:40
....
Aha- 24-105 pod 5D ma naprawde SPORĄ winete.
....


:) :) :)
Ano ma, ma. Mydli troszkę. Bardzo zły obiektyw ;) 24-70 też bardzo marny obiektyw (http://www.canon-board.info/showthread.php?p=312840#post312840). Nie kupować broń bosze. :wink: No i co to ma wspólnego z z następcą (ewentualnym) 5D? :mrgreen:

Widzę dyskusja zeszła na szkła - i wszystkie są do d...

Jedyne czego mi brakuje w 5D to czyszczenie matrycy tylko... nie wiem jak to wygląda od strony technicznej. Głębia ostrości po stronie matrycy jest malutka i każda zmiana na połączenie "ruchome" może być trudna technicznie.No i może skutkować pogorszeniem jakości - mydło będzie podwójne jedno z obiektywu 85/1.2 i drugie z 5D Mk II.

Skipper
05-05-2007, 15:29
:) :) :)
Ano ma, ma. Mydli troszkę. Bardzo zły obiektyw ;) 24-70 też bardzo marny obiektyw (http://www.canon-board.info/showthread.php?p=312840#post312840). Nie kupować broń bosze. :wink: No i co to ma wspólnego z z następcą (ewentualnym) 5D? :mrgreen:

Widzę dyskusja zeszła na szkła - i wszystkie są do d...

Jedyne czego mi brakuje w 5D to czyszczenie matrycy tylko... nie wiem jak to wygląda od strony technicznej. Głębia ostrości po stronie matrycy jest malutka i każda zmiana na połączenie "ruchome" może być trudna technicznie.No i może skutkować pogorszeniem jakości - mydło będzie podwójne jedno z obiektywu 85/1.2 i drugie z 5D Mk II.
hmmm Janusz sie robi sarkastyczny? ;)
ja tam nie miałem 5D to nie wiem czego mi w nim brakuje ale mysle ze uszczelki mogli by do niego załozyc a 100% czyszczenia matrycy nie da sie wg mnie zrobic, choc mozna to rozwiazac inaczej bo w sumie brudzi sie nie matryca tylko filtr przed nia dlatego mozna ten filtr chyba zrobic "trzęsący sie" a matryce na sztywno i jakieszszczelne połaczenie elastyczne pomiedzy:) choc jesli mam byc szczery to nie wierze w takie czyszczenie

Zielony
05-05-2007, 15:44
Ja tam na 5D póki co nie mogę sobie pozwolić :cry: - a zrobiłbym to bez wahania. Z tego względu, że coraz częściej zaczyna mnie irytować crop 1.6 i przeliczanie ogniskowej. Dlatego siłą rzeczy zanim przyjdzie czas na zmianę puszki to... 5D będzie już discontinued.

scooter
05-05-2007, 21:38
z tym czyszczeniem matrycy to powinni jakiś patent na odkurzacz z wycieraczką zrobić, przystawkę jakąś czy coś, wkręcane zamiast obiektywu, blokada lustra, 3, 2, 1 i ..... start (5s pózniej), jaka czysta matryca, jak samochód po wyjeździe z myjni, nawet kolor widać ;)

tmaciak
06-05-2007, 09:29
Ja tam na 5D póki co nie mogę sobie pozwolić :cry: - a zrobiłbym to bez wahania. Z tego względu, że coraz częściej zaczyna mnie irytować crop 1.6 i przeliczanie ogniskowej. Dlatego siłą rzeczy zanim przyjdzie czas na zmianę puszki to... 5D będzie już discontinued.

No właśnie, na moje zdjęcia to spokojnie wystarczy 350D :mrgreen: ale jak uzbieram więcej grosików... :) mam nadzieję, że do tego czasu FF stanieje...

grzanka
06-05-2007, 10:03
No właśnie, na moje zdjęcia to spokojnie wystarczy 350D :mrgreen: ale jak uzbieram więcej grosików... :) mam nadzieję, że do tego czasu FF stanieje...

kazdy ma takie marzenia _ a Ci co juz maja 5D za bardzo z tego nie beda zadowoleni _ mam nadzieje ze w tym tygodniu decyzja zostanie podjeta :evil:

Kolekcjoner
06-05-2007, 18:00
hmmm Janusz sie robi sarkastyczny? ;)
ja tam nie miałem 5D to nie wiem czego mi w nim brakuje ale mysle ze uszczelki mogli by do niego załozyc a 100% czyszczenia matrycy nie da sie wg mnie zrobic, choc mozna to rozwiazac inaczej bo w sumie brudzi sie nie matryca tylko filtr przed nia dlatego mozna ten filtr chyba zrobic "trzęsący sie" a matryce na sztywno i jakieszszczelne połaczenie elastyczne pomiedzy:) choc jesli mam byc szczery to nie wierze w takie czyszczenie

Bardzo dobry pomysł i właśnie tak jest to rozwiązane w 400D :mrgreen:.

adalbert
06-05-2007, 18:22
Czy taki dobry? Chyba jeszcze niedopracowany....
Mam nadzieję, że to co canon proponuje w 1d mkIII jest skuteczniejsze - póki co , to co wstawili w 400d pozostawia pewien niedosyt - proponuję zerknąć na test: http://pixinfo.com/en/articles/ccd-dust-removal/ -
" Canon EOS-400D

Personally, I was expecting a lot from Canon, since their system is very similar to the one used in Olympus cameras. We assume that since the CMOS was statically charged, this prevented the dust from falling of the sensor's surface. We can see that the first two cleaning cycles have cleaned of about a dozen of spots, but that is almost nothing compare to the total number of over 500 spots.

After the second cycle, no more particles fell of the sensor.

Although the system is promising, it is not as effective as we would expect when the sensor is statically charged. We don't know how to prevent the charging, but the manufacturer should address this problem in future releases. ?We estimate that the effectiveness of this system is 5%.

Our air blower has managed to remove most of the spots, but still this camera had the most dust after the air cleaning. This seems to support our static charge theory."

hrabia_vader
07-05-2007, 20:20
kazdy ma takie marzenia _ a Ci co juz maja 5D za bardzo z tego nie beda zadowoleni _ mam nadzieje ze w tym tygodniu decyzja zostanie podjeta :evil:

Gdyby człowiek myślał podobnymi kategoriami - postęp techniczny ległby bardzo szybko w gruzach. Albo nawet wogóle nie pojawiłby się. Bo po co cokolwiek nowego wymyślać, po co wykłądać kasę na development skoro i tak nikt tego nie kupi, bo za parę miesięcy powinno być tańsze (paradoks oczywiście, bo nikt do takiego wniosku nie miałby szansy dojść). Myślę, że ci co już mają 5D i wydali na niego sporo większą kasę niż obecnie, są zadowoleni. Choćby z tego faktu, że mają radochę od wielu miesięcy. Także fakt, że tacy jak my wzdychają do ich body jest swego rodzaju "nagrodą" za wydaną wcześniej kasę.

snowboarder
07-05-2007, 22:15
kazdy ma takie marzenia _ a Ci co juz maja 5D za bardzo z tego nie beda zadowoleni _ mam nadzieje ze w tym tygodniu decyzja zostanie podjeta :evil:

Walnales troche ze tak powiem jak lysy grzanka o parapet ;-)
Nie stekaj, tylko kup ten 5D, pokaz jakies fajne zdjecia i bedzie
ci lepiej. Ja moj mam bodajze od ponad poltora roku i jesli mam
czegos zalowac, to tylko ze czasu mi brakuje by wiecej zdjec nim
wyprodukowac...
Poza tym Canon z uporem nie chce moich $ i nowego 1Ds MkIII
nie wypuszcza :lol:
5D to najlepszy aparat na rynku, z paroma dobrymi szklami
nie bedziesz potrzebowal niczego lepszego... pewnie nigdy...

krecio
08-05-2007, 12:19
Kupilem swoja "5" miesiac temu. Wlasnie wrocilem z pleneru i moge powiedziec tylko jedno - radocha z samego faktu zakupu takiego aparatu jest niczym w porownaniu z tym co on sam daje fotografujacemu. Mialem przed zakupem podobne dylematy "a co bedzie jak wyjdzie upgrade'owy model"? I teraz wiem jedno - a niech sobie wychodzi. Ja mam ogromna satysfakcje z obcowaniem z tym sprzetem. Jesli kogos jest stac na taka puszke to niech kupuje i nie zastanawia sie co bedzie pozniej. Wszelkie dywagacje na ten temat nie maja zadnego sensu. Po prostu 5D to fajna zabawka i tyle:lol:

grzanka
09-05-2007, 23:00
odnoszac sie do 3 ostatnich postow _ chcial bym zaznaczyc _ jest roznica kupujac puche za raz po premierze _ albo pol roku po niej _ masz pewnosc i spokoj przez jakies 2 lata ze pucha bedzie aktualna _ a nie ze za 3 miesiace ma wyjsc cos fajnego _ moze lepiej uszczelnionego _ i moze z odkurzaczem _ i moze z wiekszym displayem

energia_ki
09-05-2007, 23:20
odnoszac sie do 3 ostatnich postow _ chcial bym zaznaczyc _ jest roznica kupujac puche za raz po premierze _ albo pol roku po niej _ masz pewnosc i spokoj przez jakies 2 lata ze pucha bedzie aktualna _ a nie ze za 3 miesiace ma wyjsc cos fajnego _ moze lepiej uszczelnionego _ i moze z odkurzaczem _ i moze z wiekszym displayem

tylko ze zyskuje sie te 'pewnosc i spokoj'
kosztem okrojenia sobie mozliwosci teraz...

szkoda czasu, szkoda zdjec, ktore moga przeleciec kolo nosa,
bo czeka sie na cos lepszego,
co ma sie pojawic nie wiadomo kiedy

dlatego bardzo mi sie spodobalo, co napisal krecio:


Mialem przed zakupem podobne dylematy "a co bedzie jak wyjdzie upgrade'owy model"? I teraz wiem jedno - a niech sobie wychodzi.
Jesli kogos jest stac na taka puszke to niech kupuje i nie zastanawia sie co bedzie pozniej.

dokladnie! :D

kjoanna
09-05-2007, 23:29
jest roznica kupujac puche za raz po premierze _ albo pol roku po niej

Ja bym wolala kupic pol roku po premierze kiedy to juz inni sprawdza czy jest warta zakupu:)
Nigdy nie rzucam sie na nowosci bo z nowosciami roznie bywa:)

JaBlam
09-05-2007, 23:42
odnoszac sie do 3 ostatnich postow _ chcial bym zaznaczyc _ jest roznica kupujac puche za raz po premierze _ albo pol roku po niej _ masz pewnosc i spokoj przez jakies 2 lata ze pucha bedzie aktualna _ a nie ze za 3 miesiace ma wyjsc cos fajnego _ moze lepiej uszczelnionego _ i moze z odkurzaczem _ i moze z wiekszym displayem


A jaka roznica? ze bedzie 100 zl taniej? A jak nie bedzie to bedziesz plul w brode bo nie kupiles? Uwierz mi ze 5D to naprawde swietne body i nawet jak Ci wyjdzie z uszczelnieniem i z wycieraczkami na matrycy i MP3 playerem nie oznacza to ze twoje 5d jest nagle nic nie warte. Zobacz ile czasu temu wyszlo to body a nadal wielu uzytkownikow moze o nim pomarzyc! A ty masz dylemat... oj bo moze wyjdzie ze zlota obraczka a moze bedzie wycierak do kurzu. Ktos kiedys napisal - najlepiej nic nie kupowac bo zawsze wyjdzie cos nowszego. Mnie szkoda troche czasu na dumanie co bedzie mial aparat ktorego premiery nie ogloszono.


jest roznica kupujac puche zaraz po premierze _ albo pol roku po niej _ masz pewnosc i spokoj przez jakies 2 lata ze pucha bedzie aktualna _ a nie ze za 3 miesiace ma wyjsc cos fajnego _ moze lepiej uszczelnionego _ i moze z odkurzaczem _ i moze z wiekszym displayem

teraz masz taki dylemat. Stac cie bedzie na te nowe body? Czy bedziesz pisal ze takie fajne body ale nie mam kasy wiec jeszcze poczeka, no ale kurcze.. body ma juz pol roku... zaraz nowe wyjdzie.... moje nie bedzie na topie. Kupujesz aparat zeby sie pokazac ze masz najnowszy model? Jak napisalem 5D ma juz 2 lata (chyba) i nadal jest na wysokim miejscu, nie w zasiegu kazdego. Nadal (choc juz przeciez nie nowosc) pozwala na zrobienie fotografi o super plastyce. Ludzie ktorzy je nabywaja ciesza sie z faktu posiadania pelnej klatki, rzeczy ktorych nie mieli w nizszych modelach. Czasem mam wrazenie ze piszesz byle pisac.. cos bym chcial ale nie wiem co..

Bahrd
10-05-2007, 00:19
Zwrócę jedynie (cum grano salis) uwagę, że mantra "kupuj teraz bo wiele zdjęć przeleci Ci koło nosa" prowadzi - jeśli potraktować ją konsekwentnie - do zakupu "piątki", ale z serii S (notabene, niedawno wypuszczonej). Bo przecież kupując zwykłą 5D, a z biegiem (miesięcy/lat) warte jej matrycy obiektywy, decydujemy się na to, że "wiele zdjęć przeleci nam koło nosa", choćby ze względu na ~400/5.6 IS dostępne w S5 od zaraz...

scooter
10-05-2007, 09:08
dziwna logika Bahrd ....

Jak można porównywać s5is do 5d ??

Bahrd
10-05-2007, 14:37
dziwna logika Bahrd ....

Jak można porównywać s5is do 5d ??

Z dwóch pytajników wnoszę, że potraktowałeś jednak moją wypowiedź poważniej, niż chciałbym. Ale nawet bardziej serio, uważam, że można (przy czym nie mówimy o zawodowcach, którzy żyją ze zdjęć - Ci nie pytają na forum, czy czekać, czy nie, na nową 5D). Tym niemniej, moja wypowiedź tyczyła raczej sposobu rozumowania, zilustrowanego przykładem owych dwóch "piątek": że przyjmując za aksjomat "kupuj teraz... koło nosa" należy kupić dobry super-zoom (którego koszt to ułamek wydatków na 5D + godne jego obiektywy), robić zdjęcia i zbierać stopniowo i nabywać "prawdziwą piątkę" wraz z systemem szkieł.

PS
Przeglądając kiedyś sieć, znalazłem przecudowne zdjęcie dziewczynki na huśtawce, zrobione Canonem 5D (niestety - nie potrafię go teraz odnaleźć... może ktoś kojarzy?) - ale wiem, że takiego zdjęcia (dodatkowo właśnie bez zarzutu, moim zdaniem, pod względem jakości technicznej) zrobić się za pomocą S5 nie da, choćbyś skisł!

oskarkowy
10-05-2007, 14:55
Do wątku, czy kupować nowe, czy czekać nie wiadomo na co. Pierwsze 5D kupiłem zaraz po premierze, drugie - prawie półtora roku później. Otóż.. to są różne aparaty! wyświetlacze jak z różnych modeli, różnią się odcieniem, szczegółowością itp. Jeden spust reaguje ciut szybciej niż drugi. Mam różne matówki, ale i tak wolę tę ciemniejszą architektoniczną. I teraz niespodzianka. Lepszy jest ten starszy, choć jest ok. 40k klapnięć dalej na drodze.

adalbert
10-05-2007, 15:10
Jarku - nie psuj mi radości z przesiadki :-) Mam nadzieję, że to nie jest reguła - i że tu (podobnie jak w przypadku samochodów) końcówka produkcji oznacza raczej dopracowanie wszelkich możliwych szczegółów.. a a propos matówki architektonicznej - to aż trudno uwierzyć, że nawet taki staroć jak d70 miał podświetlane na czerwono linie - symulację klasycznej matówki tego typu - muszę przyznać, że było to doskonałe rozwiązanie

Kolekcjoner
10-05-2007, 15:44
Jarku - nie psuj mi radości z przesiadki :-) Mam nadzieję, że to nie jest reguła - i że tu (podobnie jak w przypadku samochodów) końcówka produkcji oznacza raczej dopracowanie wszelkich możliwych szczegółów.. (....)

Tylko czy aby na pewno końcówka :confused:?

Zielony
10-05-2007, 15:47
Jarku uważaj co piszesz, bo zaraz pojawią się ogłoszenia: kupię starego 5D :lol: :wink:

tdfoto
10-05-2007, 16:01
Do wątku, czy kupować nowe, czy czekać nie wiadomo na co. Pierwsze 5D kupiłem zaraz po premierze, drugie - prawie półtora roku później. Otóż.. to są różne aparaty! wyświetlacze jak z różnych modeli, różnią się odcieniem, szczegółowością itp. Jeden spust reaguje ciut szybciej niż drugi. Mam różne matówki, ale i tak wolę tę ciemniejszą architektoniczną. I teraz niespodzianka. Lepszy jest ten starszy, choć jest ok. 40k klapnięć dalej na drodze.


wiesz zaobserwowalem to samo.... im wiecej klapniec
w 5d tym jakosc lepiej ma sie :-D
A tak na poważnie ...
Mam kolejna nowke i 8mm back F w pierwszy dzien na wszystkich szkłach tak samo. Majac tego swiadomosc wybralem sie na spacer aby po testowac aparat zanim wezme go na cos powazniejszego... i wieczorkiem podpialem go na statyw w (ktorego nie ruszamem od poprzedniego testu i wtych samych warunkach) zrobilem kilka testow aby zrobic fotki dla Zytniej ,,, a tu ku mojemu zdziwieniu..... hm .. ostrzy w punkt !!! I tak mu juz zostalo ... mysle ze to rear mirror potzrbowal sie dotrzec :-D

adalbert
10-05-2007, 16:01
Tylko czy aby na pewno końcówka :confused:?
Tak mi się napisało :lol: nie chcę uprawiać wróżenia z fusów - ale najbardziej prawdopodobne jest moim zdaniem to, że cashback ma wyczyścić magazyny canona - "przewietrzyć" je i zrobić miejsce dla następcy (per analogiam 30d) - zapewne najwcześniej w sierpniu jakiś anons się pojawi - podobne głosy dają się słyszeć a propos 24-70 (że niby ma być wersja z IS)
Możemy zrobić sondę - co wcześniej wypuszczą:
1. 5d mkII (7d)
2. 40d
3. 1ds mkIII
:mrgreen:

adalbert
10-05-2007, 18:47
Bicia piany tu z pewnością sporo :-) wątek się rozrósł - ale zobaczcie - mija dopiero 10 dzień od założenia ... sugerowałbym autorowi spokojne rozważenie za i przeciw - POCZYTANIE wszystkich wątków o 5d (a jest tego sporo) - szczerze mówiąc większość kwestii tu poruszanych już wcześniej znalazła swój wyraz na forum .... SEARCH naprawdę nie gryzie :D

Bahrd
10-05-2007, 23:50
[..] szczerze mówiąc większość kwestii tu poruszanych już wcześniej znalazła swój wyraz na forum .... SEARCH naprawdę nie gryzie :D


Niektórzy mówią, że generalnie wszystko już było... - forum to miejsce nie tylko dla googlarzy, ale również gawędziarzy. :D
Trzeba sporego samozaparcia, żeby korzystać wyłącznie z wyszukiwarki - zwłaszcza, że często pierwszy znaleziony post z odpowiedzią na popularne pytanie to właśnie odesłanie (bywa, że grzeczne) do wyszukiwarki :D
http://ag.bocznica.org/

Vitez
13-05-2007, 22:45
Posprzatalem troche... tym razem obylo sie bez formalnych ostrzezen, ale prosze trzymac zarowno swoje nerwy jak i ew. zbyt dosadne poczucie humoru na wodzy :roll: .

Skipper
13-05-2007, 23:43
brutal... moje posty wykasował :p mówiłem bys sobie wstawił ten moduł :p

Vitez
14-05-2007, 00:10
brutal... moje posty wykasował :p mówiłem bys sobie wstawił ten moduł :p

Mowilem ze SOA #1 "U mnie dziala" :p .

grzanka
02-06-2007, 12:43
Możemy zrobić sondę - co wcześniej wypuszczą:
1. 5d mkII (7d)
2. 40d
3. 1ds mkIII
:mrgreen:

wybieram bramke nr. 2 pod koniec sierpnia

bramka nr. 1 obstawiam grudzien pojawienie sie na rynku, wczesniej pojawia sie zapowiedzi

schabu
02-06-2007, 14:45
żeby Ci w tej bramce zonk się nie pojawił:D

yogi-bear
02-06-2007, 17:16
Możemy zrobić sondę - co wcześniej wypuszczą:
1. 5d mkII (7d)
2. 40d
3. 1ds mkIII
:mrgreen:

Na temat 40D nie wypowiadam się. :)

Myślę jednak że prędzej wyjdzie 1Ds MKIII od 5D MKII. Dlaczego? Wszyscy czekamy na następcę 5D który będzie miał np. "AF z serii 1D". Jeśli Canon wypuści takie cudo, 1Ds MKII strasznie dostałby po tyłku. Wydaje mi się że albo 5D MKII dostanie odkurzacz i większy LCD (bez rewelacji) i wyjdzie niebawem, albo najpierw wyjdzie następca 1Ds MKII, który "podniesie poziom" a następnie wspomniany 5D MKII. Osobiście wolę wariant z "pierwszym 1Ds MKIII" ale.. tak sobie tylko marzę.

Tylko jedna rzecz jest pewna: zawsze od Canona dostaniemy mniej niż sobie życzymy/marzymy. :D Marketing, marketing.

grzanka
02-06-2007, 20:51
Tylko jedna rzecz jest pewna: zawsze od Canona dostaniemy mniej niż sobie życzymy/marzymy. :D Marketing, marketing.


monopol bym rzekl

MMM
02-06-2007, 22:33
Na temat 40D nie wypowiadam się. :)

Myślę jednak że prędzej wyjdzie 1Ds MKIII od 5D MKII. Dlaczego? Wszyscy czekamy na następcę 5D który będzie miał np. "AF z serii 1D". Jeśli Canon wypuści takie cudo, 1Ds MKII strasznie dostałby po tyłku.
Właśnie dlatego nie wypuści. Lista zmian w 5dMkII będzie najuboższa jak to tylko możliwe i konkurencja pozwala, czyli żadnej rewolucji a tylko bajery i kosmetyka. Nawet bym się nie spodziewał innej matrycy.

sandr
03-06-2007, 10:49
Wystarczy jak wstawią DIGIC III i sRAW...

Janusz Body
03-06-2007, 21:52
....
Myślę jednak że prędzej wyjdzie 1Ds MKIII od 5D MKII.....

Wieść gminna niesie, że 1Ds MkIII z 22 Mpix będzie jeszcze w tym roku. Jeśli tak to 5D MkII raczej nieprędko się pojawi.

PROF
03-06-2007, 22:12
no ja tez raczej obstawiam za bramka nr 3, tym bardziej ze poprzedni model
1D i 1Ds w wersji MK3 nie beda dla siebie konkurencja

Glownie to z powodu synchro z lampami studyjnymi w !D mark 3(1/60s) [przytoczone z http://canon-board.info/showthread.php?t=19872&page=73 ][post 726]

MMM
03-06-2007, 22:37
Ktoś pisał że 5D z ofcjanlej dystrybucji jest już po 8000PLN dla końcowego klienta. To raczej może oznaczać czyszczenie magazynów przed nowym modelem.

Bahrd
03-06-2007, 23:15
Wieść gminna niesie, że 1Ds MkIII z 22 Mpix będzie jeszcze w tym roku. Jeśli tak to 5D MkII raczej nieprędko się pojawi.

Na oko 22 118 400 = 5 760x3 840 to sporo, ale dalej za mało, żeby wyrzucić filtr sprzed matrycy... ale gdyby tak móc dodać (wyłączalne) drganie matrycy, powiedzmy o piksel, z częstotliwością zależną od czasu migawki? Pewnie trudne mechanicznie...

PROF
03-06-2007, 23:52
Ktoś pisał że 5D z ofcjanlej dystrybucji jest już po 8000PLN dla końcowego klienta. To raczej może oznaczać czyszczenie magazynów przed nowym modelem.

Osobiscie tym bym sie nie sugerowal, na poczatku tego roku canon zjechal mocno z cena 30D, wszyscy mysleli ze wyjdzie jego nastepca bo canon dziwnie szybko chce sie pozbyc 30 z magazynow a tu zonk :|. Jesli chodzi o polityke marketingowa Canona to jest jedna jedyna rzecz jakiej mozna sie spodziewac "Tak ze po Canonie mozna sie spodziewac wszystkiego, i nic nie jest pewne do oficjalnej premiery"

grzanka
04-06-2007, 00:11
co do 30D _ to moga sie pospieszyc _ bo konkurecja siedzi na plecach _ nie jakos uciazliwie _ ale jest _ cos mi sie zdaje tak jak pisal Janusz ze pod choinke nie doczekamy sie nowego 5D :( _ jak by ktos mial jakies przecieki _ z gory dzieki za podzielenie sie z nimi _ prosze o te troche bardziej niz sprawdzone :P

adalbert
04-06-2007, 00:23
http://forums.dpreview.com/forums/postersprofile.asp?poster=hhiziiiwhxii
--- odnoszę wrażenie, że ten użytkownik dpreview ( tsiphoto ) to jedyne w sieci źródło "kontrolowanych" przecieków canona :D
--- jest przy tym cholernie lakoniczny :|

Kolekcjoner
04-06-2007, 01:52
http://forums.dpreview.com/forums/postersprofile.asp?poster=hhiziiiwhxii
--- odnoszę wrażenie, że ten użytkownik dpreview ( tsiphoto ) to jedyne w sieci źródło "kontrolowanych" przecieków canona :D
--- jest przy tym cholernie lakoniczny :|

Tak wygląda na to, że chłopina ma info z pierwszej ręki :D. Póki co to w ogóle dość cicho się zrobiło. Przed wakacjami chyba już nikt nic nie pokaże. Co do 5-tki to jedyne co by mogło zmusić Canona do jakiegoś poważniejszego ruchu to wypuszczenie przez któregoś z konkurentów body z FF-em. Bo teraz to nawet jak będzie następca to nie spodziewałbym się rewolucji :(. Podejrzewam wrecz coś podobnego a'la 20D->30D. Może jak Sony pokaże wreszcie tego prawie FF-a (1.1) to coś się ruszy. Checa by była gdyby Canon pokazał jakąś nową puszkę nie będącą następcą niczego co obecnie produkuje, a słuchy po sieci o czymś takim chodzą.

Janusz Body
04-06-2007, 12:59
Ktoś pisał że 5D z ofcjanlej dystrybucji jest już po 8000PLN dla końcowego klienta. To raczej może oznaczać czyszczenie magazynów przed nowym modelem.

Nie. W USD to prawie tyle samo co przed rokiem :) - dolar poleciał w dół dość mocno a złotówka poszła w górę co może stwarzać wrażenie, że tanieje :)

Robson01
04-06-2007, 14:01
To prawda tylko że waluta w stosunku do złotówki osłabła już dość dawno temu.
Może Canon Polska poszedł po rozum do głowy i zauważył jak mu klienci umykają (zakupy w UE) i obniżył swoją marżę. A pierwszy krok zrobił z 5D.
Nie...sam nie wierzę w to co napisałem. :-)

Kolekcjoner
05-06-2007, 04:27
[....]
Nie...sam nie wierzę w to co napisałem. :-)

To bardzo prawdopodobne :D. Choć ja też nie wierzę :lol:.

Robson01
05-06-2007, 10:43
No to jest nas już dwóch. Chociaż pewnie na takim podejściu zyskalibyśmy i my - użytkownicy i CP.

grzanka
06-06-2007, 00:19
na poczatku tego watku ktos twierdzil ze nawet jak wyjdzie nastepca _ to sam 5D potanieje o ok. wartosc aktualnego cashbacka _ cos mi sie to wydaje za nie realne _ zeby 5D mial az tak silna pozycje _ tym bardziej ze 20D potanial o wspomniane niedawno ok. 30%

oskarkowy
06-06-2007, 08:26
na poczatku tego watku ktos twierdzil ze nawet jak wyjdzie nastepca _ to sam 5D potanieje o ok. wartosc aktualnego cashbacka _ cos mi sie to wydaje za nie realne _ zeby 5D mial az tak silna pozycje _ tym bardziej ze 20D potanial o wspomniane niedawno ok. 30%

20D miał na rynku konkurencję. 5D nie bardzo.

Kolekcjoner
06-06-2007, 14:27
20D miał na rynku konkurencję. 5D nie bardzo.

Dlatego jakiekolwiek analogie w przypadku 5D się mogą nie sprawdzić. Ciężko coś wróżyć.

drJolo
06-06-2007, 15:51
5D i co dalej
...robić zdjęcia?

Siedem Poziomów Fotografów (http://www.kenrockwell.com/tech/7p.htm) ;-)

beachcomber
06-06-2007, 22:29
na poczatku tego watku ktos twierdzil ze nawet jak wyjdzie nastepca _ to sam 5D potanieje o ok. wartosc aktualnego cashbacka _ cos mi sie to wydaje za nie realne _ zeby 5D mial az tak silna pozycje _ tym bardziej ze 20D potanial o wspomniane niedawno ok. 30%

to wszystko zalezy o ile lepszy bedzie nastepca - jak znam zycie, to o tyle, zeby "prawie" się oplacalo zmienic stare 5D na nowszy model, ale na pewno sie oplacalo przy zakupie pierwszego FF

grzanka
07-06-2007, 11:02
to wszystko zalezy o ile lepszy bedzie nastepca - jak znam zycie, to o tyle, zeby "prawie" się oplacalo zmienic stare 5D na nowszy model, ale na pewno sie oplacalo przy zakupie pierwszego FF

nie musza sie wysilac _ bo nic nie goni _ wiec nie bedzie _ fajerwerkow

Ghent
07-06-2007, 12:01
Goni, cena 5tki. Jesli spadła by do 6-7tys a nowosc była by po 9-10tys to wtedy i na jednym i na drugim by nieźle zarobili.
Jedni sprzedawali by 5tki zeby kupic nastepce inni sprzedawali by cropy zeby kupic tansza 5tke. Ale wtedy prawie kazdy by miał juz FF i inne modele by sie gorzej sprzedawały...

trampek
07-06-2007, 13:21
Cena piatki nie spadnie do poziomu cropa bo to bylby strzal w userow EFs

Kolekcjoner
08-06-2007, 03:33
Cena piatki nie spadnie do poziomu cropa bo to bylby strzal w userow EFs

Dokładnie, zresztą po co. Myślę że przedział 6-7 kzł to będzie minimum. Przy czym Canon, może nawet z lepszym skutkiem zrobić z 5-tką i ewentualnym następcą taki manewr jak z 400D i 350D pozostawiając "starego" 5D jeszcze długo w ofercie. Pytanie tylko pozostaje wciąż to samo: kiedy będzie ten następca? Niestety dla nas userów, Canon ma wyjątkowo komfortową sytuację na rynku i może czekać do woli na ruchy konkurentów. Najlepszym przykładem tego jest sytuacja leciwego już - delikatnie to ująwszy - Ds-a.

piast9
08-06-2007, 09:14
nie musza sie wysilac _ bo nic nie goni _ wiec nie bedzie _ fajerwerkow
Nikon/Sony coś tam przebąkują o cropie 1,1. Chyba że to tylko plotki.

grzanka
08-06-2007, 17:27
Nikon/Sony coś tam przebąkują o cropie 1,1. Chyba że to tylko plotki.

to juz bylo wczesniej powiedziane _ gdybys sledzil temat _ od poczatku

Kolekcjoner
09-06-2007, 00:11
Nikon/Sony coś tam przebąkują o cropie 1,1. Chyba że to tylko plotki.

No byłaby to jakaś alternatywa, wreszcie by coś drgnęło. Pytanie tylko czy to nie będzie tak, że Nikon tego "prawie FF-a" wsadzi do D3, który będzie kosztował w najlepszym układzie 20 kzł i wtedy konkurencja dla 5-tki to żadna. To samo jak Sony wsadzi taką matrycę do swojego topowego modelu.

grzanka
09-06-2007, 11:10
juz zacieram rece _ D7D z FF :D _ i ta ergonomia
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
polecam przeczytac kilka stron z tego watku _ i popatrzec jak koledzy z minolty juz klaskaja uszami

http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=11200

Shadow
09-06-2007, 16:57
Tak się zastanawiałem kiedyś po co Canon stworzył standard EF-S skoro wiadome było że będzie dążył do FF w cyfrze ? Teraz jak ktoś inwestował w tego typu szkła to ma dylemat. Chyba że EF-S wciąż pozostanie jako alternatywa dla bardziej ubogich fotoamatorów.

arturs
09-06-2007, 18:01
Jak to po co?
Żeby zarabiać pieniądze, a serio to dlatego że cały czas jeszcze koszt matrycy FF jest kilka razy większy niż cropowanej i w Canonie nie może marnować się szkło - jeśli proporcjonalnie aparatów FF jest kilkanaście/dziesiąt razy mniej niż z cropem (piszę o cyfrze nie analogu) to po co "marnować" szkło lepiej z nadwyżki zrobić obiektywy, jak ktoś się zdecyduje na przesiadkę to znaczy że jest już świadomy i najwyżej kupi drugi raz.. dlatego ja oprócz kita nie kupię nigdy żadnego EF-s bo kiedyś jak FF będzie "dla mas" to pewnie taki nabędę..
Od dawna wiadomo że w Canonie rządzą księgowi i marketingowcy a nie inżynierowie

Pozdrowienia
Artur

Robson01
09-06-2007, 20:28
Raczej ci pierwsi i tak jest w każdej firmie, a przynajmniej w tych które prosperują.

PROF
10-06-2007, 09:17
a mi sie wydaje ze w marketing i inzynierowie zyja w symbiozie podczas paracy nad produktem, bo gdy ten powstaje marketing opracowuje kampanie (niekoniecznie tak musi byc w canonie, bo tam marketing czeka na ostatnia chwile) wle w wiekszosci firm z silna konkurencja jest tak ze motorem jest inzyznier i rynek zbytu, a hamulcem marketing i ich plan zrownowazonego rozwoju (by przypadkiem nie pokazac za duzo)

grzanka
02-07-2007, 17:50
i po cash back'u _ wypadalo by sie spodziewac premiery 40D no i 5D :P

Kolekcjoner
02-07-2007, 20:30
i po cash back'u _ wypadalo by sie spodziewac premiery 40D no i 5D :P

Poczekaj do końca sierpnia :D.

grzanka
02-07-2007, 22:15
pod koniec sierpnia _ powiedza ze nastepcy sie pojawia _ pod koniec wrzesnia _ powiedza jak sie bedzie nazywac nastepca 30D _ pod koniec pazdziernika _ pokaza pierwsze zdjecia nowego body _ pod koniec listopada moza trafi do pierwszych sklepow _ pod choinke _ jak "w morde strzelil"

Kolekcjoner
02-07-2007, 22:43
pod koniec sierpnia _ powiedza ze nastepcy sie pojawia _ pod koniec wrzesnia _ powiedza jak sie bedzie nazywac nastepca 30D _ pod koniec pazdziernika _ pokaza pierwsze zdjecia nowego body _ pod koniec listopada moza trafi do pierwszych sklepow _ pod choinke _ jak "w morde strzelil"

Nie znam na tyle historii premier produktów Canona żeby móc twierdzić z całą pewnością, że czegoś takiego nie było ale ja o czymś takim w wykonaniu tej firmy dotąd nie słyszałem. U Canona zwykle w jakiś miesiąc po premierze sprzęŧ jest w sklepach w sprzedaży. Czasem mają obsuwę ;) ale tu nie ma działań w stylu zapowiemy, że coś robimy, a później się zobaczy. Termin na premierę 40-tki - 22 sierpnia wydaje się ze wszech miar bardzo realny. 5-tki w nowym wcieleniu w tym roku bym się nie spodziewał.

KuchateK
02-07-2007, 23:01
Jesli Canon nie zaprezentuje nastepcy piatki, to bedzie to drugi rekord utrzymania puszki na rynku bez nastepcy tak dlugo.

Jak narazie od zaprezentowania D30 tylko 1ds nie doczekal sie nastepcy "o czasie". Zaprezentowano go we wrzesniu 2004, wiec to juz 3 lata. Rekord w druga strone nastapil w zastapieniu D60. 10D pojawil sie juz po roku.

sv
02-07-2007, 23:25
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://bildupload.sro.at/a/images/3-1.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://bildupload.sro.at/a/images/61-2.jpg)

brakuje tylko guzika direct print :-)

arturs
03-07-2007, 00:43
Bonk znowu wziął się za rysowanie fejków w PS'ie ;) ?

Kolekcjoner
03-07-2007, 02:00
Bonk znowu wziął się za rysowanie fejków w PS'ie ;) ?

Bonko'wy był zgrabniejszy :mrgreen:.


Jesli Canon nie zaprezentuje nastepcy piatki, to bedzie to drugi rekord utrzymania puszki na rynku bez nastepcy tak dlugo.

Jak narazie od zaprezentowania D30 tylko 1ds nie doczekal sie nastepcy "o czasie". Zaprezentowano go we wrzesniu 2004, wiec to juz 3 lata. Rekord w druga strone nastapil w zastapieniu D60. 10D pojawil sie juz po roku.
Tyle że póki co to nie bardzo jest sens prezentować cokolwiek nowego. Jak na razie w relacji cena jakość 5D jest nie do pobicia. Nawet jak konkurenci by dali jakiegoś FF-a to spokojnie Canon przetrzyma do wiosny dając cash back 500$ :D.

KuchateK
03-07-2007, 03:12
Zgoda. Ale gdy Canon nie musial dawac nic nowszego aby zastapic 20D dorzucil pare malo znaczacych zmian w oprogramowaniu, przekrecil numer i nastepca byl. A 1dmkIIn? Zmiany tez byly w zasadzie kosmetyczne, byle tylko przekrecic numerek.

grzanka
03-07-2007, 09:55
wiec wynika ze w pelnej klatce kot pogrzebany _ pozostaje nam to co mamy _ i czekanie na ruchy konkurecji

piast9
03-07-2007, 10:19
brakuje tylko guzika direct print :-)
Zatem na 100% to jest fake :)

sv
03-07-2007, 15:07
Zgadzam sie z Kolekcjonerem. Jeżeli pojawi się następca 5d, to będzie to raczej kosmetyka (3" wyświetlacz itd). Najpierw powinien pojawić się nowy ds z matrycą 22 mpix. dopiero wtedy jest miejsce na nowe 5d z matrycą 16 (a na to już warto poczekać). Jest jeszcze opcja 3d z matrycą 16, ale tak to sobie możemy gdybać. Canon dawno ma te klocki poukładane i prawdopodobnie czeka tylko na premierę nikona d3; jestem prawie pewien, że nikon najpierw pokaże d3, a kilka dni później będzie premiera nowego 1ds. Oczywiście w sklepach ds będzie wcześniej :-)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://bildupload.sro.at/a/images/1-making%20of%205D%20markII.gif)

oskarkowy
03-07-2007, 15:32
żeby mój aparat chciał zrobić sobie coś takiego, jak ten wyżej :-D

sv
03-07-2007, 15:33
żeby mój aparat chciał zrobić sobie coś takiego, jak ten wyżej :-D


To Twój tak nie robi? :-)

MMM
03-07-2007, 19:27
Większość narzekających na 5D niepodoba się puszka a nie jakość obrazu, więc moim zdaniem nawet nie ma co liczyć na inną matrycę. Dodadzą te wszystkie bajery które teraz ma konkurencja i dalej będą tłuc kasę.

oskarkowy
03-07-2007, 19:53
Większość narzekających na 5D niepodoba się puszka a nie jakość obrazu, więc moim zdaniem nawet nie ma co liczyć na inną matrycę. Dodadzą te wszystkie bajery które teraz ma konkurencja i dalej będą tłuc kasę.

Bo i trudno narzekać na coś, co jest najlepsze na rynku.
Niech mi dodadzą do 5D precyzyjniejszy AF (nawet nie musi być szybszy) i obiecuję kupić trzeci egzemplarz. Tak to działa. Dobrego lepiej nie poprawiać.

KuchateK
03-07-2007, 20:13
Otoz to. 5D nie potrzebuje nowego wnetrza. 5D potrzebuje nieco lepsza obudowe.

sv
03-07-2007, 20:55
Otoz to. 5D nie potrzebuje nowego wnetrza. 5D potrzebuje nieco lepsza obudowe.


ja tam bym się nie obraził za parę dodatków z marka III;

- konwerter 14bit
- af
- 3" wyświetlac
- LV

oskarkowy
03-07-2007, 21:18
ja tam bym się nie obraził za parę dodatków z marka III;

- konwerter 14bit
- af
- 3" wyświetlac
- LV

Sven, nikt by się nie obraził, ale sęk w tym, że wtedy mark przestałby się sprzedawać. A takie ludziki jak my są od tego, żeby mieć je oba.

A przy okazji, testowałeś już tą opcję podbicia szczegółów w światłach? Jak się sprawdza w wiadomych sytuacjach?

sv
03-07-2007, 21:34
Sven, nikt by się nie obraził, ale sęk w tym, że wtedy mark przestałby się sprzedawać. A takie ludziki jak my są od tego, żeby mieć je oba.

A przy okazji, testowałeś już tą opcję podbicia szczegółów w światłach? Jak się sprawdza w wiadomych sytuacjach?

już przetwornik 14 bitowy daje sporą różnicę (myślę, że pomiędzy 1 a 2 ev). opcja "szczegóły w światłach" daje jakieś 0,5 ev. Oczywiście dalej da się s...dolić zdjęcie, ale jest trudniej :-)
markiem robiłem ostatnie 2 śluby i 2 plenery; bardzo dobrze sie mi tym sprzętem pracuje. 5 idzie jutro do ludzi, a ja czekam na nowego ds albo na następcę piątki.

Kolekcjoner
03-07-2007, 22:15
Zgoda. Ale gdy Canon nie musial dawac nic nowszego aby zastapic 20D dorzucil pare malo znaczacych zmian w oprogramowaniu, przekrecil numer i nastepca byl. A 1dmkIIn? Zmiany tez byly w zasadzie kosmetyczne, byle tylko przekrecic numerek.

Pozostaje tylko czekać do sierpnia.

KuchateK
03-07-2007, 22:56
Oskarowy, Podobne glosy byly jak wyszlo 8mpix 20D z 5fps. Mimo to nie zagrozilo 8fps w 1dmk2 mimo ze kosztowalo ulamek ceny. Tak samo 1dmkIII nie przestanie sie sprzedawac, bo nastepca 5D mimo dorzucenia wyswietlacza, af'a, live view i 14 bitowego konwertera, uszczelek i co tam jeszcze ludziki chca nadal nie bedzie mial 10fps i duuuuzego bufora :D A i cenowo sa znacznie blizej.

Oprocz tych ktorzy kupia oba dla samych 10fps w jednym sa jeszcze tacy, ktorzy niezaleznie od brakow jednej czy drugiej puszki i tak kupia tylko jedna. Albo (tak jak ja) beda czekac na wlasciwa kombinacje funkcji w jednej uzywajac w tym czasie jakiegos starego modelu ;)

renes
03-07-2007, 22:59
Jak często czyścicie matrycę w swojej "piątce"?

sv
03-07-2007, 23:16
Jak często czyścicie matrycę w swojej "piątce"?

a co, to jakiś konkurs. co można wygrać?
Pytanie zupełnie bez sensu; mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że każdy z nas inaczej używa 5? jeden ma baterię stałek i ciągle zmienia optykę, inny może mieć na stałe założony jedno szkło.

poprosze inny zestaw pytań.

grzanka
04-07-2007, 01:26
Jak często czyścicie matrycę w swojej "piątce"?

no cale szczescie ze nie powstal osoby topic z tym

Shadow
04-07-2007, 07:57
ja tam bym się nie obraził za parę dodatków z marka III;

- konwerter 14bit
- af
- 3" wyświetlac
- LV

A po co Ci LV jak w tym trybie AF nie działa. Całkowity nie wypał Canona. Chyba, że na tym popracują.

TOPOL
04-07-2007, 08:10
Jak często czyścicie matrycę w swojej "piątce"?

O wiele częściej niż w 20D. A matówkę to z 10 razy częściej :D To jakaś magiczna wciągarka śmieci... No chyba, że to moje otoczenie się bardziej zaśmieciło, czego nie wykluczam :D

Bahrd
04-07-2007, 08:49
A po co Ci LV jak w tym trybie AF nie działa. Całkowity nie wypał Canona. Chyba, że na tym popracują.

Nie niewypał, ale świadoma (niestety) decyzja - DIGIC III umie ustawiać ostrość z matrycy.
A przykłady na "po co":

Makro
Martwa natura - produkty, etc.
Medycyna - przy pracy z mikroskopem i inną dziwną optyką
Przyroda - aparat na drzewie przy gnieździe z modułem Wi-Fi, a Ty spokojnie 100m dalej z komputerem
Paparazzi - patrz punkt wyżej...

I co komu jeszcze przyjdzie do głowy...

Kolekcjoner
04-07-2007, 11:42
Nie niewypał, ale świadoma (niestety) decyzja - DIGIC III umie ustawiać ostrość z matrycy.
A przykłady na "po co":

Makro
Martwa natura - produkty, etc.
Medycyna - przy pracy z mikroskopem i inną dziwną optyką
Przyroda - aparat na drzewie przy gnieździe z modułem Wi-Fi, a Ty spokojnie 100m dalej z komputerem
Paparazzi - patrz punkt wyżej...

I co komu jeszcze przyjdzie do głowy...

Jeszcze dodam chyba główne zastosowanie tego patentu - o czym zresztą było już mówione do znudzenia - sport. Aparat na płycie boiska - żeby fotograf nie musiał robić tych dziwnych wygibasów :mrgreen:.

Shadow
04-07-2007, 12:33
Jak pójdziemy tym tropem to może lepiej przesiąść się na wypasiony kompakt. Tam też są piękne odchylane monitorki i można w tłumie ładnie z nad głów pstrykać. Ja wolałbym żeby zamiast takich gadżetów za które się dodatkowo w lustrzance zapłaci popracowali nad powiększeniem rozpiętości tonalnej matryc na poziomie błony fotograficznej, albo jeszcze większej.

oskarkowy
04-07-2007, 12:57
Jak pójdziemy tym tropem to może lepiej przesiąść się na wypasiony kompakt. Tam też są piękne odchylane monitorki i można w tłumie ładnie z nad głów pstrykać. Ja wolałbym żeby zamiast takich gadżetów za które się dodatkowo w lustrzance zapłaci popracowali nad powiększeniem rozpiętości tonalnej matryc na poziomie błony fotograficznej, albo jeszcze większej.

Z rawa można wycisnąć zdecydowanie więcej niż z negatywu. O slajdzie nawet nie będę wspominał. Choć przyznaję, że w światłach dzieją się czasem dość dziwne akcje.
MKIII idzie właśnie w tę stronę. I mam nadzieję, każdy następny wypust.

Bahrd
04-07-2007, 13:08
Jak pójdziemy tym tropem to może lepiej przesiąść się na wypasiony kompakt. Tam też są piękne odchylane monitorki i można w tłumie ładnie z nad głów pstrykać. Ja wolałbym żeby zamiast takich gadżetów za które się dodatkowo w lustrzance zapłaci popracowali nad powiększeniem rozpiętości tonalnej matryc na poziomie błony fotograficznej, albo jeszcze większej.

Jakie tempora, takie mores ;)
Nie poradzisz, że z nadejściem cyfry do fotografii dorwali się barbarzyńcy - komputerowi technopaci - których nie tyle kręci możliwość pstrykania nad tłumem z odchylanego monitorka, ale właśnie możliwość sterowania aparatu za pomocą komputera na własny sposób.
A barbarzyńcom zawsze imponowały lusterka - takie czy inne...

Domyślam się jedynie, że za czasów kliszy to chemicy byliby dyskutowali o kolorach, kontrastach, cieniach, ziarnach, szumach etc... no i plastyce.

renes
04-07-2007, 14:56
a co, to jakiś konkurs. co można wygrać?
Pytanie zupełnie bez sensu; mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że każdy z nas inaczej używa 5? jeden ma baterię stałek i ciągle zmienia optykę, inny może mieć na stałe założony jedno szkło.
poprosze inny zestaw pytań.


sven, pytanie jest jasne, proste i sensowne. Zauważ, że postawione jest w liczbie mnogiej, oczywiste więc że odpowiedzi będą różne, co nie zanczy pozbawione sensu... oczywiste też jest że jedni częściej zmieniają szkło inni mniej. I ostatnia oczywistość: każdy posiadacz "piątki" to ktoś raczej mający doświadczenie z innymi puszkami, potrafi więc ocenić czy ta cześciej wymaga czyszczenia, czy nie.

sv
04-07-2007, 15:22
sven, pytanie jest jasne, proste i sensowne. Zauważ, że postawione jest w liczbie mnogiej, oczywiste więc że odpowiedzi będą różne, co nie zanczy pozbawione sensu... oczywiste też jest że jedni częściej zmieniają szkło inni mniej. I ostatnia oczywistość: każdy posiadacz "piątki" to ktoś raczej mający doświadczenie z innymi puszkami, potrafi więc ocenić czy ta cześciej wymaga czyszczenia, czy nie.


a jaki jest sens zadania tego pytania w tym akurat watku?

matryca FF jest sporo wieksza od APS-C, tak wiec kurzu łapie odpowiednio wiecej, ale to chyba jest oczywiste?

Kolekcjoner
04-07-2007, 16:03
Jak pójdziemy tym tropem to może lepiej przesiąść się na wypasiony kompakt. Tam też są piękne odchylane monitorki i można w tłumie ładnie z nad głów pstrykać. Ja wolałbym żeby zamiast takich gadżetów za które się dodatkowo w lustrzance zapłaci popracowali nad powiększeniem rozpiętości tonalnej matryc na poziomie błony fotograficznej, albo jeszcze większej.

Ale my "o chlebie a Ty o niebie". Rozpiętość tonalna nie ma tu nic do rzeczy. Zawodowi reporterzy szczególnie sportowi od dawna upominali się o taką funkcję i canon to zrobił. To że dla Ciebie to gadżet nie ma tu żadnego znaczenia. Odchylanego monitorka w mkIII z przyczyn oczywistych nie ma. W 5D mkII pewnie też go nie bedzie więc nie ma co biadolić zawczasu.

KuchateK
04-07-2007, 17:19
Tym sie roznimy... Canon spelnia zachciewajki tych, ktorzy maja takich jedynek pol tuzina i tluka na tym sprzecie kase. To, ze funkcja wydaje sie kompakciarska i niedorobiona... Trudno ;) Widac im wystarczy :mrgreen:

Przy czym nie zapominajmy o najwiekszych "przyspieszaczach" postepu... Dzialach marketingu. Oni dobrze wiedza, ze cwani japonscy inzynierowi mogli zrobic wszystko i pewnie nawet mieli taki prototyp. Oni dobrze tez wiedza, ze to ich z winy zostal pociagniety sznurek nieco przystopowac i nie dawac wszystkiego na raz :D

Ide o zaklad, ze za dwa lata na ulotce mk5 (cztery ponoc nie lubia :D) bedzie "life view now with autofocus".

heniek
04-07-2007, 19:18
widzę że nagrywanie filmów już dolożyli....:mrgreen:
http://www.allegro.pl/item210847127_canon_eos_5d_body_nowy_gwarancja_pol ska.html

Bahrd
04-07-2007, 19:31
Ide o zaklad, ze za dwa lata na ulotce mk5 (cztery ponoc nie lubia :D) bedzie "life view now with autofocus".

A małym druczkiem będzie dopisane:
*Available in Single shot mode only

Kolekcjoner
04-07-2007, 19:32
Tym sie roznimy... (....)

Ale czym się różnimy, bo to co napisałeś w żadnym stopniu nie jest "różne" od tego co napisałem powyżej. Chyba że chodziło o coś jeszcze innego?

KuchateK
04-07-2007, 19:44
Cos za bardzo skrocilem :) "Tym sie roznimy od tych, ktorych Canon slucha".

Zasadniczo w/g mnie rozbija sie to o CPS'a i bycie prawdziwym pro dla Canona rownierz na papierze. CPS na duzych imprezach robi czesto swoje akcje wsparcia i sa tam ludzie z canona. Latwo przekazac im pewne sugestie i zyczenia, a one znajda predzej cel u szych w Canonie jak zale na dpreview i innych miejscach w necie pisane przez takich "malych" jak my.

Kolekcjoner
04-07-2007, 20:12
(....) a one znajda predzej cel u szych w Canonie jak zale na dpreview i innych miejscach w necie pisane przez takich "malych" jak my.

Ale nie oszukujmy się, takie żale nie mają żadnego znaczenia. O tym co jest w puszce (z dolnego segmentu) decydują głównie księgowi i marketingowcy. My jedynie możemy głosować nogami. Jakoś nie wierzę że w Canonie siedzą same tumany i nie maj pojęcia czego ludzie chcą. Myślę że aż nadto dobrze wiedzą. Ale co innego jest wiedzieć a co innego to dać.

grzanka
04-07-2007, 21:04
widzę że nagrywanie filmów już dolożyli....:mrgreen:
http://www.allegro.pl/item210847127_canon_eos_5d_body_nowy_gwarancja_pol ska.html

czekam jeszcze na opcje wyprowadzania psa

Shadow
05-07-2007, 11:01
Jeśli taki jest trend Canona to wszystkich użytkowników lustrzanek czeka droga kompaktowców, czyli robienie zdjęć "na zombi" :)

oskarkowy
05-07-2007, 11:31
Jeśli taki jest trend Canona to wszystkich użytkowników lustrzanek czeka droga kompaktowców, czyli robienie zdjęć "na zombi" :)

Sugerujesz, że wizjery zaczną zalepiać? Niech każdy pracuje jak mu wygodnie.
A IMO lepiej taką 350tką na zombie, niż zdawać się na to, co tam widać.

piast9
05-07-2007, 11:44
widzę że nagrywanie filmów już dolożyli....:mrgreen:
http://www.allegro.pl/item210847127_canon_eos_5d_body_nowy_gwarancja_pol ska.html
I tryb makro i lampę wbudowaną!

Shadow
06-07-2007, 09:18
Sugerujesz, że wizjery zaczną zalepiać? Niech każdy pracuje jak mu wygodnie.
A IMO lepiej taką 350tką na zombie, niż zdawać się na to, co tam widać.

350-tką ? Przecież tam nie ma LV.
Jak będziesz widział w monitorku na żywo jak zmienia się obraz prosto z matrycy to nie będziesz już chciał patrzeć przez lusterko.

Kolekcjoner
06-07-2007, 13:25
(....)
Jak będziesz widział w monitorku na żywo jak zmienia się obraz prosto z matrycy to nie będziesz już chciał patrzeć przez lusterko.

Opowiadasz :roll:. Może Oskarkowy ma rację, że w przypadku wizjera jak w 350D to tak zadziała ale na pewno nie w 5D i w jedynkach.

Bahrd
06-07-2007, 14:15
Opowiadasz :roll:. Może Oskarkowy ma rację, że w przypadku wizjera jak w 350D to tak zadziała ale na pewno nie w 5D i w jedynkach.

Przychylam się - 230 000 punktów przy trzech calach przekątnej to prawie 240dpi, ale częstotliwość odświeżania jest nieduża i sama bezwładność LCD spora - wystarczy wziąć kompakt i sprawdzić (na reklamówkach 1D Mk III też przesuwają jabłko powoli ;))
Poza tym przez wizjer można oślepnąć, a przez LCD nie...

Shadow
07-07-2007, 15:28
Przychylam się - 230 000 punktów przy trzech calach przekątnej to prawie 240dpi, ale częstotliwość odświeżania jest nieduża i sama bezwładność LCD spora - wystarczy wziąć kompakt i sprawdzić (na reklamówkach 1D Mk III też przesuwają jabłko powoli ;))
Poza tym przez wizjer można oślepnąć, a przez LCD nie...

To się zdecyduj :) Właśnie piszę że wszyscy będą woleli patrzeć na LCD a nie wizjer. Dlaczego ? Bo odrazu widzisz co się dzieje ze światłami i cieniami kadrując a przez pryzmat luster możesz tylko się domyślać i opierać na swoim doświadczeniu. Tak robi większość kompaktowców, chodz trzeba uczciwie przyznać, że korzystanie z wizjerów w kompaktach szczególnie tanich to nieporozumienie.

MMM
07-07-2007, 16:53
To się zdecyduj :) Właśnie piszę że wszyscy będą woleli patrzeć na LCD a nie wizjer. Dlaczego ? Bo odrazu widzisz co się dzieje ze światłami i cieniami kadrując a przez pryzmat luster możesz tylko się domyślać i opierać na swoim doświadczeniu.
Miałem w ręku samsungPro815 z LCD 3,5"
http://a.img-dpreview.com/reviews/samsungPro815/images/inhand1.jpg
i w życiu nie chciałbym tym kadrować. Sto razy wolę wizjer 30D bo widzenie tylko i wyłącznie ramki obrazu daje zdecydowanie lepsze możliwości syntetycznego spojrzenia na obraz.

Bahrd
07-07-2007, 18:17
To się zdecyduj :) Właśnie piszę że wszyscy będą woleli patrzeć na LCD a nie wizjer. Dlaczego ? Bo od razu widzisz co się dzieje ze światłami i cieniami kadrując a przez pryzmat luster możesz tylko się domyślać i opierać na swoim doświadczeniu. Tak robi większość kompaktowców, choć trzeba uczciwie przyznać, że korzystanie z wizjerów w kompaktach szczególnie tanich to nieporozumienie.

Skoro muszę... LCD - wygoda, wizjer - precyzja.
I wszystko jasne... ;)

grzanka
08-07-2007, 12:33
To się zdecyduj :) Właśnie piszę że wszyscy będą woleli patrzeć na LCD a nie wizjer. Dlaczego ? Bo odrazu widzisz co się dzieje ze światłami i cieniami kadrując a przez pryzmat luster możesz tylko się domyślać i opierać na swoim doświadczeniu.

swiat schodzi na psy

grzanka
24-07-2007, 19:11
no i zaczyna sie w koncu ciekawie robic na rynku _ nikon szykuje premiere d3x _ na za tydzien _ a nastepcy d200 na jesien _ i prawdopodobnie crop 1.1 _ a canon sobie spi i chrapie

oskarkowy
24-07-2007, 19:33
Pamiętam kiedyś śpiącego canona na tydzień po premierze flagówki nikona :mrgreen:
Oby i tym razem było tak samo. Wszystkim wyjdzie na zdrowie.
BTW, prawie FF w nikonie? A co z zapowiedziami działu marketingu nikona sprzed półtora roku?

grzanka
24-07-2007, 19:36
d3x ma dostac 1.1 _ ta sama matryce co sony ma wsadzic w piramidona _ ale juz za 5 dni dowiemy sie jak sie sprawy maja w nikonie :D

Krakers
24-07-2007, 19:39
No to sooper juz za tydzien poznamy to co przygotował canon jako odpowiedz dla N, podejrzewam ze ma kilka warjantów i pokarze tylko tyle ile trzeba by byc o krok przed nikonem, chłopakom z canona z ekonomicznego punktu widzenia nie opłaca sie pokazywac z byt wiele nowosci technologicznej za wczesnie chodz mimo, ze przed nikonem sa jakies 3 modele do przodu

tpop
24-07-2007, 19:39
a canon sobie spi i chrapieto ze nie ma zdnych wiesci nie oznacza wcale ze śpi.


BTW, prawie FF w nikonie? prawi robi wielka roznice.


PS Co to jest sooper?

TOPOL
24-07-2007, 19:57
PS Co to jest sooper?

Nie wiem co to jest "sooper" ale słowo "pokarze" pewnie ma coś wspólnego z "karą". Np. Canon ukarze Nikona za jego grzechy albo coś w tym stylu... :D

oskarkowy
24-07-2007, 20:22
Nie wiem co to jest "sooper" ale słowo "pokarze" pewnie ma coś wspólnego z "karą". Np. Canon ukarze Nikona za jego grzechy albo coś w tym stylu... :D

Ana końcu przyjdzie gajowy i wygna nas wszystkich z lasu :D
Tak mi się skojarzyło.

grzanka
24-07-2007, 21:02
Ana końcu przyjdzie gajowy i wygna nas wszystkich z lasu :D
Tak mi się skojarzyło.

gajowy to SONY _ 8-)

Kolekcjoner
24-07-2007, 22:25
Nie sądzę żeby Canon reagował bezpośrednio na to co pokaże konkurencja. To działanie nie w ich stylu.

grzanka
25-07-2007, 01:24
Nie sądzę żeby Canon reagował bezpośrednio na to co pokaże konkurencja. To działanie nie w ich stylu.

no wiec beda spali _ a nie mowilem :p

KuchateK
25-07-2007, 03:39
Czuje, ze Canon juz dawno wie co Nikon pokaze, kiedy i odpowiedz z pewnoscia odpowiednia juz maja na poziomie dobrze skalkulowanym przez marketing :D

Jest tak blisko do premiery, ze wszystko jest juz dawno przesadzone. Teraz tylko czekac na informacje.

scooter
25-07-2007, 12:30
Czyli 1ds będzie na photokinie ....(czy jakoś tak)

KuchateK
25-07-2007, 17:48
Albo jakos tak albo dlugo jeszcze przyjdzie na 1Ds Mark III czekac ;)

Photokina jest co dwa lata we wrzesniu i ostatnia byla w 2006. Nastepna jest 28 wrzesnia 2008.

Z innych imprez jest jeszcze w tym roku PMA Europe w czterech terminach. Paryz 10 sierpnia, Moskwa 13 wrzesnia, Droitwich (UK) 9-10 pazdziernika i Milan 15 pazdziernika.
http://www.pmai.org/europe2007

Albo... Gdzies widzialem plotki, ze 1ds3 nie bedzie zaprezentowany az do PhotoPlus Expo NY w pazdzierniku (18-20 pazdziernika 07).
http://www.photoplusexpo.com/

Krakers
25-07-2007, 18:19
Oooo jjjjjaaaa niesczesny mam tak dlugo czekac:(

Kolekcjoner
26-07-2007, 01:35
no wiec beda spali _ a nie mowilem :p

Nie rozumiem co to znaczy - spali. Robią to co uważają za słuszne. Od dawna są wyjątkowo skuteczną maszynką do zarabiabia pieniędzy w tym biznesie. We właściwym czasie będą nowe premiery i tyle.

MaciekCi
26-07-2007, 09:10
Witam :)

Tak tak, wiem, że nikt tu nie potrafi wróżyć z fusów itp itd. Jednak postanowiłem polegać na was. :) I teraz moje pytanie - czy według was następca 5D może pokazać się w Sierpniu ? Ewentualnie jeszcze w tym roku ?

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedzi. :)

DoMiNiQuE
26-07-2007, 09:12
No ale skad my to mamy wiedziec?

ripek
26-07-2007, 09:19
Zadzwoń do Canona i zapytaj :)

tom517
26-07-2007, 09:40
Napewno: bedzie w sierpniu albo nie :)

muflon
26-07-2007, 09:57
Nowy 5D wyjdzie 17 wrzesnia.

DoMiNiQuE
26-07-2007, 10:07
Nowy 5D wyjdzie 17 wrzesnia.
Miales nikomu tego nie mowic ;)

MaciekCi
26-07-2007, 10:23
Tak jak napisałem, wiem, że nikt nie potrafi wróżyć z fusów... Jednak śledzicie trochę rynek aparatów foto, widzicie jakie posunięcia robi Canon i może choć troszkę potraficie go przewidzieć ? ;)


Chyba każdy się domyśla o co mi chodzi... Potrzebuję FF i mogę teraz kupić 5D ale co będzie jak niedługo wyjdzie następca ? Sprzedawanie 5D wtedy mnie sporo wyniesie... ;) Jednak postanowiłem zaryzykować i zobaczyć wynik na sondzie, jeśli wygra, że "nie" to kupię teraz 5D i najwyżej go sprzedam, trochę straty będzie, ale i fotki z 5D (z tego okresu) będą. ;)


P.S. Wrrr wyszukiwarka się mocno tnie ;/ a szukam sampli z 24-70 L i 5D , w którym dziale tego szukać ? (może ktoś pamięta taki wątek?)

c42
26-07-2007, 10:29
Nowy 5D wyjdzie 17 wrzesnia.

Muflon blad wyjdzie 11 wrzesnia bo lepiej sie kojarzy :P

miklo
26-07-2007, 10:36
17 września, to strasznie dupny termin. Dzień po urodzinach mojej najstarszej córki, której mógłbym cykać foty z imprezy nowym nabytkiem. A tak, to się na Canona obrażę i nie kupię ;-)

BelYaal
26-07-2007, 11:07
Potrzebuję FF i mogę teraz kupić 5D ale co będzie jak niedługo wyjdzie następca ? Sprzedawanie 5D wtedy mnie sporo wyniesie... ;) Jednak postanowiłem zaryzykować i zobaczyć wynik na sondzie, jeśli wygra, że "nie" to kupię teraz 5D i najwyżej go sprzedam, trochę straty będzie, ale i fotki z 5D (z tego okresu) będą. ;)


A to ten nastepca bedzie super hiper duper niesamowity bardziej od 5D, ze bedziesz musial sprzedac 5D?
Tego za bardzo nie rozumiem, albo ja moze nie zauwazylem wiesci co sie szykuje w nastepcy 5D

ripek
26-07-2007, 11:18
jak bedzie 5dII to ja chce 5d za pol ceny. i mi wystarczy.

PrzemeS
26-07-2007, 11:37
A czemu zakładacie, że następna w ogóle pojawi się w tym roku? Według mnie nie pojawi się nawet w 2008. Czemu?

Odpowiedź jest prosta. Bo konkurencja nie ma żadnego odpowiednika.

Prawda jest taka, że nic nie jest w stanie zagrozić takiemu aparatowi jak 5d. No dobra, jest 1Ds, ale to nie ta półka.

Także dopóki konkurencja nie wypuści jakiegoś FF, nie mamy co liczyć na następcę "piątki".

Nemeo
26-07-2007, 12:04
A czemu zakładacie, że następna w ogóle pojawi się w tym roku? Według mnie nie pojawi się nawet w 2008. Czemu?

Odpowiedź jest prosta. Bo konkurencja nie ma żadnego odpowiednika.

Prawda jest taka, że nic nie jest w stanie zagrozić takiemu aparatowi jak 5d. No dobra, jest 1Ds, ale to nie ta półka.

Także dopóki konkurencja nie wypuści jakiegoś FF, nie mamy co liczyć na następcę "piątki".

Właśnie, pucha sprzedaje się dobrze, konkurencji nie ma, to po co się spieszyć z nastepcą.

Michu (Pentax)
26-07-2007, 12:14
A czemu zakładacie, że następna w ogóle pojawi się w tym roku? Według mnie nie pojawi się nawet w 2008. Czemu?

Odpowiedź jest prosta. Bo konkurencja nie ma żadnego odpowiednika.
Prawda jest taka, że nic nie jest w stanie zagrozić takiemu aparatowi jak 5d. No dobra, jest 1Ds, ale to nie ta półka.
Także dopóki konkurencja nie wypuści jakiegoś FF, nie mamy co liczyć na następcę "piątki". Chociażby poprzez to, że nic tak nie nakręca sprzedaży, jak nowość. Poza tym wciąż wielką niewiadomą jest posunięcie Sony. Jeśli dostarczy matryc z cropem 1.1 - to być może Canon chcąc uprzedzić "uderzenie" wypuści nową puszkę z FF.

himi
26-07-2007, 12:22
Niech się spieszą,czekam 5d aż stanieję o 1/3. Będzie moja

MARANTZ
26-07-2007, 12:30
Znowu ploty i wróżby? Ciekawe czy mod zamknie ten "babski" wątek...

Dilbercik
26-07-2007, 12:40
nastepca 5d juz jest. Canon czeka tylko na to co pokaze sony/nikon z matryca x1.1 i dzien potem pokaze 3d czy jak tam bedzie go zwac. jesli sony/nikon nie pokaza nic ciekawego to bedzie 5d mkII ktory bedzie mial tylko zmiany kosmetyczne a 3d poczeka jeszcze na nastepna premiere...

5d to dobra puszka i nie ma po co jej zmieniac..

MARANTZ
26-07-2007, 12:45
nastepca 5d juz jest. Canon czeka tylko na to co pokaze sony/nikon z matryca x1.1 i dzien potem pokaze 3d czy jak tam bedzie go zwac. jesli sony/nikon nie pokaza nic ciekawego to bedzie 5d mkII ktory bedzie mial tylko zmiany kosmetyczne a 3d poczeka jeszcze na nastepna premiere...

A gdzie sprzedają takie czarodziejskie kule bo bym chciał wiedzieć czy więcej włosów mi wypadnie i kiedy osiwieję .... od czytania tego wszystkiego :lol: :twisted:

tpop
26-07-2007, 12:48
A gdzie sprzedają takie czarodziejskie kule bo bym chciał wiedzieć czy więcej włosów mi wypadnie i kiedy osiwieję .... od czytania tego wszystkiego :lol: :twisted:to początkujący i ambitny wróżbita. Daj mu szansę. A pole do popisu ma bo na forum jest juz kilka podobnych watków :D

edit

popisu oo... moze to znak ze tez mam zdolności? :lol: