PDA

Zobacz pełną wersję : Fast Stone Image Viewer???



icik
01-05-2007, 10:26
Dopiero ostatnio zauważyłem że podczas przeglądania fotek na FS Viewer każda fotka jest poddawana automatycznie tak jakby wygładzeniu. Przez początkowe 2 sek. fotka jest ostra a potem program samodzielnie ją poprawia ale wtedy zdjęcie traci kontrast. nie wiem czy jest to robota programu czy tez specyfika monitora (Balinea LCD 19").

n0wy
01-05-2007, 10:32
FS Image Viewer tak robi. Jak pogrzebiesz w opcjach to możesz chyba to wyłączyć lub ewentualnie tak ustawić tę czynność, że wygładzenie będzie się "robiło" przed wyświetleniem zdjęcia, przez co nie zobaczysz tego przeskoku.

Niestety nie mogę Ci teraz powiedzieć co dokładnie zaznaczyć, bo od jakiegoś czasu już nie mogę używać tej przeglądarki (MAC).

Bagnet007
01-05-2007, 10:40
Otwórz zdjęcie na pełnym ekranie, zjedź myszką w dolny lewy róg ekranu i jak pojawi się pasek to wyłącz funkcję "Smooth".

Janusz Body
01-05-2007, 13:00
oprócz tego co już napisano to nieśmiało dodam, że ocena ostrości w każdej z tzw. przeglądarek jest.... no trochę mało sensowna. Przeglądarka zwykle musi przeskalować obraz żeby go wyświetlić na ekranie. Przeskalowanie to obróbka i efekt finalny bywa różny. Do wyświetlenia na ekranie zdjęcie o boku np. 4368 musi zostać zmniejszone do np. 1024. To jak to wykonuje przeglądarka ma istotne znaczenie dla odbioru ostrości. Wiele przeglądarek (ACDSee i Fast Stone też) ma jakiś "smoothing", który można wyłączyć. FastStone jest o tyle przyjemny, że można sobie ustawić 100% view na lewy klawisz myszy i wtedy ocena ostrości zdjęcia jest szybciutka.

Mac
01-05-2007, 16:50
Janusz ma całkowitą rację. Poza tym Fast Stone służy do szybkiego przejrzenia urobku po sesji lub do pokazania obrobionych zdjęć. Natomiast nigdy nie użyłbym go do oceny ostrości właśnie ze względu na efekt skalowania. Mój laptop jest ustawiony na 1440x1050, projektor LCD, którego używamy w firmie ma rozdizelczość 1024x768 a zdjęcia robione przeze mnie mają 3519x2345 i wielkie uznanie temu, kto zapewni i udowodni, że konwersja przebiegnie bez strat i zaburzeń.

icik
01-05-2007, 17:31
Dzięki wielki smooth działa - albo inaczej już nie działa. Ja też używam fast stona głównie do przeglądania szybkiego fotek zaraz po tym jak je przerzucę na kompa. Jesli uznam że wyostrzanie uratuje zdjęcie to idę oczywiście do ps-a itd.

2marekm
31-08-2007, 08:42
Czy ktoś wie, gdzie w ACDSee wyłączyć smooth /wygładzanie/ ? Szukam, szukam i nie mogę znależć.