PDA

Zobacz pełną wersję : Cyfra w analogu



albig
28-02-2005, 00:50
Witam.
Ostanio znajomy powiedział mi, że są użądzenia, które się wkłada w miejsce kasety, mające zamiast kliszy wystającą matryce i obraz zapisywany jest cyfrowo. Czy ktoś coś o tym słyszał? Czy to bzdura ?

Przemek Białek
28-02-2005, 00:53
tak ale to bardzo droga bzdura!

ostatnio czytalem o takiej tylniej sciance do laiki ok 10000 zl
matryca o rozmiarze formatu APS-C i rodzielczosci 10 MPIX

tak wiec droga zabawka! :lol:

Tomasz Golinski
28-02-2005, 01:07
były też gadzety robione przez silicon film, ale chyba ktoś ich wykupił i projekt umarł. ogólnie gdzieś czytałem wyjaśnienie czemu to jest rozwiazanie do bani. chyba w faqu do pl.rec.foto

ogólnie to są problemy z ergonomią (np. iso trzeba zmieniać w dwóch miejscach) oraz jakieś konstrukcyjne obstrukcje, już nie pamiętam.

Vitez
28-02-2005, 01:52
http://www.dpreview.com/news/0306/03062502leicadigitalr9.asp

I suplement do powyzszego: http://www.dpreview.com/news/0411/04112302leicamodulr_april2005.asp

Jurek Plieth
28-02-2005, 09:34
ogólnie to są problemy z ergonomią (np. iso trzeba zmieniać w dwóch miejscach) oraz jakieś konstrukcyjne obstrukcje, już nie pamiętam.
Nie jest aż tak źle. Byli Enerdowcy robią już od pewnego czasu uniwersalną tylną ściankę do średniego formatu. 22 MPix, opcje między innymi do Mamiyi, Hassela jeśli dobrze pamiętam.

Kubaman
15-03-2005, 22:31
Tylko, że średni format to nie jest aparat do szybkich zdjęć. I wtedy przestawianie i ustawianie nie przeszkadza.

Note bene, z racji doskonałej jakości filmu dla średniego formatu, jeszcze żaden producent się nie zdecyudowł na całkowicie cyfrowe body, dostępnych jest natomiast wiele Digital Back'ów różnych producentów.

Jurek Plieth
15-03-2005, 22:45
Note bene, z racji doskonałej jakości filmu dla średniego formatu, jeszcze żaden producent się nie zdecyudowł na całkowicie cyfrowe body, dostępnych jest natomiast wiele Digital Back'ów różnych producentów.
Chyba nie masz racji; sprawdź proszę newsy na ten temat pochodzące z ostatnich 6 miesięcy.

Krzychu
15-03-2005, 22:58
Tylko, że średni format to nie jest aparat do szybkich zdjęć. I wtedy przestawianie i ustawianie nie przeszkadza.

Note bene, z racji doskonałej jakości filmu dla średniego formatu, jeszcze żaden producent się nie zdecyudowł na całkowicie cyfrowe body, dostępnych jest natomiast wiele Digital Back'ów różnych producentów.

E tam żaden... Hasselblad H1D, Mamiya ZD (co prawda chyba tak do końca się nie ukazała jeszcze ale już wkrótce...)

Kubaman
15-03-2005, 23:25
Mamiya na pewno jest spóźniona, a po ostatnim PMA, gdzie się w ogóle nie pokazali, chodzą słuchy, że być może nigdy go nie skończą. Hassel - cóż, przeoczyłem :wink:

Krzychu
16-03-2005, 18:10
Mamiya na pewno jest spóźniona, a po ostatnim PMA, gdzie się w ogóle nie pokazali, chodzą słuchy, że być może nigdy go nie skończą. Hassel - cóż, przeoczyłem :wink:

Pentax się właśnie ogłosił że będą robić cyfrową 645-kę... Co do Mamiyi - zobaczymy, wydaje mi się że szanse na powodzenie ma spore... Jakby co to już jednego Sekora mam i kupuję następne ;-)

mario1275
16-03-2005, 18:26
silikon film wypuścił już dawno temu taką matrycę z elektroniką którą zakładało się zamiast filmu. Nie miały one jakichś rewelacyjnych parametrów ale to były dopiero początki. Z tego co czytałem to wykupiły ich firmy które były zainteresowane sprzedażą droższych kompletnie cyfrowych aparatów. A może szkoda bo zamiast 300D kupiłbym wtedy tlko matryce do mojej 300