PDA

Zobacz pełną wersję : kiepskie WB-wysokie temp.w fotkach ze szt.oświet.DLACZEGO ?



catcherintherye
26-02-2005, 23:16
czy ktoś mi w końcu odpowie DLACZEGO w wszystkich prawie lustrach cyfrowych ( a przynajmniej w 300-tce,10,20 i 1D - bo te sprawdzałem) -zdjęcia przy sztucznym oświetleniu są takie cholernie PRZEPALONE..??!! - a tego samego efektu NIE MA w compactach ( miałem G2,G3,G5 i ostatnio G6) - gdzie balans biel działa perfekcyjnie...a temperatury 'układają' się bez zarzutu...!!

zresztą te przepały pojawiają się i w dzień czasami... :cry:

--- WSZYSTKO próbowałem - łącznie z specjalnym filtrem 'schładzającym' - niebieskim najlepszych marek. --" biała kartka ". - wszystko próbowałem.
--mam w nosie obrabiać ciągle temperaturę w PS CS..

czemu lustrzanki cyfrowe nie mogą sobie dać z tym rady...???!!! :twisted: :? :cry:

to wszystko bez sensu.... :cry:

Cychol
26-02-2005, 23:26
Wytłumacz co wg Ciebie znaczy przepalone (prześwietlone???) i co ma do tego balans bieli??? przepraszam ale nie rozumię.

catcherintherye
26-02-2005, 23:37
dobra dobra... :lol: 'zakręciłem' trochę....

--nie nie,nie mam na myśli 'przepałów' jako prześwietleń ooczyyyyywiście.. :wink:
--wyszła tak 'gra słowna' - chodzi o 'przypalenia' - zdjęcia robione przy sztucznym świetle,BEZ WZGLĘDU jak ustawisz WB - chociaż byś się starał jak cholera- wychodzą BURE,ZAŻÓŁCONE..... - możesz robić WSZYSTKO - a zawsze będą się nadawały do obróbki temperaturowej...- dlaczego w swojej G2 czy G6 nawet,ustawienie WB ZAWSZE działało perfekcyjnie !!! - temperatura barwowa była IDEALNA ,bez żadnych poprawek...
- nawet kartka czasami nie była potrzebna - zdjecia były d o s k o n a ł e pod tym względem.

--czy lustrzaki cyfr. NIE DAJĄ SOBIE Z TYM RADY ???!!!! :cry:

[ Dodano: 26-02-2005 ]
--------------------------------------------------------------------------------

darpla napisał:
Zastanawiałem się czy z moim EOS-em jest coś nie tak, ale jednak wyczytałem opinię Tomasza Kulaka na temat balansu bieli i potwierdził,że prawidłowy można uzyskać wg wzorca.

Sorki za ignorancję, ale czym i kim do licha się tak podnieca-ć/sz? Kto to jest T.K.? Dla mnie kolejnym autorem testu typu "Master your 300D na 2. stronach w Chipie"
Poczytaj co pisze Radek o ACR, inCamera a w ogóle wszystko tam sobie poczytaj --> www.cdrom.pl
Odsyłam Cię na stronę 66. książki Bruca Frasera "Real World CameraRaw with Adobe CS"
Jest tam kilka zdjęć przed i po kalibracji "na Gretaga". Będziesz się cieszył, że kupiłeś 300D a nie 1Ds ...
Nie ma takiego aparatu, który by ustawił wszystko idealnie / neutralnie
darpla napisał:
Co prawda przy świetle słonecznym balans automatyczny czy `słońce` sprawdza sie dobrze ale już w warunkach studyjnych to spory problem.

A nie ma w 300D- wasia balansu w Kelvinach? Wtedy mierzysz lampy i spokój.

Od siebie mogę Ci polecić WhiBall jako idealne narzędzie do WB w terenie.
W studio target rozmiaru

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

no tak ., poczytałem sobie..

NO ALE CO Z TEGO..???

jeśli zwykły G2 robi to OD RĘKI i bez tych wszystkich ceregieli..!!!

-- a może jeszcze w teren mam tachać jakiegoś peceta czy inne urządzenia- by prawidłowo ustawiać WB..??!!! :twisted: żenada ! :cry:

[ Dodano: 26-02-2005 ]
przeczytałem post "Balans bieli tylko wg. wzorca w 300D".

załamka ! :?
- to po to wydaje się tyle forsy by aparat focił 'ciepławe' dania - bure jak wczorajsze naleśniki..? -
-- coś tu nie tak...

JAKA JEST TEGO PRZYCZYNA TECHNICZNA ??- że w G2 to NIGDY NIE MIAŁO MIEJSCA????!! :shock:

k o n k r e t n i e !!!???

Vitez
27-02-2005, 01:06
Spokojnie... po co tyle pogrubien, wykrzyknikow, capslockow, emotikonek, nerwow?

Jednym sie podoba kolorystyka z Sony828 inni mowia ze Sony skopalo matryce.
Jednym sie podoba kolorystyka cz ostrosc z 300D innym z Nikona D70.
Czy ktos cie zmusza do robienia 300D ? Nie mozesz wrocic do serii G ?
Jesli jednak musisz uzywac 300D to czy nie mozesz sie przemoc i probowac omijac wady dSLR (mi np ciagle brak obrotowego LCD przez co sporo sie poce przy robieniu zdjec - ale wcale nie krzycze na ten temat na forum tylko po postu czesciej sie kapie 8) :roll: ).

Mi tam sie akurat balans bieli z mojego 10D podoba.. i automatyczny i presety... a i tak najczesciej robie w RAW by "a ńóż, widelec" gdy mi sie balans bieli nie spodoba - bez problemu go poprawic (pipetka, innymi presetami, PSem).
Jesli masz az taka alergie na obrobke zdjec to siegnij po klisze (a i tu czesto sie korzysta z filtrow korygujacych i to mniej dokladniej niz w cyfrze i tak wychodzi) - bo zeby zdjecia z cyfraka wyszly naprawde OK to trzeba je obrobic (w kliszy najczesciej robi to za ciebie laborant).
Jesli masz az taka alergie na niezbyt dobre zdjecia "z automatu" w dSLR - to siegnij po kompakt cyfrowy - one maja lepsze algorytmy automatyzacji i upiekszania zdjec :roll: .
Woz albo przewoz - nigdy nie znajdziesz idealnego rozwiazania. A to ze 300D (mimo swej ceny - dla osob "co kupic do 300zl" zabojcza) nie jest aparatem idealnym to bylo wiadomo od dawna i z niektorymi jego wadami musisz sie pogodzic (choc wiele jest osob ktore nie widza wady zlego balansu - widac to kwestia indywidualna) albo zmienic sprzet.

catcherintherye
27-02-2005, 01:19
Vitez ..- masz rację.

- coś troszku nerwowy dzisiaj jestem.. :mrgreen:

- ale to wszystko przez 350 którą odbieram za kilka tygodni a tu ciągle się jeszcze szamoczę z niepewnym WB.

-- ale OK. -- rzeczywiście wzorzec NIC nie zastąpi. - JEST DUUUŻO LEPIEJ.

-- jako do 'autorytetu' będę miał pytanie co do różnicy w wielkości sensora w 300 i 350 ale to już w nowym topic'u - może kogoś jeszcze zainteresuje...


jeszcze raz przepraszam - rzeczywiście wzorzec ma PIORUNUJĄCY wpływ..

ps. ale jesteś złośliwy z tymi compactami i LCD :mrgreen: :wink:

borkomar
26-01-2006, 03:16
Vitez ..- masz rację.

- coś troszku nerwowy dzisiaj jestem.. :mrgreen:

- ale to wszystko przez 350 którą odbieram za kilka tygodni a tu ciągle się jeszcze szamoczę z niepewnym WB.

-- ale OK. -- rzeczywiście wzorzec NIC nie zastąpi. - JEST DUUUŻO LEPIEJ.

-- jako do 'autorytetu' będę miał pytanie co do różnicy w wielkości sensora w 300 i 350 ale to już w nowym topic'u - może kogoś jeszcze zainteresuje...


jeszcze raz przepraszam - rzeczywiście wzorzec ma PIORUNUJĄCY wpływ..

ps. ale jesteś złośliwy z tymi compactami i LCD :mrgreen: :wink:

Jakiego wzorca uzywasz??