PDA

Zobacz pełną wersję : Padł mi ekran w 30d



mario_white
24-04-2007, 18:37
Dzisiaj odebrałem przesyłke od kuriera z nowym aparatem 30D , zdążyłem naładować baterie zrobic ok. 50 zdjęc i padł mi ekran LCD. Przestał sie wyświetlać. Ktoś z was miał podobny problem?

Ps. Kupilem oryginalna karte 4 GB sandisk extreme III i karta działa mi prawidlowo w 20D.

mario_white
25-04-2007, 14:40
no i 14 dni oczekiwania na naprawe w serwisie canona.
Przy okazji dowiedzialem się ze ekran LCD w canon 30D jest produkcji sony i jest podobny lub nawet identyczny jak te stosowane do zwykłych aparatów kompaktowych :idea:

mkwiek
26-04-2007, 13:36
Przy okazji dowiedzialem się ze ekran LCD w canon 30D jest produkcji sony i jest podobny lub nawet identyczny jak te stosowane do zwykłych aparatów kompaktowych :idea:

ameryki nie odkryłeś :) dla mnie to w sumie nie ma znaczenia :)
pamiętaj, że to chodzi o 14 dni ROBOCZYCH czyli nie liczy się świąt, sobót i niedziel. czyli poczekasz dłuuuuuugo teraz bo jest dłłuuuuugi weekend. chyba Cię nie pocieszyłem :)

fICHU
26-04-2007, 14:29
a to taka awaria nie podlega bezwarunkowej wymianie na nowy ?
kwestia odeslania do sklepu? chyba ze to nie ze sklepu...

Avadra_K
26-04-2007, 14:46
a to taka awaria nie podlega bezwarunkowej wymianie na nowy ?
kwestia odeslania do sklepu? chyba ze to nie ze sklepu...

Święte słowa :-) Mnie wymienili od ręki i sprawa się załatwiła. Jeżeli odeślesz do serwisu zapomnij o foceniu w dłuuuuuuugi weekend:?

tpop
26-04-2007, 14:49
rob zdjecia narazie tak. Bedzie ten dreszczyk niepewnosci znany tylko analogowcom :). Oddasz po tym dłuuuugim łikendzie.
A te 14 dni to pewnie dlatego ze beda sprowadzać czesci. Zadzwon do nich i zapytaj czy nie mogliby juz zamowic tego LCd a Ty go za 2 tygodnie przyniesiesz i wymienia prawie od reki.

mario_white
26-04-2007, 16:19
Witam ponownie, ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu w dniu dzisiejszym otrzymałem sms z informacja, iż aparat jest już gotowy do odebrania ( Naprawa odbyła sie w ciągu 24 h). Bardzo, bardzo wielkie podziekowania dla serwisu CSI z ul. żytnia 15. Serwis stanął na wysokości zadania!
Okazało się, że do wymiany poszedł układ sterowania LCD.

No i na długi weekend będę miał zajęcie :)

Teraz już jestem w pełni zadowolony z mojego nowego Canona 30D.

777
30-04-2007, 20:55
Witam ponownie, ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu w dniu dzisiejszym otrzymałem sms z informacja, iż aparat jest już gotowy do odebrania ( Naprawa odbyła sie w ciągu 24 h). Bardzo, bardzo wielkie podziekowania dla serwisu CSI z ul. żytnia 15. Serwis stanął na wysokości zadania!
Okazało się, że do wymiany poszedł układ sterowania LCD.

No i na długi weekend będę miał zajęcie :)

Teraz już jestem w pełni zadowolony z mojego nowego Canona 30D.

to wazny dzien
ktos napisal cos pozytywnego o serwisie na zytniej
proponuje przykleic ten watek:mrgreen: hehe