PDA

Zobacz pełną wersję : Te same efekty z NoiseNinja w PS i standalone



Arek Piekarz
24-04-2007, 14:16
Chciałem przyspieszyć obróbkę zdjęć przez zostawienie odszumiania na koniec, aby komputer zrobił to dla wszystkich zdjęć na raz. Wziąłem więc NoiseNinja w wersji standalone i skonfigurowałem pod swoje potrzeby, jest tylko mały szkopuł - mianowicie filtrowanie.

W plug-in'ie suwaki są ustawione standardowo na 10 i mogą się poruszać w zakresie 0-20, tymczasem w osobnym programie są one na początku na 0 i mają zakres od -20 do 20. Mam więc pytanie, czy wartość "10" z plug-ina odpowiada wartości "10" z drugiej wersji, czy raczej 0? Czy wartość "-20" z drugiej to "0" z pierwszej czy nie występuje w PSie? To dla mnie ważne, gdyż chcę uzyskać takie same efekty w batchu jak w odszumianiu pojedyńczym.

Jacek Deka
24-04-2007, 16:57
Nie lepiej zrobić sobie test na fragmencie zaszumionej fotografii?
Należy ustawić krańcowe ustawienia i porównać.

Ale, jeżeli nie widzisz różnicy, to po co odszumiać.

Arek Piekarz
24-04-2007, 17:35
Przed założeniem tego wątki robiłem różne testy i na początku wydawało mi się, że osobno NN działa nawet lepiej niż z PSem, ale po dokładnym przyjrzeniu się (crop 100%) zauważyłem, że plug-in lepiej wyostrza, a jednocześnie daje lepsze odszumienie jednolitych powierzchni. Zacząłem więc kombinować i sprawdzać, co robię źle. Dzisiaj wreszcie udało mi się dojść do pewnego kompromisu przy ustawieniu suwaków "na oko" wyglądającym tak samo, jak w PSie. Potraktowałem środkowe wartości w obu programach za takie same oraz uznałem, że zakres ustawień mają również taki sam, jedynie standalone jest dwa razy dokładniejszy. W ten sposób osiągnąłem bardzo podobne efekty. Jedyne różnice to odrobinę większy kontrast w programie i mniejsza ilość artefaktów w plug-inie, ale te są widoczne tylko na dużym powiększeniu.