PDA

Zobacz pełną wersję : Photoshop - Adjustment Layer



n0wy
21-04-2007, 00:08
Mam takie pytanie do orientujących się w PSie lepiej.

Dajmy na to, że mam obraz składający się z kilku warstw. Teraz na jednej górnych warstw chciałbym dodać "Adjustment Layer", żeby np. podiągnąć poziomy, krzywe, cokolwiek ;)
Klikam na tą warstwę, potem Layer -> New Adjustment Layer -> Curves (np.). No i teraz mam problem, ponieważ bawiąc się krzywymi zminia mi się nie tylko moja wybrana warstwa (do której chciałem docelowo zastosować Adjustment Layer) ale także wszystkie warstwy pod nią. Czy tak to właśnie ma wyglądać? Czy nie ma jakiegoś prostego sposobu na obejście tego, czy pozostaje mi maskowanie Adjustment Layer?

Dzięki za pomoc!

esteper
21-04-2007, 08:43
Pozostaje Ci wybranie odpowiedniej warstwy i modyfikowac krzywie, poziomy i inne tam bzdety, tak jak byś działał na jednej warstwie. Wybierasz swoją warstwę i wybierasz IMAGE => ADJUSTMENTS i wybierasz dalej co trzeba.

katonczyk
21-04-2007, 10:03
Wystarczy zrobic grupe i juz

n0wy
21-04-2007, 10:10
Esteper, na chwilę obecną właśnie tak to załatwiam.


Wystarczy zrobic grupe i juz

Hmm, no właśnie w tym sęk, że też nie wytarczy, jeśli warstwa korekcyjna wraz z moją warstwą są w grupie to i tak zmienia się wszystko pod nimi. A może robię coś nie tak?

luckylucas
21-04-2007, 11:21
Jezeli zmniejszysz krycie tej gornej warsty na 0% to zobaczysz, ze te pod nimi sa nie ruszone
pozdrawiam

n0wy
21-04-2007, 12:41
Jezeli zmniejszysz krycie tej gornej warsty na 0% to zobaczysz, ze te pod nimi sa nie ruszone
pozdrawiam

Hmm ale przeciez jak zmieniam krycie warstwy to ona mi znika... tak? Jak narazie działa tylko rozwiązanie Estepera

luckylucas
21-04-2007, 13:09
Hmm ale przeciez jak zmieniam krycie warstwy to ona mi znika... tak? Jak narazie działa tylko rozwiązanie Estepera

Tak i wtedy odslania sie to co jest zaraz pod nia. Chciałem Ci tylko uświadomić, że te warstwy pod są nieruszane
pzdr

kiniek
21-04-2007, 14:04
zrob warstwe korekcyjna nad warstwa ktora chcesz korektowac, nastepnie z wduszonym klawiszem ALT (kursor zmieni sie w bodajze dwa zachodzace na siebie okregi) kliknij na linie oddzielajace te dwie warstwy w palecie warstw. Od tej pory warstwa korekcyjna bedzie sie odnosila tylko do jednej warstwy ponizej.

n0wy
21-04-2007, 15:06
zrob warstwe korekcyjna nad warstwa ktora chcesz korektowac, nastepnie z wduszonym klawiszem ALT (kursor zmieni sie w bodajze dwa zachodzace na siebie okregi) kliknij na linie oddzielajace te dwie warstwy w palecie warstw. Od tej pory warstwa korekcyjna bedzie sie odnosila tylko do jednej warstwy ponizej.

Wielkie dzięki! Dokładnie o to chodziło ;)