PDA

Zobacz pełną wersję : Serwisowe Menu w 400d...



konradl
20-04-2007, 00:32
Niedawno natrafilem na posta na dpreview gdzie ktos sie skarzyl ze aparat wrocil mu z serwisu z aktywnym "Factory Menu", w sumie pewnie by nie jeczal ale okazalo sie ze w tym trybie inne funkcje aparatu sa nie calniem sprawne...

Zaczalem sobie googlowac i cos znalazlem ale w bardzo nieprzyjaznym jezyku(po niemiecku) Moze ktos potrafilby to przetlumaczyc, bo zdaje sie ze pisze tam jak to uaktywnic...

http://www.dslr-forum.de/showthread.php?t=186051

mattnick
20-04-2007, 01:09
1. Włącz aparat
2. Guzik pokaż obraz wcisnąć na ok. 2 sekundy i puścić :)
3. Odczekać 5 Sekund
4. Guzik pokaż obraz wcisnąć ponownie na ok. 2 sekundy i puścić :)
5. Odczekać 5 Sekund
6. Kliknąć guzik pokaż obraz....

btw. jak są błędy to niech ktoś poprawi
btw2. wątpię, zeby to zadziałało

Kolekcjoner
20-04-2007, 02:27
Pewnie się niedługo pokaże Wasiaware do 400-tki :).

konradl
20-04-2007, 07:52
"Pokaz obraz" to jakis dodatkowy przycisk w stosunku do 20d? :)

VANT
20-04-2007, 14:25
"Pokaz obraz" to jakis dodatkowy przycisk w stosunku do 20d? :)

a co naciskasz jak chcesz wyświetlić zdjęcie??

Martins
20-04-2007, 15:26
W moim przypadku puszka w trybie serwisowym pozostała po wizycie na Żytniej. Po prostu ktoś zapomniał sobie przywrócić normalny tryb. Jedyną wadą tego trybu, przynajmniej u mnie, był brak możliwości podłączenia aparatu do kompa przez kabelek. Po prostu komp nie widział aparatu. A po za tym wszystkie funkcje działają jak trzeba.

piast9
20-04-2007, 15:32
A oprócz tego ten tryb serwisowy co powoduje?

konradl
20-04-2007, 17:28
a co naciskasz jak chcesz wyświetlić zdjęcie??

no wim wim, play-a juz probowalem i nie dziala dlatego pytam...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

W moim przypadku puszka w trybie serwisowym pozostała po wizycie na Żytniej. Po prostu ktoś zapomniał sobie przywrócić normalny tryb. Jedyną wadą tego trybu, przynajmniej u mnie, był brak możliwości podłączenia aparatu do kompa przez kabelek. Po prostu komp nie widział aparatu. A po za tym wszystkie funkcje działają jak trzeba.

i dalej pozostaje? :)

Nie ma tam jakis opcji do mapowania hotow, regulacji FF/BF? :)

Martins
20-04-2007, 18:55
No niestety nie ma dodatkowych bonusowych funkcji. W sumie to nie ma żadnego dodatkowego menu czy opcji. Zadzwoniłem na Żytnią i powiedziałem i o tym czekając na reakcję. Ktoś kto odebrał telefon skonsultował się z technikiem i zakłopotaniem w głosie powiedział, że trzeba przysłać lub zostawić aparat, a oni to poprawią. No to podziękowałem za takie rozwiązanie i do tej pory mam włączony ten tryb. Musiałem jedynie dokupić sobie czytnik kart, żeby móc oglądać zrobione zdjęcia.

konradl
20-04-2007, 20:07
no niby wszystko ok, ale przy odsprzedazy moze byc problem... Ehh specjalisci, tez mialem ostatnio z nimi przejscia, aparat 3 razy jezdzil z ta sama usterka ale nie dalem spokoju i w koncu naprawili...

Martins
20-04-2007, 21:41
Póki co to nie będę zmieniał puszki, a przy okazji jakiejś wizyty w Warszawie podjadę na Żytnią, żeby od ręki to poprawili.

jools
23-04-2007, 09:14
a moglbys wrzucic jakies fotki jak to wyglada ?

konradl
23-04-2007, 14:01
a i looknij na nazwy zdjec, czy masz img_xxxx czy xxx_xxxx?

Martins
23-04-2007, 16:19
To niestety nie jest tak, że pojawia się jakieś nowe tajemne menu. M.in. podczas podłączenia aparatu pod kompa w celu zgrania zdjęć pojawia się komunikat "DCP Connect" i szuka mi sterowników, żeby podłączyć nowe urządzenie. I po tym mozna rozpoznać, że technicy na Żytniej nie wyłączyli trybu serwisowego. Na google znalazłem, że to jest to, a do tego rozmowa z serwisem upewniła w 100%. To jest tryb, a nie żadne nowe menu.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
A nazwy zdjęć są ciągle po staremu czyli img_xxxx.

konradl
23-04-2007, 22:36
aha, pytam bo w przypadku 30d czytalem jakis post ze nazwy zdjec byly w formie xxx_xxxx czyli wszedzie cyfry, pomyslalem sobie ze to moze byc przebieg migawki.

Pozdr.

dickory dare
16-08-2007, 16:13
W moim przypadku puszka w trybie serwisowym pozostała po wizycie na Żytniej. Po prostu ktoś zapomniał sobie przywrócić normalny tryb. Jedyną wadą tego trybu, przynajmniej u mnie, był brak możliwości podłączenia aparatu do kompa przez kabelek. Po prostu komp nie widział aparatu. A po za tym wszystkie funkcje działają jak trzeba.

wobec tego, jak poznać przy odbiorze osobistym aparatu z Żytniej czy tryb serwisowy nie został omyłkowo nie wyłączony? na co zwracać uwagę przy odbiorze? w przyszłym tygodniu będę na kilka dni w Warszawie i chcę oddać trochę ponad miesięczny aparat na serwisowanie (przedmuchanie matrycy, sprawdzenie pod kątem bad pikseli i BF/FF).