PDA

Zobacz pełną wersję : canon 24-70 wrocław



Shark-uk
19-04-2007, 22:26
Witam.
czy znacie może jakiś sklep warty polecienia we wrocławiu gdzie moge kupić to szkiełko za w miare fajną cene?? będe tam tylko kilka dni dlatego sklep na miejscu żeby można było sprawdzić bo z netu to sobbie moge wszędzie zamówić ale ze sprawdzeniem przezd kupnem mały problem.:)

Viracocha
19-04-2007, 22:29
We Wrocku to chyba ciągle tylko No 1 ul. Oławska.

MacGyver
19-04-2007, 22:47
We Wrocku to chyba ciągle tylko No 1 ul. Oławska.
Robienie zakupów w No1 jest w złym guście :mrgreen:
Polecam raczej dwa sklepy sieci abfoto (http://abfoto.pl/). Taniej będzie na pewno a i obsługa jakby bardziej kompetentna.

Shark-uk
19-04-2007, 23:13
w abfoto 5129zł na oławskiej nie wiem bo nie moge znaleść skepu (znaczy strony) może się coś jeszcze znajdzie żeby taniej :) lub żeby potwierdzić że tu warto :)

Viracocha
19-04-2007, 23:13
Witam.
czy znacie może jakiś sklep warty polecienia we wrocławiu gdzie moge kupić to szkiełko za w miare fajną cene?? będe tam tylko kilka dni dlatego sklep na miejscu żeby można było sprawdzić bo z netu to sobbie moge wszędzie zamówić ale ze sprawdzeniem przezd kupnem mały problem.


Robienie zakupów w No1 jest w złym guście :mrgreen:
Polecam raczej dwa sklepy sieci abfoto (http://abfoto.pl/). Taniej będzie na pewno a i obsługa jakby bardziej kompetentna.

Shark-uk nie pytał o sklep z netu.

[EDIT]
Na Dubois i Widoku raczej 24-70 nie pomaca, bo tam mają (mieli) tylko sprzęt amatorski. Rok temu nie było na sklepach nawet 20D. A co do kompetencji obsługi, to wg mnie porównywalna.

Shark-uk
19-04-2007, 23:17
ale jeśli sklep będzie z necie ale z wrocka to pewnie da się dogadać żeby tam pjechać i odebrać/sprawdzić osobiście już tak robiłem ze sklepem z allegro kiedyś i było ok :)

ps: wcześniej nie sparwdziłem ten jest z warszawy więc odpada.

MacGyver
20-04-2007, 11:27
Shark-uk nie pytał o sklep z netu.
Abfoto to nie jest sklep netowy tylko dawna sieć MJ Foto. Szkła można zamawiać w sklepie netowym i odbierać w którymś z "rzeczywistych" jak również pójść do któregoś z nich, wytargować rabat i zamówić bezpośrednio u sprzedawcy.

Na Dubois i Widoku raczej 24-70 nie pomaca, bo tam mają (mieli) tylko sprzęt amatorski. Rok temu nie było na sklepach nawet 20D.
W No1 też raczej nie będzie, jeśli już to prędzej 24-105. W Polsce mało kto trzyma na stanie szkła za 5 k. Sklep szkło zamawia i macasz sobie jak już przyjdzie.

A co do kompetencji obsługi, to wg mnie porównywalna.
W abfoto nie wciskają kitów, uwłaczających godności intelektualnej kupującego, to ich odróżnia od No1

ale jeśli sklep będzie z necie ale z wrocka to pewnie da się dogadać żeby tam pjechać i odebrać/sprawdzić osobiście już tak robiłem ze sklepem z allegro kiedyś i było ok :)
ps: wcześniej nie sparwdziłem ten jest z warszawy więc odpada.
Tak jak napisałem wyżej, z pomacaniem przy odbiorze i płatnością gotówką po sprawdzeniu nie będzie najmniejszego problemu. Abfoto to nie jest tylko centrala w Wa-wie, ale ogólnopolska sieć sklepów, we Wrocławiu są dwa (były nawet trzy, ale jednego chyba już nie ma). Jedyna wada: realizacja zamówienia może trochę potrwać, bo z tym ostatnio u nich nienajlepiej (głównie z uwagi na bałagan w Canon Polska).

Viracocha
20-04-2007, 12:12
Abfoto to nie jest sklep netowy tylko dawna sieć MJ Foto. Szkła można zamawiać w sklepie netowym i odbierać w którymś z "rzeczywistych" jak również pójść do któregoś z nich, wytargować rabat i zamówić bezpośrednio u sprzedawcy.
Podobnie jak w No 1. Rabat bez problemu można wytargować, a nawet sprzedawca nieraz sam proponuje, zwłaszcza jeśli bez faktury.


W No1 też raczej nie będzie, jeśli już to prędzej 24-105. W Polsce mało kto trzyma na stanie szkła za 5 k. Sklep szkło zamawia i macasz sobie jak już przyjdzie.
Nie wiem czy jest teraz akurat ten obiektyw, ale jeśli chodzi o ilość sprzętu, to te sklepy nie można absolutnie porównać do No 1, gdzie jest po prostu jest wszystkiego więcej. Jeśli nie ma to też bez problemu można zamówić.

W abfoto nie wciskają kitów, uwłaczających godności intelektualnej kupującego, to ich odróżnia od No1
Na Widoku jest sprzedawca, który uważa, że Canon ma najgorsze matryce na rynku, a FF (Full Frame) jest zupełnie bez sensu... (miałem okazję kiedyś osobiście na ten temat dyskutować). W No 1 nie spotkałem się z podobnymi tekstami.


Tak jak napisałem wyżej, z pomacaniem przy odbiorze i płatnością gotówką po sprawdzeniu nie będzie najmniejszego problemu. Abfoto to nie jest tylko centrala w Wa-wie, ale ogólnopolska sieć sklepów, we Wrocławiu są dwa (były nawet trzy, ale jednego chyba już nie ma). Jedyna wada: realizacja zamówienia może trochę potrwać, bo z tym ostatnio u nich nienajlepiej (głównie z uwagi na bałagan w Canon Polska).
Nie wiem dlaczego tak się uwziąłeś na No 1, ale wg mnie to jedyny porządny sklep we Wrocławiu. Sprzęt można pomacać przed zakupem/zamówieniem, bo po prostu jest.

piast9
20-04-2007, 12:19
A co z foto-raj?

Viracocha
20-04-2007, 12:25
A co z foto-raj?

Nie znam. Brzmi jak Kraina Wiecznych Fotograficznych Łowów? ;)

piast9
20-04-2007, 12:47
Bardzo miły sklepik. I tani.

bebesky
20-04-2007, 12:54
Robienie zakupów w No1 jest w złym guście :mrgreen:
Polecam raczej dwa sklepy sieci abfoto (http://abfoto.pl/). Taniej będzie na pewno a i obsługa jakby bardziej kompetentna.


bym się nie zgodził
za swój w sklepie normalnym czyli nieinternetowym zapłaciłem dwa miesiące temu 4.300 zł
ceneo podaje ceny od 4.599
tu: http://www.ceneo.pl/4739

abfoto 5.129
tu: http://sklep.abfoto.pl/produkt.php?id=39

to gdzie tu taniej????

dodatkowo mogłem go pomacać, przymierzyć i na miejscu zdecydować - zrobisz tak w sklepie internetowym???

a co do kompetencji obsługi to zależy tylko od sklepu.
dodam jeszcze że większość sklepów sieciowych to są sklepy normalne - tyle że sprzedają towar "też" poprzez internet :)

MacGyver
20-04-2007, 13:30
Podobnie jak w No 1. Rabat bez problemu można wytargować, a nawet sprzedawca nieraz sam proponuje, zwłaszcza jeśli bez faktury.
Można owszem, tyle że kupowanie szkła za 4 czy 5 kzł bez faktury raczej nie jest najlepszym pomysłem. A poza tym ceny startowe są tam zazwyczaj dość oryginalne, więc targowaniem i tak nie uzyskamy ceny . którą można uznać za dobrą (podkreślam: zazwyczaj a nie zawsze)

Nie wiem czy jest teraz akurat ten obiektyw, ale jeśli chodzi o ilość sprzętu, to te sklepy nie można absolutnie porównać do No 1, gdzie jest po prostu jest wszystkiego więcej. Jeśli nie ma to też bez problemu można zamówić.
Dużo to ta jest, ale szkieł Sigmy. No1 to bezsprzecznie największy sklep foto we Wrocławiu ale to go nie czyni sklepem dobrym. Zwłaszcza komis mają tam rewelacyjny :twisted: A zamówić to można niemal wszędzie.

Na Widoku jest sprzedawca, który uważa, że Canon ma najgorsze matryce na rynku, a FF (Full Frame) jest zupełnie bez sensu... (miałem okazję kiedyś osobiście na ten temat dyskutować). W No 1 nie spotkałem się z podobnymi tekstami.
Głupoty gadają wszędzie, różnica polega na tym że w No1 mają one tylko jeden cel: wcisnąć klientowi na siłę jak najdroższy produkt. Panowie twierdzą, na przykład, że wszystkie nieoryginalne akumulatory to aparatów są do ****, że oryginalne filtry Cokin są rewelacyjne optycznie itd.

Nie wiem dlaczego tak się uwziąłeś na No 1, ale wg mnie to jedyny porządny sklep we Wrocławiu. Sprzęt można pomacać przed zakupem/zamówieniem, bo po prostu jest.
To nie jest porządny sklep. I nie uwziąłem się na nich tylko kilka razy nie dałem się naciągnąć (parę razy musiałem tam coś kupić, bo mi się spieszyło, na szczęście nie były to rzeczy wielkie, bo przepłacałem strasznie). To że jest największy i sporo rzeczy tam można zobaczyć nie zmienia tego faktu.

A co z foto-raj?
Też tak uważam, sporo tam kupiłem.

bym się nie zgodził
za swój w sklepie normalnym czyli nieinternetowym zapłaciłem dwa miesiące temu 4.300 zł ...abfoto 5.129
...to gdzie tu taniej????
A czy ja twierdzę że w abfoto ma wszystko najtaniej na rynku

dodatkowo mogłem go pomacać, przymierzyć i na miejscu zdecydować - zrobisz tak w sklepie internetowym???
Jak odpowiadasz na posty to je uważniej czytaj.

dodam jeszcze że większość sklepów sieciowych to są sklepy normalne - tyle że sprzedają towar "też" poprzez internet :)
Dokładnie, tyle że sam przeczysz temu co napisałeś dwa wersy wyżej.

Viracocha
20-04-2007, 14:02
Można owszem, tyle że kupowanie szkła za 4 czy 5 kzł bez faktury raczej nie jest najlepszym pomysłem. A poza tym ceny startowe są tam zazwyczaj dość oryginalne, więc targowaniem i tak nie uzyskamy ceny . którą można uznać za dobrą (podkreślam: zazwyczaj a nie zawsze)
Z moich doświadczeń wynika, że właśnie "oryginalne" ceny mają na ul. Widok.


Głupoty gadają wszędzie, różnica polega na tym że w No1 mają one tylko jeden cel: wcisnąć klientowi na siłę jak najdroższy produkt. Panowie twierdzą, na przykład, że wszystkie nieoryginalne akumulatory to aparatów są do ****, że oryginalne filtry Cokin są rewelacyjne optycznie itd.
Osobiście kupiłem w No 1 dwie sztuki nieoryginalnych akumulatorów do 30D, których oczywiście ani na Widoku, ani na Dubois nie mieli.


To nie jest porządny sklep. I nie uwziąłem się na nich tylko kilka razy nie dałem się naciągnąć (parę razy musiałem tam coś kupić, bo mi się spieszyło, na szczęście nie były to rzeczy wielkie, bo przepłacałem strasznie). To że jest największy i sporo rzeczy tam można zobaczyć nie zmienia tego faktu.

Kupiłem w No 1 body 30D. Taniej znalazłem tylko na Allegro (ok. 100zł.), ale wolałem obejrzeć aparat przed zakupem. Byłem wcześniej na ul. Widok, gdzie oczywiście nie go mieli. Gość powiedział mi, że może zamówić sprzęt, ale zapłaciłbym za niego ponad 300zł więcej. Podziękowałem więc pięknie i poszedłem do No 1.

MacGyver
20-04-2007, 14:08
Kupiłem w No 1 body 30D. Taniej znalazłem tylko na Allegro (ok. 100zł.), ale wolałem obejrzeć aparat przed zakupem. Byłem wcześniej na ul. Widok, gdzie oczywiście nie go mieli. Gość powiedział mi, że może zamówić sprzęt, ale zapłaciłbym za niego ponad 300zł więcej. Podziękowałem więc pięknie i poszedłem do No 1.
Fakt, na nowe puszki mają czasami dobre ceny... i chyba tylko na to.
Ostatnio zamówiłem u nich szarą połówkę Marumi, zapewniali że będzie wg cennika Raysfoto, przy odbiorze oczywiście okazało się że kosztuje 20 zł więcej (trochę ponad 10% ceny). Wiem, mogłem nie odebrać...

Osobiście kupiłem w No 1 dwie sztuki nieoryginalnych akumulatorów do 30D, których oczywiście ani na Widoku, ani na Dubois nie mieli.
Trudno żeby oficjalny dystrybutor Canona handlował zamiennikami. Aku to się kupuje gdzie indziej :-)

Viracocha
20-04-2007, 14:14
Trudno żeby oficjalny dystrybutor Canona handlował zamiennikami. Aku to się kupuje gdzie indziej :-)

Np. w No 1 ;)
Poza tym właśnie to mnie śmieszy najbardziej - oficjalny dystrybutor Canona - wchodzisz i na sklepie jest kilka amatorskich szkieł Canona i puszki tylko z najniższej półki.

MacGyver
20-04-2007, 14:25
Np. w No 1 ;)
Jak lubisz przepłacać to czemu nie, mnie zamiennik BP-511 oferowali za osiemdziesiąt kilka złotych :-)

Poza tym właśnie to mnie śmieszy najbardziej - oficjalny dystrybutor Canona - wchodzisz i na sklepie jest kilka amatorskich szkieł Canona i puszki tylko z najniższej półki.
Bo się niestety przestawili na amatorskiego klienta. A i sklepiki małe więc za dużo tam nie upchasz.

Viracocha
20-04-2007, 14:33
Jak lubisz przepłacać to czemu nie, mnie zamiennik BP-511 oferowali za osiemdziesiąt kilka złotych :-)
Orientuję się w cenach i akurat te aku były w podobnych cenach jak w necie. A jak ktoś lubi przepłacać, to właśnie jego wysłałbym na Widok.


Bo się niestety przestawili na amatorskiego klienta. A i sklepiki małe więc za dużo tam nie upchasz.
Ale chyba to nie zmienia postaci rzeczy, że śmiesznie brzmi porównanie "oficjalny dystrybutor Canona" z jego zasobami sklepowymi. Poza tym sklepiki może i nieduże, ale dwa.

MacGyver
20-04-2007, 14:57
Orientuję się w cenach i akurat te aku były w podobnych cenach jak w necie. A jak ktoś lubi przepłacać, to właśnie jego wysłałbym na Widok.
Filtry Hi-Tech też mają w takich cenach jak na allegro... tzn z cennika RaysFoto. Ale muszla oczna Eb, za którą skasowali mnie 49,50 przy widoku leżała sobie za 30 czy 35 zł... drobna różnica :mrgreen:

Ale chyba to nie zmienia postaci rzeczy, że śmiesznie brzmi porównanie "oficjalny dystrybutor Canona" z jego zasobami sklepowymi. Poza tym sklepiki może i nieduże, ale dwa.
Były nawet trzy. A śmieszne to jest niestety to, że w milionowej aglomeracji nie ma sklepu foto z prawdziwego zdarzenia (nie obrażając tych dwóch z materiałami do fotografii analogowej, bo dobre są, ale oferta, nazwijmy to, dla klienta niszowego)

an_zak
20-04-2007, 15:47
Hm, swoją drogą używany ef 35mm f/2 w komisie no1 kosztował 1100... a nówka w ABFoto - 1050 zł :D

Kiedy ze znajomą szedłem kupić dla jej chłopaka "drobiazg pod choinkę" do nowego aparatu, miły pan z no1 elokwentnie zaproponował 70-200/4 L :D

No i należy pamiętać, że nie ma jednego sklepu najtanszego w całym zakresie asortymentu, po prostu najlepiej porównać No1/ABfoto/Foto-raj/inne pod kątem danego szkła/puchy i kupić najtaniej :)

Viracocha
20-04-2007, 16:05
A śmieszne to jest niestety to, że w milionowej aglomeracji nie ma sklepu foto z prawdziwego zdarzenia (nie obrażając tych dwóch z materiałami do fotografii analogowej, bo dobre są, ale oferta, nazwijmy to, dla klienta niszowego)

I tu się zgodzę. Dla mnie sklep przy ul. Widok to dno, bo po prostu prawie nic nie ma. Na ul Dubois jest jeszcze gorzej. Z kolei No 1 jest jedynym sklepem, gdzie jest trochę sprzętu i jest to dla mnie przewaga. Co do cen, to z tym już bywa różnie - używany sprzęt jest rzeczywiście drogi, ale myślę, że tutaj wina wrocławskiej giełdy, gdzie ceny są wręcz bezsensowne i na pewno nie konkurencyjne. A właściciel No 1, jak wiadomo, na giełdzie zaczynał swój interes, więc dokładnie wie jaką ma konkurencję...

Shark-uk
20-04-2007, 18:08
w foto-raj 5499zł więc jeszcze drożej a własnie tam kiedyś fuji kupowałem i cena była ok
a co do tego No1 macie jakieś namiary na to bo w necie nie moge nic znaleść a w polsce będę tylko kilka dni i wtedy szukać to już bedzie za późno

MacGyver
20-04-2007, 18:10
I tu się zgodzę. Dla mnie sklep przy ul. Widok to dno, bo po prostu prawie nic nie ma. Na ul Dubois jest jeszcze gorzej. Z kolei No 1 jest jedynym sklepem, gdzie jest trochę sprzętu i jest to dla mnie przewaga.
No jedyna, można pomacać... a i to głównie Sigmy :-)

Co do cen, to z tym już bywa różnie - używany sprzęt jest rzeczywiście drogi, ale myślę, że tutaj wina wrocławskiej giełdy, gdzie ceny są wręcz bezsensowne i na pewno nie konkurencyjne. A właściciel No 1, jak wiadomo, na giełdzie zaczynał swój interes, więc dokładnie wie jaką ma konkurencję...
Na giełdzie nie jest tak strasznie i trafiają się dobre okazje. Panom z giełdy Allegro popsuło interes.

a co do tego No1 macie jakieś namiary na to bo w necie nie moge nic znaleść a w polsce będę tylko kilka dni i wtedy szukać to już bedzie za późno
http://foto-master.pl

Viracocha
20-04-2007, 18:47
No jedyna, można pomacać... a i to głównie Sigmy :-)
Widzę, że masz wielki uraz do No1 :wink: . Wg mnie jest niezły wybór nie tylko Sigmy, chyba, że się coś zmieniło, bo ostatnio byłem we Wrocku w październiku. To myślę, że trzeba im sprawiedliwie przyznać.

MacGyver
20-04-2007, 19:04
Widzę, że masz wielki uraz do No1 :wink: . Wg mnie jest niezły wybór nie tylko Sigmy, chyba, że się coś zmieniło, bo ostatnio byłem we Wrocku w październiku. To myślę, że trzeba im sprawiedliwie przyznać.
Ostatnio jest głównie Sigma (należą do ich sieci dystrybucyjnej, prowadzą wypożyczalnię). A czy mam uraz, nie nazwał bym tego tak, czasami tam chodzę, ale mam o nich złe zdanie bo o co nie zapytam to próbują mnie naciągnąć albo podają mi niesprawdzone informacje, twierdząc że są pewne. Ostatnio kupowałem slajd dla dziadka (sam nie używam, więc mam słabe rozeznanie) to próbowali mi nawciskać takich kitów że uszy puchły. Facet nie znał się na tych slajdach, tak samo jak ja, ale grał wielkiego szpeca i gadał totalne, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością bzdury.