PDA

Zobacz pełną wersję : Kupić 300d??



Mateo :)
16-04-2007, 20:34
Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna lustrzanki. Obecnie jestem posiadaczem olka c-765. Nie stać mnie raczej na nic lepszego od 300d. Do aparatu dokupił bym kita, canona 50mm 1.8, grip no i kartę oczywiście. Czy uważacie, że to dobry wybór na początek, czy może lepiej zaczekać jeszcze rok:confused: Martwi mnie to, iż z tego co widzę to często ulega on różnym awarią :sad: I jeszcze jedno co myślicie o tej konkretnej aukcji: http://allegro.pl/item182564306_interfoto_canon_300d_duzy_zestaw_rat y_gwar3m.html
Zależy mi na szybkiej odpowiedzi, ponieważ aukcja kończy sie już w środę :-(

PrzemeS
16-04-2007, 20:40
A nie lepiej dozbierać trochę i kupić 350d?

snow
16-04-2007, 20:43
Na pewno lepiej niż kompakta. Ulega awariom bo to już stary aparat i coraz częściej wychodzi zużycie mechanizmu lustra czy migawki. Jak na nic lepszego nie stać to warto kupić w dobrym stanie 300d.

Bonczar
16-04-2007, 20:56
Ja bym na twoim miejscu poczekał i dozbierał do 350D. Lepiej mieć jednak aparat z gwarancją, ja miałem 300D i się przejechałem na nim...
Decyzja jednak należy do Ciebie.
Pozdrawiam

Mateo :)
16-04-2007, 20:59
A jeśli chodzi o tą konkretną aukcję podaną wyżej?

milus
16-04-2007, 21:21
Ja miałem kiedyś 300D. To była moja pierwsza lustrzanka cyfrowa, po wganiu ruskiego softu, aparat był całkiem O.K. Druga sprawa to, że jest on troszkę wolny, wolno zapisuje na kartę, wolno sie uruchamia, wolno odczytuje z karty np. przy przeglądaniu zdjęć trzeba się sporo naczekać, ale mimo tych wad całkiem dobrze mi sie nim robiło zdjęcia. Jak nie potrzebujesz szybkości to OK bedziesz zadowolony to porządna maszyna.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
acha , jeśli chodzi o firmę Inter Foto to oni są ok. mozesz bez wachnia kupić od nich sprzęt, to co sprzedają to jest dobre i sprawdzone. Kupiłem od nich juz sporo sprzętu i nie miałem nigdy żadnych problemów. Pozdrawiam

Mateo :)
16-04-2007, 21:32
Aha, dzięki serdeczne za tak szybkie odpowiedzi, niestety dalej mam dylemat :wink:

snow
16-04-2007, 21:52
Przede wszystkim zależy jakie zdjęcia robisz. Jak portrety w dzień albo architekture czy widoczki no to ci wielkie szybkosci nie potrzebne, nawet koncert da rade zrobić. Jak sport czy zwierzęta to warto się zastanowić czy nie dołożyć więcej. Napewno każda lustrzanka spełni twoje oczekiwania po kompakcie. Zamiast 350d jeżeli masz zamiar i możliwość dołożyć to doradzałbym 400d.

milus
16-04-2007, 22:03
Racja 400D byłby OK, ale jak kasy nie ma.....to trzeba wydumać jakiś kompromis

Robson01
16-04-2007, 22:30
Tylko patrzeć jak ktoś poleci Mateo żeby "trochę" dozbierał i kupił 5D:D
No może trochę przesadziłem - 30D.

MacGyver
16-04-2007, 22:55
snow napisał wszystko co trzeba w temacie.
Ale 300D, jeśli kupować, to raczej nie wysyłkowo, bo można trafić na zajechany egzemplarz (model ten wszedł w czasach kiedy lustrzanki cyfrowe kosztowały koszmarne pieniądze i sporo ślubnych go używało, więc nie trudno o zajechany egzemplarz)

schabu
16-04-2007, 23:08
a może 10D? różnica w cenie niewielka tylko też trudno trafić na mało śmigany model:) ale i tak wolałbym dozbierać czy nawet pożyczyć od mamy na 350d ;)

McKane
16-04-2007, 23:27
Olej gripa i 50/1.8 i starczy na 350d+kit. Dostaniesz lepszy zestaw pod wzgledem szybkosci, jakosci zdjec i pewnosci ze nie kupujesz trupa. Kupisz 300d peknie Ci kolek albo padnie migawka i jestes odpowiednio 300/600 zl w plecy.

Kolekcjoner
17-04-2007, 03:07
350D - zdecydowanie :).

EchoX
17-04-2007, 13:59
[...] Jak sport czy zwierzęta to warto się zastanowić czy nie dołożyć więcej.
no zupelnie z tym sie nie zgodze, w obu tych dziedzinach glownie decyduje szklo o jakosci zdjecia,
tylko nie mow ze ciasny bufor trzysetki nie pozwala zrobic dobrego zdjecia :twisted:

MacGyver
17-04-2007, 14:09
no zupelnie z tym sie nie zgodze, w obu tych dziedzinach glownie decyduje szklo o jakosci zdjecia...:twisted:
Raz fociłem zawody sportowe swoim trabantem, i mimo że szkło było USM to parę kadrów mi uciekło, z powodu zapychania bufora i bardzo długiego czasu włączania się aparatu.

tylko nie mow ze ciasny bufor trzysetki nie pozwala zrobic dobrego zdjecia
A co ma bufor do jakości zdjęć, poza tym że nie zawsze zdążysz je zrobić?

EchoX
17-04-2007, 15:01
MacGyver - moze miec tylko to co sam napisales - ucieknie Ci jakis kadr
Wlasnie 'ciasny' bufor to jedna z najczestrzych wad jaka sie wymienia przy 300D w kontekscie do sportu, ale kwestia wprawy i mozna sobie z tym poradzic, ja jaksos sobie radze ;) a z jakim skutkiem to mozna ocenic tutaj (http://www.echoart.pl/index.php?IDP=1&IDF=3)

MacGyver
17-04-2007, 15:25
MacGyver - moze miec tylko to co sam napisales - ucieknie Ci jakis kadr
A to bywa potwornie denerwujące :-) Może nie uwierzysz ale przez wolne odpalanie straciłem też kilka landszaftów :mrgreen:

Wlasnie 'ciasny' bufor to jedna z najczestrzych wad jaka sie wymienia przy 300D w kontekscie do sportu, ale kwestia wprawy i mozna sobie z tym poradzic, ja jaksos sobie radze ;) a z jakim skutkiem to mozna ocenic tutaj (http://www.echoart.pl/index.php?IDP=1&IDF=3)
Ok, ja nie twierdzę że się nie da, po prostu nowszymi puszkami ruchome obiekty foci się dużo wygodniej i pewniej. Osobiście do takich celów wolę używać analogowego 33 bo jest od 300D o niebo szybszy i błyskawicznie się włącza (a innego DSLR nie posiadam).

snow
17-04-2007, 15:31
Może nie uwierzysz ale przez wolne odpalanie straciłem też kilka landszaftów :mrgreen: .

Dlatego ja nie wyłączam aparatu i mam wyłączone przechodzenie w stan uśpienia ;)

wyder37
20-05-2010, 00:12
witam. żeby nie zakładać nowego wątku wykorzystam stary o podobnej treści.
warto kupić 300d kit? 4-letnie. 1,5 tyś przebiegu, używane jako aparat rezerwowy.2aku, pasek, torba, ładowarka.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
a i cena 600 zł

Parteq
20-05-2010, 00:33
[...]
warto kupić 300d kit? 4-letnie. 1,5 tyś przebiegu[...]

O kurcze,
to ktos chyba tylko zachody trzaskal :D

No jak taka trafiejka i ogranicza Cie kasa to kupuj smialo :D

crasy
20-05-2010, 02:00
300d sprzed 4 lat? to ciekawe...
no i ten przebieg - jak on taki wypasiony to pewnie w gablocie stal ;)
szczerze - trudno mi uwierzy w takie dane :/

wg. mnie lepiej juz dolozyc 100zl i kupic 350d.

irekaro
20-05-2010, 05:35
tak, tylko ja ostatnio też rozglądałem się za tanim zapasem i 300D jest droższy od 350D :-D

Parteq
20-05-2010, 09:03
tak, tylko ja ostatnio też rozglądałem się za tanim zapasem i 300D jest droższy od 350D :-D

Mojego 300d z gripem (wersja black.. :D ) i karta 1gb kupilem za 3600pln zdaje sie.
Moge odstapic okazyjnie za 2500, no niech bedzie 2000pln.

Nie ma to jak sentyment :D:D:D
Nie sprzedalbym juz swojego trabanta, tyle wspomnien ;)

streaker
20-05-2010, 14:28
Wersja black to już nie to... ja mam szarego i ciągle zdarza mi się nim zdjęcia robić mimo uszkodzonego spustu (drugi - sprawny - mam na gripie)

Poza spustem śmiga aż miło :)

Tezet-gdynia
20-05-2010, 15:15
300D to cudowny aparat, jednak dosc specyficzny. Sam na poczatku chcialem kupic 350D, bylo to hmmm ponad 2 lata temu, od tego czasu jestem na forum. Jednak szukalem, szukalem, ciagle robilem zdjecia kompaktem ktory powoli umieral, szukalem i szukalem, i cena zabijala. Stwierdzilem ze na poczatek 300D nie bedzie wcale gorsze. Kupilem, wersja czarna, z kitem usm. Pierwsze zdjecia w jpg - frustracja, jakies to takie nie takie. Tabelki testowe - jeszcze mnie nie dopadly. Ale z czasem docenilem RAW. Ten maly 6 megapikselowy RAW, mniejszy niz teraz w nowych konstrukcjach jest sRAW (7mpix?). I tak od ponad dwoch lat jestesmy razem. Jedyna awaria jaka mnie spotkala to bolczyk od lusterka af, ale zaryzykowalem, poswiecilem jeden dzien na to, rozkrecilem go i naprawilem. Po dwoch latach odczuwam niektore jego minusy, ktore minusami byc nie musza. Co mi przeszkadza ?

- Predkosc - czas wlaczania, czas zrzucania zdjec na karte, czas wyswietlania zdjec i przegladania. Po 4 zdjeciach w serii, bufor zatyka sie na zdaje sie 7 sekund do mozliwosci wykonania pierwszego zdjecia, jak nie ciezko obliczyc, kolejna seria mozliwa jest po ok 30 sekundach. Takie mam wrazenie, nigdy tego nie liczylem, nigdy nie sprawdzalem, jest wolny i koniec kropka. Ale! Tu zaczyna sie tez pozytywna strona tego negatywa. Dzieki temu uczy patrzec na szczegoly, czekac na odpowiedni moment, uczy taktycznego podejscia do zdjec. Nigdy juz nie wykorzystuje serii do konca, nawet jesli musze to robie 3 zdjecia i 1 zostawiam na "niesamowity moment". Jesli sie nie znajdzie taki, to czekam i jakos ta predkosc daje rade.

- te przez wszystkich lubiane megapiksele - jest ich tylko 6 - ciezko z tego wykadrowac jakos mocniej zdjecie - ale znowu pojawia sie plus - to uczy patrzenia na kadr przed zrobieniem zdjecia i uwazania na szczegoly bo pozniej juz nie ma odwrotu podczas obrobki. A jak juz trzeba wykadrowac na komputerze, dochodzi wyzsze iso, to juz zaczynaja sie schody, nie ma jak zmniejszyc zdjecia zeby szum chociaz troche znikl.

- ISO - kolejna rzecz ktora moze zaczac po czasie denerwowac. Nie robie zdjec w jasnych warunkach, nie lubie swiatla. Iso800 i 1600 jest praktycznie caly czas ustawione. Sa uzywalne, w granicach rozsadku, dobrze naswietlone itp. Na to nie narzekam. Ale patrzac na nowsze konstrukcje - mam nadzieje ze nie przesadzam teraz - w ktorych 3200/6400 jest takie samo jak tutaj 800/1600 to troche chcialo by sie cos nowszego.

I jak dla mnie, na tym koncza sie jego wady. Byc moze inne nowsze konstrukcje maja lepszy, szybszy af, wyzsze iso, wiekszy wizjer, lepszy wyswietlacz, sa ogolnie szybsze, lepiej sie je trzyma. Ale za te pieniadze taki 300D i tak jest zdecydowanie lepszy od aparatow kompaktowych w tej cenie (jakis czas temu widzialem body 300D za 350zl do kupienia - lzy w oczach mi stanely z mysla: ten aparat staje sie legenda, nie sprzedawaj go za nic w swiecie hehe) :)

Wiec podsumowujac - mamy 3 minusy i 1 plus, czyli... ja bym sie nie zastanawial i kupil! ;)

crasy
20-05-2010, 16:20
Mojego 300d z gripem (wersja black.. :D ) i karta 1gb kupilem za 3600pln zdaje sie.


rozumiem sentyment, ale...
http://www.allegro.pl/item1045358264_canon_eos_300d_digital_digital_rebe l_w_zestaw.html

Parteq no zejdz troche z ceny ;)

Parteq
20-05-2010, 16:58
rozumiem sentyment, ale...
http://www.allegro.pl/item1045358264_canon_eos_300d_digital_digital_rebe l_w_zestaw.html

Parteq no zejdz troche z ceny ;)

Przy mojej cenie 2000pln to masz jak za darmo, a jeszcze ze z gripem i wersja black, nie masz sie co zastanawiac ;)

Moge dolozyc gratis druga karte 1GB Sandiska - bedzie na backup :D

streaker
20-05-2010, 17:04
A ja właśnie przeczytałem, że migawka w trzysetce gęsto pada po 15k klapnięć - moją zrobiłem jakieś 50k (duże przybliżenie), a poprzedni właściciel używał jej do ślubów, więc też gęsto mieliła.

Więc albo opisy przesadzone, albo mam wyjątkowe szczęście :)

axk
20-05-2010, 17:15
...te przez wszystkich lubiane megapiksele - jest ich tylko 6 - ciezko z tego wykadrowac jakos mocniej zdjecie - ale znowu pojawia sie plus - to uczy patrzenia na kadr przed zrobieniem zdjecia...

Rozdzielczość matrycy do kadrowania ma się raczej nijak. Jej rozdzielczość ma znaczenie np. podczas omawiania kwestii "ilości" szczegółów które jest w stanie zarejestrować lub wielkości odbitek jakie można z niej "pozyskać".


...Iso800 i 1600 jest praktycznie caly czas ustawione. Sa uzywalne, w granicach rozsadku...

Jeżeli chodzi o ISO 1600 to raczej nie w tym modelu. Na zdjęciach wykonanych z użyciem tej czułości szum jest już bardzo wyraźny i ze zdjęciem takim niewiele można już zrobić. Jeżeli chodzi o ISO 800 to można je od biedy zaakceptować, chociaż szum jest już wyraźnie widoczny. Takie są moje wrażenia z używania wyższych czułości oferowanych przez ten korpus.

fotosesja
20-05-2010, 23:49
1,5 tys. przebiegu w 4 lata... taaaaaak LOL

ExploRa
21-05-2010, 00:04
Przy mojej cenie 2000pln to masz jak za darmo, a jeszcze ze z gripem i wersja black, nie masz sie co zastanawiac ;)

Moge dolozyc gratis druga karte 1GB Sandiska - bedzie na backup :D


Łeeeeeeee... A ja chcialem sprzedac za nie cały 1000 pln komplet :)

http://it-koszalin.pl/~kazmierski/300d/