PDA

Zobacz pełną wersję : Rozmiary BG-E2



tgrze
23-02-2005, 16:08
Witam kolegow,


Mam banalne pytanie do posiadaczy ww. gripa do 20D

Jakie sa wymiary tegoz gripa?
a dokladniej:
jaka jest wysokosc 20D z BG-E2 ? (pozostale wymiary chyba sie nie zmieniaja?)

Prosze chociaz o orientacyjną liczbę.
Moze w instrukcji zalaczonej z BG-E2 sa dokladne rozmiary?



Nie moge tej informacji znalezc ani na stronach firmowych
ani google nie pomaga :-(


Po co mi ta informacja?
Chcialbym wiedziec czy wcisne 20D z wkreconym gripem do plecaka o glebokosci 12,5 cm (lowepro Mini Trekker)
Z watku: Canon Board Strona Główna -> Sprzet Cyfrowy -> Canon dSLR -> W czym nosic sprzet? (http://canon-board.info/viewtopic.php?p=27912#27912) wynika, ze z 10D mialbym klopoty.
Moze 20D (jako, ze mniejszy) sie latwiej wcisnie??? (z gripem) :-)


Pozdrawiam,
Tomek

maku
23-02-2005, 16:31
Nie mam co prawda Mini Trekkera ale mam „Dry Zone” i z tego co się orientuję wewnętrzne wkłady tych plecaków są takie same. Tak czy inaczej do mojego plecaka 10D z gripem wchodzi bez problemu.

[ Dodano: 23 Luty 2005 ]
Zresztą na stronie Lowepro możesz na pewno porównać wymiary tych plecaków. Jeśli są takie same to nie powinieneś mieć problemu.

filip71
23-02-2005, 16:40
Chcialbym wiedziec czy wcisne 20D z wkreconym gripem do plecaka o glebokosci 12,5 cm (lowepro Mini Trekker)

ZDECYDOWANIE SIĘ ZMIEŚCI.
Ja ma Computrekker-a i jest to Mini Trekker plus jedna komora na kompa.
Kupuj smiało - aparat trochę wystaje z głównej komory lecz plecak bez problemu się zamyka i wg mnie aparat jest bezpeczny.

Dodatkowo radzę zakupić jednak Compu Trekkera gdyż będziesz miał dodatkową sporą kieszeń na dodatkowe rzeczy no i ta dodatkowa komora jest naturalnym, dodatkowym amortyzatorem przy ew. upadku a cena nie duzo wyższa.

muflon
23-02-2005, 17:50
No ja tylko dorzucę, że do mojego Nature Trekkera II wchodzą obok siebie 10D/20D z gripem i szkłem :)

tgrze
23-02-2005, 18:30
Nie mam co prawda Mini Trekkera ale mam „Dry Zone” i z tego co się orientuję wewnętrzne wkłady tych plecaków są takie same. Tak czy inaczej do mojego plecaka 10D z gripem wchodzi bez problemu.



Niestety
dryzone 100 ma 14 cm
dryzone 200 ma 15 cm

a compu trekker i mini trekker maja tylko 12,5 cm glebokosci :-(((




No ja tylko dorzucę, że do mojego Nature Trekkera II wchodzą obok siebie 10D/20D z gripem i szkłem

tiaaa :-)
naturetrekker II to juz spory plecak 15 cm glebokosci :-)



Ja ma Computrekker-a i jest to Mini Trekker plus jedna komora na kompa.
Kupuj smiało - aparat trochę wystaje z głównej komory lecz plecak bez problemu się zamyka i wg mnie aparat jest bezpeczny.

Dodatkowo radzę zakupić jednak Compu Trekkera gdyż będziesz miał dodatkową sporą kieszeń na dodatkowe rzeczy no i ta dodatkowa komora jest naturalnym, dodatkowym amortyzatorem przy ew. upadku a cena nie duzo wyższa.

Wlasnie chce zakupic Computrekker wspomnialem o Mini Trekker gdyz jest chyba bardziej popularny :-)

Ponizsze pytanie odnosi sie do aparatu ulozonego w plecaku jak na obrazku (http://www.lowepro.com/images/products/large/CompuTrekAW_LA.gif)

A wiec ta dodatkowa komora amortyzowala by dodatkowo spod aparatu(tu: grip) podczas upadku na plaszczyzne przylegajaca do plecow.
Jednak wspominasz ze troche aparat wystaje z komory.

Wiec czy upadek plecaka na przeciwlegla powierzchnie (wzgledem powierzchni przylegajacej do plecow) NAPEWNO nie zagrozi tej wystajacej czesci aparatu (tu: blok pryzmatu i wbudowanego flasha) ???
Gdyby aparat nie wystawal poza glebokosc komory to podczas upadku wysokosc przegrod wewnetrznych (tu: TYLKO 12,5 cm) by przejela na siebie uderzenie. A tak gdy aparat lekko wystaje to istnieje ryzyko, ze np. lampa wew. "zarobi uderzenie" :-(

Dziekuje za odpowiedzi

pozdrawiam
Tomek

filip71
23-02-2005, 23:36
Wiec czy upadek plecaka na przeciwlegla powierzchnie (wzgledem powierzchni przylegajacej do plecow) NAPEWNO nie zagrozi tej wystajacej czesci aparatu (tu: blok pryzmatu i wbudowanego flasha) ???

Ja trzymam aparat spodem Gripa do klapy plecaka więc od strony lampy jest kieszeń na kompa. Jak napisałem aparat z Gripem jest trochę wyższy niż głębokość komory plecaka to po zamknięciu leciutko odkształca się jedynie ścianka pomiędzy komorą główną a kieszenią na kompa ale tutaj aparat jest chroniony dodatkowo przez przestrzeń tej kieszeniu oraz ściance, która styka się z plecami.

Po włożeniu laptopa aparat lekko wystaje w druga stronę ale wg mnie jest OK i nie mam żadnych obaw o jego bezpieczeństwo. Z reguły tej kieszeni staram się nie używać do kompa bo po włożeniu jego i całego arsenału bambetli foto plecak jest ch.... ciężki.

Ten układ trzymania aparatu spodem Gripa do klapy plecaka ułatwia też wkładanie i wyjmowanie oraz daje pewnośc taką, że jeżeli poprzez nieuwagę plecak upadnie z wysoka na klapę to częścią uszkodzoną powinien być GRIP a ze strony kieszeni na kompa nie powinno mu się nic stać.

[ Dodano: 23-02-2005 ]
O kurczę - piersze dwa zdania powinny być zaznaczone jako cytat z wypowiedzi tqrze

tgrze
24-02-2005, 11:09
Dzieki filip71 za odpowiedz;
Troche mnie martwi to "wystawanie" aparatu - ale Computrekker na tyle mi sie podoba, ze pomimo zmniejszenia jego funkcjonalnosci (tu: pelnej ochrony 20D z gripem)
nadal sie nad nim powaznie zastanawiam(ze wzgledu na porecznosc/wielkosc mi odpowiadajaca)
:-)


Moglbym Cie poprosic o podanie o ile tak orientacyjnie wystaje body z gripem ponad przegrody wewnetrzne? moze to mnie ostatecznie przekona :-)


LUB


Moze Jednak namowie chociaz jednego z kolegow na forum posiadajacych 20D z gripem by przylozyl do swego aparatu linijke i napisal na forum jakiej wysokosci(orientacyjnie) jest aparat????

:-)


Pozdrawiam,
Tomek

muflon
24-02-2005, 17:37
Moze Jednak namowie chociaz jednego z kolegow na forum posiadajacych 20D z gripem by przylozyl do swego aparatu linijke i napisal na forum jakiej wysokosci(orientacyjnie) jest aparat????
Proszę bardzo: 20D+BG-E2 = 150mm (położony na stole, od podstawy do czubka lampy), z tego grip - 40mm, aparat - 110mm :)

filip71
24-02-2005, 20:24
Moglbym Cie poprosic o podanie o ile tak orientacyjnie wystaje body z gripem ponad przegrody wewnetrzne? moze to mnie ostatecznie przekona

mierząc od krawędzi pianki ochronnej grip wystaje na ok. 20mm.

tgrze
25-02-2005, 10:46
Dziekuje bardzo za pomocne dla mnie opowiedzi
:D :D :D

Pozdrawiam,
Tomek