PDA

Zobacz pełną wersję : Tylko Vista!



rolaj
15-04-2007, 10:35
Wiele napisano tu o Windows Vista, o kompatybilności z takimi programami jak np PS i wiele innego (niekoniecznie dobrego). A tymczasem: "Microsoft poinformował producentów komputerów, że system Windows XP w wersji OEM będzie można nabyć tylko do końca br. niezależnie od zainteresowania klientów. Od 2008 roku umowy zawierane pomiędzy firmą Microsoft a partnerami będą określały, że nowe komputery mogą być dostarczane wyłącznie z systemem Windows Vista." (za xp.net.pl) Sam pytałem naiwnie w którymś poście, kiedy ten wynalazek będzie kompatybilny z resztą świata. Ktoś wytłumaczył mi wówczas, że to reszta świata ma być kompatybilna z Vistą. I miał niestety rację.

kol
15-04-2007, 10:42
ja tam mam i nie narzekam. a zmienilem bo mialem dosc mulenia kompa po pol roku pracy. mam nadzieje - ze vista sobie z tym poradzi. jesli nie - pozostanie linuk. trzeba walczyc:)

lempl
15-04-2007, 13:14
Ja też mam i bardzo sobie chwalę. Nie rozumiem czemu MS ma sprzedawać pięcioletni produkt w rok po premierze nowego.

A tak a propos to zawsze jak wychodzi nowy system MS to regułą jest, że część ludzi zaczyna wieszać na nim psy i twierdzić, że w ogóle nie da się na nim pracować.
Po kilku miesiącach zaczyna się wieszanie psów na właśnie wypuszczonym servicepacku a po następnych kilku na SP2, bo SP1 był znacznie lepszy.
Jak po kolejnych kilku miesiącach ktoś się zapyta czy warto instalować SP2 to zostanie przez tych samych ludzi zjedzony żywcem za gadanie głupot.
Według moich obserwacji jest to normalny cykl życia produktu MS na forach i grupach dyskusyjnych.
;)

totus
15-04-2007, 13:55
mac4life

Peri Noid
15-04-2007, 15:03
A tak a propos to zawsze jak wychodzi nowy system MS to regułą jest, że część ludzi zaczyna wieszać na nim psy i twierdzić, że w ogóle nie da się na nim pracować.
Po kilku miesiącach zaczyna się wieszanie psów na właśnie wypuszczonym servicepacku a po następnych kilku na SP2, bo SP1 był znacznie lepszy.
Jak po kolejnych kilku miesiącach ktoś się zapyta czy warto instalować SP2 to zostanie przez tych samych ludzi zjedzony żywcem za gadanie głupot.
Według moich obserwacji jest to normalny cykl życia produktu MS na forach i grupach dyskusyjnych.
;)
A może jest tak, że po kolejnej wersji tudzież poprawce okazuje się, że JEDNAK MOŻE BYĆ JESZCZE GORZEJ ;-) I dlatego ludzie przestaja źle mówić o (wówczas już) poprzedniej :-D

Ja używam do wszystkiego Linuksa i jakoś nie mam z tym żadnego problemu. Może jeszcze nie zabrałem się za coś, co wymaga softu istniejącego wyłącznie na Windows. Nie używam PS. Ale gdybym musiał, to prędzej bym kupił Mac-a, niż zainstalował Vistę. Taniej wychodzi - jak się policzy konieczną do dobrej pracy konfigurację sprzętową ;-)

A tak zupełnie serio - jeden używa tego, drugi tamtego, a jeszcze inny czegoś z księżyca - wszystko jest dla ludzi. Byle tylko byśmy byli w stanie wykorzystać większość możliwości tego co używamy.

ewg
15-04-2007, 22:00
Można dziś kupić XP, 2000, ME, 98SE i pewnie jeszcze długo można będzie. Nie widze problemu. A tam gdzie MS moze wymuszać Vistę tam będzie to robił - trudno się dziwić.

Vista nie jest problemem, tylko taki sprzęt do Visty, który zdoła jeszcze coś zrobić oprócz wyświetlania okien. Troche przesadzam, ale wiadomo o co chodzi (stosunek żarłoczność OSa vs wydajność sprzętu).

popmart
15-04-2007, 22:07
a to ciekawe ... gdzie mozesz w dystrybucji kupić win ME czy 98 albo 2000 ?
tylko z drugiej ręki ...

Vitez
16-04-2007, 01:25
a to ciekawe ... gdzie mozesz w dystrybucji kupić win ME czy 98 albo 2000 ?
tylko z drugiej ręki ...

http://www.emobilne.pl/product_info.php?products_id=87
http://www.ceneo.pl/100061 (strona sklepu chwilowo w remanencie).
Nie gwarantuje ze dostepne... ale grunt ze widnieja w 'katalogach'.
I przeszukiwalem tylko za pomoca ceneo. Gdyby rozszerzyc przeszukiwanie i to rowniez na sklepy/serwisy zagraniczne to spokojnie bys znalazl, tak wiec moze zweryfikujesz to swoje 'tylko' ?

popmart
16-04-2007, 07:22
legalnie w polskiej dystrybucji nie kupisz tego , a tylko taki zakup gwarantuje legalność dla BSA i Urzędu Skarbowego. Odsprzedaż wersji OEM jest niezgodna z licencją. Od juz ok 3 lat żadnego z tych produktów nie ma w systemie dystrybucji ... a ze ktos ma na świecie czy widnieje na stronie to jeszcze NIC nie znaczy...

PS rzeczywiście co do 2000 to nie jestem pewny na 100% ale z tego co pamietam juz 2 lata temu jak miałem wszystkie dystrybucje w jednym palcu 2000 juz nie wystepowała ;)

Vitez
16-04-2007, 23:34
PS rzeczywiście co do 2000 to nie jestem pewny na 100% ale z tego co pamietam juz 2 lata temu jak miałem wszystkie dystrybucje w jednym palcu 2000 juz nie wystepowała ;)

Swoj poprzedni zlom kupilem dokladnie 2005-04-03 i bez zadnego problemu dostalem do niego Win 2000 Professional OEM. W Komputroniku.

lempl
17-04-2007, 01:52
Znaczy jednak można i to nawet pomimo tego, że system już dawno ma następnę.
Mam takie dziwne wrażenie, że tu bardziej chodzi o okazję do ponarzekania na MS niż o prawdziwy problem. Bo MS to jak wiadomo smoła, siarka i diabły same;)

rolaj
17-04-2007, 09:59
Mam takie dziwne wrażenie, że tu bardziej chodzi o okazję do ponarzekania na MS niż o prawdziwy problem.
Nie do końca. Mnie chodzi o to, że MS wymusza dostępnymi sposobami przejście (czytaj zakup) na nowy system, w chwili gdy XP po dwóch paczkach serwisowych i latach doświadczeń stał się całkiem znośnym systemem. Sam używam i przez rok nie miałem problemu. Tymczasem już zapowiedziano, że kolejnych servicepacków nie będzie, sprzedaż XP jak powyżej, a wsparcie techniczne też zapewne się skończy możliwie najszybciej. Inną sprawą będzie kompatybilność starego sprzętu z Vistą. Tak było w przypadku win 98 - XP. Spróbujcie zainstalować skaner coolscan LS-1000 (dobre, nie starzejące się "moralnie" urządzenie) pod XP. Się nie da. Nie ma sterowników. Nikon nie stworzył, bo to też okazja do sprzedania nowych produktów. Są, ponoć magicy, którzy zastępują kontrolery Adapteca innymi, ściągają jakieś sterowniki z netu i u nich ponoć działa. Ale po co to wszystko?

chuckyy
20-04-2007, 14:51
http://nt.interia.pl/wiadomosc_dnia/news/windows-xp-za-3-dolary,898991

xp będzie sprzedawany za 3$. Czy ktoś wie, czy w Polsce będzie podobna promocja?

Vitez
20-04-2007, 16:06
Czy ktoś wie, czy w Polsce będzie podobna promocja?

Ale doczytales ze to nie dla zwyklych zjadaczy chleba taka cena?

lempl
20-04-2007, 17:33
3$ to cena dla zwyklych zjadaczy ryżu i korzonków;):)