PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o RAW z 30D



setes
14-04-2007, 20:33
Witam,

Jestem nowym uzytkownikiem forum - wiec sie krotko przedstawie - Pawel z Warszawy :-)
Aktualnie zmieniam system i jeszcze sie waham miedzy Nikonem D80 a Canonem 30D (prosze nie linczujcie mnie :D)
Jako ze sporo poczytalem o obu aparatach - pozostalo mi obejrzec je i bezposrednio porownac.
Udalo mi sie to dzisiaj - ale niestety w sklepie nie bylo zadnego obiektywu do Canona !!! Tak wiec RAWy z D80 mam, ale nie mam nic z 30D :-(
W zwiazku z powyzszym mam prosbe - znalazlby sie ktos zyczliwy i zrobil na szybko - byle jakie fotki przy roznych ISO - powiedzmy 400, 640, 800, 1250 1600 i 3200 ? Temat oczywiscie dowolny - moze byc kuchnia lub lazienka ;-)
Oświetlenie oczywiscie sztuczne nie za slabe nie za mocne.

Jesli tak - to prosilbym o wystawienie na serwerze lub podam maila.

Z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam
Pawel,

remol71
14-04-2007, 21:17
Witam,

Jestem nowym uzytkownikiem forum - wiec sie krotko przedstawie - Pawel z Warszawy :-)
Aktualnie zmieniam system i jeszcze sie waham miedzy Nikonem D80 a Canonem 30D (prosze nie linczujcie mnie :D)
Jako ze sporo poczytalem o obu aparatach - pozostalo mi obejrzec je i bezposrednio porownac.
Udalo mi sie to dzisiaj - ale niestety w sklepie nie bylo zadnego obiektywu do Canona !!! Tak wiec RAWy z D80 mam, ale nie mam nic z 30D :-(
W zwiazku z powyzszym mam prosbe - znalazlby sie ktos zyczliwy i zrobil na szybko - byle jakie fotki przy roznych ISO - powiedzmy 400, 640, 800, 1250 1600 i 3200 ? Temat oczywiscie dowolny - moze byc kuchnia lub lazienka ;-)
Oświetlenie oczywiscie sztuczne nie za slabe nie za mocne.

Jesli tak - to prosilbym o wystawienie na serwerze lub podam maila.

Z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam
Pawel,

Na podstawie bylejakich fotek będziesz miał bylejakie podstawy do podjęcia decyzji. Proponuję powstrzymać ciśnienie i jeśli to możliwe odwiedzić sklep w którym mają te aparaty i szkła do nich. Proponuję podłączyć stałki 50mm i zrobić testowe foty z np. okna w sklepie i spokojnie w domu porównać. Pośpiech jest niewskazany.

setes
14-04-2007, 21:38
Na podstawie bylejakich fotek będziesz miał bylejakie podstawy do podjęcia decyzji. Proponuję powstrzymać ciśnienie i jeśli to możliwe odwiedzić sklep w którym mają te aparaty i szkła do nich. Proponuję podłączyć stałki 50mm i zrobić testowe foty z np. okna w sklepie i spokojnie w domu porównać. Pośpiech jest niewskazany.

Cisnienia nie ma :-)
Tylko tyle juz sie naczytalem w jezyku ojczystym i obcym ze az glowa boli.
Jestem mocno zdegustowany ze nie udalo mi sie zrobic tego co chcialem - czyli fotki obydwoma aparatami w tych samych warunkach :-(
Jednak IMHO na podstawie RAWow jakies pojecie juz bede mial - bo juz wiem co bylo lepsze w Minolcie a co jest lepsze np w D80 ;-)

Pozdrawiam
Pawel,

Dragunov
14-04-2007, 22:24
Moim zdaniem nie potrzebne Ci rawy...Powyżej iso 800 niokon odpada, to tyle w tym temacie.

pzdr

setes
14-04-2007, 22:50
Moim zdaniem nie potrzebne Ci rawy...Powyżej iso 800 niokon odpada, to tyle w tym temacie.

pzdr

Z moich RAWow wynika ze rzeczywiscie mogloby byc lepiej nawet na ISO 400
Ale znalazlem w sieci jakies RAWy porownawcze 20D i 80D na ktorych z kolei ISO 800 w 80D wyglada przyzwoicie a 1600 nienajgorzej. Z kolei w 20D czego sie spodziewalem jest lepiej a roznica miedzy ISO 800 i 1600 bardzo mala.
Sam nie wiem czy ktos spcjalnie nie majstrowal przy plikach zeby Nikon wypadl lepiej ?

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
Pawel,

kjoanna
14-04-2007, 23:33
witamy na forum:)

MZ wybierajac system lepiej zastanowic sie nad dostepnymi szklami a nie nad puszka:) No chyba ze chcesz miec FF to wybor jest jasny;)

Zastanow sie jakie chcesz te rawy to jutro cos pstrykne.


pzdr

setes
14-04-2007, 23:43
witamy na forum:)

MZ wybierajac system lepiej zastanowic sie nad dostepnymi szklami a nie nad puszka:) No chyba ze chcesz miec FF to wybor jest jasny;)

Zastanow sie jakie chcesz te rawy to jutro cos pstrykne.


pzdr

Czesc :-)
Dostepnosc zgrubsza obadalem.
Mysle ze jakos szklarnie sobie zbuduje, na poczatek mysle o Tamronie 17-50 f/2.8 lub 28-75 f/2.8, a dalej - hmmm, no to zalezy jaka puszka bedzie :-)
Jesli chodzi o fotki, moze przesadzilem z iloscia, ale jakbys mogl cos zrobic przy ISO 800, 1600 i 3200 w pomieszczeniu nienajlepiej oswietlonym.

Dziekuje i pozdrawiam
Pawel,

kjoanna
15-04-2007, 00:07
Jesli chodzi o fotki, moze przesadzilem z iloscia, ale jakbys mogl cos zrobic przy ISO 800, 1600 i 3200 w pomieszczeniu nienajlepiej oswietlonym.


Mysle ze moglbym, grrr;)

pzdr

Kolekcjoner
15-04-2007, 00:36
Witam,

Jestem nowym uzytkownikiem forum - wiec sie krotko przedstawie - Pawel z Warszawy :-)
Aktualnie zmieniam system i jeszcze sie waham miedzy Nikonem D80 a Canonem 30D (prosze nie linczujcie mnie :D)
Jako ze sporo poczytalem o obu aparatach - pozostalo mi obejrzec je i bezposrednio porownac. (...)

Nie obraź się ale IMO to Ty się do tego zabierasz od d... strony. Nie rozumiem takiego podejścia. Przede wszystkim najważniejsze są szkła i relacja ceny do jakości. Z tego co widzę to chcesz kupić dość wypasioną puszkę z takimi sobie słoikami (żeby nie było jeden z nich mam i sobie cenię ale szczyt możliwości to to nie jest - zwłaszcza w kwestii AF-a). Ja bym doradzał skupić się na wyborze szkieł, a dopiero później body.
Przy czym w przedziale cenowym, o którym mówimy Nikon ma lepszą ofertę jeśli chodzi o szkła - /dobra jakość + szybki (AF-S) autofokus/.
Co do Raw-ów to nie wiele się dowieszz jak sam nie potestujesz. Takie oglądanie czyichś dokonań z mojego doświadczenia nie wiele daje - zbyt dużo zmiennych. Trzeba po prostu bardzo dobrze znać warunki w jakich były robione.


witamy na forum:)

MZ wybierajac system lepiej zastanowic sie nad dostepnymi szklami a nie nad puszka:) No chyba ze chcesz miec FF to wybor jest jasny;)
(...)

Nic dodać nic ująć :).

BTW: chyba jednak wartałoby na forum jakoś oznaczać Pcie ;) :mrgreen:.

kjoanna
15-04-2007, 01:28
BTW: chyba jednak wartałoby na forum jakoś oznaczać Pcie ;) :mrgreen:.

nie mam nic przeciwko;)

pzdr

heniek
15-04-2007, 06:33
tutaj jest kilka:
http://raw.fotosite.pl/

setes
15-04-2007, 10:24
tutaj jest kilka:
http://raw.fotosite.pl/

Dzieki Heniek za linka :-)

!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Kolekcjoner nie widze powodu zeby sie obrazac :-)
Kazda uwaga mile widziana ;-)
Mysle ze nie zabieram sie az tak bardzo od d... strony, zorientowalem sie jakie szkla sa na rynku w moim zasiegu.
Wlasciwie interesuja mnie ogniskowe do ~105 mm
Na poczatek ma byc Tamron (bo mialem, jasny i uwazam ze stosunek cena jakosc niezly), a potem mysle kolejne (niezaleznie w ktorym systemie)
Oczytalem sie na temat jednego i drugiego, trzymalem jedno i drugie body, niestety fotki mam tylko z jednego (nie mieli zadnego obiektywu do Canona) :-(
W tej sytuacji chcialbym zobaczyc cos wogole :-) Ale fakt to nie to samo.

Pozdrawiam
Pawel,


Nie obraź się ale IMO to Ty się do tego zabierasz od d... strony. Nie rozumiem takiego podejścia. Przede wszystkim najważniejsze są szkła i relacja ceny do jakości. Z tego co widzę to chcesz kupić dość wypasioną puszkę z takimi sobie słoikami (żeby nie było jeden z nich mam i sobie cenię ale szczyt możliwości to to nie jest - zwłaszcza w kwestii AF-a). Ja bym doradzał skupić się na wyborze szkieł, a dopiero później body.
Przy czym w przedziale cenowym, o którym mówimy Nikon ma lepszą ofertę jeśli chodzi o szkła - /dobra jakość + szybki (AF-S) autofokus/.
Co do Raw-ów to nie wiele się dowieszz jak sam nie potestujesz. Takie oglądanie czyichś dokonań z mojego doświadczenia nie wiele daje - zbyt dużo zmiennych. Trzeba po prostu bardzo dobrze znać warunki w jakich były robione.