PDA

Zobacz pełną wersję : Kupował ktoś z Hong Kongu??



Strony : [1] 2 3

eiwrel
13-04-2007, 00:30
Witam wszystkich!:grin:
Obecnie przymierzam się do zakupu mojej pierwszej cyfrowej lustrzanki i wybór padł na 30d, do tego szkło ef-s 10-22 oraz coś uniwersalnego prawdopodobnie tamron 28-75. Wiem o cash backu canona ale o zwrot kasy można się ubiegać jeżeli sprzęt został zakupiony od canon europe jak wynika z warunków promocji, a tani sprzęt w internecie pochodzi głównie od przedstawiciela azjatyckiego wiec prawdopodobnie nie dostane złamanego grosza. Dlatego chce kupić sprzęt z ebay od któregoś ze sprzedawców z Hong Kongu ponieważ w rozrachunku końcowym, wliczając w to vat i tak jest taniej (30d body- 3550 zł). A przy tak sporym zakupie pareset zł robi różnice. Dlatego mam pytanie czy któryś z was ma jakieś doświadczenie w zakupach z Hong Kongu i czy warto się w to bawić. Z góry dzięki za info.
Pozdrawiam

Kolekcjoner
13-04-2007, 01:36
Przejrzyj dobrze oferty. Chyba nawet dzisiaj widziałem ogłoszenie o sprzedaży body 30D za 3770 zł. Jak odliczysz cash-back 390zł bodajrze to Ci wychodzi tyle samo jeśli nie lepiej. Kupowanie w HK to duże ryzyko. Kompletny brak gwarancji. Jeszcze gdybyś mógł kupić osobiście to co innego ale tak to IMO szkoda zdrowia na ew. kłopoty.

michalkalka
13-04-2007, 06:34
Kupuje tam bardzo czesto,praktycznie wszystkie szkielka plus akcesoria.Jesli chodzi o szkla Canona dostaje na nie 7 letnia gwarancje,po uprzednim zalogowaniu na stronke Canona(w pudelku z obiektywem jest certyfikat)Polecam sprzedawce http://stores.ebay.co.uk/Kea-Photo.Drozsze elementy typu L lub Body dostarcza kurierem do rak wlasnych w ciagu 3-4 dni.
Pozdrawiam!
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
http://stores.ebay.co.uk/Kea-Photo

bonk
13-04-2007, 09:31
...czy któryś z was ma jakieś doświadczenie w zakupach z Hong Kongu i czy warto się w to bawić....

tak
szukaj
:twisted:

Dzygit-Dublin
13-04-2007, 10:43
Znam pare osób kupowali szkła jedni zadowoleni innym paczka przyszła przemielona , ja sam osobiście kupiłem tylko baterie ,hand strap i inne drobnostki oprócz pamięci bo kto wie kto je robił :confused:

2 sklepy które bym polecił oto jeden z nich.

Link (http://www.digitalrev.com/)

lempl
13-04-2007, 11:27
Digitalrev nie polecam. Kupiłem u nich obiektyw. Podali pełną wartość przesyłki i musiałem przez nich zapłacić VAT.

Andee
13-04-2007, 11:47
A ja ich polecam, Digitalrev to uczciwy sprzedawca, czego niestety nie mozna powiedzec o niektorych kupujacych...

lempl
13-04-2007, 14:10
Nie rozumiem, powinienem się posypać popiołem? :mrgreen:

eiwrel
13-04-2007, 16:52
Znam pare osób kupowali szkła jedni zadowoleni innym paczka przyszła przemielona , ja sam osobiście kupiłem tylko baterie ,hand strap i inne drobnostki oprócz pamięci bo kto wie kto je robił :confused:

2 sklepy które bym polecił oto jeden z nich.

Link (http://www.digitalrev.com/)

Te przemielone paczki przychodziły do Polski czy może na wyspy?, bo jak coś zamawiałbym do Anglii. Poza tym z tego co zdążyłem przeczytać sklepy na ebay mają bardzo dobrą opinie czego nie mogę powiedzieć o sklepach w Polsce... dlatego zakup z Hong Kongu kusi podwójnie.

lempl
13-04-2007, 17:43
Jeśli kupujesz do UK to niektóre sklepy dają gwarancję, że nie zapłacisz podatku/vatu (np UR Galaxy). W razie czego zwracają to co celnicy zabrali.

Firrdun
15-04-2007, 14:08
Jezeli zamawiasz do UK to sie bardzo oplaca. NIe placisz zadnych podatkow i innych. Paczka zazwyczaj jest opisana jako "gift". Ja sam kupowalem w
http://search.stores.ebay.co.uk/Kea-Photo_kea-photo_W0QQftsZ2QQsaselZ127353114QQsatitleZkeaQ20ph otoQQsofpZ0
wszystko bylo ok i jestem bardzo zadowolony z ceny i stanu przesylki. Polecam

eiwrel
15-04-2007, 20:25
Zdecydowałem się na zakup 30d w bestcameras.co.uk (cena po cash backu 3550zł i dwa lata gwarancji) a obiektyw i osprzęt z kea photos, bo widzę, że już go sprawdziliście:)
Pozdrawiam

miszaqq
15-04-2007, 20:48
Zdecydowałem się na zakup 30d w bestcameras.co.uk (cena po cash backu 3550zł i dwa lata gwarancji) a obiektyw i osprzęt z kea photos, bo widzę, że już go sprawdziliście:)
Pozdrawiam
jesli kupiles tylko samo body to przeplaciles 30Ł bo o tyle taniej jest w sprawdzonym juz i przez mnie Bristol Cameras:

http://www.bristolcameras.co.uk/page3.htm

jesli kupiles body+kit to rowniez przeplaciles tym razem 20Ł bo o tyle taniej jest rowniez w Bristol Cameras,

do dalszych poszukiwan polecam stronke:

http://camerapricebuster.com/

Arek Piekarz
15-04-2007, 23:25
jesli kupiles tylko samo body to przeplaciles 30Ł bo o tyle taniej jest w sprawdzonym juz i przez mnie Bristol Cameras:

http://www.bristolcameras.co.uk/page3.htm

jesli kupiles body+kit to rowniez przeplaciles tym razem 20Ł bo o tyle taniej jest rowniez w Bristol Cameras,
Miszaqq, zawsze umiałeś pocieszać ludzi... :D



do dalszych poszukiwan polecam stronke:

http://camerapricebuster.com/
Na pewno się przyda :-)

zOOn
16-04-2007, 01:59
Kupuje z Hong Kongu i bardzo sobie chwale - wszystko w tym sklepie >kea-photo< (http://stores.ebay.ie/Kea-Photo) Trojka kanadyjczykow mieszkajacych w HK.

Do tej pory kupilem u nich m.in. Tokine 12-24, EF 50 1.4 i 2 x EOS 30D, a teraz w drodze 5D :-)

Wysylaja FedExem - przesylka idzie 2-3 dni (jak zaplace w piatek - to w poniedzialek rano mam paczke na biurku w pracy). Deklaruja towar jako prezent bez komercyjnej wartosci albo sprzet do testow. (Przesylka jest, oczywiscie, odpowiednio ubezpieczona).

Za doplata oferuja miedzynarodowa, 3-letnia gwarancje (w przypadku 30-tki wyszlo 60 GBP). Do tego swietny kontakt. Nic, tylko kupowac :-)

EDIT: Widze, ze ten sam sklep, co u Firrduna :]

Picia
16-04-2007, 17:00
jak patrzyłem na ceny w Kea Photos to są czasem bardzo porównywalne z cenami obiektywów z allegro.

np Sigma 70-200 f2.8 na allegro za ok 2700PLN , a u ww. sprzedawcy z przeyłką wyniesie to w przeliczeniu na zł ok 2600PLN ..

no ale czasami zdarzają się bardzo korzystne oferty :)

wydaje mi się, że jest to opłacalne dla ludzi mieszkających w Anglii, którzy zarabiają w GBP

eiwrel
16-04-2007, 17:52
jesli kupiles tylko samo body to przeplaciles 30Ł bo o tyle taniej jest w sprawdzonym juz i przez mnie Bristol Cameras:

http://www.bristolcameras.co.uk/page3.htm

jesli kupiles body+kit to rowniez przeplaciles tym razem 20Ł bo o tyle taniej jest rowniez w Bristol Cameras,

do dalszych poszukiwan polecam stronke:

http://camerapricebuster.com/

Jasne, że są tańsze np. http://www.rankhour.com/details.php?pid=4514527104473063&caid=2&cbid=9&ccid=62 Jest za 638 funtów w sprawdzonym sklepie. Ale bestcameras daje dwa lata gwarancji i nie ma problemu z cash back od canona. Czy tak samo jest w bristolcameras.co.uk?

Diabeł
16-04-2007, 18:59
jak patrzyłem na ceny w Kea Photos to są czasem bardzo porównywalne z cenami obiektywów z allegro.

http://cgi.ebay.pl/Canon-EF-S-10-22mm-10-22-f-3-5-4-5-USM-Lens-NEW-0O_W0QQitemZ200099388182QQihZ010QQcategoryZ30070QQ tcZphotoQQcmdZViewItem
to znajdź mi w takiej cenie 10-22 Canona na Allegro

Picia
16-04-2007, 22:16
http://cgi.ebay.pl/Canon-EF-S-10-22mm-10-22-f-3-5-4-5-USM-Lens-NEW-0O_W0QQitemZ200099388182QQihZ010QQcategoryZ30070QQ tcZphotoQQcmdZViewItem
to znajdź mi w takiej cenie 10-22 Canona na Allegro


.. no ale czasami zdarzają się bardzo korzystne oferty..

fakt, niektóre szkiełka są tańsze, ale ceny obiektywów niektórych są porównywalne z cenami z allegro więc wolałbym kupić u Polskiego dystrybutora/sklepu niż z Hong Kongu

towersivy
17-04-2007, 08:01
Właśnie zamówiłem u kea-photo 50/1.2 cena bardzo konkurencyjna do allegro i innych sklepów w necie, zresztą większość oferty to spora przebitka.

Pzdr.

Picia
17-04-2007, 17:00
jak dojedzie w całości daj znać :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

http://cgi.ebay.pl/Canon-EF-S-10-22mm-10-22-f-3-5-4-5-USM-Lens-NEW-0O_W0QQitemZ200099388182QQihZ010QQcategoryZ30070QQ tcZphotoQQcmdZViewItem
to znajdź mi w takiej cenie 10-22 Canona na Allegro

a wogóle to uparłem się i poszukałem Canona 10-22 w podobnej cenie

zauważ, że do ok 1800zł musisz dołożyć 42 GBP czyli na polskie ok 240PLN czyli + 2040PLN

na allegro nówka sztuka http://allegro.pl/item184044185_canon_ef_s_10_22_f_3_5_4_5_usm_gwara ncja_lodz.html i jak wpłacisz na konto przesyłka gratis

niby różnica 160 zł, ale napewno masz większa pewność, że towar dotrze cały

Firrdun
17-04-2007, 21:56
[...] niby różnica 160 zł, ale napewno masz większa pewność, że towar dotrze cały

Zauwaz, ze w cenie przesylki masz ubezpieczenie, ktore gdyby przesylka nie dotarla w calosci to masz o co sie ubiegac (czyt. o nowa sztuke towaru lub kase)

EDIT: zreszta watpie by przypadki uszkodzenia przesylki byly czeste... Moj 70-200 byl tak zapakowany, ze chyba ktos musialby paczka grac w noge na magazynie zeby cos sioe stalo. ;)

Dzygit-Dublin
17-04-2007, 23:00
Te przemielone paczki przychodziły do Polski czy może na wyspy?, bo jak coś zamawiałbym do Anglii. Poza tym z tego co zdążyłem przeczytać sklepy na ebay mają bardzo dobrą opinie czego nie mogę powiedzieć o sklepach w Polsce... dlatego zakup z Hong Kongu kusi podwójnie.



na wyspy , kolo narzekal ze mu obiektyw przyszedl w sumie dzialal ale paczka wygladala jak by ktos po niej skakal, to zawsze jest jakies ryzyko.
Ja osobiscie staram sie znalesc sprzedawce gdzies z europy , tzn sklep jest gdzies indziej np usa ale paczka wysylana jest z terenu eu do ciebie.
Polecam sklep kerso (http://stores.ebay.ie/FLASH-CAMERA) ze szkocji np 85mm 1,2 tylko 1600eu z przesylka sam kupowalem 400 5,6 i poszedl bym po inny obiektyw do niego.Szybko i solidnie wiem ze praktycznie z forum canona eng wszyscy kupuja u niego przerob ma straszny ale ceny super bo u mnie 85 mm f 1,2 w sklepie 2300 :shock:
wiec po co przeplacac skoro nie ma roznicy.............


pozdrawiam i udanych zakupow

Dariusz

Diabeł
17-04-2007, 23:03
jak dojedzie w całości daj znać :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!


a wogóle to uparłem się i poszukałem Canona 10-22 w podobnej cenie

zauważ, że do ok 1800zł musisz dołożyć 42 GBP czyli na polskie ok 240PLN czyli + 2040PLN

na allegro nówka sztuka http://allegro.pl/item184044185_canon_ef_s_10_22_f_3_5_4_5_usm_gwara ncja_lodz.html i jak wpłacisz na konto przesyłka gratis

niby różnica 160 zł, ale napewno masz większa pewność, że towar dotrze całyNo tak tylko, ze to jest obiektyw uzywany i stąd pewnie taka cena. Ta aukcja jest już od jakiegoś czasu. Najtaniej nowy w Polsce jest na allegro w FotoMedia 2500 zł i gwarancja sklepowa, gdybyś chciał rachunek lub paragon to 3000 zł.
Ogólnie ten obiektyw w okolicach 2700 zł w Polsce kosztuje.

towersivy
29-04-2007, 10:15
Szkiełko dotarło, wszystko jest oki, bez cła vatu i innych dziwactw.

Pzdr.

Picia
29-04-2007, 22:42
tak teraz przegladam ceny obiektwów sigmy .. i jestem prawie przekonany do kupna sigmy 70-300. Jak jest z gwarancją na obiektywy sigmy? międzynarodowa?

mam jeszcze jedną wątpliwość ..

do ceny obiektywó ma doliczyć
- "Do Polska — GBP 30,00"
- "We ship the item directly from Hong Kong via registered airmail. Typically, it will arrive in your hands in 7-10 days (occasionally, airmail may take 2-4 weeks, so please be patient.) Shipping cost is as follows:
Ł25"
- "NEW! FedEx International Priority shipping service is available for this item. The item will arrive in your hands typically in 1-3 business days. The additional cost for FedEx shipping to all EU countries is as follows:
Add Ł10" ??

Krzychu
30-04-2007, 06:48
W Fedexie cło masz jak banku...

Picia
02-05-2007, 21:48
ktoś mi dokładnie opowie na PW jak wygląda proces kupowania od sprzedawcy z Honkongu na ebayu ? bo nie wiem jaką paczkę wziąć żeby nie doliczyli cła i ile za nią doliczyć itp. bo w najbliższym czasie najprawdopodobniej kupie u nich szkiełko

zOOn
02-05-2007, 23:33
ktoś mi dokładnie opowie na PW jak wygląda proces kupowania od sprzedawcy z Honkongu na ebayu ? bo nie wiem jaką paczkę wziąć żeby nie doliczyli cła i ile za nią doliczyć itp. bo w najbliższym czasie najprawdopodobniej kupie u nich szkiełko

1. Musisz miec konto na ebay-u
2. Konto na paypalu - z potwierdzona karta kredytowa. (mozna i bez paypala - ale ja bym w to nie wchodzil).

Polecam tez sprawdzonych sprzedawcow - a sklepy z HK sa OK (pare - parenascie tysiecy klientow). Warto przejrzec historie z ostatniego miesiaca, dwoch - niektorzy nabijaja ranking transakcjami za 50 centow i potem wyskakuja z walkami. (Ku przestrodze: Sam sie niestety nacialem w tym roku na okazyjne 5D - na szczescie moj bank przejal sprawe, a ja kupilem potem w sprawdzonym sklepie.)

Co do cla - to chyba kwestia szczescia. Osobiscie nie znam nikogo, kto by musial cos doplacac.

Z HK kupilem juz (lub bezposrednio pomagalem) 3 aparaty, 5 obiektywow i matowke - poszlo w sumie 8 paczek, z czego 4 fedex (aparaty i jeden obiektyw) i 4 airmail - registered post (reszta). Wszystko w idealnym stanie - orginalne pudelka opakowane w folie babelkowa zapakowane w wieksze pudla wyscielane gazetami z HK po chinsku (ciezko sie to czyta ;-) ).

Roznica jest taka, ze fedexem masz przesylke doreczona w 2 - 2.5 dnia, poczta idzie 7-10 dni i jest troche taniej.
A doliczy ci przy potwierdzaniu transakcji - i w paypalu bedzie koncowa kwota do zaplacenia (juz z przesylka). A jesli domyslnie jest poczta zwykla - to po zaplaceniu piszesz maila do sklepu i ci odpisza ile masz doplacic przez paypal. Komunikacja z goscmi z HK jest extra. Profesjonalnie podchodza do interesow.

pzdrw

Tomek

schabu
03-05-2007, 10:42
z tym że kolega Picia mieszka w Polsce a nie na wyspach, więc dochodzi problem - jakby nie patrzeć duży - z cłem. Da się go ominąć wysyłając paczkę do Polski?

zOOn
03-05-2007, 11:18
z tym że kolega Picia mieszka w Polsce a nie na wyspach, więc dochodzi problem - jakby nie patrzeć duży - z cłem. Da się go ominąć wysyłając paczkę do Polski?

Nie wiem do konca, jak to jest z tym clem do UK - czy HK jest jakos specjalnie traktowane jako byla czesc Wspolnoty Brytyjskiej, czy co... Czesc sklepow wrecz gwarantuje brak cla i podatku do UK.

Ale Irlandia nie jest czescia Zjednoczonego Krolestwa... A te przesylki przechodza. Mozna by wysylajacych poprosic, by obok angielskiego : 'gift of no commercial value' dopisali cos podobnego po polsku... (albo 'egzemplarz przeznaczony do testow')

Tu panuje przeswiadczenie, ze jak cos idzie fedexem - to nie ma problemu z celnikami.

Krzychu
03-05-2007, 12:29
Tu panuje przeswiadczenie, ze jak cos idzie fedexem - to nie ma problemu z celnikami.

W Polsce jest tak że Fedex, UPS itd mają własne agencje celne więc tylko czekają na okazję żeby coś oclić bo mają z tego zarobek (za obsługę) - do mnie do firmy ludzi z oddziału w US wysłali kiedyś czapki baseball'ówki Fedexem właśnie i od razu trafiły na cło...

schabu
03-05-2007, 14:09
więc wychodzi na to, że mieszkając w Polsce to równie dobrze można kupić sprzęt w USA. no chyba, że ma się kogoś w UK.

Picia
03-05-2007, 14:19
kurde .. sprawa coraz bardzeij mi sie komplikuje :/ moze przeczekam do wakacji, moja siostra leci do irlandi wiec kupie na jej adres obiektyw, a ona mi prześle od siebie paczkę. co wy na to ? przejdzie?

schabu
03-05-2007, 14:50
ja wyślę na adres do znajomych do UK. no albo spróbuje z US and A:)

mario_white
03-05-2007, 16:00
Do Polski to raczej watpilawa sprawa aby przeszlo be cala i podatku VAT bo biurokracja i Panstwo jest bardzo drapieżne :(

Vitez
03-05-2007, 23:48
kurde .. sprawa coraz bardzeij mi sie komplikuje :/ moze przeczekam do wakacji, moja siostra leci do irlandi wiec kupie na jej adres obiektyw, a ona mi prześle od siebie paczkę. co wy na to ? przejdzie?

Raczej niech ona ci potem przewiezie w swoim bagazu, tylko bez pudel, instrukcji, paragonow (te moga isc osobno paczka, bez sprzetu). Bo tak to jej paczke Irlandia->Polska moga oclic.

Picia
04-05-2007, 00:07
Raczej niech ona ci potem przewiezie w swoim bagazu, tylko bez pudel, instrukcji, paragonow ..

tylko, że powrót jest planowany na koniec sierpnia, ew. początek września, a raczej potrzebowałbym wcześniej tego obiektywu :/

miszaqq
04-05-2007, 01:12
Raczej niech ona ci potem przewiezie w swoim bagazu, tylko bez pudel, instrukcji, paragonow (te moga isc osobno paczka, bez sprzetu). Bo tak to jej paczke Irlandia->Polska moga oclic.

oclic paczke ? na trasie wewnatrz UE ? to kaczystan juz nie jest w UE ? wypisal sie ? wyrzucili ? zamawialem do UK z wysp jersey, z isle of man, ktore maja osobne przepisy celne i podatkowe (zwolnienia z vat itd. itp) nigdy nikt nie doliczycl nawet 1p do przesylki, zamawialem z francji (aparat z pixmanii) znajomi laptopa z pixmanii = nigdy nikt nie doliczyl zlotowki, jedyny znany mi przypadek to kolega zamawiajacy obiektyw z ebay'a usa i wysylany z usa do uk, nawet wowczas nie doliczyli cla a jedyna oplata ktora trzeba bylo uiscic byl podatek VAT w wysokosci 17,5% i tyle, zadnych cel itd.
paczki wysylane do kaczystanu z uk czy irlandii tez nie podlegaja zadnym clom i podatkom, podatek vat na terenie UE placisz raz, a wyjezdzajac poza jej granice mozesz go nawet odzyskac (stad rozne ceny na lotniskach dla pasazerow latajacych wewnatrz UE i tych lecach np do egiptu,usa czy gdziekolwiek indziej poza UE), wysylalem tony sprzetu jeszcze z anglli do polski i nigdy nawet zadnej paczki nie otwarto, wiec nie widze zadnych podstaw do tego aby sie obawiac jakis cel albo podatkow doliczanych do towarow wysylanych wewnatrz UE, gdyby tak bylo to sklepy typu pixmanii stracilyby racje bytu, bo wowczas cena ostateczna uzalezniona od widzimisie urzedasa w jakims kaczogrodzie bylaby loteria, nie wiem skad ci sie vitez wzial pomysl na clenie czegokolwiek wewnatrz UE - pozno juz, moze stad

mario_white
04-05-2007, 01:16
Wewnątrz UE masz racje nie ma żadnego cła

Picia
04-05-2007, 02:08
chyba schodzimy troche z tematu ..

może tak jasno i rzeczowo.

jaka jest szansa, że mi nie dowalą cła ?

Arek Piekarz
04-05-2007, 14:08
Czy Canon Polska realizuje gwarancję międzynarodową wystawioną przez ten sklep z Hong Kongu? Wiem, że były wątki o gwarancjach europejskich, ale to chyba nie to samo.

Picia
04-05-2007, 15:13
jak przeczytałem na początku tematu .. kiedy zarejestrujesz sie na międzynarodowej stronie Canona dostajesz od tego sklepu z Hong Kongu kilkuletnią międzynarodową gwarancje realizowaną w Polsce .. podobno :)

Arek Piekarz
04-05-2007, 15:59
Jesli chodzi o szkla Canona dostaje na nie 7 letnia gwarancje,po uprzednim zalogowaniu na stronke Canona(w pudelku z obiektywem jest certyfikat)

jak przeczytałem na początku tematu .. kiedy zarejestrujesz sie na międzynarodowej stronie Canona dostajesz od tego sklepu z Hong Kongu kilkuletnią międzynarodową gwarancje realizowaną w Polsce .. podobno :)
O realizacji gwarancji w Polsce nie jest wspomniane... Poza tym ciężko uwierzyć, że gwarancja zostanie wystawiona aż na 7 lat.

zOOn
04-05-2007, 16:04
jak przeczytałem na początku tematu .. kiedy zarejestrujesz sie na międzynarodowej stronie Canona dostajesz od tego sklepu z Hong Kongu kilkuletnią międzynarodową gwarancje realizowaną w Polsce .. podobno :)

Nie, nie - to nie tak.

Na aparaty jest gwarancja realizowana w HK, trzeba przeslac na swoj koszt do sklepu - oni potem placa za przesylke zwrotna. Mozna wykupic za doplata 3-letnia miedzynarodowa gwarancje, w przypadku 30D wychodzilo to 60 funtow.

Wiekszosc (nie wszystkie) szkiel jest sprzedawana z miedzynarodowa, 7-letnia gwarancja.
Realizowana przez http://www.mackcam.com/.

Faktycznie jest dolaczony numerowany certyfikat, z nim trzeba sie zarejestrowac u nich na stronie, wraz z data sprzedazy i danymim osobowymi.

A, bodajze, w ostatnim EOS Magazine Canon wyjasnia, czemu gwarancje sa kontynentalne, a nie swiatowe: bo, choc niemal identyczne, aparaty roznia sie minimalnie miedzy soba w dystrybucjach: europejskiej, amerykanskiej i japonskiej. Tiaa - roznia sie plakietka z nazwa... (w przypadku kiss-rebeli) Sciema. (zeskanuje wieczorem i wkleje ten tekst)

Picia
04-05-2007, 16:12
Nie, nie - to nie tak.

Na aparaty jest gwarancja realizowana w HK, trzeba przeslac na swoj koszt do sklepu - oni potem placa za przesylke zwrotna. Mozna wykupic za doplata 3-letnia miedzynarodowa gwarancje, w przypadku 30D wychodzilo to 60 funtow.

Wiekszosc (nie wszystkie) szkiel jest sprzedawana z miedzynarodowa, 7-letnia gwarancja.
Realizowana przez http://www.mackcam.com/.

Faktycznie jest dolaczony numerowany certyfikat, z nim trzeba sie zarejestrowac u nich na stronie, wraz z data sprzedazy i danymim osobowymi.

A, bodajze, w ostatnim EOS Magazine Canon wyjasnia, czemu gwarancje sa kontynentalne, a nie swiatowe: bo, choc niemal identyczne, aparaty roznia sie minimalnie miedzy soba w dystrybucjach: europejskiej, amerykanskiej i japonskiej. Tiaa - roznia sie plakietka z nazwa... (w przypadku kiss-rebeli) Sciema. (zeskanuje wieczorem i wkleje ten tekst)



O realizacji gwarancji w Polsce nie jest wspomniane... Poza tym ciężko uwierzyć, że gwarancja zostanie wystawiona aż na 7 lat.

najwyraźniej źle zrozumiałem post .. też tak do końca nie wierzę w tą 7letnia gwarancję

czekam na skan :)

Arek Piekarz
04-05-2007, 16:23
Mozna wykupic za doplata 3-letnia miedzynarodowa gwarancje, w przypadku 30D wychodzilo to 60 funtow.
No dobrze... ale czy z tą międzynarodówką będę mógł liczyć na pomoc w Canon Polska? :D I czy tylko przez pierwszy rok, czy cały okres?

Krzychu
04-05-2007, 16:37
No dobrze... ale czy z tą międzynarodówką będę mógł liczyć na pomoc w Canon Polska? :D I czy tylko przez pierwszy rok, czy cały okres?

Nie. Ani przez pierwszy rok ani tym bardziej przez cały okres.

zOOn
04-05-2007, 17:08
No dobrze... ale czy z tą międzynarodówką będę mógł liczyć na pomoc w Canon Polska? :D I czy tylko przez pierwszy rok, czy cały okres?

Wyglada na to, ze tak (nie Canon POlska, ale Zytnia - a to zawsze cos).

Generalnie dziala to jak ubezpieczenie samochodu (AC)

Klienci z USA wysylaja sprzet do tej firmy (maja wykfalifikowany serwis) i tyle, ale juz Europa ma inaczej:

LINK (http://www.mackcam.com/repairs_center.html)

W skrocie:

Naprawy musza byc przeprowadzone przez autoryzowany service producenta w Twojej okolicy (czyli Zytnia w przypadku Canona).

1. Nalezy wyslac email do MACKCAM zawierajacy:

- numer gwarancji
- krotki opis problemu

2. MACK wysle mailem numer autoryzacyjny

3. Nastepnie trzeba zalatwic wycene naprawy w w/w serwisie i przeslac emailem lub faxem do MACK.

Po zaakceptowaniu wyceny mozna naprawiac sprzet. Nie doczytalem czy oni za to placa bezposrednio czy tez refunduja po naprawie. Mozna pytac tu (mailto:international@mackcam.com).

Arek Piekarz
04-05-2007, 17:41
Wyglada na to, ze tak (nie Canon POlska, ale Zytnia - a to zawsze cos).
W domyśle Canon Polska = Żytnia ;-)



LINK (http://www.mackcam.com/repairs_center.html)

W skrocie:

Naprawy musza byc przeprowadzone przez autoryzowany service producenta w Twojej okolicy (czyli Zytnia w przypadku Canona).

1. Nalezy wyslac email do MACKCAM zawierajacy:

- numer gwarancji
- krotki opis problemu

2. MACK wysle mailem numer autoryzacyjny

3. Nastepnie trzeba zalatwic wycene naprawy w w/w serwisie i przeslac emailem lub faxem do MACK.

Po zaakceptowaniu wyceny mozna naprawiac sprzet. Nie doczytalem czy oni za to placa bezposrednio czy tez refunduja po naprawie. Mozna pytac tu (mailto:international@mackcam.com).
Wygląda to na dość długotrwały proces. Przy kupnie zaoszczędzi się na szkle, ale naprawa jego może się okazać katorgą. Na pewno zajmie to kilka razy dłużej niż standardowe 5 dni na Żytniej (gdy mają części na stanie ;-) ) :???:

maver1ck
12-05-2007, 11:39
Kilka informacji dla osób które by chciały robić zakupy w Hong Kongu.

1. Praktycznie ceny we wszystkich profesjonalnych miejscach są zbliżone (+/- 100 HKD przy sprzęcie wartym około 8k HKD)
2. Kupowałem w Mongkog w Man Shing Photo Supplies
3. Przykladowe ceny

- Canon 70-200/4 IS - 8400 HKD
- Canon 10-22 - 4800 HKD
- Canon 85/1.8 - 2600 HKD
- Canon 17-55/2.8 IS - 6800 HKD
- Canon 24-105/4 IS - 7800 HKD
- 5D + 24-105 - 24800 HKD
- 580 EX - 3200 HKD
- Gitzo 1540 - 3400 HKD
- Manfrotto 190 Pro B - 1000 HKD

4. Przelicznik : gdy ja kupowałem 1 HKD = 0,36 zl

Przy takich cenach to ja moge kupowac. :D

Firrdun
12-05-2007, 11:57
Dzieki za informacje. Wynika z tego, ze ceny podobne do tych na ebay. Sam zastanawialem sie nad podroza do HK po sprzet, ale w takim wypadku zamawianie przez siec wychodzi w sumie tak samo.

zOOn
14-05-2007, 14:18
Dostalem dzis poczta fakture z FedEx-u. Do zaplacenia clo i VAT za przesylke sprzed miesiaca - czyli 5D...

Calosc (VAT, clo, oplaty administracyjne itepe) wyszlo €23.77... Nie jest tak zle...

pzdrw

t.

mor_feusz
14-05-2007, 14:32
Dzieki za informacje. Wynika z tego, ze ceny podobne do tych na ebay. Sam zastanawialem sie nad podroza do HK po sprzet, ale w takim wypadku zamawianie przez siec wychodzi w sumie tak samo.

Jak bedziesz jechal daj znac :)

schabu
14-05-2007, 14:34
zOOn - u nas cło takie same na sprzęt foto z HK jak u Ciebie?

zOOn
14-05-2007, 14:45
zOOn - u nas cło takie same na sprzęt foto z HK jak u Ciebie?

Podejrzewam, ze tak - na fakturze wyszczegolniony jest 'EU VAT' i 'European Unin' tax.

A te oplaty sa tak niewielkie - bo w zalaczonej kopii listu przewozowego jak byk stoi, ze: Sample for testing / display only. Not for resale. Total price $282.00 HKD (Dolarow HK) - czyli jakies 27 euro...

schabu
14-05-2007, 14:50
to nawet nie opłaca się wysyłać do UK a potem do Polski bo przesyłka(ubezpieczona) może tyle kosztować:)

zOOn
14-05-2007, 15:01
Z tego wynika, ze szkoda czasu i dodatkowych kosztow kupowac via UK.

Mi po raz pierwszy kazali cos zaplacic - a jesli juz, to spodziewalem sie wyzszych oplat. Widac, ze jesli sklep jest OK i wpisze co trzeba, to nie ma sie co bac :-).

schabu
14-05-2007, 15:07
no to w tym tygodniu w końcu zakupy sesese ]:->

lempl
14-05-2007, 18:41
Tylko zanim kupisz spytaj sprzedawcy czy wysle jako 'gift' i zanizy wartosc na fakturze. Lepiej sie upewnic przed kupnem zeby potem nie miec niemilej niespodzianki przy odbiorze.

schabu
14-05-2007, 19:17
no ja potrzebuje faktury niezaniżone bo muszę się z tego rozliczyć, ale przesyłki wyślę na dwa różne adresy i dwa różne nazwiska.

nonak
25-05-2007, 17:21
... korci mnie bardzo żeby się odezwać... :-)) Właśnie odebrałem przesyłkę z HK tzn. dwa objektywy Canona: 85 1.8 i 135L 2.0 .Jestem bardzo zadowolony ,bo pachną świeżością w cenie o 1/4 niższą niz oferowane w Allegro!!! Im droższy objektyw tym różnice w cenie są większe (1000- 2000 zł!!!). Ja zaoszczędziłem na tych dwóch objektywach okolo 1500 zl!!!. Przy odbiorze zapłaciełem tylko 143zł !!!!
(to jest VAT + cło) Już wiem z czego żyją niektórzy allegrowicze. Pozdrawiam Wszystkich Canonowców i całą resztę. maciek

yogi-bear
25-05-2007, 22:28
Wiecie może jak wygląda sprawa faktury VAT z Hong-Kongu? Jakich formalności trzeba dopełnić w PL (NIP euro?) żeby odliczyć sobie sprzęt z HK? Proszę o jakieś info. :)

Arek Piekarz
26-05-2007, 01:06
Przy odbiorze zapłaciełem tylko 143zł !!!!
(to jest VAT + cło)
Jaka była zadeklarowana wartość sprzętu, że tak mało zapłaciłeś? Napisali, że to prezent/sprzęt do testów? Przysłali ci to FedEx'em?

towersivy
26-05-2007, 09:47
nonak - gratuluje udanego zakupu! mam nadzieję ze będziesz mega zadowolony z tych szkiełek.

Pzdr.

nonak
26-05-2007, 12:41
Jaka była zadeklarowana wartość sprzętu, że tak mało zapłaciłeś? Napisali, że to prezent/sprzęt do testów? Przysłali ci to FedEx'em?

oto treśc kartki, którą dostałem przy odbiorze objektywów:
Towar-objektywy, kod kraju -HK, WARTOść- 471, stawka celna- 6,70 ,stawka podatku VAT 22,00, kwota należności przywozowych 32,0 ,kwota podatku 111,00 SUMA 143 zł.
Wynika z tego ,że sprzedawca zaniżył wartośc przesyłki do kwoty 471zł oraz napisał ,że to prezent nie do celów komercyjnych.Polecam podobnie jak inni sprzedawce kea-photo- swietny kontakt!!!.Przesyłkę wysłali SPEED-POST z HK ,ktora współpracuje z polskim EMS Pocztex .Według sprzedawcy Fedex do Polski jest dwa razy droższy niż do Londynu. Pozdrawiam.

arturs
26-05-2007, 12:44
To zdradź gdzie kupowałeś i ile dałeś..

Pozdr
Artur

nonak
26-05-2007, 12:57
nonak - gratuluje udanego zakupu! mam nadzieję ze będziesz mega zadowolony z tych szkiełek.

Pzdr.

Witam Cię serdecznie!!!! Właśnie miałem do Ciebie pisać na priv i podziekować . Bardzo dziękuję za fachową pomoc w zakupie(HK) i wyborze szkieł. :grin: Pozdrawiam. maciek
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

To zdradź gdzie kupowałeś i ile dałeś..

Pozdr
Artur

Kupowałem w HK u sprzedawcy kea-photo . Oto całe kwoty łącznie z ubzpieczeniem i przesyłką: Canon 85 1.8- 199,95 GBP- czyli 1137,42zł i
Canon 135 2.0 L - 464,95 GBP czyli 2644,73zł + oczywiście 143zł podatku i cła przy odbiorze. Na ebay można oczywiście znależć tańsze oferty jednak kea-photo ma 100% pozytywnych opinii ... może ciut drożej ale pewniej.
Pozdrawiam.

schabu
26-05-2007, 13:23
no ale włąśnie jak mi na privie wspominałeś to policzyli Ci koszty wysyłki od każdego przedmiotu osobno i nic taniej nie wyszło.a to mnie martwi bo mi wychodzi 800zł za przesyłkę.

mor_feusz
26-05-2007, 14:56
Napisz do niech czy da rade zrobic "rzut" 2 za 1 - moze pojda na to chlopaki.

schabu
26-05-2007, 16:02
czekam na odpowiedź ile życzą sobie za wysyłkę tych 3 szkieł i lampy. wczoraj napisałem i jutro jak nic nie przyjdzie to spytam czy pokryją koszty wysyłki a ja koszty ubezpieczenia. w końcu to jedna paczką...więc bez sensu.

nonak
26-05-2007, 18:49
czekam na odpowiedź ile życzą sobie za wysyłkę tych 3 szkieł i lampy. wczoraj napisałem i jutro jak nic nie przyjdzie to spytam czy pokryją koszty wysyłki a ja koszty ubezpieczenia. w końcu to jedna paczką...więc bez sensu.

Myślę,że problem tkwi w tym ,że zakupy robisz brzez Ebay.Musisz kliknąć na przedmiot żeby go kupić.Im więcej przedmiotów tym lepiej dla Ebay... poprostu KASA .Watpię czy sprzedawca zgodzi się na transakcję poza Ebay,ponieważ Ebay jest dla niego gwarancją bezpieczeństwa.Sam jestem ciekawy czy te "manewry" Ci się powiodą... Daj znać jak poszło ! Pozdro.;-)

schabu
26-05-2007, 19:13
Nie no-ja chce wszystko kupić przez ebay tylko nie chcę płacić za wysyłkę każdego przedmiotu z osobna bo przecież i tak w jednej paczce to wyślą. a prowizji przecież nie płacą za cenę wysyłki:)

yogi-bear
26-05-2007, 20:03
Nie no-ja chce wszystko kupić przez ebay tylko nie chcę płacić za wysyłkę każdego przedmiotu z osobna bo przecież i tak w jednej paczce to wyślą. a prowizji przecież nie płacą za cenę wysyłki:)

Raczej się nie uda ale próbuj. Większość sprzedawców zarabia na przesyłce (podobnie na allegro) dlatego do każdej sztuki doliczane są koszty transportu. Już na forum było kilka akcji kupowania Handstrapów po 1$ ;) Może w tym przypadku będzie inaczej... .

zOOn
27-05-2007, 00:05
Myślę,że problem tkwi w tym ,że zakupy robisz brzez Ebay.Musisz kliknąć na przedmiot żeby go kupić.Im więcej przedmiotów tym lepiej dla Ebay... poprostu KASA .Watpię czy sprzedawca zgodzi się na transakcję poza Ebay,ponieważ Ebay jest dla niego gwarancją bezpieczeństwa.Sam jestem ciekawy czy te "manewry" Ci się powiodą... Daj znać jak poszło ! Pozdro.;-)

Hmm... Jak szukalem 5D, a kea-photo nie miala akurat w ofercie, to zapytalem Alberta przez ebay, czy nie maja jakiejs sztuki przypadkiem (chcialem od nich, bo robilem wczesniej pare zakupow w tym sklepie i mam zaufanie).

Akurat mieli - i nie bylo problemu. Poszlo poza ebayem, przy uzyciu paypala. Cena byla ok - taka jak partii piatek wystawionych przez nich jakies 2 tygodnie pozniej.

Generalnie - da sie z nimi dogadac. A gwarancja dla nich jest paypal.

pzdrw

nonak
27-05-2007, 23:10
Hmm... Jak szukalem 5D, a kea-photo nie miala akurat w ofercie, to zapytalem Alberta przez ebay, czy nie maja jakiejs sztuki przypadkiem (chcialem od nich, bo robilem wczesniej pare zakupow w tym sklepie i mam zaufanie).

Akurat mieli - i nie bylo problemu. Poszlo poza ebayem, przy uzyciu paypala. Cena byla ok - taka jak partii piatek wystawionych przez nich jakies 2 tygodnie pozniej.

Generalnie - da sie z nimi dogadac. A gwarancja dla nich jest paypal.

pzdrw

To dość interesujące... ale chcę przypomnieć ,że miałem problem z potwierdzeniem adresu na E.bay (jako świeży E.bajowiec) ... i musiałem wysłać zdjęcie Prawa Jazdy z widniejącym adresem podanym w E.bay i Pay.Pal.W każdym razie to dobra informacja! Kupuję dalej więć zobaczymy?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
... Myślę ,że to jest kwestia wzajemnego zaufania. Jeżeli zaufasz sprzedawcy ,a on Tobie to transakcja jest mozliwa poza E.bay. Na allegro też tak jest! Może to jest to...? Zapytam tego Alberta...

mor_feusz
08-06-2007, 17:00
Wlasnie zakupilem z KEA-PHOTO 580EX II. Albert wyslal maila zaraz po tym jak ja wyslal i teraz (13 godzin pozniej) jest u mnie w pracy na biurku. Poza ebayem obnizaja cene o prowizje ebaya - troszeczke jeszcze. Teraz ide do domu i szwagrowi oczy "wypale"

Dragunov
09-06-2007, 12:40
Witam,

właśnie dotarło do mnie małe zamówienie z DigitalRev. Wszystkie ceny jakie podają na stronie są wolne od cła i podatku... Jednak przy składaniu zamówienia ostatecznie wygląda to tak, np.:

Order No: 2011223
Order Date: 2 Jun 2007, 5:34 PM

Shopping Basket
Links Product Price Qty Total
Canon EW-78B II Lens Hood Ł12.49 1 Ł12.49
Hoya 72mm Pro-1 Super HMC Multi-Coated UV Filter Ł17.99 1 Ł17.99
Goods Total Ł30.48
Air Mail (Zone A) GBP Ł15.90
UK Import VAT/Duty Ł8.12
Total Order Cost Ł54.50
Expected Delivery Date 12 June 2007.

Sklep dolicza automatycznie vat i cło (w tym przypadku UK, bo tu obecnie przebywam). Zamówienie złożone w niedzielę dotarło wcześniej niż podawany orientacyjny termin, płatność kartą ściągneli z konta po 3 dniach. Paczuszka odpowiednio zabezpieczona, niezmielona, zawartość zgodna ;). Co do cen i opłacalności zamówienia to każdy chyba już sam powinien zadecydować gdzie i za ile? Ja jestem zadowolony, ponieważ i tak zaoszczędziłem jakieś 10Ł, gdybym zamawiał ze sklepu na terenie UK. Trzeba jednak pamiętać, że czym większa kwota zakupu tym również większe cło i podatek...

Pozdrawiam

mor_feusz
10-06-2007, 11:05
Witam,
...............................................
Trzeba jednak pamiętać, że czym większa kwota zakupu tym również większe cło i podatek...

Pozdrawiam

Polecem Ci Kea-Photo (polecny tutaj na forum) u nich kupilem 580EX II i to widzisz to masz. Przesylka i Towar. Jak zaplacisz podaatek to zwracjaja. Jak napiszesz maila do nich (albert) to jeszcze lekko z ceny zjedzie (odejmij prowizje eBay'a i zaokroglij do najnizszej pelnej ceny). DigitalRev wyglada niezle - tlko (jaka w opisie) te "dodatkowe koszta" lekko zniechecaja.

Dragunov
10-06-2007, 12:45
Przymierzam się do 70-200/f2.8, więc tym razem na pewno będę kupował w Kea-Photo. ;) Ceny zachęcają i sposób transakcji jaki oferują jest bardzo opłacalny przy takich zakupach.

jadeit
14-06-2007, 23:12
właśnie dopytuje się o warunk przesyłki
'testowo' jednego szkła, narazie, bo smak mam na więcej, może uzasadniony może nie ;)
i mam pytanie jak płaciliście ? via paypal ? czy przelew ? czy jeszcze inaczej
mnie w sumie interesuje przelew i koszt wykonania jego na ich konto
no i siedze w pl więc przesyłka tutaj własnie


aaa i pytanie w jakimś tam punkcie piszą że ubezpieczenie 5Ł wymagane ok
w innym niżej, że numery transferowe przesyłek tylko dla przesyłek z ubezpieczeniem i odpowiedzialność za zagubienie także dla ubezpieczonych, ale przecież wyżej stoi że ubezpieczenie wymagane, więc jak to kurna jest ;) ????

pozdrawiam

mor_feusz
15-06-2007, 01:22
Jadeit odnosnie KEA-PHOTO
Jeden forumowy kolega zapytal mnie o zakup w tymze sklepie. Do Polski tez wysylaja. Jak do UK i zaaplacisz clo to oni oddadza ci zale zaaplaacone clo - 10Funciakow.
Kolega mial problemy z Angielskim - npisalem jaka jest z clem w PL (poniewaz zaa 4 tyg maam slub siostry i przyltuje do PL to kolega powiedzil ze najwyzej kupi - oni wysla ado mnie a jaa mu dostarcze w PL)

A to jest odpowiedz Alberta

Hi Robert,
It is impossible to guarantee no duty to Poland because the customs there is very stringent. It is not possible to escape customs there, but to pay a little bit duty.
I can ship to your UK address so you can send the item to your friend in Poland.
Best regards,
Albert
Jak chcesz wiedziec wiecej co i jak to przebieglo - jakie wartosci i o co chodzi - "walnij" PW.

Kubaman
15-06-2007, 10:49
Wygląda na to, że wszelkie zyski płynące z kupowania w tym sklepie wynikają z manipulacji wartościa przesyłki i unikaniem cła w UK (choć jak widac po przykładzie zoom'a angole nie są głupi i kasę równiez czasem przynajmniej ściągają).

Jestem zainteresowany sytuacją, która opisał wcześniej yogi-bear. Chciałbym legalnie kupić sobie coś naprawdę drogiego, oclić i naliczyć VAT (który mi zwrócą na podstawie dokumentu SAD), a następnie wrzucić w koszta. Niestety w takiej sytuacji ceny w tym sklepie sa horrendalnie drogie i bardziej się opłaca kupować w USA, a nawet spokojnie w Polsce :/

dentharg
15-06-2007, 11:16
Ja kupowałem tutaj http://hvstar.net/
i oczywiście wszystko idzie jako "gift" o wartosci 5euro :)

Nieważne, że w środku polar za 130USD.

mor_feusz
15-06-2007, 11:59
Wygląda na to, że wszelkie zyski płynące z kupowania w tym sklepie wynikają z manipulacji wartościa przesyłki i unikaniem cła w UK
:/

Dokladnie tak



Jestem zainteresowany sytuacją, która opisał wcześniej yogi-bear. Chciałbym legalnie kupić sobie coś naprawdę drogiego, oclić i naliczyć VAT (który mi zwrócą na podstawie dokumentu SAD), a następnie wrzucić w koszta. Niestety w takiej sytuacji ceny w tym sklepie sa horrendalnie drogie i bardziej się opłaca kupować w USA, a nawet spokojnie w Polsce :/
Sppytaj czy wystaiwa ci Fakture. Z B&H nie jest wcale tak zle - nie potrzebna byla mi faktura i chcailem "uniknac cla" dlatego KEA_PHOTO - jakbym zakupil w B&H cena z dowozem byla by "taka sama [minimalana roznica]" - jak chcesz z faktura - to B&H + Internetional Delvery = i masz po klopocie - znajomy (1 kumpe kumpla, ktorego poznalem) tylko w B&H kupuje. Polecam

Kubaman
15-06-2007, 12:01
tak własnie planuję, ale tyle się naczytałęm o tych supercenach w HK..
nota bene mam inny problem, w USA sklepy wysyłające do Europy (w tym B&H) nie mają tego sprzętu, a zamawianie chyba zwiększa ryzyko komplikacji.

mor_feusz
15-06-2007, 13:17
Ja kupilem 580EX II - wynioslo mnie 10funciakow mniej niz w B&H (chodzilo mi o niezaplacenie cla) Ten kolega kupuje od kilku lat i tylko raz (na ponad 20 zakupuw) zaplacil clo w B&H. Czego szukasz ze B&H nie ma - oni maja raczej wszystko

yogi-bear
15-06-2007, 17:19
Jakiś czas temu robiłem zakupy w B&H. Wszystko ładnie zapakowałem do koszyczka, wpisałem swoje dane, numery karty kredytowej... i okazało się że akceptują tylko karty z USA. :/

W sprawie faktur... czy jakiś doświadczony albo oczytany w tych tematach człowiek może napisać JAK to wszystko załatwić? Trzeba podać im nazwę firmy, NIP...? Może wystarczą papiery z Urzędu Celnego żeby puścić to w koszty? Z uwagi na chorą cenę 50 f/1.2 w PL bardziej opłaca się brać go legalnie (z cłem i vatem) z USA/HK.

mor_feusz
15-06-2007, 17:23
Jakiś czas temu robiłem zakupy w B&H. Wszystko ładnie zapakowałem do koszyczka, wpisałem swoje dane, numery karty kredytowej... i okazało się że akceptują tylko karty z USA. :/...........

Tutaj sie nie zgodze z UK (100%) tez dzialaja. Masz kredytowa czy "zwykla"? Moze z PL tylko kresytowa bedzie dzialac?

towersivy
15-06-2007, 17:34
Tutaj sie nie zgodze z UK (100%) tez dzialaja. Masz kredytowa czy "zwykla"? Moze z PL tylko kresytowa bedzie dzialac?

Z PL przyjeło mi kartę, karta kredytowa z PL oddziału deutsche bank-u.

Pzdr.

Kubaman
15-06-2007, 17:38
yogi, ja na razie teoretycznie bo startuję dopiero w sierpniu :), ale dowiedziałem się wszystkiego w Biurze Informacji Podatkowej - niezwykle skuteczna pomoc!

Na fakturze musisz mieć:
1) cenę
2) dane swojej firmy wraz z NIP
3) kraj pochodzenia kupowanego towaru
4) koszt transportu (może być na osobnej fakturze ale koniecznie dołączonej do przesyłki - wymagane do oclenia i oVATowania)

VAT odliczysz TYLKO na podstawie dokumentu przewozowego SAD, wedle obecnej ustawy nie odliczysz VAT na podstawie faktury (dlatego kupowanie w Europie na osobę prywatną i wciągnięcie w rejestr w EU nie wchodzi w grę - a chciałem tak zrobić).

W koszta wrzucisz TYLKO na podstawie faktury z danymi jak powyżej. Inaczej mówiąc musisz mieć oba dokumenty.


OT: BTW, sam mam zamiar kupić w B&H jeśli tylko dowiem się czy mogą ściągnąć interesujący mnie towar. Wedle informacji na ich stronie uznają karty z Europy, tylko trzeba się z nimi skontaktować wysłać skan karty, którą będziesz płacił. Mają specjalną infolinię dla obcokrajowców - mam zamiar dzwonić w przyszłym tygodniu.

Krzychu
15-06-2007, 17:56
Jakiś czas temu robiłem zakupy w B&H. Wszystko ładnie zapakowałem do koszyczka, wpisałem swoje dane, numery karty kredytowej... i okazało się że akceptują tylko karty z USA. :/


Kompletna bzdura, kupowałem w B&H kilkanaście razy (z sukcesem oczywiście) różnymi polskimi kartami i znam co najmniej kilkanaście innych osób które też płaciły polskimi kartami z powodzeniem...

Zresztą wystarczy poczytać info na ich stronie gdzie wyraźnie pisze że można...

yogi-bear
15-06-2007, 19:23
Tutaj sie nie zgodze z UK (100%) tez dzialaja. Masz kredytowa czy "zwykla"? Moze z PL tylko kresytowa bedzie dzialac?

Właśnie... nie mam kredytowej tylko "zwykłą" do transakcji w sieci (Inteligo). Wyrobię w takim razie kredytówkę z mBanku. Przepraszam za zamieszanie i dzięki za wskazówkę.


Kubaman: Dziękuję za informacje. Po sesji na uczelni ( :evil: ) zajmę się tym i dam znać co i jak wyszło.

BTW. Dziwna sprawa bo ceny np. 5d nie zachęcają do zakupów poza granicami Polski (po doliczeniu cła i VATu wychodzi drożej). Inaczej to wygląda jeżeli chodzi o obiektywy - można sporo zaoszczędzić. Dziwnie, dziwnie...

MikeP
13-08-2007, 08:28
Witam,

Jestem na wycieczce w Chinach. Koniec podrozy przypada na Hong-Kong. Wiadomo, ze ceny tam sa bardzo korzystne i chcialbym zakupic kilka rzeczy. Niestety mam ograniczony dostep do sieci wiec pytam bez przeszukania archiwum.

Mam do Was pytanie. Jak wyglada sprawa cla? Laduje we Frankfurcie. Co i ile wolno mi kupic, aby nie placic cla? Sam chcialem przywiezc sobie body i jakies szklo. Czy to mozliwe?

Jesli macie jakies doswiadczenie w tej kwestii bede wdzieczny za pomoc.

Pozdrawiam,

MikeP

rysiaczek
13-08-2007, 08:37
moje 350d tak kiedys przylecialo. wtedy (tu niech sie inni wypowiedza, nie wiem czy cos sie do tej pory zmienilo) mozna bylo przywiezc jeden aparat, jedna kamere, jednego lapa itd na glowe - z pudelkami itd itd

Kubaman
13-08-2007, 09:26
proszę stosować wyszukiwarkę i nie powielać tematów. Połączone

schabu
13-08-2007, 11:06
a wrócę do tematu - kupowałem u Alberta z Kea photo 3 szkła i lampę z czego dwa najtańsze szkła czyli 50 i 135 kupiłem przez ebaya a reszte poza. policzył mi wtedy taniej za te rzeczy spoza ebaya, a za wysyłkę ubezpieczona zapłaciłem 80 funtów. szkła mi wysłał do UK, stamtąd koleżanka mi wysłała do Polski paczką ubezpieczoną za 70 funtów a fakturę Albert wysłał do Polski z HK. sprzęt cacy, wszystko w porządku. żadnych ceł, vatów itd.

slima
26-09-2007, 16:04
Witam, podczepię się pod temat, z takim pytaniem: Na ebay znalazłem Sigme 70-300mm link do aukcji: http://42.pl/u/uIZ

Cena jest 'dość' atrakcyjna, z kosztami przesyłki wyjdzie mniej niż 1/2 ceny w Polsce, nawet jeśli doliczą vat i cło to cena jest atrakcyjna, jedyne co mnie zastanawia, to to, że polecany w tym wątku Kea-photo ma ten obiektyw prawie o 100zł drożej, za to ma 100% pozytywów, czy ktoś kupował w tym digital-rev i mógłby się wypowiedzieć?

Dragunov
26-09-2007, 17:50
W Digital-Rev kupowałem będąc na "wyspach", przy składaniu zamówienia doliczają automatycznie cło i podatek, mimo to czasami opłaca się u nich coś kupić. Przesyłka w ciągu 5 dni dotarła.

slima
26-09-2007, 18:00
W Digital-Rev kupowałem będąc na "wyspach", przy składaniu zamówienia doliczają automatycznie cło i podatek, mimo to czasami opłaca się u nich coś kupić. Przesyłka w ciągu 5 dni dotarła.

Kupowałeś przez Ebay`a czy w ich sklepie bezpośrednio?

Dragunov
26-09-2007, 18:03
W sklepie bezpośrednio.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
A tak przy okazji to w tym sklepie kupowałem pierścienie Kenko i było tak jak w opisie na stronie głównej :) http://www.onestop-digital.com/catalog/

slima
08-10-2007, 22:57
jeszcze jedno szybkie pytanko do tych, którzy płacili cło i podatek z HK w Polsce

czy cło i vat był doliczane do wartości paczki czy do wartości paczki + kosztów przesyłki?

arturs
08-10-2007, 23:42
Cło od wartości paczki, VAT od wszystkiego (wartość+cło+koszty)

slima
09-10-2007, 08:24
czyli podatek od cła - hehe wspaniały kraj. ;-)

dentharg
09-10-2007, 09:14
Od giftów to się chyba cła i podatków nie płaci, tak? ;)

slima
09-10-2007, 10:55
Ale to nie będzie jako prezent dlatego interesuje mnie cło i podatek.

schabu
09-10-2007, 12:22
Albert z Kea-photo mi mówił że jak komuś puścił do Polski jako gift i nie zapłacił cła i podatku to dlatego że miał szczęście. Ja osobiście zrobiłem tak że mi wysłał do UK a stamtąd kumpela wysłała mi paczkę do Polski.

Kreon
09-10-2007, 12:48
Ale jak sie ma pecha, to i nawet w UK mozna duty tax zaplacic. Mnie to sie przydazylo ostatnio przy zakupie 135mm f2L (dzone) do zaplaty dostalem 34 funty. Napisalem do niego i gosc mi odpisal, ze dostane upust nastepnym razem, tylko, zebym mu napisal maila co chce i wysle mi poza ebay;em duuzo taniej :D

papierzyna
24-10-2007, 17:27
Albert z Kea-photo mi mówił że jak komuś puścił do Polski jako gift i nie zapłacił cła i podatku to dlatego że miał szczęście. Ja osobiście zrobiłem tak że mi wysłał do UK a stamtąd kumpela wysłała mi paczkę do Polski.
U mnie wyglądało tak - od stycznia do maja tego roku zrobiłem poza Unią (czy w USA czy w HK) 5 zakupów foto i raz zapłaciłem cło ze względu na fakt iż, sprzedający włożył do środka fakturę z Ebaya i zadeklarował wartość sprzętu.
Generalnie sprzedający deklarowali mi sprzęt jako "Gift" warty 60$. Z reszty byłem zwolniony z cła czy z podatku VAT ze względu na fakt, iż sprzęt był do prywatnego użytku i jego wartość nie przekraczała 45 euro.
We wrześniu zrobiłem 3 zakupy poza UE (2xUSA raz Japonia), metoda działania była ta sama (prezent warty 50$), jednak tym razem przy każdej paczce płaciłem 67 zł VAT'u. Urząd celny przyjmował wartość sprzętu wynoszącą 267 zł (mimo, że w deklaracji celnej było wpisane coś innego) od czego płaciłem VAT. Nie wiem co się stało, czy zmieniły się przepisy celne,VAT czy wcześniej miałem szczęście, ale teraz należy się liczyć z niewielkim cłem. Sprzedający w HK chętniej deklarują sprzęt jako "gift", natomiast ci w USA, nawet prywatni często nie chcą tego słyszeć.
Polecam HK - paczki dochodzą naprawdę szybko, nawet ichnią pocztą.

comatus
07-11-2007, 11:56
Mam pytanie do ludzi będącyh w HK lub dobrze sie orientujących. Chodzi mi o ceny za jakie można tam kupić sprzęt foto. Nie chodzi mi o zakuy w necie tylko w prawdziwym sklepie. Znajomi za tydzień jadą i może mi coś przywiozą. Tylko jak już kupią to raczej w "pierwszym lepszym" sklepie, bo nie jada tam po to żeby mi kupić jak najtaniej ;)
Chodzi mi głównie o ceny 400D, 30D, C 17-40 L, Tokina 12-24
Dzięki za pomoc :)

lukasz_p
05-02-2008, 15:49
Witajcie

Naczytalem sie w archiwum o zakupach w Hong-Kongu, znalazlem na e-bay'u wymienianego tu i polecanego kea-photo i napisalem ze chcialbym kupic 24-70... i dostalem odpowiedz: "sory, nie wysylam do Polski"...

Ktos moze wyjasnic skad taka odpowiedz? Moze ktos moglby mi pomoc w tej sprawie ew. polecic inny, sprawdzony sklep.
Ktos moze jest na biezaco zorientowany jak wygladaja teraz zakupy via e-bay w HK? /entuazjastyczne watki ktore czytalem byly z wiosny i lata 2007/
Czy to jednostkowy przypadek czy standardowa odpowiedz wszystkich sprzedawcow (moze boja sie prowokacji jakiejs :roll:

Ech, napalilem sie na obiektyw w nieco lepszej cenie a tu nici chyba jednak... :-/

mor_feusz
05-02-2008, 16:55
Chodzi o to ze CLO i podatek sie placi w PL w UK np Kea-Photo odaje calosc zaplaconego podatku/cla - 10funtow (oplata za "zalatwienie"sprawy). WIdac duzo osob z PL do nich pisalo o zwrot i chlopaki zrezygnowali (i tak maja klientow). Sproboj "digital rev"

MaciekH
05-02-2008, 20:51
Ja kupowałem u t-dimension, przysłali do polski ale musiałem zapłacić cło, coprawda nie od faktycznej wartości sprzetu a od wartości podanej na przesyłce, wyszło ok 170 zł;)

michalab
05-02-2008, 22:11
Ja w styczniu kupowałem w kea-photo, ale to był tylko telekonwerter (więc może kwestia wartości zamówienie). W opcji wysyłki nie było Polski, ale gdy zapytałem, odpowiedzieli że wysyłają.

robgr85
05-02-2008, 22:22
Ja niedawno kupiłem z hk przez ebay i jestem zadowolony... paczka przyszła cała i dużo szybciej niż bym się spodziewał. Na paczce miałem 'gift' i urząd celny mnie nie zaczepił. Body/drozsze obiektywy bałbym się kupować z tak daleka... jak coś padnie to gwarancji raczej w europie nie dostaniesz...

dentharg
05-02-2008, 22:26
Kupowałem z HK kartę SanDiska (podróbka była) oraz filtr cir-pol B&W z redukcją (te już git). Paczka przyszła z HK szybciej niż priorytet z Poznania (do Wrocka)...

michalab
06-02-2008, 10:33
Na paczce miałem 'gift' i urząd celny mnie nie zaczepił. To nie ma znaczenia, ważna jest zadeklarowana wartość. Myślę, że to może tylko denerwować celników, jak proszę aby tego nie umieszczali.

Ttomekk
13-02-2008, 19:55
Witajcie
A kupowal ktos z Was w HK obiektywy Tamrona czy Sigmy? Chodzi mi o to, czy jest szansa,ze sprawdza dany egzemplarz na FF/BF przed wysylka?

Pozdrawiam
Tomek

chalger
13-02-2008, 20:39
Chodzi mi o to, czy jest szansa,ze sprawdza dany egzemplarz na FF/BF przed wysylka?Nie licz na to.

Ja poważne rzeczy kupowałem z 2 sklepów na ebay.co.uk: digitalishop 1.4/50 (czekałem 3 tygodnie - pomimo "gwarancji" Get It Fast za 3 dni) oraz URGalaxy 17-55/2.8 kupiłem w połowie stycznia i do tej pory czekam, poniekąd dlatego, że jest jakieś zawirowanie z tym szkłem. Raczej wiem, że się w końcu doczekam, gdyż sprzedawca ma 22000+ feedback'a i kontaktuje sie "w miarę" - ale jest to wku****jące. Z powyższych powodow obu sklepów nie polecam jakkolwiek samo szkło 50' sprawuje się pięknie.

pozdr

bejrut
17-02-2008, 17:56
witam
Mam pytanko a propo gwarancji. Zakupilem Canona 40D i szkielka od kea-photo z Hong Kongu i nie wiem czy gosciu nie wsadzil mi gwarancji czy poprostu nie potrafie czytac chinskiego pisma rysunkowego.A propo zakupu to wszystko oki,przesylka do uk krocej niz 24h (to sie nazywa express).Czy moglby ktos, kto dokonal zakupu od w/w sprzedawcy przedstawic mi jak wyglada karta gwarancyjna do aparatu?

mor_feusz
17-02-2008, 18:24
w UK nie ma czegos takiego jak karta. Jak kupowalem aparat (350D 2 lata temu) to mialem w srodku karte zeby zarejestrowac rodukt i tyle. NIE MA czego s jak w PL ze jest karta i sie ja podbieja. Masz dowod zakupu i koniec (wydrukuj sobie emaile - zakup elektroniczny oraz zarejestruj online aparat - koniec)

bejrut
17-02-2008, 18:44
w UK nie ma czegos takiego jak karta
tu sie nie zgodze poniewaz 6mcy temu kupilem w uk C400D i normalnie karta byla :european warranty tak samo do obiektywu
teraz zakupilem sprzet w HK i do lampy mam international warranty, do lensow mam 7 letnie gwarancje na kartach.co do C 40D to jest jakas karta na ktorej niby jest dealer adres, nazwa posiadacza, napisane ze 40D i nr seryjny,data zakupu i jakies 2 kody a reszta to chinskie obrazki.mozliwe ze to jest ta karta bo sa 2 kody ktore pewnie potzrebne sa do rejestracji online.Ale na 100% pewny nie jestem bo nie czuje sie dobrze w chinskim :mrgreen:

mor_feusz
17-02-2008, 20:51
tu sie nie zgodze poniewaz 6mcy temu kupilem w uk C400D i normalnie karta byla :european warranty tak samo do obiektywu

Tak karta rejestracujna - gwarancja


teraz zakupilem sprzet w HK i do lampy mam international warranty, do lensow mam 7 letnie gwarancje na kartach.co do C 40D to jest jakas karta na ktorej niby jest dealer adres, nazwa posiadacza, napisane ze 40D i nr seryjny,data zakupu i jakies 2 kody a reszta to chinskie obrazki.mozliwe ze to jest ta karta bo sa 2 kody ktore pewnie potzrebne sa do rejestracji online.Ale na 100% pewny nie jestem bo nie czuje sie dobrze w chinskim :mrgreen:
7 lat to standard MackCam http://www.mackcam.com/ w UK wystarczy dowod zakupu (data i numer). Wszystko OK moim zdaniem. Nie masz sie o co martwic.

dixi2006
12-03-2008, 01:21
Zamówiłem w hvstar.net w HK kilka filtrów B+W, pierścienie redukujące różnych wymiarów, razem za 467$, transport HKspeedpost wyliczono na 116$(jakby nie patrzeć sporo, ale...). Sprawdzałem jak program liczy koszty przesyłki i wychodzi,że dolicza po prostu 25%.
Po paru dniach dostaję info,że:
Normally we do not ship to Poland, but your order is large, we can ship your order via EMS(3-15 business days to deliver after dispatch) if you agree. It cost $43.5 more for this order. As Regular Air Mail to Poland takes a long time to deliver (sometimes more than 1 month) and it's not safe (sometimes get lost).. You can send the extra money to our paypal account star@hvstar.net if you agree and note "extra EMS cost for order " when you make payment. .
If EMS is not acceptable, we are sorry that we have to cancel this order.
We appreciate your consideration and cooperation in advance!
Your early advice is expected. :)
Wynika z tego,że łączny koszt przesyłki ma wynieść 160$ (czyli 34% dolicza się do wartości zamówienia).
Czy to taka norma w HK, czy próba "podskubania"? Macie jakieś doświadczenia/pomysły?

dentharg
12-03-2008, 09:12
Kupowałem i to dokładnie od nich: filtr B+W PolCir 77mm Kasemann, redukcję 77->67mm i gratis dorzucili mi czytnik kart SD na usb. Wysłali do Polski air mailem bez problemu. Paczka dotarła po ok tygodniu.

redrash
13-03-2008, 13:54
Mam pytanie do ludzi będącyh w HK lub dobrze sie orientujących. Chodzi mi o ceny za jakie można tam kupić sprzęt foto. Nie chodzi mi o zakuy w necie tylko w prawdziwym sklepie.
Dzięki za pomoc :)

Dolaczam sie do pytania.
A moze lepiej jechac na zakupy do Japonii lub Singapuru. Orientuje sie ktos?
W gre wchodza wieksze zakupy. Po moich wyliczeniach wychodzi na to, ze jezeli ceny w tamtejszych sklepach sa takie jak na ebayu (-koszt przesylki) to mozna miec darmowe wakacje + jest ciagle taniej niz w Europie. No i mozna by bylo przetestowac sprzet na miejscu.

feder
13-03-2008, 14:41
Dla porównania: w chwili obecnej w HK szkło Canona 10-22 można dostać w sklepie w cenie poniżej 700 USD ( i to wchodząc z ulicy, po chwili targowania się). Tylko warto uważać, gdyż sprzedawcy stosują mały trik - gdy pytamy sie o kilka rzeczy, obniżają cenę jednej z rzeczy do naprawdę niskiej wartości (np. 24-105/4L za 800USD), ale odbijają sobie to na cenie innych rzeczy, które nas interesują, ewentualnie chcą nam wcisnąć. Ale nawet pomimo tego ceny są atrakcyjne.
Nikt tam też raczej nie robi problemu z testami szkieł, pod warunkiem że je się później rzeczywiście kupi - można wszystko spokojnie posprawdzać i przetestować.
Singapur ma chyba ceny trochę droższe, ale nadal jest tam tanio [Canon 17-55/2.8 IS USM kosztuje równowartość 1100 USD, Canon 55-250 IS 300USD]

Skakun
13-03-2008, 14:45
witam
stronka sklepu w HK - mozna zajsc i poogladac
ceny mozna sprawdzic w kilku walutach
http://www.tincheungcamera.com.hk/advanced_search_result.php?currency=USD&keywords=lens
pozdraviam

piotrr
17-03-2008, 11:22
witam
stronka sklepu w HK - mozna zajsc i poogladac
ceny mozna sprawdzic w kilku walutach
http://www.tincheungcamera.com.hk/advanced_search_result.php?currency=USD&keywords=lens
pozdraviam

Czy ktoś tu kupował?Ceny są bardzo niskie....

towersivy
17-03-2008, 14:30
Ja dzisiaj dostałem przesyłke z wizardami........czym jestem zdziwiony to tym iż pierwszy raz nie policzyli mi żadnego Cła:D na przesyłce nie było zazaczonego że to gift....po prostu standard airmeil i finał :D paka jechała ino 10dni więc terminowo też super, zakup był robiony od gościa z hk.

Pzdr.

piotrr
17-03-2008, 15:17
ale e-bay czy sklep internetowy ? Jak tak to jaki ? ;) Bo mam przed sobą duże zakupy .Pzdr.

:macius:
17-03-2008, 21:26
To gratuluję zakupu Pocketów...Ja czekam na 2 Tokiny 10-17 fisheye....mnie pewnie cło nie ominie gdyż paczka wysłana FedExem..ale....sprzedawca z ebay napisał, że zrobi co w jego mocy aby cło mnie nie dobiło...

towersivy
17-03-2008, 22:15
Coś nie moge się zalogować na ebay więc jutro podam usera, ale on głownie akcesoriami handluje, zero szkiełek body......

Pzdr.

towersivy
19-03-2008, 11:57
Coś mi się porypało :D wizardy kupiłem tutaj http://cgi.ebay.co.uk/PocketWizard-Pocket-Wizard-PLUS-II-Transceiver-0531_W0QQitemZ310032152253QQihZ021QQcategoryZ708QQ ssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Maskownice do 500tki kupiłem u innego kola :)

:macius:
20-03-2008, 23:54
Ja właśnie dziś otrzymałem Tokine 10-17..wysyłka z poniedziałku na wtorek.....dziś (czwartek) o godzinie 16 jest u mnie....wszystko super...widać, że paczka przez nikogo nie była otwierana podczas przesyłki....oczywiście zadeklarowana 43 HKD ...SAMPLE NOT FOR RESALE.....nawet nie wiem czy czeka mnie jakaś opłata dodatkowa z agencji celnej FedEX.....wydaje mi się, że przeszło..a jeśli nawet nie...to cło oraz podatek będzie niewielkie...gdyby coś było nie tak to pewnie kazaliby mi dostarczyć jakieś dokumenty zakupu itp....a nic takiego nie było....oczywiście POLECAM kea-photo na ebay !!!

Elmarqo
21-03-2008, 07:59
Ostatnio kupiłem Tokinę 12-24. Wysyłka w czwartek, w poniedziałek u mnie w domu. 0 cła. Sprzedawca Kea-photo. Trzeba tylko uważać na koszty wysyłki. Po wylicytowaniu napisał do mnie Albert, że FedEx do polski kosztuje 9 funtów więcej niż jest napisane w aukcji. Poprosiłem go, żeby w takim razie odesłał mi pieniądze, bo w aukcji nic takiego nie było napisane. Wysłał mi Tokinę a nie pieniądze :).

newday
21-03-2008, 13:32
Kupuj w kraju, w którym jesteś, niska cena nie zrekompensuje ci gwarancji na miejscu w razie czego.

dzik
21-03-2008, 13:46
Wczoraj wyklikalem 1.4x canona i pierscien 25mm, gwarancja mnie nie interesuje :)

Kupilem w Kea-photo, przesylka za oba fanty 40funtow z ubezpieczeniem.
Mozna u Alberta stargowac przesylke? Myslimy z kolega o zakupie body i szkiel 2x, wtedy koszt przesylki robi sie istotny. Jednak bedziemy wysylac do uk a pozniej do PL.

Elmarqo
22-03-2008, 00:20
Wczoraj wyklikalem 1.4x canona i pierscien 25mm, gwarancja mnie nie interesuje :)

Kupilem w Kea-photo, przesylka za oba fanty 40funtow z ubezpieczeniem.
Mozna u Alberta stargowac przesylke? Myslimy z kolega o zakupie body i szkiel 2x, wtedy koszt przesylki robi sie istotny. Jednak bedziemy wysylac do uk a pozniej do PL.

Można, trzeba wysłać maila a on Ci zaproponuje zakup po za Ebay. Jest taniej.

Cluer
31-03-2008, 18:56
Ja bede zamawiał w ciagu tygodnia 70-200 od Alberta :)
Czy ktoś z kolegów, którzy dostali paczkę z HK może opisać mi jak on je pakuje ?
Tak naprawde boję się czy podczas transportu coś sie nie stanie szkłu...
Jak wyglądają warunki ubezpieczenia?

Elmarqo
31-03-2008, 22:10
Oryginalne opakowanie jest dodatkowo owinięte folią bąbelkową, po czym pakowane jest do kolejnego pudełka. Za każdym razem jak otrzymuję przesyłkę, tak to wygląda. Wg mnie zabezpieczenie jest super. Ubezpieczenie - zgodnie z warunkami podanymi na aukcji.

mor_feusz
31-03-2008, 22:36
Oryginalne opakowanie jest dodatkowo owinięte folią bąbelkową, po czym pakowane jest do kolejnego pudełka. Za każdym razem jak otrzymuję przesyłkę, tak to wygląda. Wg mnie zabezpieczenie jest super. Ubezpieczenie - zgodnie z warunkami podanymi na aukcji.

Za kazdym razem tak samo. Oryginalne opakowanie owiniete folia babelkowa i dodatkowy (szary) karton.

czajna
31-03-2008, 23:50
A jeśli chodzi o kupowanie z HK to jak wygląda sprawa z cłem??
Jak już je naliczą to gdzie jest to napisane, jaka jest średnia stawka na artukuły foto, kiedy i komu płace cło (czy przy odbiorze czy jakoś inaczej)??
Z góry dzięki za odp.

miszyd
02-04-2008, 15:13
Witam,

Czy zna ktoś adres tego sklepu w Honk Kongu (ktoś kto tam kupował zna prawdopodobnie adres zwrotny, skąd przyszła paczka)?

Byłbym bardzo wdzięczny za jego podanie :) ewentualnie numer telefonu do tego sklepu (nie znalazłem tych danych a e-bay'u)

z góry wdzięki :)
miszyd

pkalamajski
03-04-2008, 15:55
Witam,

Czy zna ktoś adres tego sklepu w Honk Kongu (ktoś kto tam kupował zna prawdopodobnie adres zwrotny, skąd przyszła paczka)?

miszyd

W przyszłym tygodniu dostanę paczkę z kea-photo, jeśli nie zapomnę, to napiszę. Jeśli zapomnę, napisz na prv.

miszyd
03-04-2008, 19:57
Wielkie dzięki za zainteresowanie, ale niestety w przyszłym tygodniu ta sprawa będzie nieaktualna. Dziwi mnie tylko, że goście z kea-photo nie odpowiadają na maile.. Na szczęście są też inne sklepy...

Pozdrawiam,
miszyd

Cluer
03-04-2008, 21:54
Dziwi mnie tylko, że goście z kea-photo nie odpowiadają na maile..


Hmmm...
Ja rownież nie dostałem odpowiedzi na moje dwa maile:(
trzeciego nie zamierzam wysylac :P

W przyszłym tygodniu i tak zamawiam u nich "conieco". Najwyżej wtedy okaze się, ze musze doplacić 10GBP za przesyłkę.;-)

sj_sj
09-04-2008, 00:08
Gdzie bardziej opłaca sie kupić obiektyw? Hong Kong czy USA? Tak się składa, że mam możlwość kupienia i tu i tu. Kumpel leci w delegacje z firmy (prawdopodobnie). Czy znacie inne sklepy internetowe niż

http://www.tincheungcamera.com.hk/

?

Elmarqo
11-04-2008, 16:16
Gdzie bardziej opłaca sie kupić obiektyw? Hong Kong czy USA? Tak się składa, że mam możlwość kupienia i tu i tu. Kumpel leci w delegacje z firmy (prawdopodobnie). Czy znacie inne sklepy internetowe niż

http://www.tincheungcamera.com.hk/

?

Napiszę Ci jak do tego dojść:
1. USA: kurs $ w PLN x cena w $ = cena zakupu w PLN
2. HK: kurs funta w PLN x cena w funtach = cena zakupu w PLN

i teraz: jeśli 1>2, kupujesz w HK, jeśli 1<2, kupujesz w USA!

romko
11-04-2008, 17:06
Kupuje często u kea-photo, 70-200 2.8 L - do Polski, jako gift, 5D - z wysyłką do GB bez cła, wczoraj 16-35 MKII i filtr polar - do Polski, może będzie cło, tego nie wiem, płatnośc paypal, niestety do ostatniej przesyłki zalecono mi dopłatę 10 funciaków, że niby do Polski drożej wyjdzie przesyłka, nie bardzo mi się to spodobało, ale trudno, i tak ceny mają atrakcyjne. Wydaje mi się, że mają pewną zasadę: jak już kupowałeś u nich to masz fory, i na maile błyskawiczna odpowiedź i kontakt dobry. Nawet miałem ostatnio historię , że zapłaciłem drugi raz za obiektyw, mieli konserwację systemu paypal, byłem przerażony, pieniądze poszł w świat , słałem maile i za killka godzin Albert odpisał, że drobna sprawa, pieniądze odesłał, był po sprawie. Co do solidności to ręczę. Świetnie zapakowane, zabezpieczone, 5D żadnych BF, FF, 70-200 jakby wybrany, jestem zadowolony i dalej będę kupował, wolę kupić taniej w sprawdzonej firmie niż użerać się z Żytnią lub słać do Berlina. PS, chciałem ostatnio zakupić w Londynie w Microglobe - zwodzili mnie 2 miesiące, cena nawet z promocją canona była dużo wyższa niż w HK, stwierdzili, że karta jest lipna, dałem sobie z nimi spokój, a jest to ponoć najtańszy sklep w UK jesli idzie o 16-35 MK II L. I jeszcze jedno, kea-photo nigdy nie wystawia komentarza to trochę dziwne, ale mi to nie przeszkadza, sprzęt mają ok. Ten ostatni obiektyw wraz z przesyłką wyniósł mnie ok 3600, powodzenia.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Ja bede zamawiał w ciagu tygodnia 70-200 od Alberta :)
Czy ktoś z kolegów, którzy dostali paczkę z HK może opisać mi jak on je pakuje ?
Tak naprawde boję się czy podczas transportu coś sie nie stanie szkłu...
Jak wyglądają warunki ubezpieczenia?

Dostałem taką paczkę, oryginalne opakowanie zawiniętę dobrze w bąbelki, potem uszczelnienie chińskimi gazetami i do drugiego pudła, nic się nie kolebie, jest naprawdę bezpieczna, pomijając, że samo szkło jest pancerne. Moim zdaniem pakują solidnie (Kupowałem tylko u kea-photo, o innych nie wiem)

towersivy
11-04-2008, 21:41
Ja u alberta kiedys kupowałem ale wówczas to paczki pakował marnie, widze że sie to zmieniło, poprzednio malenikie pudełko które ledwo miesciło zamówiony sprzet + kilka chinskich gazet :) Co do towaru nie mam zastrzeżen, kontakt wrecz wzorowy!

Pzdr.

Woodland
13-04-2008, 15:58
Przejrzałem cały wątek ale nie znalazłem jednej informacji, na której by mi zależało. Czy ktoś osobiście robił tam zakupy? Pod koniec czerwca będę przez tydzień w Hong Kong'u. Chciałbym kupic coś do swojej szklarni. Ceny w Kea-Photo są interesujące. Czy ktos orientuje się czy mozna u nich dokanac zakupu osobiście? Wiem, że mogę do nich napisać email'a ale wolę infomrację od osoby, która takiego zakupu dokonała, bądź coś o tym wie. Będę wdzięczny za pomoc.

Cluer
15-04-2008, 21:00
No więc zdecydowałem sie :))

I pierwszy szok - o ile na poczatku zostałem delikatnie mówiąc... zignorowany i moje maile pozostały bez odpowiedzi - o tyle natychmiast jak zalicytowałem, kontakt rewelacyjny! Albert odpisywal na kazdy mail, kontakt naprawdę rzeczowy i profesjonalny.
Po kazdej mojej wpłacie - od razu sie odzywał :)
Koszt dostawy do Polski jest wyższy o 10 GBP niż do Angli - więc musiałem dopłacić 43 złote.
Jedna uwaga - jesli ktos mysli, ze kupując kilka przedmiotów uda mu się zbić cos na kosztach transportu ... nie liczyłbym na to. Taniej wyszlo tylko kilka funtow na ubezpieczeniu jednnej paczki.
Dzis rano dostalem przemilego maila:


Hello Cluer,

Your order has been shipped today (Apr 15) via FedEx.

The shipment tracking number is: blablabla:)

You can track it from this link here:

XXXX

Here are the links to the eBay items:

xxx

Please leave me with a positive feedback if the package is received in good working order.

If you have any question or issue with the item, please let me know ASAP so we can resolve the issue in an orderly fashion.

PS - Please do check out my eBay store here or email me if you're looking for other items not listed in my auctions.

Thanks and have a great day!
Albert
Kea-Photo

Kilka godzin temu paczka dostała status: Left Origin - pozostaje czekac.
Obiecuję zamiescic zdjatka z otwierania paczki, sposobu pakowania, co bedzie w deklaracji celnej itp.

P.S. kea-photo to debesciak !!

robgr85
16-04-2008, 10:05
Właśnie... może ktoś opisać jak wygląda oclenie gdy trzeba coś zapłacić? bo nie mogę się doszukać :) przed chwilą dotarł do mnie światłomierz sekonik (w cenie 1/2 tego co dałbym w polskich sklepach) :)


Pozdr,

XLesio
16-04-2008, 10:41
Teoretycznie każda przesyłka spoza UE jest clona. W praktyce, czepiają sie rzeczy powyżej 35-45$ (ustawowo to ~$29), albo takich gdzie na pierwszy rzut oka widać zaniżoną wratość (a wtedy trzeba się nagimanstykować żeby dowieść że to coś rzeczywiście kosztowało tyle ile w deklaracji).

Jesli już masz pecha, i paka ląduje na cle - tracisz 1-2 tygodnie (w przypadku kuriera 1-2 dni) na wymianę korespondencji. Musisz dostarczyć dowód zakupu, albo jakiekolwiek potwierdzenie wartości, twoje oświadczenie i takie tam. Po określeniu cła (albo anulowaniu procedury), cło puszcza paczkę (lub przesyłkę kurierską) do ciebie, przy czym wartość cła staje się kwotą "za pobraniem" którą regulujesz przy odbiorze.

Tylko, że w przypadku HongKongu i całej Azjii..

UWAGA :!:

Pamietajcie że import z azji do unii ma zaporowe ceny. Mogą wam dosolić stawki, przy których przestanie się opłacać regulowanie cła. Niestety UC posługuje się tabelami grup produktów, i jeśli dobrze pamiętam - na foto jest dwadzieścia kilka procent (24%?). Ale do tego mogą być jeszcze domiary właśnie za Azję.
Druga UWAGA - cło jest liczone od całości wartości przesyłki. TAKŻE KOSZTÓW WYSYŁKI.

Więc jeśli myślicie o takich zakupach:
1. Sprowadzajcie raczej 'duperele', albo sprzęt używany.
2. Dogadajcie się ze sprzedawcą, żeby nadał paczkę jako 'gift' o interesującej was wartości.
3. No i miejcie jakąś podkładkę pod ewentualne żądania udowodnienia wartości i zawartości przesyłki ze strony UC

kashpir_pl
16-04-2008, 11:19
Koszt dostawy do Polski jest wyższy o 10 GBP niż do Angli - więc musiałem dopłacić 43 złote.


Podobno te 10 GBP to bujda, ktoś z forumowiczów pisał, że jemu Albert też podał koszty przesyłki do Polski wyższe o 10 funtów, więc odpisał, że w takim razie rezygnuje z zakupu i prosi o zwrot płatności. Skończyło się tym, że przesyłka przyszła w standardowej cenie.

Cluer
17-04-2008, 15:57
No więc tak...
DZIS O 13.00 ODEBRAŁEM PACZKĘ :)
Status przesyłki podglądalem na stronie www. Jeszcze chwile po 8 rano była na cle w Warszawie
ile szla z HK ?

zdjecie usunięte na prośbę użytkownika, autora postu.

Opakowanie:
kilka kartoników szczelnie i mocno zapakowane folią babelkową. Wszystko w wiekszym kartonie upchanym chińskimi gazetami :)

Co do gwarancji, do obiektywu dołożony był certyfikat warranty Agreement Contract MACK na 7 lat. :)

Zdaję sobie sprawę z ryzyka jakie niosą zakupy na "drugim koncu świata", ale ja byłem w stanie je ponieść. Tak samo jak rozważalem mozliwośc zapłacenia cła zaporowego, o którym mowa była wyżej.
Kazdy musi podjąc decyzje sam.

Pozostaje mi iśc się cieszyć ze szkielek. :)

PS co do tych ekstra 10 GBP.
Mogłem postawić sprawe "na ostrzu noża" i zażądac zwrotu, ale gdyby Albert odesłal mi kasę (pal diabli 3,5%, ktore w ramach prowizji zabrałby PAYPAL) zostałbym bez możliwości zrobienia zakupów, bo od innego sprzedawcy po prostu bałbym się kupowac.

dzik
17-04-2008, 16:26
Do mnie idzie via HK Post ciekawe ile poczekam.

klamot14
17-04-2008, 23:26
Ja czekałem równo 7 dni przez HK Post. Jeśli znasz numer nadania możesz zadzwonić na pocztę na dział przesyłek i powiedzą ci czy już jest w Polsce.

kashpir_pl
18-04-2008, 10:50
Do mnie też idzie HK Post.
PS Cluer, co do tych 10 GBP to widzę, że Albert chyba namówił Cię na Fed-exa, czyli w tym wypadku wszystko zgodnie z cennikiem aukcyjnym. Po prostu dopłaciłeś za szybszą przesyłkę, może trochę wrew swojej woli, ale podejrzewam, że w stosunku do ceny sprzętu jest to różnica mało istotna :-)

Kornut
23-04-2008, 08:59
Aktualne ceny ze sklepów w Hong Kongu obiektywów 70-200 4L od 4200 do 5300hks a 70-200 4L IS od 7500 do 8500hks, 1hks to 0,28gr. Znajomy kupił mi dwa dni temu z IS za 8150hks.

Woodland
23-04-2008, 09:48
Aktualne ceny ze sklepów w Hong Kongu obiektywów 70-200 4L od 4200 do 5300hks a 70-200 4L IS od 7500 do 8500hks, 1hks to 0,28gr. Znajomy kupił mi dwa dni temu z IS za 8150hks.

A możesz podać namiary na jakieś sklepy ze sprzętem foto w HK? Mam oczywiście na myśli sklepy gdzie nie sprzedają "replik":twisted:

kashpir_pl
24-04-2008, 10:18
Do mnie też idzie HK Post.


W nawiązaniu do dyskusji o kea-photo. Towar wysłany 17 kwietnia, bez przeszkód przeszedł przez cło. Odbiór na poczcie 22 kwietnia - dotarło szybciej niż niektóre przesyłki z Polski :rolleyes:
Podsumowując - kolejny pozytyw i rekomendacja dla kea-photo.

klamot14
25-04-2008, 13:50
Dzisiaj doszła do mnie paczka z HK (od Kea-photo). W środku 100-400. Wartość zadeklarowana 147 HKD - oczywiście gift, not for sale. Żadnego cał i podatku, 35% taniej niż w kraju, zamówiona we wtorek wieczorem - w piątek w u mnie w Wawie. Oczywiście wszytsko super zapakowane. Poprostu cud miód.
A najlepsze było to że kurier Fedexu który dostarczył mi paczuszke odrazu powiedział że to pewnie elektronika i że sam też tak zamawia i też żadnych ceł ani podatków.
Naprawde polecam.

albercikk
25-04-2008, 14:36
klamot14 a możesz powiedzieć dokładnie jak to jest w tym sklepie, czy trzeba sie umówić jakoś z Kea-Photo aby wysłali paczkę tak aby nie było cła i podatku, czy robią tak domyślnie ?

Pozdrawiam

klamot14
25-04-2008, 15:16
Więc tak,
jak poprzednio kupowałem 28-105 przyszła HKpost to nic nie napisałem. I w deklaracji było napisane gift o wartości 20 USD. Zero cła i podatku. Paczka odebrana na poczcie po 7 dniach.
Natomiast teraz pisałem do Alberta numery telefonu bo dla kuriera jest potrzebny to go poprosiłem o to by wpisał"gift, not for sale"
Dostałem odpowiedź "No problem, thanks. Albert"
I to wszytsko.

kashpir_pl
25-04-2008, 15:31
Jak pisał Klamot robią tak domyślnie, ale na wszelki wypadek możesz napisać mail'a z prośbą o zadeklarowanie "gift" o niskiej wartości.

albercikk
25-04-2008, 18:13
Dzięki, a z gwarancją i ewentualną wysyłka do HK to jak to wygląda ?
Czy może bardziej się opłaci serwisować w razie czego na żytniej ?
Jak wasze doświadczenia ze szkłami tam kupionymi, ktoś się orientuje czy szkła są sprawdzane pod kątem ewentualnych wad.

Pzdr

kashpir_pl
25-04-2008, 23:44
jeśli chodzi o wady to pewnie same wyjdą podczas użytkowanie - miejmy nadzieję, że takich nie ma :-) Jakoś wątpię, żeby chciało im się sprawdzać szkła. podejrzewam, że mogą wyjmować z pudła, podpiąć pod jakiś korpus i sprawdzić czy elektronika działa, żeby kompletnego bubla nie wysłać. Ale pewnie nic więcej. Natomiast nie mam najmniejszego pojęcia jak wyglądają sprawy gwarancyjne.

dzik
27-04-2008, 00:51
Do mnie tez doszla paczka od Alberta.
Extender 1,4 i pierscien 25mm.
Wyslane HK postem czyli doszlo poczta zwykla. W kilka dni, zadeklarowane 15USD "lens mount adapter". Zero cel i podatkow. Wyszlo prawie polowe taniej niz w PL

emo
27-04-2008, 19:31
a może ktoś jest z krakowa i będzie chciał coś kupić ze mną zęby była tańsza przesyłka?

klamot14
27-04-2008, 19:56
Nie będzie tańsza nawet o funta bo każda przesyłka jest liczona oddzielnie.

kashpir_pl
28-04-2008, 10:43
Nie tak do końca - kupując minimum 2 takie same przdmioty, koszt wysyłki drugiego i każdego następnego jest nieco niższy. Ale wydaje mi się, że im większa paczka, tym większa szansa na zainteresowanie celników (niezależnie od deklaracji na paczce), więc nawet przy mniejszym koszcie przesyłki, pewnie ryzyko trochę wzrośnie.

emo
28-04-2008, 12:50
ale powiem wam czy sie tak naprawdę opłaca np 430 ex 119 +28= daje 632 zl a na allegro z polska gwarancja 680zl.

klamot14
28-04-2008, 13:42
Jeśli kupujesz u kea-photo to jest bez różnicy ile kupujesz sztuk - cena za przesyłke jest taka sama dla każdej sztuki.

A jesli chodzi o oszczędności to tak naprawde opłaca się kupować rzeczy droższe - tj takie powyżej 2.000 PLN.

Ja np tak jak pisałem wcześniej kupiłem 100-400. Najniższa cena w Polsce nowego egz. jaką znalazłem w sklepie lub allegro to 4500. Ja zapłaciłem 3400 więc jest oszczędność.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

ale powiem wam czy sie tak naprawdę opłaca np 430 ex 119 +28= daje 632 zl a na allegro z polska gwarancja 680zl.

Nie zabardzo wiem co pododawałeś??

towersivy
28-04-2008, 15:08
Mozna napisac do kea meila o zakup poza ebay wówczas można wynegocjować lepsza ceny, tzn przy wiekszym zakupie płacimy za wysyłke raz.

Pzdr.

emo
28-04-2008, 19:25
lewa cześć równania to funty a wynik w zl

Cluer
28-04-2008, 23:06
Mozna napisac do kea meila o zakup poza ebay wówczas można wynegocjować lepsza ceny, tzn przy wiekszym zakupie płacimy za wysyłke raz.

Pzdr.

Pod warunkiem, ze już kiedys u niego kupowales albo masz jakąs tak dobrą reputacje na ebayu.
Wiele osób nawet na maila w stylu: "chce to i to, jaki bedzie całkowity koszt wysyłki" nie dostalo zadnej odpowiedzi, a co dopiero mówic o transakcji poza ebay


A tak z innej beczki:
prosilem kiedyś koleżankę która byla w USA u siostry zeby przywiozla mi obiektyw (umawiamy sie, ze ja kupuje na amazon.com, ja oplacam wysylke do siostry - ona tylko wywala z pudelka i przywozi do Polski). Najpierw, ze nie ma sprawy, siostra się zgadza a potem zaczęła się wykręcac. Więc ostatnio napomknąlem jej ze poradziłem sobie i ściągnąlem sprzęt z HK. Dzis zaczepila mnie jej koleżanka zza biurka, która słyszała wówczas co trzecie słowo , ze ona tez chce taniej... Mam jej powiedzieć gdzie i jak to kupic zeby bylo taniej niż w fotojokerze :D
tylko jak ja mam to wyjasnić osobie, która nigdy w zyciu nawet na allegro nic nie kupiła :) ??

klamot14
29-04-2008, 00:07
Jak ładna to przyślij ją do mnie :D

Kornut
29-04-2008, 07:09
Wczoraj kumpel przywiózł z HK dla mnie 70-200/4 LIS w pudełku, nikt sie go nie zapytał o obiektyw, nikogo to nie interesowało a oprócz tego wiózł jeszcze 2 obiektywy dla innych znajomych. Leciał z Hong Kongu przez Amsterdam do Warszawy i Krakowa. Czyli zero cła i vat. Jestem do przodu około 1500zł.
Pozdrawiam

kashpir_pl
29-04-2008, 11:44
Jeśli kupujesz u kea-photo to jest bez różnicy ile kupujesz sztuk - cena za przesyłke jest taka sama dla każdej sztuki.



I tu się mylisz - kupowałem obiektyw z kea-photo i wyraźnie było napisane w aukcji: wysyłka 30 GBP, każdy dodatkowy przedmiot z tej aukcji 25 GBP :cool:

dzik
29-04-2008, 14:59
Ja kupowalem extender i extension tube.
Za extender mialo byc 30 funtow, za extension 14. Poprosilem o przekalkulowane i zaplacilem 40, wiec 4 oszczednosci.
Koszt wysylki to ukryty kawalek ceny i za duzo nie urwiemy.

kubaj
29-04-2008, 15:09
jakos dziwnie, jednego dnia sigma 70-300 apo byla za 67L drugiego 87L ...

Kornut
30-04-2008, 08:29
Jak kogoś interesuje obiektyw był kupiony w tym sklepie www.digitalrev.com
Przed sprzedażą był sprawdzony przez obsługe czy wszystko jest ok.

pkalamajski
30-04-2008, 11:57
Jakiś czas temu ktoś pytał o adres pocztowy sprzedawcy Kea-Photo.

Potrzebny był raz, może i w przyszłości się przyda:

Mr. Shan, Unit B, 6th Floor, No. 414-424 Jaffe Road, Chinaweal Centre, Wan Chai, Hong Kong.

Woodland
30-04-2008, 12:31
Czy ktos wie czy Kea-Photo to tylko sklep internetowy czy można tez kupowac u nich przychodząc "z ulicy"?

scooter
01-05-2008, 19:10
Jak płacicie za sprzęt u Kea-Photo i gdzie znaleźć jego ofertę ??
Na ebayu jest parę dupereli ale żadnych sensownych obiektywów ...

Kornut
02-05-2008, 06:50
Mnie dokładnie obiektyw 70-200 4LIS kosztował po przeliczeniu kursu i obsługe karty przez bank płatności VISA kosztował 2373zł, był kupiony w www.digitalrev.com

jaber
02-05-2008, 07:57
Oferta jest na http://stores.ebay.co.uk/Kea-Photo a osobiscie placilem przez PayPal.

scooter
02-05-2008, 08:38
Mnie dokładnie obiektyw 70-200 4LIS kosztował po przeliczeniu kursu i obsługe karty przez bank płatności VISA kosztował 2373zł, był kupiony w www.digitalrev.com

A jak sprowadzenie sprzętu do Polski ??

Kornut
02-05-2008, 22:33
Jak już wcześniej wspomiałem obiektyw został kupiony przez znajomego który był w Hong Kongu i osobiście przewiózł do Polski bez żadnego cła i vat, nikt na lotniskach gdzie miał przesiadke nie zapytał sie go o obiektyw a był w pudełku.
Pozdrawiam

konradl
03-05-2008, 10:25
A w UK sytuacja z clem i vatem wyglada tak samo jak u nas, czyli jak celnicy zlapia to sie doczepia a jak nie to fajnie?
A moze legalnie nie ma zadnych oplat przy zakupach z hong kongu bo przy aukcjach Kea Photo pisze "No duty/VAT to the UK, shipment by FedEx"?
Pytam bo mialbym mozliwosc zakupienia sprzetu przez znajomych z UK.

robgr85
05-05-2008, 05:15
powiem tak. Znajomy jest celnikiem (co prawda w porcie w Gdyni, ale to już inna bajka) i pytałem go o ten temat (rozważałem kupno eLki z HK). To co usłyszałem brzmiało mniej więcej tak.

wszystkie paczki przechodzące przez urząd celny są rozpakowywane, jeśli ich wartość (sprawdzają w swoich bazach) nie przekracza 175EUR (albo coś koło tego, nie pamietam dokładnie) to może być przesłana jako 'gift' i jeśli jest to jedna sztuka jakiegoś przedmiotu (czyli nie podejrzewają kupna na handel) to żadne cło nie jest naliczane.

Jeśli oszacowana wartość paczki nie przekracza (też nie na handel, jako gift) ok 350EUR(też mówię orientacyjnie, znajomy mówił że jakieś tam widełki są) to jest naliczane ryczałtowe cło, coś poniżej 5%.

Jeśli zadeklarowana wartość przedmiotu jest dużo niższa niż cena z ich bazy cen, to przyjmują swoją wartość, musisz płacić cło, vat, a jeśli różnica jest naprawdę rażąca to masz szanse na jakiś mandat.

Pozdrawiam,

klamot14
05-05-2008, 16:30
powiem tak. Znajomy jest celnikiem (co prawda w porcie w Gdyni, ale to już inna bajka) i pytałem go o ten temat (rozważałem kupno eLki z HK). To co usłyszałem brzmiało mniej więcej tak.

wszystkie paczki przechodzące przez urząd celny są rozpakowywane, jeśli ich wartość (sprawdzają w swoich bazach) nie przekracza 175EUR (albo coś koło tego, nie pamietam dokładnie) to może być przesłana jako 'gift' i jeśli jest to jedna sztuka jakiegoś przedmiotu (czyli nie podejrzewają kupna na handel) to żadne cło nie jest naliczane.

Jeśli oszacowana wartość paczki nie przekracza (też nie na handel, jako gift) ok 350EUR(też mówię orientacyjnie, znajomy mówił że jakieś tam widełki są) to jest naliczane ryczałtowe cło, coś poniżej 5%.

Jeśli zadeklarowana wartość przedmiotu jest dużo niższa niż cena z ich bazy cen, to przyjmują swoją wartość, musisz płacić cło, vat, a jeśli różnica jest naprawdę rażąca to masz szanse na jakiś mandat.

Pozdrawiam,

No to te paczki które do mnie przychodzą od Alberta napewno nie są otwierane ani przez poczte ani przez Fedex. Aktualnie oczekuje na kolejną przesyłke więc jak dojdzie to powiem jak było.

lukep
05-05-2008, 18:12
W!

Paczki sa niezwykle sporadycznie otwierane. Rentgenem mozna sprawdzic praktyczie wszystko.

Zdrowko

corass
06-05-2008, 10:08
Czyli jak to jest z tym FedEx'em? Doliczają cło i vat czy nie? Bo z poprzednich postów nie wynika jednoznaczna sytuacja in plus czy in minus:(

klamot14
06-05-2008, 10:46
Czyli jak to jest z tym FedEx'em? Doliczają cło i vat czy nie? Bo z poprzednich postów nie wynika jednoznaczna sytuacja in plus czy in minus:(

Mi nic nie doliczyli ale w deklaracji było napisane gift. Zobaczymy jak teraz będzie bo następna paczka w drodze.

Tak mi się wydaje że zależne jest jeszcze od tego do jakiego miasta przychodzi tzn na jakie cło.

romko
12-05-2008, 14:05
Czyli jak to jest z tym FedEx'em? Doliczają cło i vat czy nie? Bo z poprzednich postów nie wynika jednoznaczna sytuacja in plus czy in minus:(
Dostałem też ostatnią przesyłkę od Alberta C16-35 MKII plus polar. Zero cła, nie otwierana, mogę powiedzieć tylko, że albo mam dużo szczęścia (trzecia przesyłka), albo to reguła, zawsze szło Fedexem. Może jakby było kilka egzemplarzy tego samego szkła, co by rodziło podejrzenie, że na handel to by naliczyli cło. Na paczce oczywiście - "gift". Podzielam zdanie poprzedników, warto brać pojedyncze egzemplarze ale droższych przedmiotów. Na samej przesyłce nie da się wiele zaoszcędzić, mi się udało 2 razy utargować po 5 funtów. To nie Allegro. :sad:

karas2002
12-05-2008, 18:40
A czy zamawialiście do Polski np. z Kea-Photo czy wszyscy do UK? Ceny mają powalająco niższe niż u nas.

romko
12-05-2008, 20:08
2x do Polski C70-200 L + TC Kenko, ostatnio C16-35, 1x UK 5D i lampa.

karas2002
12-05-2008, 21:34
Dzięki. A jak wygląda sprawa wysyłki? (firma, czas, koszt), cła (jeżeli tak owe ktoś musiał płacić) i kontaktu ze sprzedającym (jak wygląda zakup)?

Sorry, że tak dużo pytań, ale chciałbym mieć pewność, że wszystko pójdzie gładko i sprawnie i będę zadowolony, że wybrałem hong-kong.

karas2002
13-05-2008, 07:01
Aha i czy po zakupie w Hong-kong'u działa w Polsce Cashback?
Z góry dzięki za odpowiedź na wszystkie pytania.

towersivy
13-05-2008, 22:47
Firme, czas, koszt - to wszystko masz w podane w aukcjach kea, moze zaczniej od przeczytania wszystkiego co tam zamiescił :)
Cło to kwestia szczescia lub nieszczescia, jak bedziesz miał pecha to wyjdzie wiecej niz zakup w PL :)
Nie po zakupie HK cashback nie działa, tutaj tez wypadało by przeczytac wtórnie powtarzane zdania iż sprzet objety CB, musi byc z dystrybucji UE.

karas2002
14-05-2008, 07:43
Dzięki bardzo i przepraszam za lenistwo, rzeczywiście wszystko można wyczytać.

fmagik
14-05-2008, 19:39
czy ktos sciagal z HK lub innych miejsc parasolki, statywy tago typu rzeczy? czy to sie oplaca? gdzie najlepiej zamowic?

Chakor
14-05-2008, 21:24
Ja dziś dostałem mail od Fedexu, w załączniku pisemko by wpisać wartosc przesyłki, koszt transportu, no to wpisałem 800zł i 100zł i tak coś mi się wydaje ze za moje 85mm bede musiał zapłacic pewnie z 250zł cła i vat:/
A na paczuszce jest napisane ze gift, no comercial value i wartosc 40$

tomos
15-05-2008, 12:42
Czy ktos z Was kupowal cos od uzytkownika toylettown (jego sklep "Easy to find good toys in my town")?
Tutaj link (http://search.ebay.co.uk/_W0QQsassZtoylettown) do jego aukcji.

Niby gwarantuje tax free (wysyla jako gift i low value) ale dla pewnosci zamawialbym chyba przez znajomego w UK, chcialbym tylko poznac Wasza opinie jesli juz cos z toylettown zamawialiscie.

klamot14
15-05-2008, 14:27
kupował ktos u urgalaxy? Jeśli tak prosze o opinię.

Pzdr

kashpir_pl
15-05-2008, 15:25
A ja tak trochę w temacie cen: śledząc ostatnio pewne obiektywy u sprzedawców ebay z Hong Kongu odnotowałem wzrost cen i to nie kosmetyczny bo 20 funtów w górę. Przykłady: Sigma 10-20 w Kea Photo z 210 GBP na 230 GBP, Tamron 18-250 w Toylettown z 214 GBP na 234 GBP. Ktoś zaobserwował może podobną tendencję na innych obiektywach i u innych sprzedawców? Czy to może pojedyncze przypadki?

kubaj
15-05-2008, 15:58
ja zaobserwowalem ze takie zmiany cen sa w tym sklepie czeste, sledzilem jakis plastik fantastik 70-300 sigma apo, w ciagu dnia cena roznila sie o 20-30 funtow, ale raz bylo to na plus raz na minus wiec jesli dzis podniesli to obserwuj bo pewnie kiedys spadnie znow o tyle samo i tak w kolko :roll:

corass
15-05-2008, 18:04
A mnie FedEX wku2#$ia maja telefon kontaktowy na przesylce, ale nie kontakuja sie z obiorca paczaki ani w celu ustalenia godzin doreczenia ani gdy nie zastali odbiorcy. ;/

towersivy
15-05-2008, 20:33
corass - w fedexie to norma, mojej paczki nawet nie zeskanowali, dopiero po interwencji telefonicznej okazało sie ze paka jest juz w PL......

Pzdr.

corass
16-05-2008, 11:16
wczoraj napisałem maila, dziś odpowiedz, bez problemu zmienili adres na wskazany takze FedEx nie taki zły:)

Kokoon
21-05-2008, 18:46
Moja kolej ;),
tez chce zrobic zakupy w HK u kea-photo. Pytanie czy bezpiecznie brac zakupy za ~3/4tys czy lepiej rozbic to na pojedyncze szkla i co z tym clem(czytam, ze loteria). Jak mi napisza gift i jak juz ktos pisal... $40 to bede musial placic to clo? Moze ktos ma jakis patent? Jakby wyslali z prywatnego adresu i napisali "private stuff" :D, moze by przeszlo.

Ile to clo? I jak z VAT'em?
Z tego co wyczytalem to place wartosc towaru+paczka i jak mam farta to nie place cla, jak mam pecha to moge zaplacic clo+VAT, zgadza sie? Bo jak nie place cla to z jakiej racji VAT?

Vitez
22-05-2008, 14:00
Zadajesz pytania na które odpowiedzi znajdziesz w tym wątku. Naprawdę chcesz by ktoś ci 10 razy potwierdził wszystko co tu jest napisane?

dzialonowy
23-05-2008, 12:14
Czesc wszystkim!
Jestem nowy ale mam pytanie bo dzisiaj znalazlem cos takiego:

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,5237937.html

co o tym myslicie.

Witam jeszcze raz i pozdrawiam

Kokoon
23-05-2008, 13:25
Zadajesz pytania na które odpowiedzi znajdziesz w tym wątku. Naprawdę chcesz by ktoś ci 10 razy potwierdził wszystko co tu jest napisane?

Przeczytalem :mrgreen:.

corass
23-05-2008, 21:58
kokoon, szczerze to nikt nie wie jak to jest na 100% ale wiemy że:
paczki są skanowane - nie noszą śladów odtwierania
paczki lecą jako gift, low value ale zdarzaja się madrzy celnicy i jest wtopa
jak paczka Ci zginie to dostajesz tyle ile byla ubezpieczona a nie ile byla warta rzeczywiscie
albert jest spoko gosciem i idzie sie z nim dogadac
tyle w temacie

Kokoon
25-05-2008, 01:29
jak paczka Ci zginie to dostajesz tyle ile byla ubezpieczona a nie ile byla warta rzeczywiscie
albert jest spoko gosciem i idzie sie z nim dogadac


Czyli jak zginie to ubezpieczenie jest liczone z tej zadeklarowanej wartosci gifta? Te $45?
Myslalem, ze kurier dostaje info ze wartosc jest X a papiery przewozowe to wartosc Y + "gift".

Wlasnie jestem na etapie dogadywania sie z Albertem ;), dlugo trzeba czekac na odp. 2/3dni. Wiesz moze ile da sie u niego wytargowac discountu przy zamowieniu ~1200Ł?

Mellan
25-05-2008, 03:29
Czesc wszystkim!
Jestem nowy ale mam pytanie bo dzisiaj znalazlem cos takiego:

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,5237937.html

co o tym myslicie.
...

Myślę, że to jeszcze jeden przykład na pazerność fiskusa na której traci. Zadam Ci kilka pytań.
Czemu sprzęt kupowany w Niemczech może być tańszy niż z oficjalnego źródła w Polsce? Dlaczego w USA czy Hongkongu jest jeszcze taniej? Czy takie ceny wychodzą na dobre fiskusom w w/w krajach? Pamiętasz może przed kilku laty problem taniego spirytusu ze wschodu i jak go rozwiązano z korzyścią i nawiązką dla budżetu?
Póki ustawodawstwo w Polsce będzie tworzyć przestrzenie dla szarej strefy, zamiast wspierać gospodarkę w rozwoju, ludzie będą kombinować jak przy najniższych dochodach w UE sprostać najwyższym stawkom VAT.
I tyle.

corass
25-05-2008, 10:35
Kokoon, firma kurierska nie może działać wbrew prawu! nie może świadomie zaniżać ceny czy wiedzieć, że cena jest zaniżona i nie poinformować o tym fiskusa. W razie uszkodzenia, zaginięcia dostajesz równowartość wartości deklarowanej.

Albert odpisuje różnie, w zależności ilu takich osobników jak Ty do niego pisze. On musi obsłużyć wysyłkę, maila itd więc wszystko trochę trwa.

Co do discountu to powiem Ci tak: i tak masz taniej niż w Polsce, więc targowanie się o obniżkę jest już pazernością. Wiem, że 1200Ł to nie mało, ale z drugiej strony za równowartość tej kwoty w Polsce nie kupisz tych samych 'zabawek'.

konradl
25-05-2008, 11:32
a co do kea-photo, jak organizujecie sam zakup? Piszecie po prostu e-maila, czy moze trzeba sie zarejestrowac na ebayu i zalicytowac przedmiot?
Jezeli chodzi o gifty, to z automatu wysyla tak zeby nie bylo problemow z clem i vatem czy trzeba sie o to upomniec?

Roni
25-05-2008, 12:48
Kupujesz normalnie na eBayu i placisz przez PayPala.
Co do opisania przedmiotu jako gift i podania wartosci, to w moim przypadku sam to zrobil.

levyblok
25-05-2008, 14:09
ja przekladam ceny obiektywu canon 100-400 f 4,5 5,6 L USM IS i ceny sie nie zmieniaja

Kokoon
26-05-2008, 20:12
Co do discountu to powiem Ci tak: i tak masz taniej niż w Polsce, więc targowanie się o obniżkę jest już pazernością. Wiem, że 1200Ł to nie mało...

Dzisiaj odpisal mi co do przesylki, +15Ł(70-200/2.8 ) i +5Ł(10/2.8 ) daje w sumie 105Ł za 2 paczki(napisal, ze musza byc 2 zeby uniknac kontroli) 454,65pln (w kazdej paczce sloik +duperele).

2583,26-454,65=2128pln taniej niz w Polsce(liczone wg. wyzszych cen z alle***) czyli dalej oplacalne... wiem wiem pazerny, dusigrosz i jeszcze kilka innych epitetow :mrgreen:.

konradl
26-05-2008, 20:27
do kazdej paczki dorzuca te antycelne "duperele" czy trzeba poprosic?

Kokoon
26-05-2008, 21:50
do kazdej paczki dorzuca te antycelne "duperele" czy trzeba poprosic?

Duperele to ja zamowilem ;), duperele czyt. nie szkla. A konkretnie pocket wizardy.

konradl
26-05-2008, 21:54
aha, myslalem ze doklada do paczki jakies klamociki zeby urealnic giftowosc :)

Kokoon
28-05-2008, 17:48
aha, myslalem ze doklada do paczki jakies klamociki zeby urealnic giftowosc :)

A to nie glupie ;). Mozna napisac Albertowi zeby zapakowal jeszcze kilka paczek chinskich landrynek i Budde :mrgreen:.

Kokoon
03-06-2008, 16:14
Ciekawostka z urzedu celnego w w-wie przy lotnisku http://www.icwarszawa.home.pl/_pub//index.php?option=com_content&task=view&id=698

dts
05-06-2008, 13:37
dziś chce zamówić obiektyw 85 1.8 w Kea Photo

mam opcje wyboru do przesyłki poczta lub fedex (dopłata 10 funciaków)

wybrać ta opcje czy lepiej może pocztą ?? nie zależy mi na czasie

bardzie zalezy mi na tym aby nie płacić cła i innych podatków

klamot14
05-06-2008, 13:40
dziś chce zamówić obiektyw 85 1.8 w Kea Photo

mam opcje wyboru do przesyłki poczta lub fedex (dopłata 10 funciaków)

wybrać ta opcje czy lepiej może pocztą ?? nie zależy mi na czasie

bardzie zalezy mi na tym aby nie płacić cła i innych podatków

z pocztą masz taki mały problem że jest strajk a Fedex dowiezie ci go za dwa dni więc nie wiem nad czym ty się zastanawiasz.

kubaj
05-06-2008, 14:00
nie wiem nad czym ty się zastanawiasz.

moze nad clem i vatem ktore mu nalicza z wiekszym prawdopodobienstew nizli zrobi to poczta

shozo
05-06-2008, 15:43
dziś chce zamówić obiektyw 85 1.8 w Kea Photo

mam opcje wyboru do przesyłki poczta lub fedex (dopłata 10 funciaków)

wybrać ta opcje czy lepiej może pocztą ?? nie zależy mi na czasie

bardzie zalezy mi na tym aby nie płacić cła i innych podatków

Z informacji podawanych przez innych userów na forum wynika, że szansa na uniknięcie opłat to swoista loteria. Raz się uda, raz nie. Choć udaje się dość często :) Ja w każym razie zdecydowałem się dopłacić do przesyłki fedexem ze względów bezpieczeństwa. Kiedyś zamawiałem z HK pocztą pokrowiec na palmtopa i ...nigdy do mnie dotarł (na szczęście były to śmieszne pieniądze).
Dlatego choćby z tego powodu polecam fedex. Kupowałem niedawno w kea-photo sigme 10-20. We wtorek wysłanaz HK, już w piątek do drzwi zapukał kurier i nie dopłaciłem ani grosza :)

dts
09-06-2008, 09:59
zamówiłem jednak poczta

zobaczymy jak to będzie, poinformuje was na forum

FEDEXEM raz zamówiłem paczkę z USA z ciuchami za około 800 zł
i zapłaciłem ponad 300 zł opłat celno podatkowych

poczta brałem kilka paczek z HK, i większości było OK

raz zamówiłem zegarek za 300 zł i miałem 35 zł opłat celno podatkowych, wiec chyba nie tak źle

zobaczymy jak to będzie

klamot14
09-06-2008, 10:34
No to sobie poczekasz:confused:


zamówiłem jednak poczta

zobaczymy jak to będzie, poinformuje was na forum

FEDEXEM raz zamówiłem paczkę z USA z ciuchami za około 800 zł
i zapłaciłem ponad 300 zł opłat celno podatkowych

poczta brałem kilka paczek z HK, i większości było OK

raz zamówiłem zegarek za 300 zł i miałem 35 zł opłat celno podatkowych, wiec chyba nie tak źle

zobaczymy jak to będzie

dts
09-06-2008, 11:51
nie zależy mi na czasie :wink:

chociaż mam cichą nadzieję że do końca lipca będę je miał

klamot14
09-06-2008, 14:33
nie zależy mi na czasie :wink:

chociaż mam cichą nadzieję że do końca lipca będę je miał

Akurat Albert dobrze opisuje paczki więc z cłem nie powinno być problemu bez znaczenia czy Fedex czy poczta. Przy poczcie jest tylko to ryzyko że jest strajk i paczki dochodzą do sortowni i tam leżą więc ..............

dts
16-06-2008, 14:38
dzisiaj dostałem obiektyw 85 1.8 z HK od KeaPhoto

cena łączna 895 zł 9 całkowity koszt) wiec chyba sie opłaca

zamówiony poczta

6 czerwca zamówienie a 16 mam już w domu

oczywiście bez żadnych opłat :) :lol:

dentharg
16-06-2008, 15:13
Gorzej będzie jak się zepsuje.. wtedy koszty naprawy chyba przewyższą zakup go w kraju za 1250.

michalab
17-06-2008, 18:19
Obiektywy chyba nie tak często się psują, wartość oczekiwana (uwzględniając ryzyko dodatkowych wydatków) chyba i tak jest niższa w przypadku zakupu w HK. Prawie zawsze gdy mam dopłacić za gwarancję, to tego nie robię na dłuższą metę jest to bardziej opłacalne.

tom170
19-06-2008, 11:01
http://cgi.ebay.ie/Canon-EF-70-200mm-70-200-f-2-8-f2-8-L-USM-Lens-NEW-4F_W0QQitemZ200231168172QQihZ010QQcategoryZ4687QQt cZphotoQQcmdZViewItemQQ_trksidZp1742.m153.l1262
(http://cgi.ebay.ie/Canon-EF-70-200mm-70-200-f-2-8-f2-8-L-USM-Lens-NEW-4F_W0QQitemZ200231168172QQihZ010QQcategoryZ4687QQt cZphotoQQcmdZViewItemQQ_trksidZp1742.m153.l1262)

Ile by to wyszlo z przesyłką / jest na to gwarancja??? Dla mnie osobiscie najlepiej zaplata w EUR oraz cena w EUR gdyż posiadam troche gotowki w tej walucie :)
Czy to napewno nie jakies chinskie podroby ?? :) Po obecnym kursie wyjdzie z 1k taniej niz w PL i zamiast SIGMY czy tamrona mozna miec canona :)

karas2002
19-06-2008, 18:37
-Kea-photo to chyba najlepszy sklep na e-bay'u z HK. Poczytaj ten wątek a dowiesz się, że jest polecany.
-Takie są ceny w HK.
-Gwarancja jest, ale niestety w razie awarii sprzęt musisz słać do serwisu w Hong-Kongu, nie wiem czy w jakiś jeszcze krajach gwarancja jest ważna, musi Ci na to odpowiedzieć ktoś inny kto u nich kupował.
-Kasę przelewasz z kąta w funtach lub paypalem z karty, więc jeżeli masz Euro musisz je wymienić na rachunku na £.
-Sprzęt jest jak najbardziej oryginalny Canona.
-Poczytaj ich komentarze.

PS Sam mam zamiar robić większość planowanych zakupów u nich. Ceny naprawdę powalają.

dts
30-06-2008, 23:09
zrobiłem drugi zakup w Kea photo

dla odmiany paczuszkę wziąłem Fedexem

zamówiłem w czwartek wieczorem i dziś dostałem o 16 paczke

możecie zerknąć

http://www.fedex.com/Tracking?cntry_code=pl

numerek 932589506467


oczywiście bez żadnych dodatkowych opłat
Tokina 11-16 całkowity koszt 1320 zł

dadin
02-07-2008, 21:53
Jesty to mój pierwszy post więc witam wszystkich.

Zamówiłem w Kea-Photo obiektyw 16.06.2008. Z Hong Kong'u wyszła 18.06.2008 (sprawdziłem po nr. przesyłki). Tylko że do dzisiaj jej nie mam :-( W związku z tym mam pytanie ile może iść paczka do Irlandii, czy ma ktoś doświadczenie w tym temacie?

Pozdrawiam

corass
02-07-2008, 23:17
a jaki ma teraz status, na stronie do trackingu?

lempl
02-07-2008, 23:53
Paczka do Irlandii idzie 2dni, a następny tydzień kurierzy szukają twojego domu ale dziwnym trafem za żadne skarby nie mogą go znaleźć. Koniec końców po kilku telefonach do centrali sam jedziesz odebrać paczkę. Przetestowane z DHL i Fedexem w Leixlip pod Dublinem:/ Z UPS i GLS za to nigdy nie miałem problemów.

dadin
03-07-2008, 20:03
a jaki ma teraz status, na stronie do trackingu?

Status ma: The item (RA24903****HK) left Hong Kong for its destination on 18-Jun-2008

Mieszkam w Limerick, jak zamawiałem kartę CF i S5 Pro to jakoś nie było problemu dostawą przez Ireland post.

na stronie Ireland post nie rozpoznaje tego nr. nadania.

Czekam do jutra.

Pozdrawiam
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Status ma: The item (RA24903****HK) left Hong Kong for its destination on 18-Jun-2008

Mieszkam w Limerick, jak zamawiałem kartę CF i S5 Pro to jakoś nie było problemu dostawą przez Ireland post.

na stronie Ireland post nie rozpoznaje tego nr. nadania.

Czekam do jutra.

Pozdrawiam

P.S. Z Hong Kong'u wysłane zostało zwykłą pocztą.

muad
08-07-2008, 19:54
Witam,

jak kupowaliście w H-k to jaką wartość paczki mieiście wpisaną? Chodzi mi o zminimalizowanie ryzyka zapłaty cła.

Kupował może ktoś od użytkownika dctrade-uk?

Dominooo
10-07-2008, 02:22
Witam,

Za kilka dni będę kupował C70-200 2,8 L IS z HK od sprzedawcy Kea-Photo.
Paczka wysłana będzie do UK, a za kilkanaście dni brat przyjedzie do Polski to przywiezie go ze sobą.
Czy istnieje jakieś zagrożenie zapłaty cła ew. podatku przy przesyłce z HK do UK lub gdy brat będzie przewoził obiektyw w bagażu podręcznym?

Oferta zakupu tego obiektywu jest bardzo korzystna w porównaniu z cenami w Polsce.
W przeliczeniu na PLN obiektyw ten będzie kosztował łącznie z kosztami przesyłki do UK około 4000PLN. Tak się zastanawiam, czy nie ma tam jakiegoś haka i cena nagle może wzrosnąć?
Z tekstu aukcji nie wyczytałem nic co mogłoby wskazywać że w efekcie końcowym będzie drożej niż napisali.

To mój pierwszy zakup w sieci z tak odległego miejsca na ziemi, więc chciałbym uniknąć utraty pieniędzy :smile:

Pozdrawiam