PDA

Zobacz pełną wersję : [Siatkówka] 13-15.04.2007 - Finał Pucharu Polski



arturs
12-04-2007, 13:58
Witam..

http://www.supervolley.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=243&Itemid=13

cyt.:
"Między 13 a 15 kwietnia Kielce staną się stolicą polskiej siatkówki. W hali przy ul. Bocznej o puchar walczyć będzie osiem drużyn z Polskiej Ligi Siatkówki - mistrz kraju i obrońca trofeum BOT Skra Bełchatów, wicemistrz Jastrzębski Węgiel, brązowi medaliści PZU AZS Olsztyn oraz Wkręt Met Domex AZS Częstochowa, Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle, Resovia Rzeszów, Politechnika Warszawska i Gwardia Wrocław. A w nich aż dziewięciu aktualnych wicemistrzów świata z drużyny Raula Lozano oraz m.in. dwóch Bułgarów z trzeciego zespołu globu. - Ludzie chcą zobaczyć w akcji srebrnych medalistów mundialu Wlazłego, Kadziewicza czy Gruszkę."

Wybiera się Ktoś?

Pozdr
Artur

Vitez
12-04-2007, 23:34
Wybiera się Ktoś?


A bilety juz dawno rozprzedane. Jesli chcesz jeszcze jakies kupic to albo jestes wielkim optymista albo przeplacisz u konikow ;) .
No chyba ze chodzi ci o to "kto kupil bilety i sie wybiera". Ja niestety nie... szkoda ze na Torwarze nie zrobili jak rok temu (kiedy do *%$^# cholery jasnej musial mi akurat przypasc dyzur w pracy :? ) :( .

arturs
13-04-2007, 00:18
A bilety juz dawno rozprzedane. Jesli chcesz jeszcze jakies kupic to albo jestes wielkim optymista albo przeplacisz u konikow ;) .
No chyba ze chodzi ci o to "kto kupil bilety i sie wybiera". Ja niestety nie... szkoda ze na Torwarze nie zrobili jak rok temu (kiedy do *%$^# cholery jasnej musial mi akurat przypasc dyzur w pracy :? ) :( .

eee... od razu kupować bilety.. firma w której pracuję bedzie ochraniać całą imprezę i robić parę innych rzeczy od strony organizacyjnej, z ochroną akutat mam niewiele wspólnego ale za to mam odpowiedni identyfikator ;-) więc akurat jako jeden z dowodzących firmą z wejściem i dobrym miejscem nie będe miał problemów. Jak tylko będzie mi się chciało wstać w niedzielę z samego rana (czyt. na 12) :mrgreen: . Zapytałem bo wiem że na forum jest paru fotografów siatkówki i może byłaby okazja się spotkać..

Pozdr
Artur

Vitez
13-04-2007, 21:48
Zapytałem bo wiem że na forum jest paru fotografów siatkówki i może byłaby okazja się spotkać...

No to rychlo w czas pomyslales. Jakbys wczesniej sie tak pochwalil to bym sie wybral a tak to koszta (dojazd, zakwaterowanie, bilety) i wizja focenia z trybun mnie zniechecily, wole forse na final Ligi Swiatowej odkladac 8) .

arturs
15-04-2007, 01:03
No to rychlo w czas pomyslales. Jakbys wczesniej sie tak pochwalil to bym sie wybral a tak to koszta (dojazd, zakwaterowanie, bilety) i wizja focenia z trybun mnie zniechecily, wole forse na final Ligi Swiatowej odkladac 8) .

Taaa... jakbym to wiedział to bym się pochwalił... pytnie o możliwości obsługi meczu od strony organizatorów przyszło jakiś tydzień/dwa temu (znaczy prośba o ofertę cenową), a umowa podpisana była w dniu kiedy pisałem pierwszego posta więc dużo czasu nie miałem..

Pozdr
Artur
P.S. Piekielnie trudna do focenia jest ta siatkówka... Dziś po pierwszym dniu wywaliłem od razu 50% fot a i tak nie bardzo jest co pokazać.. zobaczymy jutro

Vitez
15-04-2007, 01:31
P.S. Piekielnie trudna do focenia jest ta siatkówka... Dziś po pierwszym dniu wywaliłem od razu 50% fot a i tak nie bardzo jest co pokazać.. zobaczymy jutro

Eee tam... seriami... seriami :twisted: .

arturs
15-04-2007, 01:38
Eee tam... seriami... seriami :twisted: .

No... zwłaszcza że 350 jest jak karabin maszynowy :mrgreen: ..
Rawy się obrabiają, coś się wybierze
Pozdrawiam
Artur

adamek
15-04-2007, 08:17
RAWy?????????????????????
podziwiam, podziwiam....

decha
15-04-2007, 08:59
No... zwłaszcza że 350 jest jak karabin maszynowy :mrgreen: ..

Aparat nie jest zły do siatkówki... wszystkie foty na meczach mam robione albo 350ka albo D60 i zawsze coś się ciekawego złapie. Trzeba sie tylko nauczyć w którym momencie należy wciskać spust bo ma to spore znaczenie ;) Powodzenia i może zapodaj jakieś foty :D niech Ci, którzy nie mogą chociaż na zdjęciach zobaczą jak chłopaki grają...

arturs
15-04-2007, 10:48
RAWy?????????????????????
podziwiam, podziwiam....
Nabijaj się, nabijaj ;-) akurat Ty możesz bo sport robisz zaje..,znaczy fajny..
Dobra, to dzisiaj na finale zmieniam technikę - będę robił seriami w jpg'ach ale jak nic nie wyjdzie to przez Ciebie :mrgreen:


Aparat nie jest zły do siatkówki... wszystkie foty na meczach mam robione albo 350ka albo D60 i zawsze coś się ciekawego złapie. Trzeba sie tylko nauczyć w którym momencie należy wciskać spust bo ma to spore znaczenie ;) Powodzenia i może zapodaj jakieś foty :D niech Ci, którzy nie mogą chociaż na zdjęciach zobaczą jak chłopaki grają...

Nie mówię że jest zly.. Pierwszy raz robię sport typu siatkówka - cały czas się uczę więc muszą być błędy..

Jeszcze odnośnie miejscówek itp.. ogólnie z miejscami dla tzw. prasy itp. to było tak sobie - umiejscowienie w taki sposób że bardzo dużo fotogafów robiła nie ze swoich miejsc tylko z innych miejscówek bo tam gdzie były miejsca siedzieli albo trenerzy i rezerwowi albo cały czaszasłaniali - lepiej było wejść rochę wyżej i robić ze schodów czy wolnych miejsc..

Pozdr
Artur

P.S. Parę na szybko wrzuciłem tu (http://www.starz.pl/siatkowka/) - około 30 fotek

rolaj
15-04-2007, 11:24
arturs, fotografowanie sita przy 1/100 w zasadzie nie ma sensu. To za szybki sport. Zawodnicy w akcji już nie poruszeni, ale rozmazani. Jeśli nie możesz bardziej otworzyć obiektywu, to ustaw chociaż wyższe ISO 1600. Plany też zbyt szerokie. W stopce masz 400mm f5.6L, czemu nie pójdziesz wyżej na widownię z tym szkłem? Będziesz "bliżej". Edit: Przejrzałem więcej zdjęć, na niektórych rzeczywiście masz 1600 i jesteś wyżej. Niestety to wszystko chyba na granicy wydajności sprzętu. Cóż, na temat konieczności posiadania w określonych sytuacjach możliwie najjaśniejszych szkieł powiedziano chyba wszystko. Na tym forum również.

arturs
15-04-2007, 11:32
arturs, fotografowanie sita przy 1/100 w zasadzie nie ma sensu. To za szybki sport. Zawodnicy w akcji już nie poruszeni, ale rozmazani. Jeśli nie możesz bardziej otworzyć obiektywu, to ustaw chociaż wyższe ISO 1600. Plany też zbyt szerokie. W stopce masz 400mm f5.6L, czemu nie pójdziesz wyżej na widownię z tym szkłem? Będziesz "bliżej".

OK, muszę popracować.. dlatego pisałem wcześniej że to piekielnie trudny do focenia sport.. te z bliska są z 400mm i iso 1600 - ale hala nie jest specjalnie wielka i jest troszkę za wąski,300mm byłoby akurat.. ale dzisiaj na finale pewnie jeszcze poćwiczę.. dziękuję za uwagi..

Pozdrawiam
Artur

adamek
15-04-2007, 12:27
Siatę jest sens fotografować praktycznie tylko i wyłącznie z góry - z dołu można fotografować odbiór, oraz robić portreciki.

A co do rawów..
wiesz, szkoda mi po prostu czasu na rawy, jak mam szybko wysłać zdjęcia. No i w serii jpeg się więcej zmieści. Czasami tylko używam szarej karty do odmierzenia balansu bieli.... i wio!

decha
15-04-2007, 19:24
no zdecydowanie za szerokie plany... ja siatkówkę robię zazwyczaj z poziomu siatki bo tak mi się najbardziej podoba i na długich ogniskowych - z 15m zazwyczaj 250-300mm. Wymaga to już troche wprawy żeby zawodnicy nie uciekali z naszego magicznego prostokąta ale da się ;) nie mam przygotowanej w sumie żadnej galerii ale jaki mam styl było widać w battlu siatkarskim

arturs
15-04-2007, 22:08
Parę z dzisiaj wrzuciłem tu (http://www.canon-board.info/showthread.php?t=11956&page=2&highlight=%5Barturs%5D)..
Zerknijcie i skrytykujcie ;-)

Pozdr

Vitez
16-04-2007, 01:28
Gdybanie 8)



A co do rawów..
wiesz, szkoda mi po prostu czasu na rawy, jak mam szybko wysłać zdjęcia.

A gdybys nie musial szybko wysylac a robil tylko dla siebie?


No i w serii jpeg się więcej zmieści.

A gdybys mial 1DMkIII i mozliwosc strzelania 'mniejszego RAWa' ?


Czasami tylko używam szarej karty do odmierzenia balansu bieli.... i wio!

A gdybys nie mial szarej karty?

adamek
16-04-2007, 10:16
To bym dalej robił w jpeg?
Sorry, ja nie widzę wielkiej różnicy między jpeg a raw - do moich zastosowań.
Drukujesz wielkie odbitki z każdego zdjęcia?

Gdybym nie miał szarej karty... to bym ją wziął ze sobą? ( ;) )
albo używał awb (który działa w 90% przypadków ok.

co do mniejszego rawa - to sorry, ale to jest akurat moim zdaniem poroniony pomysł, bo rawa się hba robi po to by mieć jak najlepszą jakość.. (tak mi się zdawało :) )

rolaj
16-04-2007, 13:36
Przewaga RAW nad innymi formatami jest oczywista, tego nikt nie kwestionuje. Ale nie zawsze RAW'y są potrzebne, a w niektórych przypadkach, tam gdzie liczy się czas, mogą byc tylko bezsensowną przeszkodą. Po co utrudniać sobie pracę? Od cholery na ten temat napisano w prowokacyjnym wątku założonym przez Janusza Body.

Vitez
16-04-2007, 23:45
Drukujesz wielkie odbitki z każdego zdjęcia?

RAW ma nieco wiecej zatosowan niz maksymalizowanie docelowego wymiaru odbitki. No ale nie bede uswiadamial - nie jestem w tym dobry ;)

adamek
17-04-2007, 07:50
Vitez: ale mała równie dobrze będzie wyglądała powyciągana z jpega. :)

tzn jeśli ktoś lubi robić w rawie i siedzieć długo dłużej nad fotkami z meczu (gdzie strzela sie ich bardzo dużo....) to podziwiam.
tak serio serio.
:)