PDA

Zobacz pełną wersję : Spóźniona reakcja 400d



kapako
11-04-2007, 15:22
Czytałem już wątek dotyczący braku komunikacji pomiędzy 400d a komputerem. Ja dostrzegam inny problem. Po podłączeniu aparatu do kompa program EOS utility reaguje po ok. 40 sekundach. To długi czas oczekiwania. Czy to normalne? Czy można coś z tym zrobić? Napisano już, że z czytnikiem kart jest szybciej, ale czy nie można przyspieszyć kopiowania zdjęć wprost z aparatu?

ecki74
11-04-2007, 15:25
Czas komunikacji zależy wg mnie od pojemności karty i ilości zdjęc na karcie, gdyż jak się podłaczy aparat to on odczytuje wszytkie dane z karty a dopiero potem uruchamia EOS Utility

kapako
11-04-2007, 15:31
Sprawdziłem. Masz rację. Dziękuję!

tomygun
11-04-2007, 15:36
przy 2GB karcie prawie w pełni zapisanej trwa u mnie przynajmniej to ok 20 min :/ zanim w ogóle EOS utility zapyta co dalej robić, no i kolejne 20 min albo więcej zgrywania:(

ErnestPierwszy
11-04-2007, 15:46
przy 2GB karcie prawie w pełni zapisanej trwa u mnie przynajmniej to ok 20 min :/ zanim w ogóle EOS utility zapyta co dalej robić, no i kolejne 20 min albo więcej zgrywania:(

A jaki masz port USB? Wersję 1.1 czy 2.0? Może masz stare sterowniki w komputerze. Czasami nie wszystkie porty USB w starszym komputerze są w wersji 2.0...

Sprawdź.

Vitez
11-04-2007, 22:32
A czy macie jakis konkretny powod by meczyc sie z tak dlugim czasem oczekiwania i dlugim czasem transferu? Czytniki kart CF kosztuja juz naprawde znosne pieniadze.

tpop
11-04-2007, 22:35
Czytniki kart CF kosztuja juz naprawde znosne pieniadze.z 15zł

tomygun
11-04-2007, 23:06
A jaki masz port USB? Wersję 1.1 czy 2.0? Może masz stare sterowniki w komputerze. Czasami nie wszystkie porty USB w starszym komputerze są w wersji 2.0...

Sprawdź.

co do portu, hymmm, wstyd się przyznać ale jak to sprawdzić :?: mam płyte k7s5a ale na necie nic nie znalazłem o prędkości portów.


A czy macie jakis konkretny powod by meczyc sie z tak dlugim czasem oczekiwania i dlugim czasem transferu? Czytniki kart CF kosztuja juz naprawde znosne pieniadze.

Kupiłem ów czytnik, i może wynika to z mojej głupoty, a jeśli tak to z chęcią dowiem się jak rozwiązać moje problemy, a mianowicie, przy zgrywaniu przez czytnik zdjęcia nie są automatycznie obracane, a dwa, że nie można sobie ustalić z góry jak będą się nazywały, choć z tym to można sobie łatwo poradzić, w sumie poobracać też można ręcznie, tylko po co się męczyć gdy może być to zrobione od razu przy zgrywaniu, choć jak już wspomniałem jeśli można to jakoś obejść to z chęcią się o tym dowiem

tpop
11-04-2007, 23:11
przy zgrywaniu przez czytnik zdjęcia nie są automatycznie obracane, a dwa, że nie można sobie ustalić z góry jak będą się nazywały, choć z tym to można sobie łatwo poradzić, w sumie poobracać też można ręcznie, tylko po co się męczyć gdy może być to zrobione od razu przy zgrywaniu, choć jak już wspomniałem jeśli można to jakoś obejść to z chęcią się o tym dowiemczytnik to czytnik. Nie robi nic prócz czytania. Nie obraca, nie nazywa plikow, nie wyostrza fotek ;). Obracaniem fotek zajmuje sie u mnie ACDSee, zmiany nazw to TotalCommander a wyostrzanie to... a nie ja nie wyostrzam ;)

tomygun
11-04-2007, 23:14
a Wy jak ?? zgrywacie przez czytnik a później ręcznie obracacie i zmieniacie nazwy?? choć najbardziej ciekawi mnie obracanie

tpop
11-04-2007, 23:16
ACDSee ma opcje autorotacji wiec nawet obracania nie zauważam. Zgrywam tylko przez czytnik.

mruczek
11-04-2007, 23:47
Zgrywam przez aparat nie korzystając z żadnego gówna dostarczonego przez producenta. W totalcommanderze wybieram dysk - kartę pamięci aparatu, potem F5 - i kopiuję do katalogu wcześniej utworzonego. Nazw plików nie zmieniam, wolę numerami. Zdjęciami zarządzam poprzez picase.

P.S. nienawidzę iPhoto na macu za to, że zmienia daty plikom na dzień kopiowaniu.

Kazelot
12-04-2007, 09:22
możesz też sprawdzić sposób połączenia ustawiony w aparacie czy masz PC czy PTP (u mnie na PTP własnie reagował taim dużym opóźnieniem w 350D). na PC uruchamia się raczej byskawicznie przy 2GB fotek.
pozdrawiam.

tomygun
12-04-2007, 09:43
możesz też sprawdzić sposób połączenia ustawiony w aparacie czy masz PC czy PTP (u mnie na PTP własnie reagował taim dużym opóźnieniem w 350D). na PC uruchamia się raczej byskawicznie przy 2GB fotek.
pozdrawiam.

przeszukałem menu w aparacie, ale nic takiego nie znalazłem, więc albo w 400D takiej opcji nie ma, albo proszę o podpowiedź gdzie to znaleźć
Pozdrawiam.

Kazelot
12-04-2007, 10:09
rzeczywiscie nie widze tej opcji w 400D (http://www.dpreview.com/reviews/canoneos400d/page10.asp) sorki za zamieszanie. uzywam 350D i kiedyś miałem podobny problem jak przestawiłe ten (w Twoim przypadku) wirtualny parametr :)

iczek
12-04-2007, 22:55
Uwazam, ze mozliwosc podlączania aparatu do komputera powinna byc w ogole zakazana lub 'difoltowo 'usunieta z oprogramowanie :) Powaznie. Po cholere to!?
Nie kumam po co sie bawic w takie zgrywanie :)
No chyba ze druk. Co tez uwazam za paranoje lekką :) Jak sam ni eobmacam fotki na PS to nie wyobrazam sobie abym mogł ją drukowac. :)

Vitez
12-04-2007, 23:50
a Wy jak ?? zgrywacie przez czytnik a później ręcznie obracacie i zmieniacie nazwy?? choć najbardziej ciekawi mnie obracanie

Zgrywam z czytnika Total Commanderem (god bless skrot ctr+b , potem + ) a jak otwieram w dowolnym programie te moje rawy to sa juz automatycznie obrocone (ogladam je Breezebrowserem, Adobe Bridge i z bardzo rzadka irfanview albo rawshooter). Zmiany nazwy nie potrzebuje, przy zgryaniu tworze sobie folder data-okazja i w nim laduja zgrane zdjecia. Nazewnictwo w aparacie na continuous.

mor_feusz
13-04-2007, 11:51
Podobnie jak Vitez. Czytnik (taki za psie pieniadze, dzialajacy OK), Total Commander, W katalogu z obrazami kataloguje jako YYYY_MM_DD_co-to-bylo i ot koniec. Przegladam LIGHTROOMem. Obracanie - jakie obracanie. Lightroom (jak i wile programow do obrobki RAWow czyta dane z EXIFa i sam obraca). Jak Iczek uwazam ze opcja kopiowania danych z Aparatu powinna byc zabroniona. Czasami sie przydaje Remote shooting (to powinno byc dozwolone).

lucass
13-04-2007, 22:28
Tomygun na płycie ECS K7S5A masz niestety USB 1.1 wiem bo miałem tę płytę. Dokupiłem do niej kartę USB 2.0 i różnica w prędkości zapisu z karty była ogromna...
Pozdrawiam

PS.
Witam wszystkich użytkowników forum !!!!

kaspeed
14-04-2007, 09:51
Ja używam ZoomBrowser + czytnik. Oglądam to potem w Bridge i jest ok - wszystko poprzekręcane tak jak powinno. ZoomBrowsera do przeglądania nie używam bo wolny jakiś. Czekam na CS3 bo Bridge ma jedną poważną wadę - brak lupki.

tomygun
14-04-2007, 17:38
Tomygun na płycie ECS K7S5A masz niestety USB 1.1 wiem bo miałem tę płytę. Dokupiłem do niej kartę USB 2.0 i różnica w prędkości zapisu z karty była ogromna...
Pozdrawiam

Wielkie dzięki.
Też noszę się z zamiarem dokupienia karty, bo mam tylko dwa wejścia :(
Jeszcze raz wielkie dzięki i witam nowego forumowicza :)

lucass
14-04-2007, 19:03
Tomygun ty się nie noś z zamiarem tylko leć do sklepu albo na allegro taki kontroler USB 2.0 kosztuje około 20 zł, a różnica ogromna...

mathom
08-06-2007, 12:11
przy 2GB karcie prawie w pełni zapisanej trwa u mnie przynajmniej to ok 20 min :/ zanim w ogóle EOS utility zapyta co dalej robić, no i kolejne 20 min albo więcej zgrywania:(

To coś chyba nie tak, chyba że nie formatujesz/czyścisz karty po zgraniu fotek. Eos utility zdaje się próbuje synchronizować zawartość karty z hdd. Karty zapełnione po sformatowaniu odczytują się w przeciągu kilku sekund (2gb i 1gb), a zgrywają max. 5-10 minut.