PDA

Zobacz pełną wersję : A510 - blad E18



pudo1983
10-04-2007, 18:01
witam, juz wczesniej pisalem o moim problemie z E18, wtedy dorodziliscie mi zebym nic nie ruszal i oddal na gwarancje (niezgodnisc towaru z umowa), dzisiaj dostalem odpowiedz i servis stwierdzil ze usterka powstala z mojej winy (widocznie nie potrafie sie poslugiwac tak skomplikowanymi sprzetami :P) naprawic sami niechca, ale jak zaplace 250zl to mi moga to zrobic, moje pytanie jest nastepujace, czy ktos nie orientuje sie ile za cos takiego biora servisy nie autoryzowane, 250zl to raczej im za to niedam, wolalbym dolozyc i kupic cos nowego, tym bardziej ze A510 to nie zaden szczty techniki na dzien dzisiajszy, znalazlem jakas stronke na ktorej jest niby pokazane jak usunac telblad E18 www.ixus-world.de/index.htm?tips/repair_guide/e18_01.htm ale wole nie probowac na swoim :P, bede wdzieczny jak mi doradzicie co z tym teraz zrobic, dzieki

grzesiek1990
01-01-2008, 06:12
zdaje mi się że masz obiektyw do wymiany. Napewno usterka powstała z twojej winy mógł ci aparat upasc lub coś podobnego. też to miałem hehe:p A z tym że to jest zły sprzęt to się nie zgodze bo robi naprawde ********e zdięcia.

Yuri47
01-01-2008, 13:02
Taniej nie będzie prawdopodobnie. Dlaczego? masz to wyjaśnione w linku, którego sam pokazałes :D

ondyne
01-01-2008, 17:45
E18, to błąd obiektywu. Kiedyś miałem to w A80. Prywatnym kanałem dowiedziałem się, że każdy błąd E18 jest traktowany przez serwis jako uszkodzenie z winy użytkownika. Koszt naprawy miał wynieść ok. 600zł. Sam obiektyw kosztował sto kilka Euro. Do tego dochodziło "zestrojenie" obiektywu z aparatem. Dlatego kupiłem nowe S3, które ostatnio zamieniłem na S5.
Nie daj się namówić na naprawę obiektywu, gdyż ten jest praktycznie nierozbieralny. Jeśli jednak zdecydujesz się na naprawę, to i tak później nie będziesz miał żadnej gwarancji, że E18 się nie powtórzy. Tak też moja rada jest następująca: Kup nowy aparat.

grzesiek1990
02-01-2008, 02:53
Jeśli jednak zdecydujesz się na naprawę, to i tak później nie będziesz miał żadnej gwarancji, że E18 się nie powtórzy.
Ja za naprawe zapłaciłem 200 zeta i raczej jak będzie się pilnował to raczej się nie powtórzy, za błędy trzeba płacic.

QBUŚ
02-01-2008, 16:12
E-18, błąd obiektywu, jest ponoć najczęstszym błędem jaki występuje w aparatach Canona, ale to że serwis traktuje ten błąd z góry jako błąd użytkownika to pierwszy raz słyszę- rada nowy aparacik + zestaw ochronny na obiektyw

serwis foto
02-01-2008, 18:50
Wyślij go do Poznania - CSF - naprawa w granicach 150,- ( www.csfot.pl )

barto78
12-01-2008, 07:21
Powiem ci tylko ze A510 w srodku wyglada zupenie inaczej i sam obiektyw jest tez inny :) A E18 oznacza blad obiektywu, a przyczyn tego bledu moze byc wiele, wiec nie ma jednej metody na naprawe. Czasem bedzie to uszkodzone kolo zebate, czasem ktoras z tulei aparatu, a czasem czesc z migawka sie gdzies zablokuje w srodku a jeszcze kiedy indziej zepsuty czujnik czy zerwana tasma z polaczeniami...