PDA

Zobacz pełną wersję : Co mnie irytuje w C1 i czego nie mogę zrozumieć w RSE/RSP



Tomasz Urbanowicz
10-04-2007, 10:44
Witam

Wczoraj postanowiłem potrenować wywołanie RAW w C1.
Być może nie umiem kilku rzeczy w nim ustawić, irytuje mnie głównie to, że zdjęcie w domyślnych ustawieniach ma za duży kontrast. Jest w prawdzie opcja "Film extra shadow" ale nie mogę tej opcji ustawić jako domyślną wartość.
Druga dla mnie irytująca sprawa to, że preview cache przechowuje tylko w jednym katalogu - w RSE/RSP ustawienia do poszczególnych zdjęć przechowywane są w katalogu ze zdjęciami (gdy zdjęcia mam w kilku katalogach to i ustawiania mam "posegregowane").
Trzecia sprawa - być może z mojej niewiedzy - nie wiem jak ustawić domyślnie katalog ze zdjęciami które wywołuję do katalogu, w którym mam zdjęcia RAW - mogę wprawdzie wybrać "Set process folder" i tam zmienić, ale dla mnie jest to irytujące, że za każdym razem muszę o tym pamiętać.
Czwarta sprawa to "rendering" w widoku 100% (400%) - ok. 3 razy dłużej zdjęcie się renderuje niż w RSE/RSP, a po zmniejszeniu widoku zdjęcie jest poschodkowane...

Teraz RSE/RSP.
Nie mogę zrozumieć, dlaczego mimo wybrania profilu monitora, zdjęcie które wczytuję z miniaturki w pierwszej chwili ma kolorystykę z profilu monitora, a potem nagle "blaknie". Żeby "dorównać" kolorystykę do ACR, C1 muszę dodać ok. 50% saturation.

Prosiłbym o wszelkie sugestie na te moje irytujące dla mnie problemy.

BTW: RSE/RSP bardzo mi się podoba, jednak ma chyba problem z szumami, dlatego szukam dobrej alternatywy.

DoMiNiQuE
10-04-2007, 11:22
Naucz sie korzystac z ACR a Twoje problemy znikna ;) Poza tym RSE jest raczej alternatywa doa ACRa a nie odwrotnie :)

maver1ck
10-04-2007, 11:47
Naucz sie korzystac z ACR a Twoje problemy znikna ;) Poza tym RSE jest raczej alternatywa doa ACRa a nie odwrotnie :)

Ale masz jakieś wsparcie ? :D

Ja tam czekam na C1 4.0.

Vitez
11-04-2007, 13:19
Ale masz jakieś wsparcie ? :D

Ma - mnie :p . Robilem kilka podejsc do DPP, C1, RSE a uzywam... ACR ogolnie i Breeza czasami.
Ale lepiej skoncentrujmy sie na temacie niz na wojence "ktory konwerter RAW".

Tomasz Golinski
11-04-2007, 13:31
Trzecia sprawa - być może z mojej niewiedzy - nie wiem jak ustawić domyślnie katalog ze zdjęciami które wywołuję do katalogu, w którym mam zdjęcia RAW Da się, ale nie pamiętam jak. Poklikaj jeszcze.


Teraz RSE/RSP.
Nie mogę zrozumieć, dlaczego mimo wybrania profilu monitora, zdjęcie które wczytuję z miniaturki w pierwszej chwili ma kolorystykę z profilu monitora, a potem nagle "blaknie". Żeby "dorównać" kolorystykę do ACR, C1 muszę dodać ok. 50% saturation. To znaczy, że C1 ma defaultowo podbitą saturacje. Podbijaj i się nie przejmuj :)

Tomasz Urbanowicz
11-04-2007, 13:45
Da się, ale nie pamiętam jak. Poklikaj jeszcze.

Ponoć się nie da jednak...

Jednak postawiłem na ACR :)

Tomasz Golinski
11-04-2007, 13:54
No nie wiem, mi się udało. W domu popatrze, jak to zrobiłem.

Tomasz Urbanowicz
11-04-2007, 14:00
Jest taki przycisk w "Set process folder" jak "Insite active colection" - gdy naciśnie się go to przenosi folder Develops do katalogu ze zdjęciami, jednak, gdy wybiorę inny folder z RAW'ami muszę pamiętać aby znów kliknąć "Insite active colection" bo automatycznie nie ustawi się.
Może coś w rejestrze majstrowałeś?

Janusz Body
11-04-2007, 14:41
Chyba wystarczy w tym okienku "Set Process folder..." zaznaczyć opcje: "Always process image to associated image folder"