PDA

Zobacz pełną wersję : wybór: Canon PowerShor Pro1 lub Canon EOS 300D



Marcus
20-03-2004, 17:34
Coś czuje że to bedzie pytanie retoryczne :P Instynkt mi podpowiada EOSa 300D ale moze wiecie co to jest ten nowy Pro1 i czy warto się zastanowić na ten temat?

JaW
20-03-2004, 17:55
Instynkt mi podpowiada EOSa 300D ale moze wiecie co to jest ten nowy Pro1 i czy warto się zastanowić na ten temat?
No coż - to zalezy po co Ci aparat, jakie fotki chcesz robic, ile kasy wydac itp... Sprecyzuj pytanie, bo na razie to nie sposob udzielic odpowiedzi.

Marcus
20-03-2004, 18:43
Poprosty pojawił sie niedawno na rynku PS Pro1 cena jest podobna do EOSa i nie jestem pewiem który wybrać...można powiedzieć jestem zaawansowanym fotoamatorem...podobno lustrzanki mają lepszą matrycę..ale znowóż ten Pro1 jest zachwalany 8MP zoom 7x i dobry obiektyw...hmmm...natomiast lustrzanka przemawia możliwością zmiany obiektywu...chyba jednak kupie EOSa

JaW
20-03-2004, 19:59
Poprosty pojawił sie niedawno na rynku PS Pro1 cena jest podobna do EOSa
Dolicz sobie jeszcze cene zestawu szkiel do 300D i wtedy porownaj. Moze sie okazac, ze obiektywy spelniajace Twoje wymagania beda bardzo drogie, cena zestawu 300D + szkła przewyzszy dwukrotnie cene Pro1 i co wtedy? Dlatego pytam - jakie zdjecia chcesz robic i czy chcesz inwestowac w system EOS, czy moze kupic Pro1 i miec spokoj na dwa-trzy latka - przy mniejszych mozliwosciach i ewentualnie gorszej jakosci zdjec.

Czacha
20-03-2004, 23:26
Zamiast PRO1 juz lepiej wybrac G5... ma szybszy AF ;-) Tak tak.. niby PRO1 ma USM.. ale tylko z nazwy ;-)

Fotki nie powalaja.. http://www.pbase.com/tescik

Vitez
22-03-2004, 02:31
można powiedzieć jestem zaawansowanym fotoamatorem

To 300D. Pro1 bedzie cie ograniczal. To kompakt uniwersalny dla ludzi ktorzy chca miec wiele w jednym ale nie dbajac o jakosc tego "wiele". Jesli jestes zaawansowany to raczej dbasz o jakosc, szybkosc, skutecznosc i wygode wykonywania fotek. Pro1 ma tylko to ostatnie - wygode (obiektyw wielofunkcyjny i male rozmiary). Niestety jakosc i szybkosc sa wg opinii wielu - niezadowalajace.
Dla zaawansowanego fotoamatora 300D + ze dwa/trzy lepsze szkla (50mm 1.8, 28-135 IS USM, Soligor 100 makro - zalezy od potrzeb, wymienilem te popularniejsze a dobre i tanie) dadza o wiele wiecej satysfakcji i mozliwosci. Ale potem - trzeba w takiego 300D jeszcze sporo inwestowac, co tez daje radoche bo inwestycje (obiektywy, akcesoria)mozna caly czas przy sobie zatrzymac... a gdy Pro1 okaze sie niewystarczajacy to calego trzeba sprzedac za niemilosiernie nizsza cene.

Mori
23-03-2004, 00:08
ale znowóż ten Pro1 jest zachwalany 8MP zoom 7x i dobry obiektyw

To zależy do czego porównujesz. :) To "L" przy tym obiektywie nie ma nic wspólnego ze szkłami do małego obrazka z takim samym oznaczeniem. Poza tym narazie więcej osób krytykuje tą matrycę w Pro1/F828/A2/C8080/etc. niż je chwali.

Polecam oczywiście 300D, 10D lub 1D MkII. ;)

Marcus
24-03-2004, 13:32
dzieki za wszystkie odpowiedzi bedzie 300d :D

Karas007
21-08-2004, 21:58
Ok to ja mam jeszcze pytanie czy wogole tym Pro1 da sie zrobic ladne zdjecia w nocy albo ciezkich warunkach oswietleniowych?Do tego ma byc ponoc ISO 400 ale jak patrzylem na przyklady zdjec to szumy sa przeogromne i powoli zastanawiam sie po co to ISO 400 tam jest skoro jest nie efektywne.Najlepsze jest ISO50 ale jak ono bedzie dzialac w tych trudnych warunkach?
Karas007
P.S
Czy szumy beda sie zmniejszac wraz ze zmniejszaniem wielkosci zdjecia np z super fine na fine i czy tez beda mniejsze jak nie bede uzywal zooma?
Dzieki za odp pozdrowka

Vitez
21-08-2004, 22:22
po co to ISO 400 tam jest skoro jest nie efektywne.Najlepsze jest ISO50 ale jak ono bedzie dzialac w tych trudnych warunkach?

ISO400 jest po to gdy nie masz ze soba statywu a MUSISZ zrobic zdjecie i nie chcesz by bylo ono poruszone. Do ISO 400 raczej powinienes zmuszac aparat.
A gdy masz statyw i chcesz robic zxdjecia nocne - to ISO50 i robisz bez problemu.

Uwaga ta dotyczy kompaktow cyfrowych. W przypadku filmow analogowych przy filmach ISO400 wystepuje juz calkiem spore ziarno (uogolniam) ktore rowniez moze przeszkadzac. Najlepsze pod tym wzgledem sa dSLR - jeszcze przy ISO800 szum nie przeszkadza i/lub jest malo widoczny.


P.S
Czy szumy beda sie zmniejszac wraz ze zmniejszaniem wielkosci zdjecia np z super fine na fine i czy tez beda mniejsze jak nie bede uzywal zooma?

Nie.
Moga byc odrobinke mniejsze gdy zmniejszysz rozmiar zdjec - czy to w aparacie czy w komputerze, gdyz software'owe zmniejszanie rozmiaru zdjecia likwiduje niektore piksele, w tym moga byc to wlasnie piksele z szumem.